Bałtyk wreszcie z bramką i zwycięstwem

5 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Krzysztof Bułka wywalczył w starciu z Gwardią Koszalin rzut karny, który dał jego drużynie zwycięstwo 1:0. Krzysztof Bułka wywalczył w starciu z Gwardią Koszalin rzut karny, który dał jego drużynie zwycięstwo 1:0.

Ponad miesiąc czekali na zwycięstwo piłkarze i kibice Bałtyku Gdynia. I wreszcie się udało. Gdynianie pokonali na wyjeździe Gwardię Koszalin 1:0 (1:0), a trzy punkty załatwił Tomasz Preizner, który na bramkę zamienił rzut karny.

Bramka: Preizner 34

BAŁTYK: Yehia - Barnik, Kokosiński, Wasielewski, Pionk - Preizner (76 Kudyba), Klawikowski, Prusaczyk - Wojciechowski (57 Drzymała), Bułka (82 Kiełdanowicz) - Danilczyk.

Żółte kartki: Preizner, Yehia, Bułka, Danilczyk

W Bałtyku nie wspominają dobrze ostatniego miesiąca. W kwietniu gdyńscy piłkarze ani razu nie zdobyli trzech punktów. Przez to ich szanse na awans do II ligi zostały ograniczone do minimum. Trzy spotkania przed wyjazdem do Koszalina, w których przeciwnikiem Bałtyku były: Lechia II Gdańsk, Dąb Dębno i Koral Dębnica kończyły się bezbramkowym remisem. Tak więc w meczu z Gwardią gdynianie mieli do przerwania dwie niechlubne serie.

To jednak gospodarze przystąpili do meczu w bardziej bojowych nastrojach. W pierwszych minutach kilka razy sprawdzili formę gdyńskiego bramkarza Osamy Mohameda Yehia. Na szczęście ten spisywał się bez zarzutów.

- Gwardia stworzyła sobie jedną dogodną sytuację do strzelenia bramki. Yehia zdołał jednak wybronić uderzenie gospodarzy. Później to my kontrolowaliśmy mecz - uważa trener Bałtyku Szymon Hartman.

WYGRANA POLONII, PORAŻKI LECHII II I ARKI II

W 34. minucie obejrzeliśmy akcję meczu. Michał Danilczyk przerzucił linię obrony Gwardii, a piłka trafiła do Krzysztofa Bułki. Ten w pełnym biegu wpadł w pole karne, gdzie został potrącony przez jednego z obrońców gospodarzy. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr od bramki Gwardii. Do piłki podszedł Tomasz Preizner i zdobył jedynego gola meczu.

W drugiej połowie najlepsze sytuacje do podwyższenia wyniku stworzyli rezerwowi. Wprowadzony na boisko w 57. minucie Michał Drzymała potężnie uderzał z dystansu, a następnie groźną ofensywną akcję zainicjował przebywający na placu gry od 76. minuty Dariusz Kudyba. W obu sytuacjach piłka nie znalazła jednak drogi do bramki rywali.

Dla Bałtyku jest to pierwsze zwycięstwo od 29 marca, kiedy to gdynianie pokonali 4:1 przed własną publicznością Pogoń Barlinek. Na wyjazdowe trzy punkty czekali oni jeszcze dłużej, bo od 17 listopada 2012 roku i starcia z Arką II Gdynia.

Wyniki 23 kolejki

• LECHIA II Gdańsk - Pogoń II Szczecin 1:3 (0:3)
  • Dąb Dębno - POLONIA Gdańsk 2:3 (0:0)
  • Chemik Police - ARKA II Gdynia 1:0 (0:0)
  • Koral Dębnica - Gryf Słupsk 0:1 (0:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Pogoń Barlinek 1:1 (0:1)
  • Energetyk Gryfino - Błękitni Stargard Szcz. 3:3
  • Kotwica Kołobrzeg - Cartusia 2:0 (0:0)
  • Gwardia Koszalin - BAŁTYK Gdynia 0:1 (0:1)
  • Mecze zaległe
  • Gwardia Koszalin - ARKA II GDYNIA 1:2 (1:1)
  • Dąb Dębno - Cartusia 0:1 (0:1)
  • Pogoń Barlinek - Gryf Słupsk 5:0 (4:0)

Opinie (59) ponad 10 zablokowanych

• Tylko Bałtyk Gdynia !!! (1)

• 40 15

• Na Necie Się Spina !!!

• 12 28

• BALTYK ZDOBYL FANE GWARDI KOSZALIN !!!!!!!!!! (3)

• 34 12

• wtedy się obudziłeś? :)

• 14 16

• Tak, tak, tak...

I 100 szali, 50 bluz, 1000 smyczek i 10 czapek.

• 13 4

• Osr...przyjechaliście i os... wróciliście ale na necie jak zwykle się spieliście a o fanie Gwardii to nawet u siebie możecie pomarzyć.

• 11 10

• No brawo! za zwycięstwo na tak trudnym terenie:)

• 33 3

• (1)

ej sledzie koniec zgody z nami.nie przyjechaliscie do nas i Baltyku nawet niz nas bylo wiecej.Arce dziekujemy!

• 28 18

• Co ty chrzanisz to już chyba Cartusii było więcej niż Bałtyku prowokatorze.

• 7 4

• I tak Trzymać Brawo!!!

• 23 5

• wreszcie ! brawo za 3 pkt !

• 28 4

• może w końcu przełamanie. Cieszy kolejne 0 z tyłu ale ofensywa dalej słabo. Dobrze że chociaż karny wykorzystany.

• 19 4

• W sumie można zauważyć też dobrą passę. Czwarty mecz bez porażki i bez straty bramki. W ofensywie jednak mizernie. Niezła obrona, świetny bramkarz.

• 20 3

• Bałtyk - oryginalny przedwojenny klub. Najstarszy klub Gdyni. (2)