Impreza już się odbyła

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn do lat 18

Losowanie dziewięciu grup eliminacyjnych do Mistrzostw Europy mężczyzn do lat 18 odbyło się 5 września 2013 roku w siedzibie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) w Wiedniu. Procedura losowania przeprowadzona została przez Sekretarza Generalnego EHF Michaela Wiederera oraz Przewodniczącego Komisji Rozgrywek EHF Leopolda Kalina.

Trzydzieści cztery drużyny startujące w eliminacjach do turnieju finałowego w Gdańsku i Gdyni podzielone zostały na sześć czterozespołowych grup i trzy, do których przydzielono po trzy reprezentacje. Awans na czempionat w Polsce wywalczyły po dwie najlepsze ekipy z sześciu pierwszych grup i zwycięzcy zmagań w trzyzespołowych grupach.

Wspomniane drużyny dołączyły do reprezentacji Polski i w dniach 14-24 sierpnia wezmą udział w turnieju finałowym mistrzostw Europy w Polsce.