Arka zremisowała ze Stomilem

18 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Marcus w zimowych sparingach imponuje formą strzelecką. Przeciwko Stomilowi zaliczył już piąte trafienie. Marcus w zimowych sparingach imponuje formą strzelecką. Przeciwko Stomilowi zaliczył już piąte trafienie.

Piłkarze Arki zremisowali w wyjazdowym sparingu z występującym również w I lidze Stomilem Olsztyn 1:1 (1:1). Piątego gola dla gdynian w grach kontrolnych strzelił Marcus. Tym samym Brazylijczyk otwiera już samodzielnie tegoroczną klasyfikację najlepszych snajperów żółto-niebieskich, wyprzedzając o jedno trafienie Dariusza Formellę. Dla podopiecznych Pawła Sikory był to ostatni sprawdzian poza domem. Kolejne spotkanie planowane jest 20 lutego na Narodowym Stadionie Rugby przy ul. Górskiego.

Kaźmierowski 45 - Marcus 41

STOMIL: Leszczyński - Bucholc, Baranowski, Niewulis, Hempel - Suchocki, Głowacki, Jegliński, Lech, Kaczmarek (46 Kun) - Kaźmierowski.

ARKA: Szlaga - Krajanowski (60 Kubowicz), Jarzębowski (60 Sobieraj), Brodziński (60 Wallace) , Tomasik (60 Dettlaff) - Grzelak (60 Brzuzy), Rzuchowski (60 Pruchnik), Szwoch (60 Gałecki), Radzewicz (60 Wojowski) - Kuklis (60 Surdykowski), Marcus (60 Zwoliński).

Na początku listopada Arka wygrała w I lidze w Olsztynie 2:0 (przeczytaj relację). Tym razem grano nie na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a, a na sztucznej nawierzchni, ale od początku sparingu Arka spróbowała przejąć inicjatywę.

Jednak gdy strzały Piotra KuklisaMarcina Radzewicza nie przyniosły powodzenia, żółto-niebiescy przystali na warunki gry gospodarzy i mecz przez długie minuty toczył się głównie od pola karnego do pola karnego, bez poważniejszych spięć podbramkowych.

Emocje pojawiły się, gdy piłkarzy nieco opuściły siły, pod koniec pierwszej połowy. W odstępie dwóch minut w doskonałych sytuacjach na gola znalazł się Marcus. Za pierwszym razem z kilku metrów główkował jednak wprost w bramkarza Michała Leszczyńskiego.

Wynik otworzyła składna akcja Arki z 41. minuty. Po długim wykopie Macieja Szlagi piłkę przejął Piotr Kuklis. Pomocnik, grający dzisiaj jako drugi napastnik, przekazał futbolówkę na lewe skrzydło do Marcina Radzewicza, a ten dośrodkował w pole karne do Mateusza Szwocha. Młodzieżowiec zagrał wzdłuż bramki, a gola zdobył zamykający akcje Marcus.

Gdy obie drużyny czekały już na przerwę, fatalny błąd popełnił Szlaga. Piłka tak niefortunnie odskoczyła od nogi bramkarza Arki, że przejął ją Szymon Kaźmierowski i strzelił do siatki.

Maciek po części za ten "kiks" zrehabilitował się na początku drugiej połowy. W ciągu kilku minut dwukrotnie bronił groźne strzały Kaźmierowskiego.

Po godzinie gry Paweł Sikora zdecydował się na wymianę... wszystkich piłkarzy z pola. Na niespełna kwadrans przed końcem gry gdynianom udało się umieścić piłkę w siatce rywali, ale sędzia gola nie uznał, gdyż dopatrzył się spalonego. Strzelał Janusz Surdykowski po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Radosława Pruchnika.

Okazję na przechylenie szali zwycięstwa swoją korzyść mieli również gospodarze. W 83. minucie Szlaga obronił uderzenie Łukasza Suchockiego.

POZOSTAŁE ZIMOWE SPARINGI ARKI
BILANS: 5 zwycięstw - 3 remisy - 2 porażki, bramki: 18:13
19.01 Cetniewo: Polonia Warszawa 1:3 (0:3)
Bramka: Marcus (karny) - przeczytaj relację

22.01 Pobierowo: Pogoń Szczecin 2:2 (0:1)
Bramki: Dariusz Formella, Marcus (karny) - przeczytaj relację

27.01 Gdynia: Olimpia Elbląg 2:1 (1:0)
Bramki: Dawid Kubowicz, Formella - przeczytaj relację

30.01 Gdynia: Drutex Bytovia 5:2 (1:0)
Bramki: Mateusz Szwoch dwie, Marcin Radzewicz, Marcus (karny), Formella - przeczytaj relację

2.02 Gdynia: Gryf Wejherowo 2:1 (1:1)
Bramki: Paweł Brzuzy, Formella - przeczytaj relację

7.02 Gdynia: Concordia Elbląg 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Tomasik - przeczytaj relację

9.02 Gdynia: Chojniczanka 3:1 (1:0)
Bramki: Łukasz Zwoliński, Michał Gałecki, Błażej Jankowski (samobójcza) - przeczytaj relację

12.02 Gutowo Małe: GKS Bełchatów 0:1 (0:0)

• 13 6

• Marw sie, a nawet wku.., sie, sledziu w oleju.

• 6 9

• No. Teraz to juz czjempjons lik jest blisko.

• 1 3

• T R A G E D I A :D 2 liga prędzej czy później ! (5)

• 18 15

• hola hola Panie (4)

po pierwsze, pisząc takie komentarze ludzi powinni jedną rzecz zrozumieć. Arka z historii wiadomo jaki to jest klub, a dla prawdziwych znana jest jego historia która jest zawiła. Kiedyś w latach 70, czy latach mistrzostwa Polski w Arce grali ludzie, którzy byli Arkowcami. Tak samo jak w Lechii grali Lechiści. Wtedy to się klub kochało za walke, determinacje ale nadal się go wielbiło itd itd. Problem polega od samej kolebki, od inwestorów i myśl bycia fajnym na rynku. Każdy chce grać z najlepszymi, więc były coraz to bardziej okazałe transfery piłkarzy. Z tego czasem jest pożytek, ale nie w naszym kraju taki jaki byśmy chcieli, czyli zwiększyć widowisko sportowe dzięki zawodnikom grającym na prawdę dobrze za małe pieniądze, no niemożliwe. Było w Gdyni lepiej i gorzej, kupowali mecze....no kupowali, transfery za duże kontrakty i robienie gwiazd. Nie życze tego nikomu, bo kibicem się jest a nie bywa... Główny nurt kieruje to do ludzi zawistnych i życzących źle klubowi MZKS, bo przecież Wasz klub też nie jest taki kolorowy...a przepraszam, jest coraz bardziej kolorowy doskórnie, bo są ściągani zawodnicy nie wiadomo skąd. Arka się mocno zebrała w sobie po kolejnych porażkach, czy to spadek z ligi, konflikt zarządu z kibicami, brakiem pieniędzy. Ludzi na południu myśleli że Gdynia to zielona wyspa i świetnie sie zarabia i wspaniale gra. Tak, do czasu gdy byly pieniądze, teraz wszystko się odwróciło. Powstaje teraz nowy przełom, który pokazuje że znów wracają Ci prawdziwi Arkowcy. Którzy chcą grać w tym klubie, a nie tylko robic przystanek w kurorcie. Nie życze tego żadnemu klubowi. Arka jeszcze się pokaże w Polskiej piłce, ale to niestety potrwa. Dobrze, że mamy te ogromne doświadczenie z młodzieży które musi już skutkować w 120%. Może troche na wyrost komentarz, ale denerwuje mnie opinia chłopaków z Gdańska, że ich Lechia jest świetna. To jest napisane na twarzy, że miasto sponsoruje klub, PO, prezydent, nowy stadion, brak sankcji za kupowanie meczy,szybki awans z lig, wszystko jak na tacy. Może Arka nie ma swojego stadionu już, ale ma prawdziwych kibiców. Chcę zrozumieć tych ludzi źle życzących, ale nie mogę. Trójmiasto jest i było podzielone, ale Ci starsi powinni wpajać młodszym.....znajcie historie klubu, nawet tą najgorszą, a potem się zastanów co możesz dla niego zrobić, by nikt go nie hańbił, bluźnił i był wspaniały nie na murach, ale w sercu i tradycji miasta jakim jest Gdynia Pozdrawiam normalnych, wszystkich normalnych kibiców.

• 8 6

• obłuda i bzdury !!!!! (1)

nie trolluj co do historii to Arka wpisała się złotymi zgłoskami jako najbardziej skorumpowany klub w Polsce i Lechia ani rudy Tusk ani żadne PO nie maja z tym nic wspólnego więc ogarnij się arczaninie pisać dużo nie znaczy mądrze

• 5 6

• jesteś kolejnym

krzykaczem który mówi że Lechia nie kupowała.

• 6 1

• taaaakkk, arczanie mają prawdziwych kibiców :) (1)

... zwanych przerzutami z Bałtyku. Arczanom gratulujemy kibiców sukcesu !

• 1 3

• o Arke sie nie martw bo kibicowsko zawsze sobie radzila

za to wy baltyczanie istniejecie tylko w internecie

• 4 1

• Arko wracaj do Ekstraklasy! (5)

Jestem wiernym kibicem Lechii i przyznaję, że chciałbym dwa razy do roku żyć derbami Trojmiasta.
    pozdrawiam normalnych.

• 46 20

• Nie tylko ty...zawiść zawiścią ale to święto dla nas kibiców niezależnie od ligi. (1)

Moje pierwsze derby w 98 na wyjezdzie w Gdańsku...Sentyment jak cholera.

• 14 4

• To sie ciesz, bo nastepnych dlugo nie bedziesz ogladal.

• 5 9

• Ani wiernym, ani Lechii, ani normalny.

• 2 10

• " normalny kibic Lechii " zwykły prowokator żaden kibic Lechii !!!!!

• 2 8

• A ja tez chcialbym pojechac na meczyk ARKA- Widzew....