Bolesna porażka gdańskich piłkarek

Michał Kozłowski
20 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Podobnie jak na zakończenie poprzednich rozgrywek piłkarki Sztorm AWFiS Gdańsk otrzymały lekcję futbolu od Czarnych Sosnowiec. Podobnie jak na zakończenie poprzednich rozgrywek piłkarki Sztorm AWFiS Gdańsk otrzymały lekcję futbolu od Czarnych Sosnowiec.

Piłkarki nożne Sztormu AWFiS Gdańsk nie mogą zaliczyć początku rozgrywek ekstraligi do udanych. Po trzech kolejkach podopieczne Roberta Chałaszczyka nie mają na koncie ani jednego punktu, a w sobotę odniosły dotkliwą porażkę w Sosnowcu. Gospodynie pokonały gdańszczanki aż 6:0, wszystkie gole strzelając już w pierwszej części gry.

SZTORM: Kołacz - N Świętoniowska, A. Bużan, Kozłowska, Słowy - Turowska (Ścisłowska), Cywińska (Sirant), K. Bużan, Kamińska, Wierzbicka - Kopińska

Do Sosnowca piłkarki Sztormu udały się w mocno okrojonym składzie. Wszystko przez kontuzje, z którymi zmagają się czołowe zawodniczki gdańskiej drużyny. Ze zgrupowania kadry do lat 19 z urazami wróciły Marcjanna Zawadzka oraz Klaudia Słowińska, a kilkumiesięczna przerwa czeka Martynę Zańko, która w pierwszym spotkaniu ligowym w Krakowie zerwała więzadła krzyżowe.

W poprzedniej serii gier podopieczne Roberta Chałaszczyka przekonały się o sile Medyka Konin. Mistrzynie Polski pokonały osłabione gdańszczanki 4:0, choć gospodynie miały swoje szanse na zdobycie chociaż jednej bramki.

SZTORM NIE SPROSTAŁ DRUŻYNIE Z LIGI MISTRZYŃ

W sobotę Sztorm na wyjeździe zmierzył się Czarnymi Sosnowiec, czyli drużyną, z którą rozegrały ostatnie spotkanie poprzedniego sezonu. Rywalki wygrały wówczas 5:0 i przypieczętowały zwycięstwo w grupie spadkowej.

ZAWODNICZKI Z SOSNOWCA NIE LEŻĄ SZTORMOWI

Niestety, historia z tamtego spotkania powtórzyła się i teraz. Sosnowiczanki dały Sztormowi bolesną lekcję futbolu i już w pierwszej połowie strzeliły aż 6 bramek. Gospodynie potrzebowały na to zaledwie 25 minut.

- Pierwszą bramkę straciliśmy krótko po pierwszym kwadransie, a potem już prawie każda akcja rywalek kończyła się golem. Nie mogłem nawet zareagować na boiskowe zdarzenia zmianami, ponieważ kontuzję sprawiły, że na ławce rezerwowych zasiadły bardzo młode, niedoświadczone piłkarki - tłumaczy szkoleniowiec Sztormu.
W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie, choć niewiele brakowało, a gdańszczanki zdobyłyby bramkę honorową. Przed szansą stanęła Karolina Wierzbicka, ale z jej strzałem poradziła sobie miejscowa bramkarka.

- Nie chcieliśmy, aby spotkanie zakończyło się wynikiem dwucyfrowym, więc skupiliśmy się na obronie dostępu do własnej bramki. Jeżeli miałbym szukać pozytywów, to byłaby nim postawa dziewczyn po przerwie. Mimo niekorzystnego wyniku walczyły do końca i nie zwiesiły głów - dodaje Chałaszczyk.
CHAŁASZCZYK: O UTRZYMANIE BĘDZIE JESZCZE TRUDNIEJ

Po trzech kolejkach Sztorm jest jedyną drużyną ekstraligi, która nie zdobyła jeszcze punktów. Być może ten stan rzeczy uda zmienić się za tydzień. W sobotę na boisku Akademickiego Centrum Sportu Sztrom podejmą beniaminka rozgrywek, UKS SMS Łódź. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.