SMS Gdańsk - Inrand 23:23

25 listopada 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Piłkarze ręczni SMS Gdańsk sprezentowali jeden punkt w I lidze Jurandowi Traveland Olsztyn. Podopieczni Jana Prześlakiewicza zremisowali we własnej hali 23:23 (12:10), tracąc dwie ostatnie bramki w niespełna pół minuty. W szeregach przyjezdnych cztery razy na listę strzelców wpisał się Dariusz Skup, były zawodnik Wybrzeża, Spójni i MMTS Kwidzyn.

SMS: Romantowski, Wróbel - Nyćkowiak 5, Miać 6, Zółtak 5, Kuta 1, Jachlewski 2, Stankiewicz, Modestowicz, Szulc, Wysokiński, Jeżewski 4, Kuczyński, Rozporski.

Rozpoczęło się od trafienia Daniela Żółtaka. Wprawdzie rywale szybko wyrównali na 2:2, ale później przewagę osiągnęła "szkoła". W 11 min było 8:4, a w 18 - 10:6. Olsztynianom udało się wyciągnąć na 10:10, ale jeszcze przed przerwą zdążyli trafić Mateusz Jachlewski i Marcin Miać.
Druga część gry rozpoczęła się od czterech bramek przyjezdnych. Dla gdańszczan dopiero po siedmiu minutach od wznowienia gry zdołał celnie rzucić Miać. Do 50 min przeważali olsztynianie. SMS odzyskała inicjatywę po akcji Mieszka Nyćkowiaka (20:19). W 58 min ten zawodnik wespół z Miaciem podwyższył na 23:21.

Traveland (Marcin Malewski) kontaktową bramkę zdobył na 28 sekund przed końcem. Na 7 sekund przed ostatnim gwizdkiem rzucał Jachlewski, ale nieskutecznie. Akcja olsztynian została przerwana na 15. metrze od gdańskiej bramki. Mimo to Krzysztof Kłosiński zdołał po rzucie bezpośrednim doprowadzić do podziału punktów!

Pozostałe wyniki 10. kolejki:
Gwardia Opole - Eltast Radom 29:26, Miedź Legnica - MKS Końskie 30:21, Wolsztyniak - Kasztelan Sierpc 29:19, AZS AWF Pol-Kres Biała Podlaska - Viret Huta Zawiercie 26:22, Wisła II Płock - MTS Chrzanów i AZS Politechnika Radom - Grunwald Poznań (zakończyły się po zamknięciu tego wydania).

1. Gwardia 18:2 282-236
2. AZS AWF 16:4 238-203
3. Grunwald 14:4 229-197
4. Eltast 11:9 267-257
5. Wisła 11:7 220-224
6. Miedź 9:11 238-241
7. Traveland 9:11 241-246
8. Chrzanów 9:9 222-229