Troiła się Troina

Kryst.
25 listopada 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Wyraźną zwyżkę formy widać u pierwszoligowych koszykarek Marcopolu Gedania Żukowo. Tym razem zawodniczki Aleksandra Siewierowa nie dały szans rywalkom z AZS Uniwersytet Wrocław, wygrywając 82:67 (23:8, 22:16, 25:13, 12:30). To trzecie kolejne zwycięstwo żukowianek. Gwiazdą spotkania była Białorusinka Tatiana Troina.

MARCOPOL: Mruk 2, Szwecowa, Kowalska 8, Troina 35, Krajniewska 6 - Chojnowska, Cieśluk 9, Grabowska 12, Saidowska 4.
AZS: Cisowska 2, Halama 7, Podgórska 12, Chrzczanowicz 10, Szymaszek 22 - Dudkiewicz, Harmacka, Rybak 5, Smektała 3.

Zwycięzcę tego jednostronnego spotkania poznaliśmy już w pierwszej kwarcie. Nasze koszykarki jednak nie odpuściły rywalkom po pierwszej odsłonie. Po trzech ćwiartkach żukowianki prowadziły 70:37. Potem w komplecie na parkiecie pojawiły się rezerwowe Marcopolu. Największa w tym zasługa Tatiany Troiny. 21-letnia reprezentantka Białorusi w ciągu 35 minut gry zdobyła 35 punktów (7/12 za dwa punkty, 4/9 za trzy, 9/14 w rzutach wolnych) i miała 11 zbiórek. - Ostatni raz tyle punktów w mojej drużynie zdobyła Lubow Szwecowa w 1994 roku - wspomina uradowany trener Siewierow.

8. KOLEJKA:
BS Sure Shot Wołomin - AZS PWSZ Gorzów Wielkpolski 62:52, Widzew Selgros Łódź - Włókniarz Białystok 75:69, Ostrovia - Citro Grep Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra 57:62, Filar Sosnowiec - Korona Kraków 50:54.

1. Wołomin 8 16 613-475
2. Gorzów 8 14 576-461
3. Ostrovia 8 13 525-435
4. MARCOPOL 8 13 579-557
5. Widzew 8 13 555-559
6. Unia 7 12 507-473
7. Citro 8 12 528-529
8. Wrocław 8 11 513-563