Zabrakło skuteczności w końcówce

Marta
17 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Pierwszej porażki na zapleczu TBL doznali koszykarze Startu. Gdynianie po dwóch zwycięstwach nie sprostali na wyjeździe ekipie MOSiR Krosno, przegrywając 74:78 (19:23, 15:14, 25:24, 15:17). Dla ekipy z Podkarpacia z kolei było to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Pawła Turkiewicza będą mieli szybką okazję do zatarcia tego niepowodzenia. Już w środę w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej zagrają w czwartej kolejce I ligi.

MOSiR: Baran 21, Piotrkowski 19, Pluta 15, Kamecki 8, Oczkowicz 8 - Makander 4, Puścizna 3, Partyka 0, Pieloch 0.

START: Wojdyła 14, Szpyrka 13, Kostrzewski 7, Krauze 3, Lisewski 3 - Mordzak 10, Andrzejewsi 10, Śmigielski 8, Krajniewski 3, Bach 2, Malczyk 2.

Niepokonani gdynianie jechali do Krosna w roli faworytów, dodatkowo gospodarze nie mogli skorzystać ze swoich kontuzjowanych zawodników podkoszowych. Nawet mimo przegranej walki na tablicach 29:41 gospodarze odnieśli w niedzielę końcowy sukces. W ich zespole liderami byli: Michał BaranMariusz Piotrkowski. Pierwszy trafił 8 na 11 rzutów z gry w tym aż cztery razy trafiał zza łuku zdobył łącznie 21 punktów, drugi natomiast miał dorobek gorszy o 2 punkty ale zaliczył przy tym 5 zbiórek.

Gdynianie na początku prowadzili 3:2 ale później przez większość czasu gry przewagę mieli gospodarze, nie była ona jednak duża sięgała maksymalnie 5, 6 punktów. Wreszcie w ostatniej kwarcie gdynianie po raz trzeci w meczu wyszli na prowadzenie (62:61 po "trójce" Krzysztofa Krajniewskiego) później 4 punkty z rzędu zdobył Piotr Śmigielski i Start w 34 minucie prowadził 66:61. Niestety gdynianie kolejne 2 minuty meczu przegrali 0:11 i zrobiło się 72:66 dla MOSiR-u.

Start raz jeszcze podjął próbę wygrania niedzielnego meczu. Na 77 sekund przed końcem gry po wolnych Grzegorza Mordzaka było 74:74. W ostatnich sekundach meczu goście nie zdołali jednak oddać celnego rzutu zaś gospodarze trafili z wolnych za sprawą Piotrkowskiego i Piotra Pluty.

Pozostałe wyniki 3 kolejki 1.Ligi koszykarzy: Polonia Przemyśl - MKS Start Lublin 77:65 (21:15, 24:19, 21:8, 13:23), AZS WSGK Kutno - MKS Dąbrowa Górnicza 66:65 (14:20, 15:15, 11:19, 26:11), Rosa Radom - Sokół Łańcut 68:66 (12:20, 19:14, 25:12, 12:20), SKK Siedlce - Sportino Inowrocław 72:64 (22:16, 17:17, 16:18, 17:13), Sudety Jelenia Góra - Spójnia Stargard Szczeciński 54:71 (18:14, 14:20, 12:20, 10:17), AZS Szczecin - Znicz Basket Pruszków 86:78 (24:23, 20:21, 26:16, 16:18), pauzował: Polski Cukier SIDEn Toruń.

Tabela 1.Ligi koszykarzy:
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, pkt)
15 PoloMartket Sportino Inowrocław 3 0 3 162:201 3

Kolejny mecz gdyńscy koszykarze rozegrają na własnym parkiecie. 19 października w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej podejmować będą Rosę Radom. Początek spotkania zaplanowano na 16.00.
Marta

Opinie (13) 2 zablokowane

• Nawet nie wiedziałem o takiej drużynie... (1)

ale bardzo chętnie wybiorę się na mecz, dzięki za info. ;)