Lotos Trefl drugi w turnieju w Elblągu

10 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 20:17 (11 września 2016)

Trefl Gdańsk

Szymon Jakubiszak został mistrzem Europy. Teraz pozostaje mu czekać na powołanie do pierwszej drużyny przez trenera Lotosu Trefla Andreę Anastasiego. Szymon Jakubiszak został mistrzem Europy. Teraz pozostaje mu czekać na powołanie do pierwszej drużyny przez trenera Lotosu Trefla Andreę Anastasiego.

Lotos Trefl przegrał w niedzielę w finale Turnieju Czterech Trenerów w Elblągu z Onico AZS Politechniką Warszawską 1:3 (20:25, 25:16, 25:27, 20:25). Dzień wcześniej, w półfinale pokonał Espadon Szczecin 3:0 (25:22, 25:21, 25:18). Natomiast w Bułgarii Szymon Jakubiszak, siatkarz Młodej Ligi Lotosu Trefla został razem z kadrą juniorów mistrzem Europy. Biało-czerwoni pokonali w finale imprezy rewelację zmagań - Ukrainę 3:1 (29:27, 25:21, 21:25, 25:12).

Lotos Trefl Gdańsk - Onico AZS Politechnika Warszawska 1:3 (20:25, 25:16, 25:27, 20:25)

LOTOS TREFL:
Stępień 2, Ptaszyński 7, Paszycki 2, Schulz 9, Pietruczuk 14, Gawryszewski 8, Majcherski (libero) oraz Grzyb 9, Romać 11, Niemiec

W niedzielę pierwszym trenerem Lotosu Trefla był asystent Andrei Anastasiego, Wojciech Serafin. Włoch, razem z libero Piotrem Gackiem wybrał się do Katowic na drugi Mecz Gwiazd Siatkówki, kończący karierę reprezentacyjną Pawła Zagumnego.

Pomimo prowadzenia żółto-czarnych w pierwszym secie 16:9 nie udało się im go wygrać. Pozwolili oni rywalom na serię punktową 9:2 (18:18). Rozpędzony AZS grał już jak z nut do końca seta i wygrał 25:20.

W drugiej partii, Wojciech Grzyb zmienił na boisku Dmitro Paszyckiego, a gdańszczanie ponownie zaczęli odskakiwać rywalom w podobnym momencie seta (19:14). Wtedy do gry wszedł także Szymon Romać Atakujący do końca seta grał bardzo efektywnie, powiększając przewagę AZS.

Dwie ostatnie partie kończyły się wygranymi zespołu ze stolicy. Najpierw na przewagi, a następnie gdańszczanie byli w stanie zdobyć tylko 12 punktów.

Na zakończenie zmagań indywidualne wyróżnienia otrzymali Damian SchulzMaciej Ptaszyński.

Lotos Trefl Gdańsk - Espadon Szczecin 3:0 (25:22, 25:21, 25:18)

LOTOS TREFL: Masny, Ptaszyński 3, Grzyb 1, Schulz 17, Pietruczuk 8, Pasyzcki 10, Gacek (libero) oraz Stępień, Romać 2

Jego kubowi koledzy rozpoczęli w sobotę Turniej Czterech Trenerów w Elblągu. W półfinale imprezy spotkali się z beniaminkiem PlusLigi, Espadonem Szczecin. Choć dzień wcześniej rozgrywali oni spring w Gdynia Arenie z Calzedonią Werona - wygrali 3:1, Piotr Gacek, Dmitro Paszycki oraz Michał Masny wstąpili następnie w Meczu Gwiazd na pożegnanie Pawła Zagumnego, a w składzie wciąż nie ma Mateusza MikiMiłosza Hebdy, to spokojnie poradzili sobie z tym rywalem.

MATEUSZ MIKA LIGOWCEM SIERPNIA - ZADAJ PYTANIE PRZYJMUJĄCEMU LOTOSU TREFLA

W pierwszym secie, gdy było 12:15 Andrea Anastasi dokonał podwójnej zmiany, wprowadzając na boisko Przemysława StępniaSzymona Romacia. Od tego momentu żółto-czarni przejęli kontrolę, a partię zakończył asem serwisowym Maciej Ptaszyński.

Romać odegrał kluczową rolę także w kolejnym secie. Po jego zagrywkach gdańszczanie wyszli na prowadzenie 22:20 i doprowadzili tę odsłonę do zwycięskiego końca. W trzeciej to serwis Masnego dał 6-punktową przewagę i ostateczną wygraną.

W sobotę udział w mistrzostwa Europy zakończyła nasza kadra juniorów U-20. Nie przegrała tam żadnego meczu. W kadrze mieliśmy jednego reprezentanta Lotosu Trefla, Szymona Jakubiszaka. Przyjmujący jest brany pod uwagę przy ustalaniu kadry seniorów na nowy sezon żółto-czarnych. Trener Andrea Anastasi nie miał jednak okazji sprawdzić go podczas obecnych przygotowań ze względu na przygodę Jakubiszaka z reprezentacją Polski.

SZTUCZKI PRZY SIATCE W GDYNI NA POŻEGNANIE PAWŁA ZAGUMNEGO

W niej nie odgrywał kluczowej roli, ale na boisku się pojawiał. Tak było m.in. w meczu o złoto. W nim Polacy spotkali się z rewelacją zmagań, Ukrainą - wcześniej pokonali ją w fazie grupowej. Na nich nie zrobiła ona jednak wrażenia. Po bardzo wyrównanym, pierwszym secie, biało-czerwoni pewnie wygrali w drugim, złapali oddech w trzecim i rozbili rywala w czwartym. Tym samym podopieczni Sebastiana Pawlika wracają do domów ze złotymi medalami na szyjach.

Jakubiszak zagrał o złoto w pierwszym i drugim secie jako zmiennik. Ogólnie podczas imprezy wystąpił w 15 partiach i zdobył punkt serwisem. Biało-czerwoni, w drodze do finału pokonywali kolejno: Francję 3:2, Ukrainę 3:0, Niemcy 3:0, Słowenię 3:1, Bułgarię 3:0 - wszystkie w fazie grupowej oraz Rosję 3:1 w półfinale. Ci ostatni pokonali w meczu o brąz Włochów 3:1.