III i IV liga: Gedania - Polonia 2:3, Sparta - Jaguar 2:3, Gedania II - Chojnice 0:4

mip.
5 sierpnia 2023, godz. 13:00
Opinie (24)
aktualizacja: godz. 18:00 (5 sierpnia 2023)

Gedania 1922 Gdańsk

Kapitan Gedanii 1922 Gdańsk Wojciech Zyska miał powody do frustracji, gdyż gdańszczanie dwa razy obejmowali prowadzenie, a mecz skończyli bez punktów. Kapitan Gedanii 1922 Gdańsk Wojciech Zyska miał powody do frustracji, gdyż gdańszczanie dwa razy obejmowali prowadzenie, a mecz skończyli bez punktów.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała z Polonią Środa Wielkopolska 2:3 (1:1) w meczu 1. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego dali sobie wyrwać zwycięstwo, bowiem dwukrotnie prowadzili. Jaguar Gdańsk pokonał na wyjeździe Spartę Sycewice 3:2 (3:0) w inauguracyjnym meczu IV ligi. Podopieczni Piotra Formeli po bardzo dobrej połowie, dali rywalom rozkręcić się po przerwie i do końca musieli drżeć o zachowanie prowadzenia. Z kolei rezerwy Gedanii przegrały z drugim zespołem Chojniczanki Chojnice 0:4 (0:2).

Aktualizacja, godz. 18:00

Gedania 1922 Gdańsk - Polonia Środa Wielkopolska 2:3 (1:1). Zwycięstwo wypuszczone z rąk

Gedania 1922 Gdańsk - Polonia Środa Wielkopolska 2:3 (1:1)
Bramki: Manuszewski 2, Zalewski 62 - Milachowski 45, Bałdyga 65, 79

GEDANIA: Tetyk - Stawikowski, Manuszewski, Flis - Waliszewski, Zyska, Niewiadomski, Adamik - Sosnowski, Zalewski - Żukowski

Piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk spotkaniem z Polonią Środa Wielkopolska zainaugurowali sezon w III lidze grupie drugiej. Trener Krystian Ryczkowski wystawił najsilniejszy możliwy skład. Zabrakło jedynie leczącego uraz Kamila Kankowskiego. Dodajmy, że rolę kapitana pełnił Wojciech Zyska.

Spotkanie dla gdańszczan ułożyło się znakomicie, bo już w 2. minucie objęli prowadzenie za sprawą Miłosza Manuszewskiego, dla którego był to ligowy debiut w barwach Gedanii. Prowadzenia do końca pierwszej połowy nie utrzymali, bo gola "do szatni" zdobył Klaudiusz Milachowski.

Przeczytaj o najnowszych transferach Gedanii Przeczytaj o najnowszych transferach Gedanii

Gedania odzyskała je jednak w 62. minucie, gdy do siatki trafił Bartosz Zalewski. Ten stan rzeczy nie utrzymał się jednak długo, bo zespół z Wielkopolski odpowiedział w 65. minucie, a na domiar złego, objął prowadzenie w 79. minucie. Gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, ale to się nie udało i podtrzymana została passa porażek z Polonią.

Była to trzecia przegrana z rzędu z tym rywalem, bowiem i w poprzednim sezonie podopiecznym trenera Ryczkowskiego nie udało się ani razu wygrać z zespołem ze Środy Wielkopolskiej.

Wyniki 1 kolejki

• GEDANIA 1922 GDAŃSK - Polonia Środa Wielkopolska 2:3 (1:1)
  • Unia Swarzędz - KP Starogard Gdański 2:2 (1:1)
  • Świt Skolwin - Sokół Kleczew 2:2 (2:0)
  • Unia Solec Kujawski - Stolem Gniewino 2:3 (1:1)
  • Noteć Czarnków - Vineta Wolin 3:4 (2:1)
  • Wikęd Luzino - Zawisza Bydgoszcz 1:7 (0:2)
  • Cartusia Kartuzy - Pogoń II Szczecin 2:1 (1:0)
  • Elana Toruń - Błękitni Stargard 3:0 (1:0)
  • Flota Świnoujście - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:3 (0:1)

Sparta Sycewice - Jaguar Gdańsk 2:3 (0:3). Świetna pierwsza połowa, są elementy do poprawy

Bramki dla Jaguara:
Michalski 10, Czychowski 22, Płotka 24

JAGUAR: Sadowski - Sulewski, Chojnacki, Jadanowski - Pietrowski, Płotka, Deleu, Kinder - Michalski, Duda, Czychowski oraz Duraj, Kryża, Bladowski, Filas, Świątek

Inauguracyjny mecz IV ligi piłkarzom Jaguara Gdańsk wypadł na dalekim wyjeździe w Sycewicach. Piotr Formela wystawił niemal najsilniejsze zestawienie, które miało dać pierwszy komplet punktów. W kadrze meczowej zabrakło napastnika Janusza Surdykowskiego, który pauzował jeszcze za żółte kartki z poprzedniego sezonu. Zatem miejsce na "szpicy" zajął Adam Duda.

Gdańszczanie zdecydowanie kontrolowali przebieg meczu, a o komplet punktów mogli być pewni już po pierwszych 30 minutach. Wtedy to Jaguar prowadził już 3:0 po golach Igora Michalskiego, Pawła CzychowskiegoPrzemysława Płotki.

Przeczytaj o przedsezonowych celach w zespołach z III i IV ligi Przeczytaj o przedsezonowych celach w zespołach z III i IV ligi

Po przerwie okazało się jednak, że miejscowi wcale nie poddadzą się bez walki. Zdobyli oni dwa gole i w końcówce zrobiło się naprawdę nerwowo. Ostatecznie jednak Jaguar zdołał utrzymać prowadzenie i do Gdańska wróci z kompletem punktów.

- Sparta to mocna drużyna i na pewno nie jeden zespół przyjeżdżając do Sycewic straci punkty. Gospodarze mieli też swoje momenty w 1. połowie. Na nasze nieszczęście wykorzystali dwie sytuacje w drugiej połowie i zrobiła się lekka nerwówka. Udało się jednak zywciężyć i z tego się cieszymy. Ta wygrana nastawia nas pozytywnie przed kolejnymi meczami, ale wiemy też, że mamy nad czym pracować. Nie chcemy, by powtórzyła się taka sytuacja, że tracimy dwie bramki w drugiej połowie - mówi nam Piotr Formela, trener Jaguara Gdańsk.
Gedania, Jaguar, Bałtyk i Arka II już po ostatnich sparingach. Grad goli Gedania, Jaguar, Bałtyk i Arka II już po ostatnich sparingach. Grad goli

Kolejny mecz Jaguar zagra w sobotę, 12 sierpnia, kiedy to na własnym stadionie o godz. 11 podejmie Gryfa Wejherowo.

Gedania 1922 II Gdańsk - Chojniczanka II Chojnice 0:4 (0:2)

Żywicki 29, 55, Detmer 35, Zagraba 78

GEDANIA 1922 II: Machola - Regliński, Łazarski, Bellanavithanage, Stalka, Pawlak, Gorwa, Apostołowicz, Bogdański, Panic, Dowigiałło oraz Bunik, Witkowski, Kovalszyn, Bławat, Hirsch, Podgórski, Witczak

Swój pierwszy mecz na szczeblu IV ligi piłkarze beniaminka Gedanii 1922 II rozegrali na własnym stadionie i podejmowali rezerwy Chojniczanki Chojnice. Przed spotkaniem gdańszczanie z rąk Radosław Michalskiego otrzymali puchar za zwycięstwo w V lidze.

Trener Paweł Szajrych do dyspozycji miał wielu młodych piłkarzy, a także tych, którzy nie dostali szans w meczu III ligi, gdzie pierwszy zespół mierzył się z Polonią Środa Wielkopolska.

Po pierwszej połowie gdańszczanie przegrywali 0:2. Najpierw pięknym golem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Jakub Żywicki, a później do piłki po rzucie karnym, którą odbił Mateusz Machola, najszybciej dopadł Miłosz Detmer i podwyższył prowadzenie.

Gedania 1922 Gdańsk skorzysta na nowych przepisach PZPN Gedania 1922 Gdańsk skorzysta na nowych przepisach PZPN

Po przerwie przyjezdni kontynuowali swoją dominację na tablicy wyników. Ponownie pięknie z wolnego "huknął" Żywicki, a w 78. minucie gola zdobył Maciej Zagraba i było już 0:4. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. Wbrew pozorom, końcowy rezultat nie odzwierciedlał tego, co działo się na boisku. Obie ekipy zagrały na wysokim tempie, ale gdańszczanom zabrakło skuteczności.

- Jestem bardzo zadowolony z tego meczu w naszym wykonaniu. Chłopakom należą się podziękowania, zagrali bardzo dobrze, tempo było wysokie z obu stron. Obie ekipy wykazały się dużą kulturą gry. Straciliśmy 3 gole po stałych fragmentach gry, co trochę podcięło nam skrzydła. Jednak poza tym to przeciwnik tak naprawdę tylko jedną dobrą sytuację. Zagraliśmy bardzo odważnie pomiędzy liniami, ale zabrakło nam finalizacji. Do pola karnego nasza gra była naprawdę bardzo dobra. To spotkanie na pewno wpłynie pozytywnie na nasz młody zespół - mówi nam trener Paweł Szajrych.