Impreza

14 Rajd Gdańsk Baltic Cup 2017

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
26 - 28 maja 2017
miejsce:

Europejskie Centrum Solidarności  mapa

adres:
Gdańsk, pl. Solidarności 1
organizator:
Automobilklub Orski
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

W ostatni weekend maja najlepsi polscy rajdowcy zawitają na Pomorze podczas 2 Rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.Organizowany przez Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub ORSKI 14. Rajd Gdańsk Baltic Cup odbędzie się w dniach 26-28 maja 2017 r. podczas Dni Gdańska. Baza rajdu będzie zorganizowana w centrum Gdańska przy Europejskim Centrum Solidarności, gdzie atrakcją dla kibiców będzie Miasteczko Rajdowe z Parkiem Serwisowym samochodów rajdowych oraz imprezy towarzyszące.

Ceremonia uroczystej prezentacji załóg oraz startu honorowego rajdu odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 17.00 na Targu Węglowym.

W sobotę 27 maja w godzinach 08:00 - 11:00 odbędzie się odcinek testowy z Bąkowa k/Kolbud do Otomina. Załogi 2-3 krotnie pokonają 3 kilometrową trasę sprawdzając i ustawiając samochody rajdowe. Również w sobotę 27 maja nastąpi z ECS start do rajdu, po którym zawodnicy dwukrotnie pokonają trasę z trzema odcinkami specjalnymi w rejonie Kolbud, Przywidza i Skarszew. W Bąkowie w rejonie startu do odcinka testowego będzie zorganizowana strefa serwisowa z dostępem dla wszystkich kibiców oraz atrakcjami dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Strefę kibica przewidziano na odcinku specjalnym - Przywidz (OS-2 i OS-5) w miejscowości Kamerowskie Piece.

Atrakcją przy ECS-ie będzie ceremonia zakończenia rajdu dla załóg startujących w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Pomorza.

28 maja (niedziela) załogi wyruszą na odcinki specjalne Szwajcarii Kaszubskiej w okolicach Kartuz, Przodkowa, Szemudu, Luzina i Wejherowa. Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz w Szemudzie zorganizowana będzie strefa serwisowa z atrakcjami dla mieszkańców oraz możliwością spotkania się z czołowymi, polskimi kierowcami rajdowymi, a także dodatkowe atrakcje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Na odcinku specjalnym - Szemud (OS-7 i OS-9) w miejscowości Przetoczyno przewidziano strefę kibica z możliwością wspólnego śledzenia przejazdu załóg rajdowych.W godzinach od 12:00 do 15:30 w Gdańsku przy Europejskim Centrum Solidarności (Plac Solidarności 1) odbędzie się Festyn Rajdowy promujący Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. O godzinie 15:30 w historycznym miejscu przy bramie Stoczni Gdańskiej (obok ECS-u) odbędzie się uroczystość zakończenia 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup i wręczenie pucharów.

Lesław Orski (Dyrektor 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup): - Zapraszam wszystkich Państwa do odpowiedzialnego kibicowania i podziwiania czołowych polskich zawodników rywalizujących na pięknych drogach Kociewia i Szwajcarii Kaszubskiej po których przebiegać będą odcinki specjalne 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup. Ufam, że zawody przebiegną bezpiecznie, a zawodnicy i kibice powrócą do nas w roli turystów odwiedzających bogaty w zabytki Gdańsk, oraz urokliwe tereny Kaszub i Kociewia.

Automobilklub we wszystkich działaniach ściśle współpracuje z niezwykle pomocnymi i otwartymi lokalnymi władzami Pomorza. Nasz rajd zabezpiecza kilkuset strażaków OSP, którzy od lat odpowiedzialnie wykonują swoje zadania i tej "Soli Ziem Pomorskich" zazdrości nam cała Polska.

Nasze imprezy samochodowe to nie tylko niezwykłe spotkania i sportowe przeżycia społeczności lokalnej i tysięcy kibiców z całej Polski, ale również imprezy szeroko promujące motoryzację (parady, wystawy pojazdów sportowych, zabytkowych, ratowniczych oraz spotkania z Mistrzami Kierownicy), przede wszystkim promujące bezpieczeństwo ruchu drogowego. Akcja "Bezpieczny Gdańsk, Bezpieczne Pomorze" to propozycje szkoleń w Akademii Bezpiecznej Jazdy, organizowane mobilne miasteczka ruchu drogowego dla dzieci, a także szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokazy ratownictwa drogowego.

Przeczytaj także

 • Najlepsi rajdowcy przyjadą do Trójmiasta wideo
  25 maja 2017 (26 opinii)

  W najbliższy weekend, 26-28 maja, do Trójmiasta zawitają najlepsi polscy rajdowcy, którzy powalczą w II Rundzie Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 oraz Rajdowych...

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (8)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

  22.09 g.18.00
  Piast Gliwice
  22.09 g.18.30
  Tauron GKS Katowice
  23.09 g.12.45
  Azoty Puławy
  23.09 g.15.30
  Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  23.09 g.16.00
  Centra Ostrów Wielkopolski
  20.09 g.19.00
  Korona Handball Kielce
  19.09 g.20.45
  Podbeskidzie Bielsko-Biała
  18.09 g.18.00
  Jagiellonia Białystok
  17.09 g.18.00
  Metraco Zagłębie Lubin
  17.09 g.17.00
  Unia Oświęcim