• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

28. Bieg św. Dominika 30 lipca. Biegacze znów opanują ulice centrum Gdańska

Damian Konwent
29 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Ulice Głównego Miasta w Gdańsku zostaną opanowane przez 1000 biegaczy w czasie 28. Biegu św. Dominika. Ulice Głównego Miasta w Gdańsku zostaną opanowane przez 1000 biegaczy w czasie 28. Biegu św. Dominika.

28. Bieg św. Dominika rozpocznie się w sobotę, 30 lipca, o godz. 13:50. Prolog, wyścig wózkarzy, bieg kobiet i mężczyzn na 5 km, a także bieg elity oraz uliczne mistrzostwa Polski na 10 km zgromadzą 1000 uczestników, którzy będą rywalizować na ulicach Głównego Miasta. W ciągu całego dnia szacuje się przybycie 25 tys. kibiców, dlatego podpowiadamy na kogo warto zwrócić uwagę i które miejsca będą najlepsze do kibicowania.28. Bieg św. Dominika. Przeczytaj więcej o biegu elity i ulicznych mistrzostwach PolskiJuż w sobotę na ulicach Głównego Miasta odbędzie się 28. Bieg św. Dominika. Najwięcej emocji w tej kultowej już imprezie ma dostarczyć rywalizacja elity, która jednocześnie wyłoni ulicznego mistrza Polski. W puli nagród jest 55 tys. zł.

32 uczestników pobiegnie na dystansie 10 km. Są wśród nich m.in. zeszłoroczny mistrz Mykoła Jachymczuk, który pobiegnie wraz z dwoma rodakami z Ukrainy: Mykolą Meszwa oraz Dmytro Didowodiukiem. Polskę reprezentowali będą m.in.: Szymon Kulka, Tomasz Grycko, Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski czy Adam Głogowski.

- To akurat jest dobre pytanie, czy Polacy będą w stanie dorównać Ukraińcom. Wyniki są zbliżone, więc trudno jednoznacznie wskazać faworyta. Na pewno definitywnie nie stawiałbym na jednych czy drugich. W przeszłości mistrz Polski Michał Chabowski potrafił dotrzymywać kroku Kenijczykom i ciągnąć za nimi do mety. Liczę, że tutaj będzie podobnie. Miejmy nadzieję, że w sobotę również będziemy mieli wielkie emocje - mówi nam Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk, organizatora imprezy.

27. Bieg św. Dominika. Przeczytaj relację z zeszłorocznej imprezy28. Bieg św. Dominika, 30.07.2022 - konkurencje

  • godz. 13:50: Bezpłatny Prolog "Goń św. Dominika" 1200 m
  • 14:30 Wyścig "Wózkarzy" Kobiety i Mężczyźni - PFRON CUP
  • 15:05: Bieg Kobiet 5 km - LOTTO CUP
  • 16:10: Bieg Mężczyzn 5 km
  • 17:30: Bieg Elity Mężczyzn - LOTOS CUP 13. PZLA Mistrzostwa Polski 10 km


Na te będą mogli liczyć również kibice. Podpowiadamy, gdzie znaleźć najlepsze miejsce do kibicowania.

- Niewątpliwie takim będzie ulica Długa, gdzie zawodnicy będą niemalże na wyciągnięcie ręki. Dobra pozycja do kibicowania będzie również na ulicy Ogarnej i Pocztowej. Emocji nie powinno zabraknąć również na mecie, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu przemieszczanie się wzdłuż trasy. Szacujemy, że w trakcie całej imprezy będzie rotowało około 25 tys. kibiców. Zapowiada się dobra pogoda, bo nie będzie ani za gorąco, ani nie zanosi się na opady deszczu. To idealne warunki do biegania oraz kibicowania w samym centrum pięknego miasta Gdańsk - wyjaśnia dyrektor Lange.

Dowiedz się więcej o 28. Biegu św. Dominika dla amatorów
Jednak nim dojdzie do rywalizacji zawodowych biegaczy, na trasie będzie można spotkać amatorów. O godz. 13:50, na Długim Targu wystartuje bezpłatny Prolog św. Dominika na 1100 m. Następnie odbędzie się wyścig wózkarzy oraz biegi kobiet i mężczyzn na 5 km.

- Limit miejsc do wzięcia udziału w prologu został wyczerpany. Oczywiście pierwszeństwo będą miały osoby, które się zapisały, ale niewykluczone, że na początku spiker ogłosi, że są jeszcze miejsca do wykorzystania. Natomiast jeśli chodzi o biegi na pięć kilometrów - w rywalizacji mężczyzn dodatkowa pula miejsc jest na wyczerpaniu. Natomiast w przypadku kobiet - są jeszcze dodatkowe miejsca. Biuro zawodów znajdować się będzie w Forum Gdańsk, na poziomie 0, na Mostku Historycznym na Kanale Raduni. W piątek będzie czynne w godzinach 17-21, a w sobotę - od godziny 9 - kończy dyrektor KL Lechia.

Prolog Biegu św. Dominika 2021

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (46)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane