29:25 dla Polek

13 sierpnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Znów gdańskie piłkarki ręczne były główną siłą napędową młodzieżowej reprezentacji Polski. W Skopje biało-czerwone rywalizację o miejsca 13-20 w mistrzostwach świata rozpoczęły od wygranej z Serbią i Czarnogórą 29:25 (16:11). Dziewięć bramek zdobyła Daria Bołtromiuk, siedem - Karolina Kudłacz, a trzy - Katarzyna Zimna (wszystkie Nata AZS AWFiS).

Polki prowadziły od początku do końca. Mecz otworzyły wynikiem 3:0, a pierwszy kwadrans kończyły przy stanie 8:3. Pięć trafień przewagi utrzymały do przerwy. Na początku drugiej połowy nasza reprezentacja znów podkręciła tempo, co zaowocowało prowadzeniem 21:15, a później nawet 25:18. Jednak i tym razem nie obyło się bez kłopotów. W 53 min rywalki zniwelowały straty do 24:26. Przed oczyma stanął mecz z Niemkami, kiedy straciliśmy trzy ostatnie bramki spotkania, a w efekcie wypadliśmy z czołowej "12" globu. Na szczęście tym razem zespół Dariusza Dworaczyka zdołał opanować drżenie rąk.

To dobry prognostyk przed trzema ostatnimi meczami Polek. Na biało-czerwone czekają już tylko egzotyczne rywalki: Urugwaj, Chiny oraz najlepsza z czterech drużyn występujących w drugiej grupie (zapewne Brazylia).