Komplet zwycięstw rugbistów z Trójmiasta

mik, jag.
1 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 16:33 (2 października 2016)
Oleksandr Czasowski w pierwszej połowie dwukrotnie zameldował się w polu punktowym Juvenii. Oleksandr Czasowski w pierwszej połowie dwukrotnie zameldował się w polu punktowym Juvenii.

Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek grupowych Pucharu Polski wygrały wszystkie trójmiejskie drużyny. Rugbiści Ogniwa Sopot rozgromili u siebie Juvenię Kraków 62:5 (26:5) i są nadal liderem, a Arka w Gdyni pokonała Budowlanych Lublin 33:10 (14:5). Dzień później o wiele trudniej przyszedł wyjazdowy sukces Lechii. Gdańszczanie pokonali Orkana Sochaczew 27:21 (13:14).

Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków 62:5 (26:5)
Punkty Ogniwo:
Wojciech Piotrowicz 12, Oleksandr Czasowski 10, Łukasz Szablewski 10, Piotr Zeszutek 5, Robert Graban 5, Wojciech Karol 5, Roman Żuk 5, Mateusz Piotrowski, Mateusz Mrowca 5

OGNIWO: Wilczuk (60 Irla), Rau (41 Karol), Mokrecow (71 Gruza) - Graban (50 Wojtkuński), A.Piotrowski - Nitschke (56 Mrowca) Rogowski, Zeszutek (76 Zając) - Plichta (76 Szulta) - Piotrowicz - Czasowski, Szablewski, Szczepański, Hodura (71 M.Piotrowski) - Żuk

Sopocianie kontynuują marsz do finału Pucharu Polski, który ma zostać rozegrany 11 listopada. Po zakończeniu pierwszej rundy rozgrywek grupowych podopieczni Karola Czyża mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Sobotni mecz w Juvenią był pokazem siły Ogniwa, które mimo utraty punktów w 2. minucie, już do przerwy zapewniło sobie punkt bonusowy oraz zwycięstwo w całym spotkaniu.

Po przerwie napór sopocian wzrósł, a goście mimo dzielnej postawy nie mogli zapobiec kolejnym przyłożeniom. Trener Karol Czyż dał szansę wszystkim rezerwowym, z których aż trzech zdążyło zameldować się z piłką w polu punktowym Juvenii.

- Zaczęło się dość niespodziewanie, ale z każdą minutą nasza przewaga rosła. W drugiej połowie kompletnie rozrzuciliśmy gości i z duża swobodą poczynaliśmy sobie w ataku. W końcowych minutach meczu zdobyliśmy 4 przyłożenia, kiedy goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Macieja Sokołowskiego - informuje Bartosz Olszewski, dyrektor Ogniwa.
Po spotkaniu ogłoszono wyniki głosowania kibiców w plebiscycie na najlepszych zawodników i trenerów sopockiego Ogniwa zorganizowanym z okazji 50-lecia klubu. Najlepszym szkoleniowcem uznano Edwarda Hodurę, a w złotej "15" znaleźli się: Dariusz Podlasek, Tomasz Barwik, Marcin Wilczuk, Milan Ignatowicz, Przemysław Tubielewicz, Zbigniew Piwowarski, Grzegorz Kacała, Sylwester Hodura, Wojciech Czaja, Jarosław Hodura, Marcin Baraniak, Maciej Stachura, Tomasz Formela, Arkadiusz Wielgosz oraz Waldemar Szwichtenberg.

Arka Gdynia - Budowlani Lublin 33:10 (14:5)
Punkty dla Arki: Szymon Sirocki 10, Tomasz Stępień 8, Arkadiusz Zdunek 5, Piotr Bojke 5, Kazimierz Raszpunda 5

ARKA: Bojke, Podolski (75 Pilecki), Bartkowiak (60 Rompa) - Zdunek (50 Zypper), Perzak (75 Jaremko) - Grabowski (75 Paszkowski), Raszpunda, P.Dąbrowski (75 Trzebiatowski) - Szostek - Stępień - M.Dąbrowski (41 Szyc), Zaradzki, Plichta, Rakowski - Sirocki

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Puchar Polski odnieśli rugbiści Arki, którzy na swoim terenie nie mieli większych problemów z ograniem Budowlanych Lublin. W drużynie "Buldogów" zabrakło Dawida Banaszka, który narzekał na problemy żebrami. Oficjalny debiut w seniorskim zespole zaliczyli trzej wychowankowie gdyńskiego klubu: Mariusz Rompa, Przemysław Pilecki oraz Karol Trzebiatowski.

- Przez całe spotkanie kontrolowaliśmy przebieg gry, ale po jednym z nielicznych naszych błędów Lublin zdobył przyłożenie i na przerwę schodziliśmy z niebezpiecznym wynikiem 14:5. W drugiej połowie nie daliśmy jednak rozpędzić się gościom i szybko odskoczyliśmy na bezpieczną przewagę. To pozwoliło dograć mecz do końca w spokoju - ocenia Daniel Bartkowiak, zawodnik Arki Gdynia.
Orkan Sochaczew - LECHIA GDAŃSK 21:27 (14:13)
Punkty Lechia:
Rafał Janeczko 13, Mariusz Wilczuk 5, Miłosz Bracik 5, Miłosz Popławski 4

LECHIA: Kacprzak, Buczek (60 Beśka), Kamoń (54 Śmietański) - Wantoch-Rekowski (65 Dabkiewicz), Lademann - Olszewski, Płonka, Zdun (78 Pawłowski) - Janeczko - Popławski - Kwiatkowski, Wilczuk, Rokicki, Piszczek (52 M.Bracik) - Wójtowicz

- To był twardy mecz. W pierwszej połowie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a po przerwie zapewniliśmy sobie wygraną dzięki dwóm przyłożeniom oraz dobrej grze w obronie w ostatnim kwadransie. Uważam, że w przekroju całego spotkania zasłużyliśmy na wygraną - ocenia Paweł Lipkowski, trener Lechii.
Obie drużyny za wszelką cenę chciały wygrać, gdyż tylko zwycięzca zachowywał szanse na walkę o pierwsze miejsce w grupie, a tym samym na mecz finałowy Pucharu Polski. Żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć punktu bonusowego za cztery przyłożenia, a na konto Orkana powędrował punkt za porażkę niższą niż różnicą 7 punktów.

- Mieliśmy 13 punktów przewagi, ale próbowałem się uchronić na wypadek ataku Orkana i kazałem kopać karne. Miałem rację, że gospodarze do końca grać będą o korzystny dla siebie wynik, ale nasze kopy nie dochodziły celu i stąd lekki horror w ostatnich minutach. Jednak cieszę się z postawy drużyny, że nie dała wyrwać sobie wygranej tym bardziej, że zawodnicy zostawili dużo zdrowia na boisku - dodaje trener Lechii.

• Grupa A
  • ARKA GDYNIA - Budowlani Lublin 33:10 (14:5)
  • Pogoń Siedlce - Master Pharm Budowlani SA Łódź 18:17 (12:10)
  • Grupa B
  • OGNIWO SOPOT - Juvenia Kraków 62:5 (26:5)
  • Orkan Sochaczew - LECHIA GDAŃSK 21:27 (14:13)
mik, jag.

Opinie (25) 2 zablokowane

• OGNIWO SOPOT OLLLEEE!!!

• 12 12

• Arka

Arka powoli chyba wraca do gry. Było jeszcze sporo błędów, ale co raz to więcej fajnych fragmentów. Jeszcze Szatan wróci i będzie to całkiem fajnie funkcjonowało

• 17 8

• Żal (2)

Szatan nie ma czasu na granie, częściej zamiast na boisku, widać go na stoisku ze szmateksem- biznesmen. Żal. Nie jest jednak niezastąpiony jak widać na przykładzie kadry.