stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

49er Grand Prix Gdynia

W najbliższy weekend, 22-24 lipca, Gdynia już po raz szósty ugości czołowych zawodników olimpijskiej klasy 49er. Na starcie pojawi się 9 załóg. W planie regat nie zabraknie widowiskowego wyścigu nocnego.

sie 6-7

czwartek - piątek, godz. 9:00

wrz 12

sobota

Gdańsk, Długie Pobrzeże
bilety 2000 zł
49er Grand Prix Gdynia to jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć najlepsze załogi tej olimpijskiej konkurencji w bezpośredniej rywalizacji na polskich akwenach. Zawody będą idealną zapowiedzią najważniejszego w tym roku wydarzenia w żeglarstwie sportowym, czyli Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Gościem specjalnym zawodów będzie trójmiejska załoga Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego. W Gdyni walkę o zwycięstwo zapowiada także Tymoteusz Bendyk oraz Jacek Nowak reprezentujący barwy AZS UWM Olsztyn, który na początku tego roku wraz z Tomaszem Januszewskim, wywalczył czwarte miejsce mistrzostw świata na Florydzie.

W planie nie zabraknie wizytówki regat, czyli wyścigu nocnego. Widowiskowa rywalizacja w blasku księżyca, przy teatralnym oświetleniu toczy się bardzo blisko plaży. Tym razem Night Race odbędzie się na półmetku 49er GP, w sobotę 23 lipca o godzinie 22:00.

- Chcemy przede wszystkim pokazać żeglarską rywalizację widzom i turystom, dlatego trasa wyścigów jest usytuowana praktycznie przy samym Bulwarze Nadmorskim. W tym roku program jest naprawdę bogaty, podczas zawodów 49er Grand Prix Gdynia, poza samymi regatami, odbędzie się m.in. konkurs budowania Domów Hybrydowych z piasku, pokazy fitness z klubem Calypso czy konkursy skoków z Jump City. Za najlepszą budowlę z piasku jest nawet nagroda o wartości 1000 PLN. Zapowiada się naprawdę wspaniałe widowisko, a wyścig nocny będzie z pewnością będzie punktem kulminacyjnym imprezy - podkreśla Magdalena Czajkowska, organizator imprezy.

Baza regat umiejscowiona będzie tradycyjnie na gdyńskiej plaży miejskiej, vis a vis Cafe F. Minga, gdzie znajdować się będzie również biuro imprezy. W piątek o godz. 10:00 otwieramy miasteczko regatowe, bądźcie z nami i przeżyjcie niezapomniane emocje. To największe widowisko żeglarskie tego roku!

Partner Strategiczny: Miasto Gdynia
Partnerzy Główni: Lotto i CH Klif Gdynia
Partnerzy: Morski Terminal Masowy Gdynia, Domy Hybrydowe, Nautica Watches, Pomorski Związek Żeglarski, Code Zero, Nata
Patronat medialny: Trójmiasto.pl, Magazyn Prestiż, W Ślizgu!, Żagle, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Jachting, Żeglarski.info, TawernaSkipperów.plOpinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij
04.08 g.18.00
Orzeł Łódź
05.08 g.17.00
JAGUAR Gdańsk
Kaszubia Kościerzyna
08.08 g.14.00
e-Winner Apator Toruń
08.08 g.17.00
Bałtyk Koszalin
15.08
Arged Malesa TŻ Ostrovia
01.08 g.17.00
Pomorzanin Toruń
01.08 g.16.30
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
25.07 g.16.30
Start Gniezno
25.07 g.11.00
JAGUAR Gdańsk