• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

49er Grand Prix Gdynia

W najbliższy weekend, 22-24 lipca, Gdynia już po raz szósty ugości czołowych zawodników olimpijskiej klasy 49er. Na starcie pojawi się 9 załóg. W planie regat nie zabraknie widowiskowego wyścigu nocnego.

maj 10-12

piątek - niedziela

Trójmiasto
Wstęp wolny
cze 15-16

sobota - niedziela

Sopot
Wstęp wolny
49er Grand Prix Gdynia to jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć najlepsze załogi tej olimpijskiej konkurencji w bezpośredniej rywalizacji na polskich akwenach. Zawody będą idealną zapowiedzią najważniejszego w tym roku wydarzenia w żeglarstwie sportowym, czyli Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Gościem specjalnym zawodów będzie trójmiejska załoga Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego. W Gdyni walkę o zwycięstwo zapowiada także Tymoteusz Bendyk oraz Jacek Nowak reprezentujący barwy AZS UWM Olsztyn, który na początku tego roku wraz z Tomaszem Januszewskim, wywalczył czwarte miejsce mistrzostw świata na Florydzie.

W planie nie zabraknie wizytówki regat, czyli wyścigu nocnego. Widowiskowa rywalizacja w blasku księżyca, przy teatralnym oświetleniu toczy się bardzo blisko plaży. Tym razem Night Race odbędzie się na półmetku 49er GP, w sobotę 23 lipca o godzinie 22:00.

- Chcemy przede wszystkim pokazać żeglarską rywalizację widzom i turystom, dlatego trasa wyścigów jest usytuowana praktycznie przy samym Bulwarze Nadmorskim. W tym roku program jest naprawdę bogaty, podczas zawodów 49er Grand Prix Gdynia, poza samymi regatami, odbędzie się m.in. konkurs budowania Domów Hybrydowych z piasku, pokazy fitness z klubem Calypso czy konkursy skoków z Jump City. Za najlepszą budowlę z piasku jest nawet nagroda o wartości 1000 PLN. Zapowiada się naprawdę wspaniałe widowisko, a wyścig nocny będzie z pewnością będzie punktem kulminacyjnym imprezy - podkreśla Magdalena Czajkowska, organizator imprezy.

Baza regat umiejscowiona będzie tradycyjnie na gdyńskiej plaży miejskiej, vis a vis Cafe F. Minga, gdzie znajdować się będzie również biuro imprezy. W piątek o godz. 10:00 otwieramy miasteczko regatowe, bądźcie z nami i przeżyjcie niezapomniane emocje. To największe widowisko żeglarskie tego roku!

Partner Strategiczny: Miasto Gdynia
Partnerzy Główni: Lotto i CH Klif Gdynia
Partnerzy: Morski Terminal Masowy Gdynia, Domy Hybrydowe, Nautica Watches, Pomorski Związek Żeglarski, Code Zero, Nata
Patronat medialny: Trójmiasto.pl, Magazyn Prestiż, W Ślizgu!, Żagle, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Jachting, Żeglarski.info, TawernaSkipperów.plOpinie

18.04 g.20.30
Bogdanka LUK Lublin
20.04 g.12.00
Unia Swarzędz
20.04 g.15.30
MKS Dąbrowa Górnicza
20.04 g.17.00
Budowlani Commercecon Łódź
20.04 g.17.30
Górnik Łęczna
14.04 g.17.30
Asseco Resovia Rzeszów
14.04 g.14.00
Cellfast Wilki Krosno
14.04 g.12.40
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
13.04 g.16.00
Corotop Gwardia Opole
13.04 g.16.00
Awenta Pogoń Siedlce