• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

49er Grand Prix Gdynia

  • piątek - niedziela, 28 - 30 sierpnia 2015
  • Lokalizacja
    Zatoka Gdańska

Piąta, jubileuszowa edycja 49er Grand Prix Gdynia 2015 odbędzie się w dniach 28 do 30 sierpnia 2015 roku. Nad wody Zatoki Gdańskiej zawita krajowa elita widowiskowej klasy 49er. Podczas gdyńskich regat będziemy mogli podziwiać między innymi brązowych medalistów niedawno zakończonych mistrzostw Europy klasy 49er Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego (AZS AWFiS Gdańsk), którzy bronić będą tytułu wywalczonego w ubiegłym roku.

49er Grand Prix Gdynia to jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć najlepsze polskie załogi tej olimpijskiej konkurencji w bezpośredniej rywalizacji na polskich akwenach. Podczas gdyńskich regat najbardziej emocjonująco zapowiada się rywalizacja pomiędzy załogami, które walczą o prawo startu na Igrzyskach w Rio de Janeiro. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński poznali już smak regat olimpijskich na akwenie w Weymouth.

Teraz w wyścigu do Brazylii mają groźnych krajowych rywali. Mimo znakomitej atmosfery w całym zespole prowadzonym przez trenera Pawła Kacprowskiego, każdej załodze zależy na jak największej ilości zwycięstw, aby podnosić poziom własnej pewności, dlatego też rywalizacja przy gdyńskiej plaży zapowiada się bardzo ekscytująco. Zawody 49er Grand Prix Gdynia 2015 będą bardzo ważnym sprawdzianem dla całej polskiej reprezentacji przed Mistrzostwami Świata w Argentynie, które wyłonią polskiego reprezentanta na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie.

"Dla nas regaty 49er Grand Prix Gdynia są tak samo ważne jak każde inne zawody, w których starujemy zagranicą. Bardzo rzadko mamy okazję zaprezentować się przed polską publicznością, a do tego z taką oprawą, komentarzem na żywo i wyścigami "wpływającymi" niemal że na plażę, nigdzie indziej nie ma takiej możliwości. Dodając do tego wyścig nocny, który organizowany jest tylko w Gdyni i nigdzie indziej na świecie, te czynniki sprawiają, że zawsze z dużą niecierpliwością czekamy na ten start." - podkreśla Łukasz Przybytek, brązowy medalista mistrzostw Europy.

Jak zwykle gdyńskie regaty wsparły władze miasta z Panem Prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem na czele. Dzięki temu Gdynia po raz kolejny oddychać będzie pełnią żagli. Żeglarska stolica Polski od lat aktywnie pracuje na swój wizerunek miasta oddanemu sportowi, młodzieży i przyszłości. Wyścigi rozrywanie bardzo blisko brzegu i plaży miejskiej przyczyniają się do wielkiej popularyzacji żeglarstwa także wśród kibiców z całego kraju, którzy wakacje spędzają w Gdyni.

W tym roku, wyjątkowo, regaty zostaną zainaugurowane wyścigiem nocnym. ENERGA Night Race odbędzie się w piątek 28.08.2015 o godzinie 21:30. Start, tradycyjnie, zlokalizowany będzie na plaży miejskiej, a łodzie zawodników będą w specjalny sposób podświetlone. Regularne wyścigi regat zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę 29-30.08.2015 w obu przypadkach od godziny 11:00. Trasa regat będzie ustawiona wzdłuż plaży miejskiej i Bulwaru Nadmorskiego.

Na kibiców czeka wiele atrakcji. Poza komentarzem na żywo wyścigów latających łodzi, będzie można skorzystać z plażowych atrakcji przygotowanych przez Jump City oraz Pure Jatomi CH Klif.

Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.

Sponsorami regat są: ENERGA SA, LOTTO, CH KLIF GDYNIA
Partnerami regat są: Delphia Yachts Kot, Nautica Watches, Garmin, Coca-Cola, Jump City, Pure Jatomi CH Klif, Pomorski Związek Żeglarski.

Patronat medialny: Magazyn Żagle, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Trojmiasto.pl, Magazyn Prestiż, Magazyn W Ślizgu!

Przeczytaj także

Opinie

23.02 g.18.00
Grupa Azoty Unia Tarnów
25.02 g.12.40
Stal Rzeszów
25.02 g.15.00
Znicz Pruszków
25.02 g.17.30
Ślepsk Malow Suwałki
01.03 g.20.30
GKS Tychy
20.02 g.18.00
MKS Pruszków
18.02 g.14.45
Projekt Warszawa
17.02 g.20.00
Wisła Płock
17.02 g.18.00
Basket Ekstraklasa Bydgoszcz
17.02 g.17.30
Polonia Warszawa