stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Lotto 49er Grand Prix Gdynia

  • piątek - niedziela, 2 - 4 sierpnia 2013
  • Gdynia
  • 600

LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2013 to już trzecia odsłona międzynarodowych regat żeglarskich w najszybszej klasie olimpijskiej 49er. Z roku na rok do Gdyni przybywa co raz większa liczba czołowych zawodników żeglarskiej Formuły 1. Impreza przyczynia się do popularyzacji w Polsce tej widowiskowej klasy, dzięki czemu rośnie również liczba rodzimych żeglarzy startujących na "czterdziestcedziewiątce". Regaty zdobywają coraz większe zainteresowanie wśród widzów oraz amatorów żeglarstwa.

Gospodarzem regat jest miasto Gdynia z tętniącą życiem mariną i plażą miejską. Organizatorzy spodziewają się prawie dwudziestu załóg światowego formatu, a do faworytów należeć będzie olimpijczyk z Londynu Łukasz Przybytek, który wystartuje z Marcinem Rymerem w załodze.

Wyścigi rozgrywane są w Gdyni przy plaży miejskiej oraz Bulwarze Nadmorskim. Dzięki doskonałym warunkom terenowym, zgromadzona publiczność ma okazję do oglądania widowiskowych zmagań znakomitych zawodników rangi światowej. Regaty LOTTO 49er Grand Prix są jednymi z ważniejszych imprez sportowych na polskim wybrzeżu.
Nowością na tegorocznej edycji będzie wyścig nocny. Teatralnie oświetlone z brzegu oraz dodatkowo oznaczone łodzie, na których zawodnicy będą się ścigać o atrakcyjne nagrody na specjalnie przygotowanej trasie tuż koło plaży miejskiej. Start prosto z plaży, kilkanaście metrów biegu do wody. Niecodzienna trasa wyścigu z metą również na piasku.

Formuła zawodów została przygotowana specjalnie dla podwyższenia widowiskowości rywalizacji. Trasa jest zaplanowana maksymalnie blisko brzegu. Zawodnicy będą okrążać boje w odległości kilkudziesięciu metrów od publiczności. Prędkość, ostra rywalizacja oraz spektakularne wywrotki będą niemal na wyciągnięcie ręki plażowiczów odpoczywających w Gdyni.

Do rozegrania będą wyścigi:
- trzy okrążenia na kursie pod wiatr i z wiatrem
- night race
Załogi rywalizują o cenne nagrody - łącznie do wygrania sześć tysięcy Euro oraz wiele innych nagród rzeczowych.

Atrakcje na brzegu
Dla podniesienia emocji na bulwarze miejskim, o aktualnych wydarzeniach na wodzie informować będzie dobrze znany w środowisku żeglarskim komentator i dziennikarz Dariusz Urbanowicz. Pomiędzy wyścigami, kibice będą mogli uczestniczyć w bogatym programie kulturalnym. W Game Zone na plaży miejskiej odbywać się będą szkolenia ratownicze organizowane przez Gdyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, gry i zabawy dla dzieci w nagrodami oraz warsztaty fitness organizowane przez Fitness House, które przygotowało m.in. pole dance, zumbę oraz ciekawe zajęcia dla dzieci. Całe miasteczko regatowe zostanie umieszczone na plaży przy wyjściu na bulwar nadmorski w okolicach Cafe Minga.

Wyścig nocny
Pierwszy w Polsce wyścig pod osłoną nocy. Pięć najlepszych załóg regat. Krótka trasa przy samej plaży. Kolorowe światła na trasie wyścigu. Żagle oznaczone wężami świetlnymi. Migające bojki. Start z plaży miejskiej - bieg sterników po piasku do wody, gdzie załoga czeka z przygotowaną łódką, widowiskowa trasa z wieloma zwrotami akcji i emocjonujące zakończenie metą również na plaży.


Termin: 2-4.08.13
Miejsce: Gdynia, Bulwar Nadmorski i plaża miejska.

Inauguracja regat: Skwer Kościuszki 2.08.13, godz.: 20:00
Ilość wyścigów: planowanych 16
Liczba zawodników: 10-15 łódek
Nagrody finansowe: pula nagród 6 000 eur
Termin wyścigu nocnego: 3.08.13, godz.: ~23:00
Atrakcje plażowe: ratownictwo na wesoło, warsztaty i parada latawców, gra w statki, strefa najmłodszych (konkursy plastyczne, gry interdyscyplinarne).

Piątek 2.08
10:00 Konferencja prasowa CH Klif Gdynia
13:00 Wyścigi eliminacyjne wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego
11:00-16:00 Atrakcje w Game Zone na plaży miejskiej ( szkolenia ratownicze, strefa zabaw dla najmłodszych)
20:00 Ceremonia otwarcia regat przy fontannie na Skwerze Kościuszki

Sobota 3.08
11:00 Wyścigi eliminacyjne wzdłuż Bulwaru
11:00 - 16:00 Atrakcje Game Zone na plaży miejskiej ( szkolenia ratownicze, strefa zabaw dla najmłodszych )
22:00 Pierwszy w Polsce Wyścig Nocny z udziałem najlepszych pięciu załóg w klasyfikacjach regat

Niedziela 4.08
11:00 Wyścigi eliminacyjne wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego
11:00 - 16:00 Atrakcje Game Zone na plaży miejskiej ( szkolenia ratownicze, strefa zabaw dla najmłodszych )
14:00 Wyścig medalowy wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij
14.08 g.17.00
JAGUAR Gdańsk
Puszcza Niepołomice
15.08 g.18.30
Skra Warszawa
15.08 g.19.30
Sokół Kleczew
16.08 g.14.00
Arged Malesa TŻ Ostrovia
08.08 g.17.00
Bałtyk Koszalin
08.08 g.14.00
e-Winner Apator Toruń
05.08 g.17.00
JAGUAR Gdańsk
Kaszubia Kościerzyna
04.08 g.18.00
Orzeł Łódź
01.08 g.17.00
Pomorzanin Toruń