7. kolejka SLK za nami

kfk
5 grudnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Ms Uptown w pojedynku na szczycie pokonał rewelacyjnie spisującego się beniaminka ligi Grizzly BT 48:30. Zawodnicy z "górnego miasta" po zakończeniu 7. kolejki spotkań Sopockiej Ligi Koszykówki 2007/2008 jako jedyni zachowują komplet punktów. Sporo emocji dostarczył także mecz Coorvików z Peppersami. Potknięcie tych pierwszych wykorzystała drużyna Dentaurus awansując na trzecie miejsce w tabeli.

W pierwszym meczu Alfa Pmedia uległa drużynie S.S.I.J. 40:51. Pojedynek toczył się pod dyktando dobrze znanej ze streetballowych boisk ekipie. Koszykarze byli lepiej zorganizowani w ataku i w obronie, wyprowadzając przy tym bardzo dużo szybkich akcji. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobył Przemysław Lewandowski (21 pkt) a Grzegorz Kwiatkowski najlepiej punktował w teami "Alfiaków" (18 pkt).

Do następnej rywalizacji przystąpili zawodnicy z Chabrów i Chłopaków z Osaki. Jednak ci pierwsi po raz drugi nie skompletowali składu i byli zmuszeni do oddania meczu walkowerem 0:20. Po zakończeniu sobotniej serii spotkań komisja ligi zgodnie z regulaminem podjęła decyzję o wykluczeniu zespołu Chabry z rozgrywek Sopockiej Ligi Koszykówki.

W szlagierowym meczu 7. kolejki spotkań SLK trzykrotny mistrz Ms Uptown Sopot zmierzył się z rewelacyjnie spisującym się beniaminkiem zawodów Grizzly BT Gdynia. Wiceliderzy fatalnie rozpoczęli pierwszą część pojedynku, już na początku przegrywając 0:13. Pierwsze punkty dla Grizzly padły dopiero w 6. minucie potyczki. Potem już z minuty na minutę było coraz lepiej i na przerwę gdynianie schodzili tylko z dwupunktową stratą (16:18). Po zmianie stron ciężar gry na swoje barki wzięli liderzy obrońców tytułu Bartosz Dzierżyński i Jakub Jabłoński. Zawodnicy z "górnego miasta" poprowadzili swój zespół do zdecydowanego zwycięstwa (48:30) udowadniając, że również i w tym sezonie będzie trudno komukolwiek zdetronizować lidera ligi.

Następnie na parkiet wybiegli Coorviky, którzy do rywalizacji przystąpili w czteroosobowym składzie. Ich rywal, drużyna Poppers, zademonstrowała postawę fair play wystawiając do konfrontacji również tylko czterech koszykarzy. Pojedynek wygrali Poppersi 51:36 a pierwsze skrzypce odegrał Paweł Stolc (23 pkt). Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie wicemistrzów był Michał Kaliński (21 pkt).

W ostatnim meczu brązowy zespół ligi Szantrapy uległ Dentaurus 46:37. Jednak do przerwy to bardziej utytułowana drużyna prowadziła (25:17). W ostatniej odsłonie Dentaurus wziął się za odrabianie strat i na 6 minut do końca spotkania prowadził 28:27, nie oddając już prowadzenia do końca pojedynku.

Sopockie rozgrywki organizuje Stowarzyszenie "Trivium - Edukacja, Wychowanie, Profilaktyka", Instytut Informacji Publicznej we współpracy z Urzędem Miasta Sopotu. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz Pełnomocnik Prezydenta Sopotu ds. Uzależnień Małgorzata Pobłocka. Inicjatywę wspierają: Spółka Sportowa "Trefl" oraz Platforma Medialna PMedia.pl. Partnerami projektu są: Radio Gdańsk, bezpłatny miesięcznik Riviera Sopot-Gdańśk-Gdynia, Portal Regionalny trojmiasto.pl oraz młodzieżowy serwis MlodySopot.pl.