• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

AP Orlen Gdańsk vs. TME SMS Łódź

Po przerwie zimowej wracają rozgrywki Orlen Ekstraligi. Piłkarki AP ORLEN Gdańsk zmierzą się z broniącą tytułu mistrza Polski, drużyną TME SMS Łódź. Mecz odbędzie się w niedzielę (26.02) o godz. 13:00 na Stadionie Miejskim im. Edwarda Hodury w Sopocie. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

TME SMS Łódźzajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli Orlen Ekstraligi, zaś AP ORLEN Gdańsk plasuje się na dziesiątej lokacie, mając do rozegrania jeden zaległy mecz z rundy jesiennej. W ostatnim spotkaniu pomiędzy tymi zespołami górą były łodzianki, które na stadionie Widzewa Łódź pokonały ORLEN 2:0.

Pod znakiem zapytania stoi występ Oliwii Szperkowskiej, bramkarki SMS, która jak poinformował portal Łączy nas piłka kobieca, przedwcześnie opuściła zgrupowanie reprezentacji Polski w Hiszpanii z powodu urazu. Z kolei do składu gdańszczanek po kontuzjach wracają podstawowe zawodniczki, Klaudia Słowińska i Klaudia Dymińska. Aktualnie w pierwszym zespole trenuje 28 piłkarek, a trener Tomasz Borkowski stoi przed trudną decyzją wyboru 18-tki meczowej. - Duża rywalizacja w drużynie wpływa na nas pozytywnie, wszystkie walczymy o to, aby znaleźć się w pierwszym składzie - mówi Weronika Tarnawska, zawodniczka gdańskiej drużyny.

W ubiegłym sezonie gdańszczanki grając na własnym boisku pokonały TME SMS Łódź 1:0. Jedyną bramkę w tamtym spotkaniu zdobyła Klaudia Słowińska. - Oczywiście, że jesteśmy w stanie pokonać SMS - zapewnia Tarnawska. Każda z zawodniczek wierzy w to, że razem nam się uda. Jesteśmy ambitną drużyną, mamy w sobie dużą chęć walki z tak dobrym zespołem jakim jest SMS Łódź. Wiosną chcemy spokojnie się utrzymać i powalczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli. Do tego dochodzi nasza dobra gra i jak najwięcej wygranych meczów - dodaje pomocniczka gdańskiego zespołu.

Weronika Tarnawska razem z Martą Michlewicz przebywały ostatnio na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-19, gdzie zaliczyły pierwsze, oficjalne minuty w biało-czerwonych barwach. - To spełnienie mich marzeń i ogromna duma, że mogę reprezentować swój kraj. Myślę, że czeka mnie jeszcze sporo pracy, aby grać na tym poziomie. Bardzo zależy mi na kolejnych powołaniach i rozegranych minutach w reprezentacji - dodaje Tarnawska.

Mecz 12. kolejki Orlen Ekstraligi pomiędzy AP ORLEN Gdańsk, a TME SMS Łódź odbędzie się w najbliższą niedzielę (26.02) o godz. 13:00 na Stadionie Miejskim im. Edwarda Hodury w Sopocie. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

- Drodzy kibice, wierzę że spotkamy się wszyscy razem na niedzielnym meczu. Gwarantuję Wam dużo emocji i walki. Zapraszam do kibicowania i mam nadzieję, że do zobaczenia - apeluje w imieniu drużyny 18-letnia zawodniczka AP ORLEN Gdańsk.

Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk. Partnerem programu jest ORLEN.

Przeczytaj także

Opinie

20.07 g.19.30
POLSKA
Japonia
21.07 g.19.30
POLSKA
USA
22.07 g.19.00
Stal Rzeszów
26.07 g.20.30
Motor Lublin
28.07 g.14.00
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
19.07 g.20.30
Śląsk Wrocław
14.07 g.21.00
Hiszpania
2:1
Anglia
14.07 g.17.45
Texom Stal Rzeszów
10.07 g.21.00
Holandia
1:2
Anglia
09.07 g.21.00
Hiszpania
2:1
Francja