Arka wygrała z Cracovią 1:0

19 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Marcus minutę po wejściu na boisko strzelił zwycięskiego gola. W geście radości pokazał muskulaturę, co sędzia ukarał żółtą kartką. Marcus minutę po wejściu na boisko strzelił zwycięskiego gola. W geście radości pokazał muskulaturę, co sędzia ukarał żółtą kartką.

Marcus przed niespełna tygodniem ledwo truchtał. Jeszcze w przerwie kopał piłkę z wyraźnym grymasem bólu na twarzy. Jednak jak wszedł na ostatni kwadrans meczu z Cracovią, zapomniał o kontuzji stawu skokowego, którą leczył od końca sierpnia. To jego strzał, właśnie prawą, poddawanej ostatnio rehabilitacji nogą, zapewnił zwycięstwo Arce Gdynia 1:0 (0:0) na zakończenie 9. kolejki ekstraklasy. Ale żółto-niebiescy mieli też drugiego bohatera. To Konrad Jałocha, którego pewne interwencje w bramce pozwoliły miejscowym utrzymać czyste konto.

CRACOVIA CRACOVIA
13 Jałocha - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 4 Sołdecki, 23 Warcholak - 18 Yussuff, 6 Łukasiewicz, 17 Marciniak, 19 Bożok - 10 Szwoch - 22 Zjawiński
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa) oraz Obukowicz, Pierściński
Widzów: 9436
29 Sandomierski - 26 Deleu, 24 Polczak, 22 Malarczyk, 2 Brzyski - 5 Covilo, 14. Dąbrowski - 7 Wójcicki, 27 Budziński, 20 Szczepaniak - 99 Piątek
  • 75' 18 Yussuff Zmiany 8 Marcus
  • 82' 22 Zjawiński Zmiany 11 Siemaszko
  • 89' 19 Bożok Zmiany 20 Hofbauer
  • 68' 14 Dąbrowski Zmiany 10 Cetnarski
  • 75' 20 Szczepaniak Zmiany 9 Vestenicky
  • 82' 26 Deleu Zmiany 17 Steblecki
  • 76' Marcus
  • 45+2 Sołdecki
  • 45+2 Covilo
  • 61' Dąbrowski
  • 65' Malarczyk

W meczu przyjaźni kibiców tak dopingowano Arkę...

... a tak Cracovię

Będzie to mecz przyjaźni. Jednak kibice muszą liczyć się z tym, że niektóre ulicę prowadzące do stadionu są zamknięte
ma to związek z tym, że policja dmucha na zimne i obstawia te miejsce, w których ewentualnie mogą pojawić się ci, którzy do Gdyni nie chcą przyjechać bynajmniej świętować. Duże siły na przykład przy zejścia z peronu SKM Redłowo
w "11" Arki jedna zmiana w porównaniu do wyjściowego składu z Kielc. Na prawej pomocy zagra Yussuff. Poza "18" w ogóle znalazł się Błąd. Tego zestawienia można było się spodziewać, gdyż z Koroną gdynianie zagrali znacznie lepiej po przerwie niż w pierwszej połowie. Z Cracovią zaczynają ci, którzy byli na boisku przed tygodniem w tej lepszej połowie
odegrano już hymn Cracovii, do którego śpiewania przyłączyli się kibice krakowskiego klubu, którzy najwcześniej pojawili się na sektorze "Górka"
Rezerwa Arki: 1. Steinbors, 2. Socha, 3. Sobieraj, 8. Marcus, 9. Abbott, 11. Siemaszko, 20 Hofbauer
w odwodzie trener Niciński pozostawia sobie zatem m.in. rekonwalescenta Marcusa oraz debiutanta Hofbauera

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O DYLEMATACH ZWIĄZANYCH Z ZESTAWIENIEM "18" ARKI NA CRACOVIĘ"
w "11" Arki dwaj byli piłkarze Cracovii: Marciniak (ARKA) i Zjawiński (ARKA). W odwrotną stronę powędrował Budziński (CRACOVIA)
Cracovia dokonała dwóch zmian w porównaniu z "11", która w poprzedniej kolejce rozpoczęła mecz z Lechią (0:1). Na środku obrony gra Malarczyk (CRACOVIA), który zmienił kontuzjowanego Wołąkiewicza, a do ataku wszedł Piątek (CRACOVIA) w miejsce Jendriska
rezerwa Cracovii: 19. Stępniowski, 6. Florin, 9. Vestenicky, 10. Cetnarski, 13. Kanach, 17. Steblecki
sektor gości pusty. Kibice Cracovii siedzą razem z tymi Arki. Na razie nie ma zbyt wielu kibiców na stadionie. O frekwencji poinformujemy, gdy otrzymamy oficjalne dane w tym względzie, co w Gdyni ma zazwyczaj miejsce w drugiej połowie
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka na żółto-niebiesko, Cracovia koszulki biało-czerwone pasiaki i czarne spodenki
Rota "Arki" odśpiewana przez kibiców
1'
od środka rozpoczęła Cracovia
2'
Najpierw doping dla Cracovii, potem "Hej, Arka gol"
2'
pierwszy atak Arki. Od bramki rozpocznie Sandomierski (CRACOVIA)
4'
na spalonym Zjawiński (ARKA)
6'
wolny dla Cracovii. Dobra pozycja do dośrodkowania
7'
Szwoch (ARKA) wybił piłkę, którą w "16" Arki wrzucił Budziński (CRACOVIA)
7'
spiker prosi o kulturalny doping, gdyż z trybun wulgarnie o... Wiśle Kraków
9'
Warcholak (ARKA) z wolnego z okolic środkowej linii prosto w ręce Sandomierskiego (CRACOVIA)
10'
kibice w trakcie gry dochodzą na stadion. Widać, że wielu zaskoczyły zamknięte ulicę
11'
spiker prosi znów o kulturalny doping, tym razem poszły "pozdrowienia" dla Lechii
11'
dobra interwencja Sołdeckiego (ARKA), który głową zagrał piłkę do Jałochy (ARKA)
12'
mecz na razie z optyczną przewagą Arki, ale bez sytuacji bramkowych
13'
"Arka to pany, żółto-niebieskie szatany" - skandowanie z trybun
14'
Deleu (CRACOVIA) zbyt mocno podawał do Covilo (CRACOVIA). Od bramki rozpocznie Arka
14'
"Arka Gdynia, Cracovia hej" - skandowanie z trybun
15'
nieźle wyglądająca akcja, ale zakończona nieudanym dośrodkowaniem Bożoka (ARKA)
16'
zablokowany strzał Zjawińskiego (ARKA)
17'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
17'
słupek uratował Arkę, Wójcicki przebił się prawym skrzydłem i wyłożył piłkę do Piątka, który miał dużo miejsca i czasu, ale z pierwszej piłki uderzył w słupek
17'
jeszcze dobitka Budzińskiego (CRACOVIA) nad poprzeczką
20'
Szwoch (ARKA) rozpędzał się prawym skrzydłem, ale wyszedł z piłką poza linię boczną
22'
"Grać na całego i walczyć do upadłego" - skandowanie z trybun
22'
po akcji lewym skrzydle Bożoka (ARKA) i dobrym dośrodkowaniu niecelny strzał Marciniaka (ARKA)
23'
Jałocha (ARKA) wybił piłkę po strzale Brzyskiego (CRACOVIA)
24'
i jeszcze raz Jałocha (ARKA). Tym razem spokojnie złapał piłkę po lekkim strzale głową Covilą (CRACOVIA)
24'
ataki Cracovii są groźniejsze. Także w posiadaniu piłki zarysowuje się już przewaga gości
25'
kolejna dobra interwencja bramkarza Arki. Tym razem po strzale Budzińskiego (CRACOVIA)
26'
Jałocha (ARKA) na róg sparował piłkę po strzale sprzed pola karnego Piątka
27'
coraz większa przewaga Cracovii
27'
po dośrodkowaniu z rogu Brzyskiego (CRACOVIA) zablokowany strzał głową Wójcickiego (CRACOVIA)
29'
"Arkowcy gol" - z trybun
29'
Jałocha (ARKA) obronił strzał Szczepaniaka (CRACOVIA)
30'
Zjawiński (ARKA) był w dobrej pozycji do strzału, ale nie uderzał, a odegrał do tyłu do gorzej ustawionych kolegów
30'
zaglądamy do statystyk ekstraklasy. Posiadanie piłki już 60 do 40 na korzyść Cracovii
31'
róg dla Cracovii
32'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Brzyskiego (CRACOVIA)
32'
Wójcicki (CRACOVIA) spudłował z 17. metra
32'
jednak stanowczo zbyt dużo pozycji do strzałów dla gości. Arka musi wyciągnąć z tego wnioski. Jeśli dobrze liczymy Cracovia strzelała już 9 razy
34'
wolny dla Arki niespełna 25 metrów od bramki. Budziński za wysoko podniósł nogę w starciu z Marciniakiem
35'
Bożok (ARKA) krótko zagrał piłkę z wolnego, a Szwoch (ARKA) kapitalnie uderzył. Futbolówkę zmierzającą pod poprzeczkę na róg wybił Sandomierski (CRACOVIA)
36'
bez zagrożenia dla gości po rogu Szwocha (ARKA)
38'
coraz ostrzejsza gra
40'
Zjawiński (ARKA) nie zgadza się z decyzją sędziego, który odgwizdał jego faul, a nie na nim przed polem karnym Cracovii
40'
Arka przetrwała szturm Cracovii i od kilku minut znów stara się prowadzić grę
43'
daleki wrzut z aut Warcholaka (ARKA), ale w polu karnym Cracovii do piłki nie doszedł żaden z piłkarzy Arki
45'
"Nasz święty klub, MZKS..." - śpiewy z trybun
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
zbyt mocne dośrodkowanie Szwocha (ARKA)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI DO PRZERWY BEZ GOLI
45+1
już po gwizdku sędziego przepychanki na boisku. Covilo (CRACOVIA) odepchnął Sołdeckiego (ARKA), w obronie kolegi stanął Bożok (ARKA), potem dołączyli kolejni piłkarze
45+2
sędzia odesłał zawodników do szatni, a zostawił jedynie Covilo (CRACOVIA) i Sołdeckiego (ARKA)
45+2
Żółtą kartką został ukarany Sołdecki (ARKA).
45+2
Żółtą kartką został ukarany Covilo (CRACOVIA).
dopiero teraz wszyscy mogą udać się do szatni
w przerwie konkurs dla kibiców, ale nim się on rozpoczął pamiątkowa koszulka dla przedstawiciela Centrum Riviera, jednego ze sponsorów gdyńskiego klubu
Żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Bliższa była Cracovia. Konrad Jałocha (ARKA) kilka razy musiała się wykazać, a raz wyręczył go słupek. Arce brakowało w ofensywie dokładności i zdecydowania. Grzegorza Sandomierskiego (CRACOVIA) do najwyższego wysiłku zmusił jedynie Mateusz Szwoch (ARKA) po strzale z rzutu wolnego.
Czyżby podobne jak z Zagłębiem Lubin, w meczu zaprzyjaźnionych kibiców obu klubów padł remis?
Na razie w tej najważniejszej statystyce - bramek - 0:0. W pozostałych przewaga Cracovii - posiadanie piłki 59:41, strzały 10:7 (w tym celne 3:2)
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
od razu też doping "MZKS"
47'
róg dla Cracovii po akcji Dąbrowskiego
47'
dobrze piąstkuje Jałocha (ARKA) po dośrodkowaniu z rogu Brzyskiego (CRACOVIA)
47'
Jałocha (ARKA) obronił strzał Piątka
48'
znów oblężenie bramki Arki. Jałocha (ARKA) odbił piłkę po strzale Wójcickiego (CRACOVIA), a dobitka skrzydłowego Cracovii została zablokowana
49'
kolejna doskonała interwencja Jałochy (ARKA). Zaspała obrona Arki po wrzucie z autu Brzyskiego (CRACOVIA) i Szczepaniak strzelał z pola bramkowego. Będzie jeszcze róg dla gości
50'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Brzyskiego (CRACOVIA)
52'
Arka jakby jeszcze nie wyszła na drugą połowę. Cracovia naciska
53'
"Nasza Areczka ole" - z trybun
53'
na rozgrzewce czterech piłkarzy Arki, w tym Marcus, choć w przerwie było widać, że kopnięcia piłki prawą, kontuzjowaną nogą sprawiają mu jeszcze ból
54'
Zjawiński (ARKA) faulowany około 25 metrów od bramki Cracovii
55'
znów bardzo dobry strzał z wolnego Szwocha (ARKA) i doskonała interwencja Sandomierskiego (CRACOVIA), który wybił piłkę do boku
56'
Bożok (ARKA) wywalczył róg
56'
Sandomierski (CRACOVIA) wybił piłkę po strzale głową Marcjanika (ARKA), który najwyżej wyskoczył do piłki po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA)
57'
Kibice pomagają Arce. Głośny doping dla atakujących gospodarzy
61'
Żółtą kartką został ukarany Dąbrowski (CRACOVIA) po faulu na Szwochu
62'
po naporze Cracovii na początku drugiej połowy, teraz minuty z przewagą Arki
Oficjalna frekwencja 9436 kibiców
64'
kontra Cracovii. Jałocha (ARKA) dobrze piąstkuje po dośrodkowaniu Deleu (CRACOVIA)
65'
Żółtą kartką został ukarany Malarczyk (CRACOVIA) po faulu na Zjawińskim
66'
nieudane dośrodkowanie z wolnego Warcholaka (ARKA). Piłka wyszła bezpośrednio poza boisko
67'
Marciniak (ARKA) i Łukasiewicz (ARKA) przeszkadzali sobie na 17. metrze i w efekcie żaden z nich nie uderzył
68'
CRACOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dąbrowski, w jego miejsce wchodzi Cetnarski.
68'
to ofensywna zmiana, gdyż ofensywny pomocnik zmienił defensywnego
68'
róg dla Arki
68'
dośrodkowanie z narożnika boiska Szwocha (ARKA) prosto w ręce Sandomierskiego (CRACOVIA)
69'
i pierwsza próbka umiejętności Cetnarskiego (CRACOVIA). Bardzo dobrze podał do Piątka, który miał sytuacje strzelecką. Uderzenie napastnika Cracovii dobrze obronił Jałocha (ARKA)
70'
Szwoch (ARKA) wywalczył róg
71'
Sołdecki (ARKA) pakuje piłkę do bramki, ale jeszcze przed jego strzałem sędzia boczny podniósł chorągiewkę. Spalony. W "16" Cracovii powstało zamieszanie po wrzutce z rogu Bożoka
72'
i już zamieszanie pod drugą bramką. Szczepaniak (CRACOVIA) nie trafił w piłkę po przewrotce, ale Cetnarski (CRACOVIA) huknął mocno i tylko dobra interwencja Jałochy (ARKA) uchroniła Arkę od straty gola
74'
Zjawiński (ARKA) tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką. Piłka dotknęła jeszcze rękawicy Sandomierskiego (CRACOVIA), gdyż będzie róg
75'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Yussuff, w jego miejsce wchodzi Marcus.
75'
drugi i trzeci róg z rzędu dla Arki
75'
wrzuca z narożnika Szwoch (ARKA)
75'
za trzecim razem piłkę wybił głową Deleu (CRACOVIA) i Cracovia wyszła z opresji
75'
CRACOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szczepaniak, w jego miejsce wchodzi Vestenicky.
76'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. "Wejście smoka" Brazylijczyka. Dostał piłkę od Marciniaka. Mierzony strzałem poszukał dolnego rogu bramki. Piłka po drodze jeszcze odbiła się od obrońcy gości i wpadła tuż przy słupku
76'
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA), gdyż po strzeleniu gola zdjął koszulkę
77'
"Arka gol" - cały czas z trybun
81'
Cracovia próbuje wyrównać, ale na razie jej ataki załamują się
82'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
82'
CRACOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deleu, w jego miejsce wchodzi Steblecki.
82'
zmiana w Arce to napastnik za napastnika, ale Cracovia stawia wszystko na jedną kartę, gdyż napastnik zmienił obrońcę
86'
Siemaszko (ARKA) nie wystartował do dośrodkowania Warcholaka (ARKA), a szkoda, gdyż zawahali się też obrońcy Cracovii
88'
niecelny strzał Marcusa (ARKA)
89'
niecelny strzał Szwocha (ARKA)
89'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Hofbauer.
89'
Dla Hofbauera (ARKA) to debiut w polskiej ekstraklasie
89'
opaskę kapitańską Bożok (ARKA) przekazał Marcusowi (ARKA)
90'
doping z trybun dla Arki
90'
3 minuty doliczone
90+2
Arka dobrze utrzymuje piłkę z dala od własnej bramki
90+3
Szwoch (ARKA) faulowany w narożniku boiska
90+3
Arka gra piłką na połowie Cracovii. Nie ryzykuje strzałów, próbuje tak dokończyć mecz
90+3
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 1:0
Arka po 9. kolejce zajmować będzie 5. miejsce ze stratą 3 punktów do trzech drużyn otwierających tabelę
W drugiej połowie obie drużyny grały falami. najpierw zaatakowała Cracovia, potem odpowiedziała Arka. W gdyńskiej bramce bardzo dobrze spisywał się Konrad Jałocha (ARKA). Natomiast po przeciwnej stronie boiska piłkę do siatki skierował najpierw Dawid Sołdecki (ARKA). Tego gola sędzia jeszcze nie uznał, gdyż był spalony. Natomiast po wejściu z ławki Marcusa (ARKA) i jego mierzonym strzale było już wszystko w porządku. Rekonwalescent zapewnił gospodarzom 3 punkty, a liczba meczów bez porażki na własnym stadionie żółto-niebieskich przedłużona została do 14.

• LECHIA GDAŃSK - Lech Poznań 2:1 (1:1)
  • Ruch Chorzów - Termalica Nieciecza 0:1 (0:1)
  • Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 0:4 (0:2)
  • Górnik Łęczna - Korona Kielce 4:0 (2:0)
  • Wisła Płock - Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)
  • Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
  • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:3 (0:2)

Opinie (205) ponad 20 zablokowanych

• Na derbach będzie jesień średniowiecza!!! (8)

Tylko Arka!!!

• 107 88

• Cienizna !

Po obejrzeniu meczu tak na gorąco - gdzie szybkość naszych piłkarzy ?

Brak napastnika , typowego środkowego .

Gramy bez takiego .

Co się dzieje z M. Szwochem i jego super dośrodkowaniami ?

Dzisiaj były beznadziejne i tyle .

Tak samo Warcholak ,

Powem tak , R. Murawski , D. Formella i M. Budziński byli by wzmocnieniem .

Ogólnie nie jest źle , chociaź ?

Coś się zacina , to widać .

Nitek - rusz banią bo idzie nie dobre .

• 24 36

• Mieliśmy dzisiaj farta i tyle . (2)

Tak jak Lechia z Leszkiem .

Piłka nie jest sprawiedliwa, tak Lechia jak i MY mamy punkty za farta .

• 61 13

• Prawda piwo dla Niego

• 9 4

• Lepiej mieć zawsze farta niż nigdy nie mieć farta.

Tyle w temacie.

• 1 1

• Spokojnie... (3)

Bez napinki, derby to derby, rządzą się swoimi prawami i wszystko się może zadarzyć. Nasza liga to słabizna i Wy i My i cała reszta prezentują marny poziom. Kwestia dnia, farta itd. Póki co cieszę się że wygraliście ( chociaż wolałbym remis ), nie kocham Ary ani Craxy za specjalnie ( hehehe) ale przynajmniej wygrał wróg zza miedzy, ten lepiej znany :)

• 28 3

• Craxa przyjacielem Arki, Odpowiednik Śląska dla Lechii ( którego osobiście nie znosze) (2)

Duzo prawdy jest w twojej wypowiedzi. Liga cienizna. Ukraińskie kluby mogly by nas uczyc gry w Europie. Nie rozumiem tego gdyz mamy zaplecze ,finanse itd . Derby wiadomo mają swoje zasady ale po przekroczeniu pewnego wieku ta zawziętość przemija, i mówie autentycznie niech wygra lepszy. Lechia zdecydowanym faworytem. Nie chciałbym cie poprawiać ale wroga/ów to nasz kraj miał w 1939. Nie lubie takiego nazewnictwa. Nazywajmy sie rywalami ;) bo na dzień dzisiejszy nic nie dzieli młodych Polaków jak polityka i piłka nozna . Pozdrawiam

• 31 3

• Mądrego przyjemnie poczytać. Szacunek.

• 23 3

• mała korekta

Odpowiednikiem Śląska jest Lech nie Cracovia.