Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2. Wielkie emocje, puste trybuny

Jacek Główczyński
21 lipca 2023, godz. 19:55
Opinie (260)

Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: puste trybuny

Arka Gdynia zremisowała z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 2:2 (1:2) na otwarcie sezonu 2023/24 w Fortuna 1. Lidze. Inauguracyjnego gola rozgrywek już w 18. sekundzie strzelił Kacper Skóra. Później jednak to miejscowi musieli odrabiać straty, a zadanie ułatwiła im czerwona kartka dla Wiktora Biedrzyckiego. Szturm żółto-niebieskich przy grze 11 na 10 przyniósł im wyrównanie. W końcówce losy zwycięstwa na korzyść gości mógł przechylić Adam Radwański, ale z rzutu karnego strzelił w słupek.Tym samym po meczu granym niemal przy pustych trybunach, który obfitował w wielkie emocje, żadna z drużyn nie może być do końca zadowolona z wyniku.

Czubak

Rezerwowi: 95 Lenarcik, 4 Dobrotka, 19 Szymański, 20 Borecki, 28 Zieliński, 31 Tomal, 35 Sawicki, 99 Wilczyński

Fassbender

Rezerwowi: 1 Loska, 9 Branecki, 14 Poliarus, 18 Farbiszewski, 26 Jakubik, 50 Purece, 55 Rep, 88 Poznar, 90 Nowakowski
  • 62' 36 Bednarski Zmiany 20 Borecki
  • 77' 21 Skóra Zmiany 99 Wilczyński
  • 64' 7 Fassbender Zmiany 88 Poznar
  • 70' 13 Wacławek Zmiany 18 Farbiszewski
  • 85' 21 Hilbrycht Zmiany 90 Nowakowski
  • 1' Skóra
  • 80' Kobacki
  • 9' Ambrosiewicz
  • 33' Wacławek
  • 6' Stolc
  • 27' Ambrosiewicz
  • 83' Marcjanik
  • 88' Kobacki
  • 89' Wilczyński
  • 90+1 Bednarczyk (kierownik)
  • 47' Wolski
  • 69' Hilbrycht
  • 77' Kasperkiewicz
  • 80' Topór
  • 45+3 Biedrzycki

Ponad 2 tys. kibiców Arki Gdynia pożegnało Marcusa. Na Ponad 2 tys. kibiców Arki Gdynia pożegnało Marcusa. Na "Górce" z prezydentem miasta. Przeczytaj relację zobacz multimedia ze spotkania przy ul. Ejsmonda

• Arka Gdynia - Termialca Bruk-Bet Nieciecza

pod względem sportowym inauguracja Fortuna 1. Ligi zapowiada się atrakcyjnie. Trener Arki zapewnia, że jego podopieczni "bić się będą o 6", a Termalikę wymienia jaką trzecią na liście faworytów do awansu

Trener Arki: Najmocniejsza 1. Liga w historii

gorzej z pewnością będzie na trybunach, trwa bojkot ogłoszony m.in. przez stowarzyszenie kibiców, które w czasie meczów zaprasza na legendarną "Górkę" na Ejsmonda

Co wybiorą kibice Arki: Górka na Ejsmonda czy mecz przy Olimpijskiej? Zagłosuj

taka sytuacja to efekt konfliktu między akcjonariuszami Arki

Przypomnij sobie, dlaczego ogłoszono bojkot

na skutek tego sporu Gdynia wstrzymała finansowania dla klubu. Logo miasta nie ma na nowych strojach meczowych Arki

Przeczytaj oświadczenie Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni

wieloletnią współpracę z klubem zakończyła również SI Arka Gdynia. Tym Arka SA musiała ogłosić nabór do dwóch drużyn U-13 i U-15, aby wypełnić wymogi licencyjne

Sprawdź, co zrobi Arka Gdynia, aby nie było kłopotów licencyjnych

zmienia się także hierarchia w drużynie, co widać po wyborze nowe kapitana i jego zastępcy, a także składzie rady drużyny

Sprawdź, jaka jest kolejność do kapitańskiej opaski w Arce Gdynia

Skład Arki nie jest niespodzianką. Brakuje m.in. kontuzjowanych: Azackiego, Gola i Adamczyka. W "11" aż trzech młodzieżowców: Skóra (ARKA Gdynia), Predenkiewicz (ARKA Gdynia) i Lipkowski (ARKA Gdynia)
kapitanem Arki dziś Gojny (ARKA Gdynia)
w porównaniu z ostatnim meczem sezonu zasadniczego 2022/23, w którym Termalika pokonała u siebie Arkę 2:1, w gdyńskiej "11" doszło do pięciu zmian, a w składzie ekipy z Niecieczy zostało tylko 4 piłkarzy: Radwański, Zawijskij, Wacławek i Ambrosiewicz

Przeczytaj relację z meczu tych drużyn z 3 czerwca

Ambrosiewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) to wychowanek SI Arka. W "11" gości także Kasperkiewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), były piłkarz gdyńskiego klubu
piłkarze wychodzą na prezentację
bardzo mało kibiców na trybunach
wszystkie wolne miejsca na sektorze "Górka"
1'
od środka mecz rozpoczęli goście
1'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Skóra. Bramka już w 18. sekundzie! Czubak zabrał piłkę Kasperkiewiczowi przed "16" i zagrał w pole karne. Skóra, choć przy przyjęciu piłki przewrócił się, zdołał się pozbierać z murawy i z 6. metra skierował piłkę do siatki
3'
Topór (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) interweniuje poza własnym polem karnym, nieznacznie był szybciej przy piłce od Czubaka
5'
na spalonym Czubak
6'
Żółtą kartką został ukarany Stolc (ARKA Gdynia) po faulu na Putiwcewie
8'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Fassbendera
9'
[1:1] Bruk-Bet Termalica Nieciecza STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ambrosiewicz po uderzeniu z pierwszej piłki sprzed pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpada do siatki. Pomocnik gości jako wychowanek SI Arki od razu pokazał, że nie będzie cieszył się po tym golu
na spotkaniu kibiców na Górce obecny jest m.in. prezydent Gdyni - Wojciech Szczurek
10'
po rzucie rożnym niecelnie strzelał Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), a dośrodkował Hilbrycht
12'
teraz Hilbrycht (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) dośrodkował z gry, a z pola karnego niecelnie uderzał Radwański (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
14'
przy linii bocznej pola karnego Termaliki faulowany Gojny (ARKA Gdynia) przez Wolskiego
15'
efektowny strzał piętą Czubaka po dośrodkowaniu z wrzutu wolnego Kobackiego (ARKA Gdynia). Piłka przeszła nad poprzeczką
17'
kolejnie dobrze rozegrany rzut wolny przez gości. Przy strzale pomylił się Zawijskij (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
17'
szybka kontra Arki. Kobacki (ARKA Gdynia) zagrał przed pole karne do Czubaka. Strzał Karola w środek bramki. Piłkę złapał Topór (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
19'
Fassbender z ostrego kąta, ale wpakował piłkę do siatki Arki. Gola nie ma, bo sędzia odgwizdał spalonego
21'
nieudane dośrodkowanie Gojnego (ARKA Gdynia), a po chwili strzał Kobackiego (ARKA Gdynia). W obu przypadkach piłka przeszła nad bramką
25'
niecelny strzał Hilbrychta (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
26'
Hilbrycht (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) pakuje piłkę do siatki po dośrodkowaniu Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z prawego skrzydła. Jednak znów gola nie ma, gdyż był spalony
27'
Żółtą kartką został ukarany Ambrosiewicz (ARKA Gdynia) po faulu na Bednarskim
30'
Fassbender zabrał piłkę Lipkowskiemu (ARKA Gdynia) przed polem karny Arki, ale jednocześnie faulował
30'
na Górce kibice pożegnali Marcusa, który po 11 latach zakończył grę w Arce
33'
[1:2] Bruk-Bet Termalica Nieciecza STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wacławek. Predentkiewicz nie zdołał zatrzymać na lewym skrzdle Hilbrychta. Precyzyjne dogranie w pole karne rywala, a Wacławek z pierwszej piłki z 8. metra potężnym strzałem ulokował piłkę pod poprzeczką
34'
szybka odpowiedź Arki. Strzał Czubaka po nogach obrońców, ale piłkę złapał Topór (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
36'
Kobacki (ARKA Gdynia) odważnie poszedł głową do piłki, ale nie doskoczył do dośrodkowania Predenkiewicza (ARKA Gdynia)
38'
poprzeczka po strzale z rzutu wolnego Skóry (ARKA Gdynia). Do bramki było około 30 metrów
39'
Kobacki (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Kasperkiewiczowi (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), ale kończy się tylko rzutem rożnym
39'
Fassbender wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
40'
Czubak pada przed polem karnym, ale nie ma gwizdka sędziego
41'
prostopadłe zagranie Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) w pole karne Arki. Nikt nie pobiegł za piłką. Padła ona łupem Chudego (ARKA Gdynia)
43'
niebezpiecznie dla Arki po rzucie rożnym Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Putiwcew (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) miał tyle czasu i miejsca, aby dwukrotnie strzelać. Najpierw został zablokowany, a po chwili uderzył tuż obok słupka
44'
Putiwcew (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) długo leżał na murawie. Dopiero jak piłka wyszła poza boisko, sędzia pozwolił wejść na murawę pomocy medycznej
44'
na Górce na Ejsmonda pirotechnika
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45'
rzut karny dla Arki! Kobacki zabrał piłkę Ambrosiewiczowi i zagrał piłkę w kierunku Czubaka. Karola powstrzymał Biedrzycki, ale przy wygarnięciu piłki pomógł sobie ręką
45'
Żółtą kartką został ukarany Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
45+1
Marcjanik (ARKA Gdynia) już ustawiony do strzału, ale sędzia pokazał, że jeszcze pójdzie sprawdzić tę sytuację na monitorze VAR
45+2
po analizie VAR sędzia zmienia dwie decyzje
45'
zamiast karnego dla Arki jest rzut wolny, gdyż przewinienie miało miejsce tuż przed linią pola karnego
czerwona kartka
45+3
Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) otrzymał czerwoną kartkę, a sędzia pokazał, że anulował mu wcześniejszą żółtą kartkę. Uznał bowiem że był on ostatnim obrońcą przed bramkarzem, który dopuścił się faulu
45+4
strzał z rzutu wolnego Skóry (ARKA Gdynia) wysoko nad bramką
45+7
Czubak w walce o górną piłkę faulował w "16" Termaliki Putiwcewa (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
45+8
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 1:2
Jak na I-ligowe warunki dobry mecz. Dużo się dzieje. Arka strzelała 11, a Termalica 8 razy. Gdynianie byli częściej przy piłce (51:49) i bardzo szybko objęli prowadzenie. Jednak z przebiegu gry raczej zasłużone prowadzenie gości w przerwie. Widać było, że zespół Lewandowskiego ma opracowane schematy rozegrania akcji ofensywnych. Po zagraniach Hilbrychta (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) i Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) w pole karne następowały uderzenia z pierwszej piłki. Łącznie aż 4 razy piłka wpadła do gdyńskiej bramki, ale dwukrotnie był odgwizdywany spalony.
Arka może żałować zwłaszcza uderzenie Skóry (ARKA Gdynia), po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Pod koniec gry VAR anulował rzut karny dla Arki, ale goście stracili Biedrzyckiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), który otrzymał czerwoną kartkę. W drugiej połowie gdynianie grać będą 11 na 10. Muszą jednak uważać na stałe fragmenty gry, gdyż obrona przed nimi nadal pozostawia dużo do życzenia.
równolegle z meczem odbywa się spotkanie kibiców na legendarnej Górce przy ul. Ejsmonda. Temu wydarzeniu poświęcimy osobny artykuł. Na razie kilka cytatów

X Międzypokoleniowe Spotkanie Kibiców Arki Gdynia - przeczytaj relację, zobacz video i zdjęcia

Relacja live Wojciech Szczurek: "Wierzę, że za rok spotkamy się tu z drużyną Arki"
Szerzej obecne relacje na linii miasto - klub prezydent Gdyni przedstawił w mediach społecznościowych.
Marcus: "Arka to my. Jest mi bardzo trudno, ale wierzę, że podjąłem właściwą decyzję"
Marcin Gruchała: "Nie dajmy się podzielić. Arka jest nasza i wróci do nas"
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
Żółtą kartką został ukarany Wolski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
48'
mocne deszcz pada nad stadionem
49'
Arka dziś podała frekwencję nie obecnych na meczu, a uprawnionych do wejścia na stadion. To 1379 osób, choć na trybunach jest znacznie mniej
50'
druga połowa z przewagą Arką, ale na razie kończy się tylko stałymi fragmentami gry
53'
Chudy (ARKA Gdynia) wybił piłkę około 25 metrów od własnej bramki
54'
kolejny rzut rożny dla Arki
54'
tym razem było groźnie. Dośrodkował Gojny (ARKA Gdynia), a nieznacznie pomylił się przy strzale Czubak
54'
ulewa coraz mocniejsza
55'
Topór (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) odbił piłkę po strzale Kobackiego (ARKA Gdynia), ale i tak był spalony
58'
po przerwie grająca w "10" Termalika praktycznie cały czas cofnięta całą drużyną na własną połowę
59'
dobry strzał Kobackiego (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego. Topór (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z trudem wybił piłkę poza bramkę
60'
i drugi z rzędu rzut rożny, gdyż tym razem strzał Skóry został zablokowany
60'
kończy rozgrzewkę Borecki (ARKA Gdynia), dla którego będzie to debiut w Arce
61'
Termalika po kornerze Arki wyszła z kontrą, ale dobry powrót Milewskiego (ARKA Gdynia) przerwał tę akcję
62'
jak to nie wpadło do siatki. Główka z bliska Czubaka, ale Topór (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wypchnął piłkę poza boisko
62'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bednarski, w jego miejsce wchodzi Borecki.
63'
i znów dwa z rzędu kornery dla Arki, gdyż strzał Gojnego zablokowany
63'
po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) nieznacznie pomylił się główkujący Marcjanik (ARKA Gdynia)
64'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fassbender, w jego miejsce wchodzi Poznar.
65'
już 17 strzałów Arki na bramkę gości
67'
Kobacki (ARKA Gdynia) faulowany niespełna 25 metrów na wprost bramki przez Kasperkiewicza (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
68'
techniczne uderzenie Gojnego (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego. Piłka nieznacznie minęła słupek
69'
Żółtą kartką został ukarany Hilbrycht (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) po faulu na Predenkiewiczu
70'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wacławek, w jego miejsce wchodzi Farbiszewski.
71'
obrońca za ofensywnego pomocnika w Termalice
74'
Topór (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia)
75'
Kobacki (ARKA Gdynia) z bliska nie pokonał Topora i jeszcze faulował bramkarza
76'
Czubak piętą do Kobackiego (ARKA Gdynia), ale Olaf w sytuacji sam na sam z bramkarzem spudłował. W dodatku jeszcze odgwizdany spalony
77'
do zmiany przygotowuje się Wilczyński (ARKA Gdynia). Napastnik, który wrócił z wypożyczenia do Kalisza, w specjalnej masce na twarzy
77'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Wilczyński.
77'
Żółtą kartką został ukarany Kasperkiewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
80'
[2:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki. Fatalny błąd Topora. Wyszedł daleko od bramki, nie trafił piąstkowaniem w piłkę i faulował Czubaka. Sędzia zapewne odgwizdałby rzut karny, ale pozwolił kontynuować akcję i Kobacki zmieścił piłkę w siatce, mimo że do bramki wbiegało dwóch obrońców
80'
Żółtą kartką został ukarany Topór (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
83'
ARKA Gdynia Żółta kartka Marcjanik. po faulu na Poznarze
84'
Radwański (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z rzutu wolnego wrzucił piłkę w "16" Arki, ale nikt jej nie przejął. Od bramki zacznie Chudy (ARKA Gdynia)
85'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hilbrycht, w jego miejsce wchodzi Nowakowski.
86'
Wilczyński (ARKA Gdynia) w polu karnym rywali sfaulował Putiwcewa (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
88'
Żółtą kartką został ukarany Kobacki (ARKA Gdynia) po faulu na Radwańskim
88'
niepewna interwencja Chudego (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z rzutu wolnego
89'
rzut karny dla Termaliki. Milewski (ARKA Gdynia) przewrócił w polu karnym Poznara (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
89'
Żółtą kartką został ukarany Wilczyński (ARKA Gdynia).
90'
Radwański (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z rzutu karnego strzelił w słupek!
90'
5 minut doliczonych do meczu
90+1
Żółtą kartką został ukarany Bednarczyk (kierownik) (ARKA Gdynia).
90+2
po raz pierwszy w tym meczu skandowanie z trybun "Arka Gdynia"
90+3
po centrostrzale Wolskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) piłka spadła na poprzeczkę bramki Chudego (ARKA Gdynia)
90+4
Lipkowski (ARKA Gdynia) nie pozwolił na strzał Poznarowi (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) po akcji Nowakowskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z prawego skrzydła
90+5
Stolc (ARKA Gdynia) pada w polu karnym gości, ale sędzia nakazał grać dalej
90+6
Gojny (ARKA Gdynia) wybija piłkę poza własną bramkę
90+6
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę, którą mógł w siatce zmieścić po strzale głową Zwijskij
90+7
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 2:2
90'
Arka, korzystając po przerwie z gry 11 na 10, zepchnęła Termalikę do obrony, ale udało się jej tylko zremisować. By uzyskać 3 punkty potrzebna była zdecydowanie lepsza skuteczność. Jednak emocje były w końcówce i pod drugą bramką. Goście mogli wywieźć zwycięstwo, ale Radwański (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) nie wykorzystał rzutu karnego.