Arka Gdynia - Chrobry Głogów 0:2. Baraż przegrany. Awansu nie będzie

Spiker: Nie tak miało być. Co działo się po ostatnim gwizdku w meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów 0:2

Arka Gdynia przegrała u siebie z Chrobrym Głogów 0:2 (0:1) w półfinałowym meczu barażowym. Wynik otworzył Dominik Piła, który od 1 lipca będzie piłkarzem Lechii Gdańsk. Dla podopiecznych Ryszarda Tarasiewicz sezon się skończył dokładnie tak jak przed rokiem. Awansu do piłkarskiej ekstraklasy nie będzie, a trzeci rok z rzędu przyjdzie zagrać w Fortuna 1. Liga. O elitę w niedzielę, 29 maja o godzinie 20:45 zwycięzcy żółto-niebieskich zagrają w Kielcach z Koroną.

Kuzimski

Rezerwowi: 34 Molenda, 3 Memić, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 13 Zmorzyński, 17 Hiszpański, 18 Sasin, 36 Bednarski, 37 Stępień

Lebedyński

Rezerwowi: 22 Dybowski, 2 Iwanowicz, 9 Van Der Heijden, 14 Michalczyk, 20 Pieczarka, 21 Cywka, 23 Dziąbek, 29 Tupaj, 89 Machaj
    • 72' 6 Milewski [ICO] 36 Bednarski
    • 79' 7 Deja [ICO] 17 Hiszpański
    • 79' 19 Kobacki [ICO] 37 Stępień
    • 83' 14 Kuzimski [ICO] 8 Marcus
[ICO] Zmiany
  • 77' 11 Lebedyński [ICO] 9 Van Der Heijden
  • 83' 7 Bochnak [ICO] 29 Tupaj
  • 88' 77 Piła [ICO] 23 Dziąbek
  • 88' 27 Rzuchowski [ICO] 89 Machaj
[ICO] Bramki
  • 41' Piła
  • 71' Lebedyński
  • 69' Deja
  • 71' Dobrotka
  • 89' Dobrotka
[ICO]Kartki:
  • 9' Ziemann
  • 58' Rzuchowski
  • 82' Bochnak

Do kogo masz największe pretensje za to, że Arka Gdynia nie awansowała? Kto odejdzie?

Jak zareagowali kibice na wynik meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów 0:2

Arka zaliczyła sezon, w którym na zapleczu ekstraklasy strzeliła najwięcej goli w historii klubu, ale to nie wystarczyło do awansu

Przeczytaj o rekordzie, który ustanowiła Arka Gdynia

W Arce mają nadzieję, że droga do ekstraklasy wydłużyła się tylko o dwa mecze i wydłużyła o tydzień oraz że nic nie zostało jeszcze przegrane bezpowrotnie, a trener Tarasiewicz potwierdzi opinię specjalisty od awansów

Przypomnij sobie, dlaczego Ryszarda Tarasiewicza przedstawialiśmy od razu jako specjalistę od awansów

w meczu z Chrobrym trzeba jednak radzić sobie w osłabionym składzie

PZPN nie anuluje kartek Karola Czubaka i Djibrila Diawa. Sprawdź dlaczego?

ostatecznie w "11", która w ostatnią niedzielę wygrana z Sandecją 2:1, 4 zmiany. Za wykartkowanych weszli do gry: Bunoza i Kuzimski, ponadto roszada na wahadle i wśród młodzieżowców zarazem, czyli Kobacki za Stępnia oraz na środku drugiej linii, gdzie wrócić Deja, a na ławce Bednarski

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 2:1. Przeczytaj relację, zobacz video i foto oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

w barażach nie ma prawa do błędu, gdyż przegrywający odpada. Jeśli Arka wygra z Chrobrym, to 29 maja o godz. 20:45 u siebie zagra o awans ze zwycięzcą meczu Korona Kielce - Odra Opole

Przypomnij sobie, jak Arka Gdynia przed rokiem przegrała baraż z ŁKS Łódź 0:1

[ICO]
    w ten wieczór musi paść rozstrzygnięcie, gdyż nie ma rewanżów. Jeśli zwycięzca nie zostanie wyłoniony po 90 minutach gry, sędzia zarządzi dogrywkę (2x15 min.), a jeśli ona nie da rezultatu, rozstrzygną rzutu karne

Sprawdź, ile pieniędzy zarobi Arka Gdynia za awans do ekstraklasy

[ICO]
    do prowadzenia meczu wyznaczony został najlepszy polski arbiter Szymon Marciniak. Pomagać mu będą: Adam Kupsik i Arkadiusz Kamil Wójcik (asystenci), Marcin Szczerbowicz (sędzia techniczny) oraz Daniel Stefański i Dawid Golis (arbitrzy VAR).
    Chrobry to niewygodny rywal dla Arki. W tym sezonie wygrywał 2:0 i 1:0

Arka Gdynia 2021/22 - wszystkie relacje i wyniki oraz terminarz do końca sezonu

[ICO]
    zobaczymy, czy uda się powtórzyć frekwencję z ostatniej niedzieli?

Sprawdź, kiedy po raz ostatni na meczu Arki Gdynia było 10-tysięczna widownia?

[ICO]
    pierwszym finalistą baraży została Korona Kielce, która pokonała Odrę Opole 3:0 (3:0). Teraz już wiadomo, że niedzielny mecz może odbyć się tylko w Gdyni (w przypadku wygranej Arki) lub w Kielcach (przy zwycięstwie Chrobrego)
    Chrobry w ostatniej kolejce pokonał Zagłębie Sosnowiec 4:0. W porównaniu z tym meczem jedna zmiana. W obronie zagra Michalec (Chrobry Głogów) zamiast Praznovsky'ego
    w "11" gości były piłkarz Arki - Rzuchowski (Chrobry Głogów). Pomocnik grał w Gdyni dwukrotnie w latach 2012-14 oraz wiosną 2015 roku
    piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółto-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki. Chrobry pomarańczowe koszulki z czarnymi rękawkami, czarne spodenki
    [ICO]
    "Chcemy awansu" - skandują kibice
    [ICO]
    w sektorze gości na razie tylko... ochroniarze
    1'
    od środka mecz rozpoczęła Arka, a konkretnie uczynił to Adamczyk (ARKA Gdynia)
    2'
    złe wybicie Krzepisza (ARKA Gdynia), piłka bezpośrednio w aut
    3'
    piłkarze Arki sygnalizują zagranie ręką w polu karnym Chrobrego
    3'
    sędzia Marciniak pokazuje, że nic nie było. Najwyraźniej uznał, że piłka najpierw odbiła się od innej części ciała Ziemanna, a dopiero później trafiła w rękę
    4'
    Dobrotka (ARKA Gdynia) przerwał atak Piły (Chrobry Głogów)
    6'
    na spalonym Żebrowski (ARKA Gdynia), który dziś ustawiony na prawym wahadle, gdyż na lewym, na jego poprzedniej pozycji, gra Kobacki (ARKA Gdynia)
    7'
    Kobacki (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
    8'
    niecelnie główkował Kuzimski po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    9'
    Żółtą kartką został ukarany Ziemann (Chrobry Głogów) po faulu na Żebrowskim
    [ICO]
    10'
    niewiele brakowało, a Aleman (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego przelobowałby Leszczyńskiego (Chrobry Głogów). Bramkarz gości w ostatniej chwili uratował się, wypchając piłkę nad poprzeczką, gdyż nie spodziewał się takiego uderzenia i wyszedł kilka metrów od bramki przed strzałem Ekwadorczyka
    10'
    bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (ARKA Gdynia)
    11'
    początek gry zdecydowanie pod dyktando Arki
    [ICO]
    11'
    "Arka gol" - z trybun
    14'
    na spalonym Kobacki (ARKA Gdynia)
    15'
    Dobrotka (ARKA Gdynia) blisko straty przy wyprowadzeniu piłki
    17'
    Kobacki (ARKA Gdynia) pomógł kolegom w obronie, a w kolejnej akcji przegrał drybling w polu karnym rywali
    17'
    Bougaidis (Chrobry Głogów) wybił piłkę spod nóg Alemana (ARKA Gdynia). Gdyby się pomylił, mógł być karny, albo Ekwadorczyk był sam na sam z bramkarzem
    22'
    Chrobry poczyna sobie śmielej od kilku minut
    24'
    teraz to goście długo rozgrywają piłkę, próbują ataków pozycyjnych, gdy Arka wycofana na własnej połowie
    25'
    próba kontry, Aleman (ARKA Gdynia) do Kuzimskiego, który nie opanował piłki
    [ICO]
    25'
    "Chcemy awansu" - skandowanie z trybun
    25'
    Bochnak (Chrobry Głogów) nie doszedł po strzału głową po wrzutce w pole karne z połowy boiska Kolenca (Chrobry Głogów)
    26'
    goście osiągnęli już przewagę w posiadaniu piłki, ale jeszcze nie oddali żadnego strzału w kierunku bramki Arki
    27'
    jest pierwszy strzał gości. Ziemann (Chrobry Głogów) próbował sprzed pola karnego "wkręcić" piłkę w okienko bramki Krzepisza (ARKA Gdynia), ale pomylił się o pół metra, a może nawet i metr
    28'
    Bochnak (Chrobry Głogów) stracił piłkę na linii "16" Arki. Poszła szybka kontra, ale piłka wybita w aut spod nóg Adamczyka (ARKA Gdynia)
    29'
    dośrodkowani Dobrotki (ARKA Gdynia) nie doszło do piłkarzy Arki wbiegających w "16" Chrobrego
    29'
    teraz Kobacki (ARKA Gdynia) na spalonym
    30'
    Arka stara się grać długie piłki na wahadłowych, ale na razie Kobacki (ARKA Gdynia) i Żebrowski (ARKA Gdynia) są nieco za szybko przed obrońcami i są łapani na spalone
    30'
    Żebrowski (ARKA Gdynia) sfaulował Piłę (Chrobry Głogów) około 25 metrów od własnej bramki
    31'
    Po dośrodkowaniu Rzuchowskiego (Chrobry Głogów) z rzutu wolnego Bunoza (ARKA Gdynia) zbyt krótko wybił piłkę głową. Do strzał złożył się Kolenc (Chrobry Głogów). Uderzył nad poprzeczką
    32'
    Leszczyński (Chrobry Głogów) ryzykownie, gdyż zdecydował się "kiwnąć" nadbiegającego Kuzimskiego
    33'
    posiadanie piłki 58:42 na korzyść Chrobrego
    33'
    strzały 2:2, ale tylko jeden celny, był on ze strony Arki, a konkretnie Alemana (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    34'
    Leszczyński (Chrobry Głogów) wybił piłkę po strzale z dystansu Adamczyka (ARKA Gdynia). Kuzimski biegł do dobitki, ale był na spalonym
    37'
    rykoszet po strzale Adamczyka (ARKA Gdynia). Będzie rzut rożny
    37'
    dośrodkowanie Alemana (ARKA Gdynia) wprost w ręce Leszczyńskiego (Chrobry Głogów)
    41'
    Arka złapała drugi oddech, od kilku minut znów jej przewaga
    [ICO]
    41'
    [0:1] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piła. Gol kuriozum. Chrobry wyszedł z kontrą 2 na 1, bo dwaj obrońcy Arki minęli się z piłką po zagraniu z własnej połowy Michalca! Dobrotka z Bunozą ruszyli razem do piłki, co nie powinno się zdarzyć, a w dodatku zderzyli się niespełna 30 metrów od własnej bramki. Bochniak ruszył sam prawym skrzydłem i celnie dograł przed bramkę, gdzie Piła z 3. metra posłał piłkę do siatki. Osamotniony Marcjanik, choć próbował, nie miał większych szans, by zablokować dośrodkowanie, a Żebrowski nie zdążył za Piłą
    42'
    nie było spalonego, VAR nie interweniuje, gra wznowiona od środka
    [ICO]
    42'
    przypomnijmy, że Piła (Chrobry Głogów) to reprezentant Polski do lat 20, który 1 lipca stanie się piłkarzem Lechii. Już zimą podpisał trzyletni kontrakt z gdańskim klubem
    43'
    "Tylko zwycięstwo", "Chcemy awansu", "Walczyć" - tego typu skandowanie z trybun
    44'
    Kobacki (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę Alemanowi (ARKA Gdynia) na 17. metrze. Ekwadorczyk strzelił nad poprzeczką
    45'
    Rzuchowski (Chrobry Głogów) prostopadle zagrał w pole karne, ale Lebedyńskie nie miał szans na dojście do piłki. Przejął ją Krzepisz (ARKA Gdynia)
    45'
    KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - CHROBRY GŁOGÓW 0:1
    [ICO]
    Chrobry oddał jeden celny strzał i prowadzi w Gdyni. Stracony gol padł nie po błędzie, ale po "wielbłądzie" gdyńskich defensorów. Piła (Chrobry Głogów) musiał z bliska zdobyć bramkę.
    Z przebiegu gry była to połowa bardziej na remis. Arka oddała dwa strzały, ale Leszczyński (Chrobry Głogów) zdołał odbić piłkę po uderzeniach Alemana (ARKA Gdynia) i Adamczyka (ARKA Gdynia).
    Żółto-niebiescy, jeśli chcą utrzymać się w grze o ekstraklasie, muszą odbić wynik. By to zrobić muszą podkręcić tempo akcji, gdyż do przerwy rozgrywali piłkę zbyt wolno i schematycznie.
    Gospodarze mogą się pocieszać tym, że choć sami popełnili koszmarny błąd w defensywie, to obrona Chrobrego przy wyprowadzeniu piłki, też się myli i można spróbować to wykorzystać.
    [ICO]
    "Dajcie lekarza" - skandowanie z sektora "Górki"
    Oficjalna frekwencja 6433 kibiców
    46'
    drugą połowę rozpoczął od środka Chrobry
    [ICO]
    46'
    46'
    w żadnej drużynie w przerwie nie doszło do zmiany
    47'
    Krzepisz (ARKA Gdynia) złapał piłkę po nie najmocniejszym strzale z dystansu Rzuchowskiego (Chrobry Głogów)
    [ICO]
    48'
    "Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski wróci do nas też..." - śpiewają kibice
    [ICO]
    48'
    na sektorze "Górka" cały czas pracują ratownicy medyczni
    50'
    zbyt mocne podanie Żebrowskiego (ARKA Gdynia). Aleman (ARKA Gdynia) nie doszedł do piłki. Od bramki zacznie Leszczyński (Chrobry Głogów)
    51'
    dobra piłka od Adamczyka (ARKA Gdynia) w pole karne, ale Żebrowski (ARKA Gdynia) ją stracił
    52'
    zablokowany strzał Alemana (ARKA Gdynia)
    53'
    Adamczyk (ARKA Gdynia) do Kobackiego (ARKA Gdynia), który już zagrał piłkę obok bramkarza, ale nim futbolówka dotarła do bramki wybili ją obrońcy. Gola i tak by nie było, gdyż po zakończeniu akcji sędzia odgwizdał spalonego
    [ICO]
    53'
    "Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
    [ICO]
    54'
    sędzia przerwał atak Arki, gdyż na gdyńskiej połowie leżał Mandrysz (Chrobry Głogów). Sędzia Marciniak podbiegł do pomocnika gości i pomógł mu wstać
    55'
    niecelnie główkował Kuzimski po dośrodkowaniu Marcjanika, ale znów był spalony
    56'
    Kobacki (ARKA Gdynia) nie przejął na wysokości pola karnego piłki od Dobrotki (ARKA Gdynia)
    58'
    Sędzia upomina Adamczyka (ARKA Gdynia), który utrudniał wykonanie rzutu wolnego gościom
    [ICO]
    58'
    Żółtą kartką został ukarany Rzuchowski (Chrobry Głogów).
    59'
    Adamczyk (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
    59'
    z narożnika boiska dośrodkował Deja (ARKA Gdynia), a po zbyt krótko wybitej piłce nad bramką strzelał Aleman (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    61'
    Krzepisz (ARKA Gdynia) uchronił Arkę od straty drugiego gola. Odbił piłkę po strzale Piły (Chrobry Głogów)
    62'
    kolejna akcja Arki przerwana z powodu spalonego
    [ICO]
    62'
    już 7. spalony w tym meczu po stronie Arki, stanowczo zbyt dużo
    [ICO]
    62'
    spiker apeluje o kulturalny doping
    64'
    indywidualna akcja Kobackiego (ARKA Gdynia), ale zakończona niecelnym strzałem
    66'
    Kuzimski zdobył rzut rożny
    67'
    po dośrodkowniu Deji (ARKA Gdynia) z narożnika boiska, Aleman (ARKA Gdynia) mógł strzelać, ale zdecydował się podawać i nic z tego nie wyszło
    68'
    kontra Chrobrego zakończona niecelnym strzałem Ziemanna (Chrobry Głogów)
    68'
    Kobacki (ARKA Gdynia) zrobił wszystko dobrze w polu karnym, popisał się udanym dryblingiem, ale źle dośrodkował
    [ICO]
    69'
    Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia).
    [ICO]
    71'
    [0:2] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lebedyński. "Rozklepana" defensywa Arki po akcji prawą stroną boiska gości. Rzuchowski dośrodkował, Piła przepchnął Żebrowskiego i zdołał skierować piłkę do swojego napastnika. Lebedyński z 10-11. metra uderzył po ziemi do siatki
    [ICO]
    71'
    "Arka grać, kur... mać" - skandowanie z trybun
    [ICO]
    71'
    natomiast radość na sektorze gości, w którym w drugiej połowie pojawili się kibice
    [ICO]
    71'
    Żółtą kartką został ukarany Dobrotka (ARKA Gdynia).
    [ICO]
    72'
    ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
    74'
    rzut rożny dla Arka
    75'
    Leszczyński (Chrobry Głogów) przejął piłkę po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
    [ICO]
    75'
    "Arka gol" - skandują kibice
    75'
    zablokowany strzał Rzuchowskiego (Chrobry Głogów). Korner dla gości
    76'
    niecelnie główkował Mandrysz (Chrobry Głogów) po dośrodkowaniu Rzuchowskiego (Chrobry Głogów) z narożnika boiska
    76'
    nadal nie klei się gra Arki, coraz więcej niecelnych podań
    77'
    Lebedyński szukał okienka bramki Arki, ale tym razem posłał piłkę nad poprzeczką
    [ICO]
    77'
    Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lebedyński, w jego miejsce wchodzi Van Der Heijden.
    [ICO]
    78'
    "Walczyć Arka" - skandowanie z trybun
    78'
    podwójna zmiana w Arce się szykuje
    [ICO]
    79'
    ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deja, w jego miejsce wchodzi Hiszpański.
    [ICO]
    79'
    ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Stępień.
    [ICO]
    79'
    80'
    Stępień (ARKA Gdynia) kapitalny drybling w polu karnym, ale niecelnie uderzył z ostrego kąta, a nikogo nie było na zamknięcie akcji
    80'
    rzut rożny dla Arki
    81'
    zupełnie nieudane dośrodkowanie Alemana (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
    [ICO]
    82'
    Żółtą kartką został ukarany Bochnak (Chrobry Głogów) po faulu na Stępniu
    82'
    Dobrotka (ARKA Gdynia) zamiast do Krzepisza (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę
    [ICO]
    83'
    Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bochnak, w jego miejsce wchodzi Tupaj.
    83'
    po dograniu Rzuchowskiego (Chrobry Głogów) z narożnika boiska niecelnie strzelał Michalec (Chrobry Głogów)
    [ICO]
    83'
    ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuzimski, w jego miejsce wchodzi Marcus.
    [ICO]
    84'
    84'
    dośrodkowanie Stępnia wzdłuż bramki. Niewiele zabrakło, aby Marcus (ARKA Gdynia) dołożył głowę do piłki
    86'
    teraz Arka na dwóch napastników, Żebrowski (ARKA Gdynia) i Marcus (ARKA Gdynia) w ataku
    88'
    podwójna zmiana w Chrobrym przygotowywana
    [ICO]
    88'
    Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piła, w jego miejsce wchodzi Dziąbek.
    [ICO]
    88'
    Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rzuchowski, w jego miejsce wchodzi Machaj.
    89'
    zablokowany strzał Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    89'
    Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Dobrotka (ARKA Gdynia) za faul taktyczny, którym przerwał kontrę rywali
    89'
    Arka kończy mecz w "10"
    90'
    4 minuty doliczone do drugiej połowy
    [ICO]
    90+1
    Krzepisz (ARKA Gdynia) odbił piłkę do boku po strzale Machaja (Chrobry Głogów) z rzutu wolnego z około 30 metrów
    [ICO]
    90+2
    Kontra Chrobrego 3 na 1. Krzepisz (ARKA Gdynia) obronił w pojedynku sam na sam z Dziąbkiem, a następnie piłkę wybił wślizgiem Bunoza. Gdyby pomocnik gości zagrał do Machaja, który rozpoczął ten atak, rezerwowy napastnik miałby strzał do pustej bramki
    [ICO]
    90+2
    kibice cały czas dopingują, choć losów tego meczu odwrócić się już nie da, jeśli chodzi o Arkę
    [ICO]
    radość piłkarzy Chrobrego przy sektorze gości, natomiast gdyńscy piłkarze żegnają tylko Marcusa (ARKA Gdynia), dla którego zapewne był to ostatni mecz w barwach Arki
    [ICO]
    Arka nie awansuje do ekstraklasy. Podobnie jak przed rokiem ostatnią szansę zmarnowała w pierwszym meczu barażowym przed własną widownią. Przed rokiem przegrała z ŁKS 0:1, teraz nie dała rady Chrobremu 0:2. Potwierdziło się, że Arka z tą drużyną grać nie potrafi, gdyż przegrała po raz trzeci w tym sezonie, znów nie zdobywając żadnego gola.
    W drugiej połowie gospodarze próbowali atakować, ale nie mieli zbytnio pomysłu jak to zrobić. Nawet jak po indywidualnych na ogół akcjach Kobackiemu czy Stępieniowi udawało się przedrzeć pod bramkę, to brakowało celnego strzału bądź dogrania. Po przerwie Leszczyński właściwie ani razu nie miał do czynienia z trudną interwencją.
    Natomiast Chrobry spokojnie czekał na swoje szane i jej miał aż w nadmiarze. Jedna z kontr gości pozwoliła im podwyższyć wynik. W końcówce głogowianie mieli jeszcze co najmniej 2 doskonałe okazje, aby w Gdyni wygrać jeszcze wyżej.
    W finale baraży, w niedzielę, 29 maja w Kielcach o godz. 20:45 Korona zagra z Chrobry. Ta drużyna, która wygra, będzie w ekstraklasie.
    Arka już może przygotowywać się do trzeciego z rzędu sezonu w I lidze, a rozgrywki rozpoczną się 16 lipca.