Arka Gdynia - GKS 1962 Jastrzębie 1:0. Zwycięstwo po prezencie od bramkarza

Damian Konwent
26 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

12. minuta meczu Arka Gdynia - GKS 1962 Jastrzębie. Maciej Rosołek za chwilę strzeli gola na pustą bramkę błąd, gdyż Mariusz Pawełek minął się z piłką przed własnym polem karnym. 12. minuta meczu Arka Gdynia - GKS 1962 Jastrzębie. Maciej Rosołek za chwilę strzeli gola na pustą bramkę błąd, gdyż Mariusz Pawełek minął się z piłką przed własnym polem karnym.

Arka Gdynia pokonała u siebie GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (1:0) na rozpoczęcie rundy wiosennej w Fortuna I Liga. Zwycięskiego gola w 12. minucie strzelił Maciej Rosołek, który posłał piłkę do pustej bramki. Był to prezent od blisko 40-letniego bramkarza gości. Mariusz Pawełek minął się z futbolówką, gdy wybiegł przed własne pole karne. Żółto-niebiescy mogą cieszyć się z wyniku, ale znacznie mniej z gry, gdyż często mieli problemy z utrzymaniem się przy piłce i oddawali inicjatywę rywalom.

10 Ali
  • 57' 17 Hiszpański Zmiany 9 Siemaszko
  • 57' 7 Aleman Zmiany 8 Marcus
  • 72' 18 Sasin Zmiany 35 Łabojko
  • 90+2 39 Rosołek Zmiany 21 Skóra
  • 74' 28 Apolinarski Zmiany 8 Jadach
  • 81' 28 Mróz Zmiany 30 Zejdler
  • 81' 99 Rumin Zmiany 15 Szczepan
  • 12' Rosołek
  • 45' Rosołek
  • 51' Kasperkiewicz
  • 54' Aleman
  • 64' Deja
  • 66' Apolinarski

Arka Gdynia w tym roku rozegrała już pierwszy mecz o stawkę. W ubiegłym tygodniu pokonała Górnik Łęczna 2:1 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Natomiast dla GKS do tej pory rywalizował tylko w sparingach.

Arka Gdynia - Górnik Łęczna 2:1. Relacja, foto, wideo, oceny

Awans do ćwierćfinału Pucharu Polski zapewnił Michał Marcjanik. Nowy kapitan opowiedział nam ponadto o nowym systemie gry żółto-niebieskich, którego zresztą doświadczył już podczas gry we Włoszech.

Michał Marcjanik - wywiad

Arka Gdynia do rundy wiosennej podchodzi pełna optymizmu. Trener Dariusz Marzec na przedmeczowej konferencji prasowej mówił, że drużyna będzie biła się o bezpośredni awans. Jednak nie kalkuluje ile musi zdobyć punktów w 17 meczach tego sezonu.

Arka Gdynia - GKS 1962 Jastrzębie. Piłkarze po awans bez kalkulacji - zapowiedź

W międzyczasie Arkadiusz Kasperkiewicz zdradził receptę na świętowanie na koniec sezonu.

Arkadiusz Kasperkiewicz o recepcie Arki Gdynia na świętowanie na koniec sezonu - wywiad

Przed początkiem każdego sezonu prezentacja piłkarzy Arki Gdynia odbywała się na słynnej "Górce" przy ul. Ejsmonda. Teraz przed startem rundy wiosennej projekt jej modernizacji wpłynął do budżetu obywatelskiego. Głosowanie ma odbyć się w czerwcu.

"Górka" do modernizacji w budżecie obywatelskim

Przed dzisiejszym spotkaniem zajrzeliśmy także do trójmiejskich szatni sportowców, w tym Arki Gdynia, jaka muzyka leci w głośnikach przed i po meczach.

Muzyka w szatniach sportowców. Czego słuchają trójmiejscy ligowcy?

Spotkanie odbywa się bez udziału publiczności. Jednak Ci chcą wrócić na trybuny.

Kibice: Otworzyć stadiony. Kluby sportowe czekają na decyzje rządu bez optymizmu

W pierwszym składzie Arki m.in. Luis Valrcarce i Christian Aleman. Nie znają jeszcze języka polskiego, ale są w trakcie nauki.

Jaki język obowiązuje w sportowych szatniach trójmiejskich drużyn ligowych?

Choć zapowiadało się optymistycznie, urazów nie zdążyli wyleczyć jeszcze Juliusz Letniowski i Rafał Wolsztyński

Juliusz Letniowski i Rafał Wolsztyński z urazami

Ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz, 3 Memić, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 11 Mazek, 20 Młyński, 21 Skóra, 28 Ślesicki, 35 Łabojko
Na ławce rezerwowych Arki znalazł się Mateusz Młyński, który zimą podpisał kontrakt z Wisłą Kraków, ale odejdzie do niej dopiero po sezonie. Do ekstraklasy chciał odejść jeszcze w ostatnim dniu okna transferowego, ale ostatecznie się nie udało.
Ławka rezerwowych GKS: 1 Drazik, 2 Bondarenko, 3 Słodowy, 4 Zalewski, 8 Jadach, 11 Szczęch, 15 Szczepan, 28 Niewiadomski, 30 Zejdler
Jedna zmiana w w polu w składzie Arki w porównaniu do poprzedniego meczu z Górnikiem Łęczna. Kamila Mazka zastąpił Fabian Hiszpański (ARKA Gdynia) . Ponadto w bramce jest Kajzer za Krzepisza
W Gdyni wychodzi wiosna. Mamy niemal bezchmurne niebo i 7 stopni Celcjusza
Piłkarze wychodzą na murawę. Arka w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach. GKS na czarno
1'
Od środka zaczyna Deja (ARKA Gdynia)
1'
Arkowcy groźnie od początku. Po wrzucie z linii bocznej, strzał Marcjanika (ARKA Gdynia) został zablokowany
1'
Deja (ARKA Gdynia) dośrodkował z rzutu rożnego na 18. metr, skąd z pierwszego uderzenia strzelił Valcarce (ARKA Gdynia), ale wysoko nad poprzeczką
3'
Kolejny rzut rożny. Po dośrodkowani Dei, piłkę wybijają obrońcy. Ta wróciła po ich pole karne, ale bez większego zagrożenia
5'
Valcarce (ARKA Gdynia) fauluje Alliego w lewym narożniku na własnej połowie
6'
Fruga próbował płasko, ale piłka przeleciała obok prawego słupka Kajzera (ARKA Gdynia)
7'
Kolejne nieudane zagranie Ferugi z rzutu wolnego
7'
Arkowcy wywalczyli rzut rożny. Do piłki z prawej strony podchodzi tym razem Valcarce (ARKA Gdynia)
8'
Sasin (ARKA Gdynia) fauluje Aliego w polu karnym rywala po dośrodkowaniu Valcarce'a (ARKA Gdynia)
9'
Piłkarz GKS wymaga pomocy lekarza
10'
Deja (ARKA Gdynia) zagrał ręką. Rzut wolny dla GKS w okolicach 18. metra. Do piłki podchodzi Feruga (GKS 1962 Jastrzębie)
11'
Feruga (GKS 1962 Jastrzębie) z rzutu wolnego strzelił w poprzeczkę. Następnie piłka uderzyła w ziemię. Piłkarze gości sygnalizowali, że przekroczyła linię bramkową, ale sędzia nakazał grać dalej. Przypomnijmy, że w I lidze nie ma VAR
12'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rosołek. Młodzieżowiec wykorzystał błąd bramkarza, który wyszedł przed własne pola karne i minął się z piłką. Pawełek popełnił więc "Pawełka", z którym kojarzony był jeszcze z czasów gry w Wiśle Kraków. A asystę zaliczył Deja, który zagrywał piłkę z rzutu wolnego, z własnej połowy
14'
Groźny faul Bielaka (GKS 1962 Jastrzębie) na Hiszpańskim (ARKA Gdynia)
15'
Deja (ARKA Gdynia) dośrodkował z lewej strony na głowę Dancha (ARKA Gdynia), ale obrońca Arki uderzył nad bramką
16'
Opadło nam tempo tego spotkania. Piłkarze faulują rywali w środkowej strefie boiska
18'
Rzut rożny dla GKS z lewego narożnika
18'
Nic nie wyniknęło z tego kornera. Valcarce (ARKA Gdynia) rozpędzał się prawą stroną, ale rywal wybił za linię boczną
19'
Valcarce (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny z prawej strony
20'
Kolejny korner dla Arki. Do piłki podchodzi z Deja (ARKA Gdynia)
21'
Pawełek (GKS 1962 Jastrzębie) łapie piłkę po wrzutce Dei
21'
Ali (GKS 1962 Jastrzębie) faulowany przez Alemana (ARKA Gdynia) w okolicach 22. metra
22'
Feruga (GKS 1962 Jastrzębie) strzela w mur. Krzyczał jeszcze w kierunku sędziego domagając się zagrania ręką
23'
Arka chciała szybko przejść do ataku, ale osamotniony Żebrowski (ARKA Gdynia) nie poradził sobie z obrońcami
26'
GKS rozgrywał akcję na połowie rywalki, ale niedokładne podanie zdecydowało, że gospodarze mają wrzut z autu
26'
Teraz dwukrotnie z linii bocznej wznawiają goście
27'
GKS wciąż na połowie Arki. Jednak nie mogą dotrzeć do pola karnego Kajzera (ARKA Gdynia)
27'
Kajzer (ARKA Gdynia) zacznie od bramki. Marcjanik (ARKA Gdynia) nabił Rumina (GKS 1962 Jastrzębie)
29'
Deja (ARKA Gdynia) przejął piłkę i automatycznie chciał uruchomić Rosołka, ale piłkę przejęli goście. Arka od dłuższego czasu ma problem wymienić przynajmniej 3 podania
30'
Kulowiak chciał zagrać do Rumina (GKS 1962 Jastrzębie) z prawej strony, ale czujnie na przedpole wyszedł Kajzer (ARKA Gdynia)
31'
GKS przejął inicjatywę. Niemal od razu odbiera piłkę arkowcom i konstruuje kolejne akcje
33'
W końcu Arka się przebudziła. Żebrowski (ARKA Gdynia) mocno kopnął wzdłuż linii końcowej, ale rywal wybija piłkę. Rosołek (ARKA Gdynia) chciał poprawić, ale nieudanie dośrodkował
34'
Kolejna akcja gospodarzy. Jednak Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) nie zrozumiał się Rosołkiem pod polem karnym GKS
35'
Valcare założył "siatkę" Kulawiakowi (GKS 1962 Jastrzębie) i został uderzony przez rywala. Gwizdek sędziego milczy
36'
GKS znalazł się pod bramką Kajzera (ARKA Gdynia), ale bez większego zagrożenia. Golkiper Arki wznawia z 5. metra
37'
Szcześniak (GKS 1962 Jastrzębie) fauluje Żebrowskiego (ARKA Gdynia) na własnej połowie
38'
Valcarce (ARKA Gdynia) do Dancha (ARKA Gdynia), ale ten źle przyjął piłkę. Od własnej bramki Pawełek (GKS 1962 Jastrzębie)
39'
Kajzer (ARKA Gdynia) wyciągnął się jak struna po główce Rumina (GKS 1962 Jastrzębie). Mamy rzut rożny
40'
Mróz (GKS 1962 Jastrzębie) uderza nad bramką po zamieszaniu w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
41'
Witkowski (GKS 1962 Jastrzębie) fauluje Rosołek (ARKA Gdynia) w środkowej strefie boiska
42'
Po chwili Deja (ARKA Gdynia) w tym samym miejscu fauluje Mroza
42'
Bez zagrożenia. Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) głową zagrywa do Kajzera (ARKA Gdynia)
43'
Żebrowski (ARKA Gdynia) zagrał płasko do Rosołka, ale uprzedził go obrońca. To była dobra akcja Arki
44'
Valcarce (ARKA Gdynia) w ręce Pawełka z rzutu rożnego
44'
Pawełek (GKS 1962 Jastrzębie) po raz kolejny niepewnie po dośrodkowaniu Valcarce'a (ARKA Gdynia). Obrońcy wspomogli bramkarza
45'
Żółtą kartką został ukarany Rosołek (ARKA Gdynia) za przewinienie na połowie rywala
45'+1
Mamy już doliczony czas gry. Rosołek (ARKA Gdynia) znalazł się pod końcową linią boiska i zdołał dośrodkować, ale bez większego zagrożenia.
45'+1
Koniec I połowy. Arka Gdynia wygrywa z GKS 1962 Jastrzębie 1:0.
Arka Gdynia dobrze weszła w mecz i przeważała od pierwszych minut. W efekcie strzeliła gola w 12. minucie po błędzie Pawełka. Później jednak spuściła z tonu i wieloma fragmentami miała problem wymienić chociażby trzy podania. Goście częściej byli przy piłce, ale nie potrafili realnie zagrozić Kajzerowi (ARKA Gdynia), choć bramkarz gospodarzy uratował swój zespół po główce Rumina (GKS 1962 Jastrzębie) w 39. minucie.
Piłkarze już na boisku. Za chwilę zaczynamy
46'
Od środka zaczęli goście
46'
Feruga (GKS 1962 Jastrzębie) fauluje Kasperkiewicza (ARKA Gdynia) w środkowej strefie boiska
47'
Żebrowski (ARKA Gdynia) z pierwszym strzałem. Jednak zbyt lekko główkował
48'
Rzut rożny dla GKS. Pierwsze minuty drugiej połowy ze wskazaniem na gości
51'
Żółtą kartką został ukarany Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) za faul na Ruminie. Gdyby obrońca nie przerwał akcji, rywal mógłby wyjść sam na sam z bramkarzem
52'
dla Kasperkiewicza (ARKA Gdynia) to 4. żółta kartka w tym sezonie I ligi. Oznacza to, że w następnym spotkaniu musi pauzować. To duży kłopot dla Arki, bo de facto do ustawienia z trzema obrońcami ma... trzech obrońców
52'
Piłkę na 25. metrze ustawia Feruga (GKS 1962 Jastrzębie)
53'
Kajzer (ARKA Gdynia) odbiła piłkę na rzut rożny po strzale Ferugi (GKS 1962 Jastrzębie)
53'
Mróz (GKS 1962 Jastrzębie) strzela po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłkę wybija Kajzer (ARKA Gdynia)
54'
Żółtą kartką został ukarany Aleman (ARKA Gdynia) za fal na Witkowskim
55'
Do piłki na 19. metrze podchodzą Ali (GKS 1962 Jastrzębie) i Feruga (GKS 1962 Jastrzębie)
56'
Rumin (GKS 1962 Jastrzębie) strzela gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ferugi (GKS 1962 Jastrzębie), ale sędzia boczny sygnalizuje pozycję spaloną. Bramka nie została uznana. Przypomnijmy, że w I lidze nie ma VAR
57'
Arkowcy szybko wznowili, ale po drugiej stronie palił Aleman (ARKA Gdynia)
57'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hiszpański, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
57'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aleman, w jego miejsce wchodzi Marcus.
58'
Deja (ARKA Gdynia) fauluje Mroza. Goście szybko wznawiają
60'
Arka ma problem z wyjściem z własnej połowy. To goście częściej są przy piłce od początku drugiej połowy (57 proc. czasu).
61'
Będzie wrzut z linii bocznej na wysokości pola karnego GKS. Valcarve zmusił rywala do błędu
63'
Seria podań Arki. Na razie jednak bez większego zagrożenia
64'
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia) za faul na własnej połowie
64'
Feruga (GKS 1962 Jastrzębie) wysoko z rzutu rożnego. Od bramki wznowi Kajzer (ARKA Gdynia)
66'
Żółtą kartką został ukarany Apolinarski (GKS 1962 Jastrzębie) za dyskusje z sędzią
69'
Żebrowski (ARKA Gdynia) fatalnie zagrał w stronę bramkarza. Wcześniej pod bramką rywala znalazł się Rosołek (ARKA Gdynia), ale też musiał ratować się przerzutem na drugą stronę
71'
Druga połowa nie porywa. Mało strzałów, a co więcej zagrożenia pod polem karnym. Bramkarze mają mało pracy
72'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sasin, w jego miejsce wchodzi Łabojko.
73'
Komor (GKS 1962 Jastrzębie) był bliski uderzenia z wysokości rzutu karnego, ale piłka podskoczyła w ostatnim momencie i strzelił nieczysto
74'
GKS 1962 Jastrzębie przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Apolinarski, w jego miejsce wchodzi Jadach.
75'
Rzut wolny w okolicach 20. metra dla GKS
75'
Feruga (GKS 1962 Jastrzębie) strzela prosto w Kajzera (ARKA Gdynia)
76'
Arka już po raz kolejny posyła długie podanie z linii obrony do ataku, ale tam Siemaszko (ARKA Gdynia) nie radzi sobie z rywalami
78'
Valcarce (ARKA Gdynia) miał dużo miejsca i czasu, by dośrodkować zagrał na głowę Marcusa (ARKA Gdynia), ale ten nieczysto uderzył. Za chwilę poprawić mógł Siemaszko (ARKA Gdynia), ale ubiegł go Pawełek (GKS 1962 Jastrzębie)
80'
GKS od kilku minut też zmienił koncepcję i zaczął grać długie piłki. Bramkarze nadal bezrobotni w dużym stopniu
81'
GKS 1962 Jastrzębie przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mróz, w jego miejsce wchodzi Zejdler.
81'
GKS 1962 Jastrzębie przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rumin, w jego miejsce wchodzi Szczepan.
83'
Dwa niegroźne dośrodkowania Arki. Z linii bocznej zaczyna GKS
84'
GKS rozgrywa akcje, ale bez pomysłu. Końcówka meczu może być dość nerwowa, bo już teraz piłkarze krytykują każdą decyzję sędziego
86'
Deja (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
87'
Deja (ARKA Gdynia) krótko z Marucsem. Po dośrodkowaniu wybijają obrońcy na nogę Łabojko (ARKA Gdynia), który zbyt lekko uderzył
89'
Feruga (GKS 1962 Jastrzębie) nad bramką Kajzera (ARKA Gdynia), wcześniej słabe uderzenie Żebrowskiego (ARKA Gdynia). Dość nerwowa gra w obu zespołach
90'
Sędzia doliczył 4 minuty
90'
Skóra gotowy do wejścia
90'+1
Rzut wolny dla Arki z lewej strony boisk. Deja (ARKA Gdynia) krótko z Maecusem
90'+2
Marcus (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
90'+2
Kolejny korner dla Arki
90'+2
Arkowcy szanują czas w lewym narożniku
90+2
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rosołek, w jego miejsce wchodzi Skóra.
90+3
Dla 17-letniego Skóry (ARKA Gdynia) to debiut w oficjalnym meczu Arki
90'+3
Piłka dla GKS i od razu przeniesienie akcji na połowę Arki. Goście będą mieli rzut wolny
90'+4
Witkowski (GKS 1962 Jastrzębie) wprost w ręce Kajzera (ARKA Gdynia)
90'+4
Deja (ARKA Gdynia) faulowany w środkowej strefie boiska
90'+4
KONIEC MECZU! Arka Gdynia wygrywa z GKS 1962 Jastrzębie 1:0.
Arka Gdynia rozpoczęła rundę wiosenną Fortuna I Ligi od zwycięstwa. 3 punkty zapewnił Maciej Rosołek (ARKA Gdynia) po błędzie Mariusza Pawełka w 12. minucie. Cieszyć może wynik, ale sama gra już nieco mniej. Arkowcy po zdobyciu bramki mieli problem z utrzymaniem się przy piłce i nawet nie zmieniła tego rozmowa motywacyjna w przerwie spotkania, bo początek drugiej połowy zdecydowanie był lepszy w wykonaniu gości. Ostatnie pół godziny nie mogło cieszyć oka oglądających to starcie. Było dużo podań w powietrzu, jednak dla Arki był to drugi kontakt z naturalną murawą w tym roku, a dla GKS - pierwszy.

18 Resovia 18 3 3 12 12:28 12
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-02-28