Arka Gdynia - Górnik Łęczna 0:0. Fotel lidera prawie obroniony

Damian Konwent
16 grudnia 2023, godz. 19:25
Opinie (88)
aktualizacja: godz. 22:02 (16 grudnia 2023)

Arka Gdynia zakończyła 2023 rok remisem. Arka Gdynia zakończyła 2023 rok remisem.

Arka Gdynia zremisowała u siebie z Górnikiem Łęczna 0:0 w 19. kolejce Fortuna 1. Ligi. Żółto-niebiescy oddali kilka groźnych strzałów, ale albo dobrze bronił Maciej Gostomski lub piłka odbijała się od poprzeczki, gdy uderzał Ołeksandr Azacki. Wątpliwości wzbudził również brak faulu w polu karnym na Kacprze Skórze. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego obronią fotel lidera na przerwę zimową, jeśli w niedzielę GKS Tychy, który może mieć jeszcze tyle samo punktów, nie wygra ze Stalą Rzeszów co najmniej 6:1, 7:2 itd. Przy wyniku 5:0 obie te drużyny dzieliłyby 1. miejsce. Nie grały ze sobą jeszcze dwukrotnie, a zatem w tym przypadku kluczowy jest obecnie wynik bramek z całego sezonu.

Czubak

Rezerwa: 1 Krzepisz, 19 Szymański, 20 Borecki, 28 Zieliński, 36 Bednarski, 38 Predenkiewicz, 40 Wereszczak, 41 Jurkiewicz, 99 Wilczyński

9 Podoliński

Rezerwa: 12 Woźniak, 5 Pawlak, 11 Janaszek, 17 Łukasiewicz, 20 Młyński, 29 Dziwniel, 30 Cisse, 77 Gąska, 95 Roginić
  • 77' 21 Skóra Zmiany 20 Borecki
Zmiany Zmiany
  • 46' 9 Podoliński Zmiany 95 Roginić
  • 61' 7 Durmus Zmiany 20 Młyński
  • 68' 19 Starzyński Zmiany 11 Janaszek
  • 68' 3 Grabowski Zmiany 29 Dziwniel
  • 73' 16 Żyra Zmiany 77 Gąska
  • 59' Stolc
  • 76' Gol
  • 82' 7 Kobacki
  • 88' Stolc
Kartki Kartki
  • 30' Podoliński
  • 77' 25 Zbozień
  • 79' 77 Gąska
  • 88' Stolc

To ostatni mecz Arki Gdynia w 2023 roku. Żółto-niebiescy mają wszystko w swoich rękach, aby przerwę zimową spędzić na fotelu lidera. Wystarczy, że pokona dziś Górnika. Taka możliwość jest również możliwa w innych wypadkach, ale w przypadku remisu bądź porażki będzie musiała czekać na wyniki w spotkaniach Lechii Gdańsk i GKS Tychy. Spotkanie biało-zielonych będziemy relacjonować dziś od godz. 20:15.

LIVE: Motor Lublin - Lechia Gdańsk

kontuzja
Arka do ostatniego meczu w roku podchodzi na "oparach". Trener Wojciech Łobodziński mówiłem przed spotkaniem, że urazów i chorób wyleczyć nie zdołali: Hubert Adamczyk i Martin Dobrotka.

Arka Gdynia na "oparach" chcą pozostać liderem

Arka chce nie tylko udanie zakończyć rok 2023, ale również zmazać plamę po ostatniej porażce z Niecieczy.

Dlaczego Arka Gdynia przegrała? Wojciech Łobodziński wskazuje trzy przyczyny

Po tej kolejce czeka nas przerwa w rozgrywkach. Nie będzie ona jednak łatwa dla Arki, która chce dokonać wzmocnień, ale przebierać może jedynie w zawodnikach bez kontraktu lub takich, którzy będą mogli trafić tu na wypożyczenie.

Arka Gdynia postawiła sprawę jasno. Nie wyda pieniędzy na transfery

Kibice gromadzą się na trybunach Stadionu Miejskiego. O dokładnej frekwencji poinformujemy w dalszej części spotkania. Przypomnijmy, że to trzecie spotkanie od czasu zakończenia bojkotu.

Czesław Boguszewicz: Doczekać czasów, aż wszyscy rywale będą przyjeżdżać tu w strachu

1 zmiana personalna w składzie Arki w porównaniu do poprzedniego meczu z Bruk-Betem Termalica. Lipkowski w miejsce Boreckiego. Ważniejsza zmiana dotyczy jednak ustawienia. Żółto-niebiescy po kilku tygodniach wrócili do ustawienia 1-3-4-2-1.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia 2:1. Przeczytaj relację

W składzie Górnika zagrają byli piłkarze Arki: Zbozień (Górnik Łęczna) i Deja (Górnik Łęczna). Ponadto na ławce rozpocznie wypożyczony z Wisły Kraków Młyński (Górnik Łęczna)
Mecz poprzedzi minuta ciszy dla zmarłego Wojciecha Łazarka, byłego selekcjonera Polski.

Nie żyje Wojciech Łazarek, były selekcjoner reprezentacji Polski, autor słynnych cytatów

Relacja live zaczynamy za kilka chwil
1'
od środka zaczyna Górnik
2'
dośrodkowanie Skóry (ARKA Gdynia), ale piłka opuściła boisko
3'
Czubak dostał podanie w pole karne, ale obrońcy wybili na rożny
4'
Stolc (ARKA Gdynia) sprytnie chciał do Lipkowskiego (ARKA Gdynia) po wejściu w pole karne, ale Kasjan nie zdążył do piłki
4'
wszystko jednak na to wskazuje, że Arka gra w ustawieniu z ostatnich meczów, czyli 1-4-1-4-1. Lipkowski (ARKA Gdynia) gra jako środkowy pomocnik, jak za czasów gry w CLJ, a nie na wahadle, jak zakładaliśmy po zobaczeniu składów
6'
kolejne niedokładne podanie. Od bramki wznawia Gostomski (Górnik Łęczna)
7'
goście dwukrotnie dośrodkowywali. W końcu akcja zakończona strzałem, ale bardzo niedokładnym
8'
za lekkie dośrodkowanie Skóry (ARKA Gdynia), ale przy piłce gospodarze
8'
Skóra (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
9'
Milewski (ARKA Gdynia) dorzucał po wybiciu obrońców, ale w ręce bramkarza
9'
Skóra (ARKA Gdynia) faulowany w odległości ok 35. m od bramki
9'
Marcjanik (ARKA Gdynia) głową po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia), ale obok słupka
10'
Gol (ARKA Gdynia) zagrał za plecy obrońców, ale nie zorientował się Milewski (ARKA Gdynia). Mógł być na czystej pozycji
11'
akcja dobrze się zapowiadała, ale zastopował ją Stolc (ARKA Gdynia). Od autu wznowi Górnik
12'
Kobacki (ARKA Gdynia) uderzył z dystansu. Dobra próba Olafa po tym, jak otrzymał piłkę po strąceniu ją przez obrońców po wrzutce Lipkowskiego (ARKA Gdynia). Będzie korner
13'
krótko rozegrany rożny i kolejna okazja po wybiciu obrońcy
13'
Gojny (ARKA Gdynia) dorzucił w pole karne. Czysto uderzył głową Czubak, ale prosto w bramkarza. Dobra próba
14'
Stolc (ARKA Gdynia) zatrzymuje rywala przy próbie kontrataku
15'
dobry kwadrans Arki. Piłkarze oddali dwa groźne strzały. Posiadanie 55 proc. na ich korzyść
17'
rożny dla Arki
18'
korner znów krótko rozegrany. Kobacki (ARKA Gdynia) dośrodkował, ale jeden z piłkarzy Górnika był faulowany
19'
Podoliński faulowany na połowie Arki. Zaczął akcję po niedokładnym podaniu Skóry (ARKA Gdynia)
20'
Piłka opuściła boisko po dośrodkowaniu Dei
21'
Milewski (ARKA Gdynia) wywalczył korner. To już szósty dla Arki
21'
Azacki (ARKA Gdynia) w poprzeczkę! Kapitan uderzał głową po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
22'
Zbozień (Górnik Łęczna) w aut pod presją
24'
kolejny rożny dla Arki. Wcześniej dobre, cięte dośrodkowanie Stolca (ARKA Gdynia) w pole karne
25'
Marcjanik (ARKA Gdynia) zamykał akcję po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia), ale piłkę na rzut rożny strącił rywal
kontuzja
27'
leży Grabowski (Górnik Łęczna). Będzie potrzebował pomocy lekarzy
28'
walka o piłkę w środkowej części boiska zakończona przyznaniem rzutu wolnego dla gości
30'
Czubak strzela z dystansu, ale Gostomski (Górnik Łęczna) końcami palców strąca piłkę na rożny
30'
Żółtą kartką został ukarany Podoliński (Górnik Łęczna).
31'
od bramki wznowi Gostomski (Górnik Łęczna)
32'
Arka dobrze rozpoczęła kontrę po dalekim podaniu do Czubaka, ale chwilę później przejęli obrońcy
33'
Gojny (ARKA Gdynia) ucierpiał przy odbiorze, ale po chwili wstaje z murawy
34'
Arka pod bramką Górnika. Obrońcy już dwukrotnie wybijali na aut
35'
kontratak Górnika powstrzymany. Arka wciąż na połowie rywala
35'
Kobacki (ARKA Gdynia) przyjął w okolicy narożnika pola karnego, odwrócił się i spróbował finezyjnie dokręcić, ale uderzył za wysoko
37'
Górnik ma spory problem z wyjściem z własnej piłki. Po przechwycie piłki momentalnie do rywali doskakują arkowcy
38'
Klemenz (Górnik Łęczna) głową po dośrodkowaniu, ale zbyt lekko. Bez problemu łapie Lenarcik (ARKA Gdynia)
39'
pressing cały czas popłaca. Teraz De Amo (Górnik Łęczna) popełnił błąd przy rozpoczynaniu akcji, ale nie wykorzystali go gospodarze
41'
zamieszanie w polu karnym Górnika. Milewski (ARKA Gdynia) wywalczył pozycję i dograł. Mocno uderzył Gol (ARKA Gdynia), ale wprost w Gostomskiego (Górnik Łęczna). Jeszcze gospodarze sygnalizowali zagranie ręką jednego z rywali, ale sędzia nie przerwał akcji
43'
rzut wolny dla Arki. Do bramki ok. 45 metrów
44'
kolejny rzut wolny dla Arki. Tym razem bliżej, ok. 25 m
45'
Gostomski (Górnik Łęczna) odbija po wrzutce Kobackiego (ARKA Gdynia)
45'
sędzia dolicza 1 minutę do regulaminowego czasu w pierwszej połowie
45'+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - GÓRNIK ŁĘCZNA 0:0.
Arka dominuje, gra lepiej, ale wynik jest wciąż bezbramkowy. Żółto-niebiescy są częściej w posiadaniu piłki (67 proc.), mają więcej rzutów rożnych (9-0) i oddali 8 strzałów, z czego trzy były naprawdę groźne. Czubak i Gol (ARKA Gdynia) uderzali prosto w bramkarza, a Azacki (ARKA Gdynia) obił poprzeczkę. Rywal ma problemy z wyjściem z własnej połowy i tak naprawdę ani razu nie zagroził Lenarcikowi (ARKA Gdynia).
46'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Podoliński, w jego miejsce wchodzi Roginić.
46'
od środka zaczyna Arka
47'
Gojny (ARKA Gdynia) faulowany na połowie Górnika
48'
Uprawnionych kibiców na dzisiejszym meczu: 3891. Oficjalną frekwencję poznamy później.
49'
rzut wolny dla Arki na połowie rywala
50'
Gostomski (Górnik Łęczna) łapie po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia)
51'
dużo podań na początku drugiej połowy i gry w środku pola
52'
teraz Arka przycisnęła mocniej. Dwa strzały, ale obici zostali jedynie obrońcy
53'
Czubak przyjął przed polem karnym. Miał sporo miejsca, ale uderzył po ziemi w bramkarza
55'
dobra okazja Skóry (ARKA Gdynia)! Kacper uderzał głową po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia), ale znów wybronił Gostomski (Górnik Łęczna)
56'
przerwany atak Górnika. Roginić (Górnik Łęczna) zagrywał ręką
58'
Kobacki (ARKA Gdynia) obił rywala. Rzut rożny dla Arki, już 11. w tym meczu
59'
krótko, ale niedokładnie rozegrany rożny. Stolc musiał ratować się faulem i zobaczył żółtą kartką
60'
faulowany Kryeziu (Górnik Łęczna) na połowie boiska
60'
spalony po rzucie wolnym Górnika
61'
aut dla Arki na wysokości pola karnego Górnika
61'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Durmus, w jego miejsce wchodzi Młyński.
62'
63'
nic z tego rożnego nie wyniknęło, ale przy piłce wciąż Arka
63'
kolejny korner dla Arki
64'
jeden z obrońców Górnika ucierpiał w walce o piłkę po dośrodkowaniu. Sędzia przerywa akcję
kontuzja
65'
Milewski (ARKA Gdynia) mocno ucierpiał po zderzeniu ze Starzyńskim (GÓRNIK Łęczna) w walce o piłkę. Lekarze obu ekip błyskawicznie biegli z pomocą
68'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Starzyński, w jego miejsce wchodzi Janaszek.
68'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grabowski, w jego miejsce wchodzi Dziwniel.
71'
Skóra (ARKA Gdynia) padł w polu karnym, ale gwizdek milczy
72'
Klemenz (Górnik Łęczna) fauluje Czubaka na swojej połowie
73'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żyra, w jego miejsce wchodzi Gąska.
74'
Arka cały czas na podobnym procencie posiadania piłki (67 proc.), ale pod bramką gości już nie jest tak groźna, jak przed przerwą
76'
Żółtą kartką został ukarany Gol (ARKA Gdynia).
77'
Żółtą kartką został ukarany Zbozień (Górnik Łęczna).
77'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Borecki.
78'
za mocne podanie do Milewskiego (ARKA Gdynia). Wznowi Gostomski (Górnik Łęczna)
79'
Żółtą kartką został ukarany Gąska (Górnik Łęczna).
80'
Stolc (ARKA Gdynia) zagrywał daleko do Czubaka, ale nic z tego nie wyniknęło
82'
Żółtą kartką został ukarany Kobacki (ARKA Gdynia).
83'
Górnik na połowie Arki. Najpierw rzut wolny, a następnie dwa auty, ale bez zagrożenia
84'
Kryzeziu przeszkodził koledze w polu karnym Arki. Kontra gospodarzy, ale szybko powstrzymana
86'
Lipkowski (ARKA Gdynia) nie doskoczył do dośrodkowania, a szkoda. To była dobra okazja
88'
aut dla Arki na wysokości pola karnego, ale nic z tego nie wyniknęło
żółta i czerwona
88'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Stolc (ARKA Gdynia). Przemek przerwał kontrę rywali
90'
Azacki (ARKA Gdynia) wybija po dośrodkowaniu rywali. Będzie rożny
90'
oddalone zagrożenie po rzucie rożnym
90'
5 minut doliczone do czasu w drugiej połowie
90'+1
Kobacki (ARKA Gdynia) z dystansu, ale nie trafia
90'+2
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybija na rzut rożny
90'+3
oddalone zagrożenie, ale będzie jeszcze aut dla Górnika
90'+5
niedokładna akcja Górnika. Wznowi Lenarcik (ARKA Gdynia)
90'+5
rzut rożny dla Arki. Chyba ostatnia akcja na zdobycie bramki
90'
wybita piłka po dośrodkowaniu
90'+5
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - GÓRNIK ŁĘCZNA 0:0.
Remisem zakończyła 2023 rok Arka Gdynia. Żółto-niebiescy mają czego żałować, bo z przebiegu meczu byli lepszą drużyną, zwłaszcza w pierwszej połowie. Oddali więcej strzałów (12-5), byli częściej w posiadaniu piłki (63-37 proc.), ale bez powodzenia. W dużej mierze dzięki dobrym interwencjom Gostomskiego (Górnik Łęczna). W drugiej połowie obronił on w najgroźniejszej sytuacji, którą stworzył Skóra. W innej sytuacji gdyński młodzieżowiec upadł w polu karnym, ale sędzie nie podyktował rzutu karnego, co z pewnością będzie rozpatrywane jako kontrowersja.
Po tym remisie, Arka nie może być pewna fotelu lidera. Zachowa je, jeśli Lechia Gdańsk nie wygra z Motorem Lublin bądź GKS Tychy nie pokona co najmniej 6:1, 7:2 itd w niedzielę Stali Rzeszów.
Mecz biało-zielonych relacjonować będzie na żywo od godziny 19:45.

LIVE: Motor Lubin - Lechia Gdańsk

Kibice do piłkarzy po meczu: Dzięki za walkę