Arka Gdynia - ŁKS Łódź 1:1. Piłkarze nie popsuli świętowania awansu

Damian Konwent
26 maja 2023, godz. 22:25
Opinie (130)

Przemysław Stolc otworzył wynik meczu Arki Gdynia z ŁKS Łódź. Jednak żółto-niebiescy finalnie podzielili się punktami z rywalem. Przemysław Stolc otworzył wynik meczu Arki Gdynia z ŁKS Łódź. Jednak żółto-niebiescy finalnie podzielili się punktami z rywalem.

Arka Gdynia zremisowała u siebie z ŁKS Łódź 1:1 (0:1) w 33. kolejce Fortuna 1. Ligi. Żółto-niebiescy szybko wyszli na prowadzenie po golu Przemysława Stolca. Zdominowali pierwszą połowę, do szatni powinni schodzić z lepszym wynikiem. Rzutu karnego nie wykorzystał chociażby Hubert Adamczyk, który kilka chwil później opuścił boisko na noszach. Remis rywalom w 84. minucie zapewnił Mateusz Kowalczyk. Był to gol na wagę awansu do PKO Ekstraklasy. Natomiast gdynianie będą liczyli się w walce o baraże do ostatniej kolejki, bez względu na niedzielny wynik spotkania Stali Rzeszów z GKS Tychy. Dodatkową atrakcją był festyn z okazji Dnia Dziecka i Matki, a w przerwie tysiące pluszaków poleciały z trybun na murawę. Następnie przekazane zostaną potrzebującym dzieciom i czworonogom.

Czubak

Rezerwa: 1 Krzepisz, 8 Marcus, 9 Haydary, 19 Szymański, 28 Zieliński, 31 Tomal, 36 Bednarski, 39 Camara, 77 Żebrowski

23 Śliwa

Rezerwa: 99 Arndt, 5 Dąbrowski, 6 Okronczuk, 9 Balongo, 15 Koprowski, 18 Ibe-Torti, 21 Jurić, 26 Szeliga, 34 Nowacki
  • 23' 11 Adamczyk Zmiany 9 Haydary
  • 81' 21 Skóra Zmiany 77 Żebrowski
  • 87' 6 Milewski Zmiany 28 Zieliński
  • 61' Śliwa Zmiany Szeliga
  • 79' 37 Janczukowicz Zmiany 21 Jurić
  • 79' Tutyskinas Zmiany Ibe-Torti
  • 87' 20 Pirulo Zmiany 6 Okronczuk
  • 14' Stolc
  • 84' Kowalczyk
  • 31' Pirulo

Tysiące pluszaków poleciało z trybun na murawę

Race kibiców ŁKS po golu na wagę awansu

mecz będzie toczyć się o bardzo wysoką stawkę. Arka Gdynia musi zapunktować, jeśli chce liczyć się z w walce o baraże. Natomiast ŁKS potrzebuje tylko 1 punktu, aby przypieczętować bezpośredni awans do ekstraklasy.

Arka Gdynia - ŁKS Łódź. Przeczytaj zapowiedź

jeśli Arka dziś przegra, a Stal Rzeszów wygra w niedzielę, wówczas żółto-niebiescy w ostatniej kolejce nie będą mieli już o co grać, gdyż w tej sytuacji nie będą mieli już szans na baraże.
w ostatnich dniach poinformowaliśmy, że znalazł się chętny na przejęcie Arki. To Marcin Gruchała, który złożył konkretną ofertę rodzinie Kołakowskich. Aktualnie większościowym akcjonariuszem (75 proc.) jest Michał Kołakowski.

Wychowanek Arki Gdynia chce kupić klub. Marcin Gruchała: Złożyłem konkretną ofertę

trener Ryszard Wieczorek nie przeprowadził żadnej zmiany w porównaniu do ostatniego meczu z Chojniczanką, w którym jego zespół wygrał 3:1.

Chojniczanka - Arka Gdynia 1:3. Przeczytaj relację

w wyjściowym składzie znów znalazł się Daniel Kajzer. Bramkarz powrócił między słupki w poprzednim spotkaniu, w którym kilkukrotnie ratował swój zespół przed stratą bramki.

Przeczytaj, co o zmianie bramkarzy sądzi Michał Chamera, były golkiper m.in. Arki

w składzie jest także Mateusz Stępień, który w poprzednim meczu jednocześnie grał na dwóch pozycjach

Arka Gdynia ma człowieka od zadań specjalnych

z kolei na ławce rezerwowych usiadł Wojciech Zieliński, który w poprzednim spotkaniu został ukarany czerwoną kartką, która była następstwem dwóch żółtych

Arka Gdynia skrzywdzona, ale nie będzie wnioskować o odwołanie ukarania

dzisiejszemu meczowi towarzyszy sporo atrakcji związanych m.in. z Dniem Dziecka i Matki. Dlatego też na Stadionie Miejskim można było meldować się od godz. 18. Jednak to nie wszystko. W przerwie z trybun na boisko polecą pluszaki, które następnie przekazane zostaną potrzebującym dzieciom i czworonogom
w składzie ŁKS m.in. były kapitan Arki - Adam Marciniak (ŁKS Łódź)
przed meczem z trybun głośne "Koniec kariery, Kołaki, koniec kariery"
szykuje się jedna z najlepszych frekwencji na Stadionie Miejskim w tym sezonie. O dokładnej poinformujemy w późniejszym etapie meczu
1'
od środka zaczęli arkowcy
1'
mecz szybko przerwany, bo kibice rzucili serpentyny na boisko
2'
gra wznowiona
3'
Gol (ARKA Gdynia) fauluje rywala w środkowej strefie boiska
5'
Kowalczyk (ŁKS Łódź) wszedł z lewej w pole karne, ale arkowcy tylko na chwilę powstrzymali akcję. Przy piłce wciąż ŁKS
5'
będzie rzut rożny dla ŁKS
6'
będzie kolejny korner, ale z drugiej strony
6'
zagranie ręką jednego z piłkarzy ŁKS. Z własnego pola karnego zaczyna Kajzer (ARKA Gdynia)
7'
ależ to była okazja Arki. Początkowo Stolc (ARKA Gdynia) dośrodkował za mocno, ale z prawej akcji Adamczyk (ARKA Gdynia) kombinacyjnie zagrał ze Stępniem. Po dograniu Mateusza piłka odbiła się od jednego z rywali, wpadła pod nogi Stolca (ARKA Gdynia), ale ten uderzył obok bramki.
9'
dobrze zapowiadała się kontra Arki. Stępień (ARKA Gdynia) podkręcił tempo pod polem karnym, ale przy podaniu przeszkodził mu Adamczyk (ARKA Gdynia). Ostatecznie piłkę dostał Milewski (ARKA Gdynia), ale uderzył w rywala
10'
stykowa sytuacja w środku pola. Rzut wolny dla gości
10'
10 minut za nami. Dobre tempo tego spotkania
13'
Arka próbuje prawą stroną. Przed chwilą przedrzeć chciał się Skóra (ARKA Gdynia), teraz Stępień (ARKA Gdynia). Finalnie będzie rzut rożny
14'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stolc. Piłka wróciła do Gojnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dawid zagrał płasko do Adamczyka, a ten oddał strzał, ale obronił Bobek. Przy dobitce Przemka nie miał szans.
15'
ŁKS chciał wyjść z szybką odpowiedzią, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej
16'
Adamczyk (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
17'
Marcjanik (ARKA Gdynia) fauluje pod polem karnym rywala
18'
ŁKS ma problem, żeby skonstruować jakąś akcje. Arka po przechwycie szybko przechodzi na połowę rywala
19'
rzut karny dla Arki! Faulowany był Skóra
21'
Adamczyk (ARKA Gdynia) nie wykorzystał rzutu karnego! Najpierw Bobek obronił jego strzał, a dobitka powędrowała nad poprzeczką
22'
Adamczyk (ARKA Gdynia) ucierpiał przy starciu z jednym rywali. Nie podnosi się od dłuższej chwili
23'
Adamczyk (ARKA Gdynia) opuszcza boisko na noszach
23'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Haydary.
24'
Bobek (ŁKS Łódź) łapie piłkę po zagraniu Stępnia z linii bocznej
25'
Pirulo (ŁKS Łódź) oddaje strzał z 16 metrów, ale broni Kajzer (ARKA Gdynia)
26'
Stępień (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
27'
żadnego zagrożenia po dośrodkowaniu, ale Arka przy piłce
29'
po wymianie podań Mlewski zagrał nad obrońcami do Skóry (ARKA Gdynia), który mógł wyjść sam na sam, ale podanie było za mocne
30'
Milewski (ARKA Gdynia) odebrał piłkę pod polem karnym rywala. Futbolówka wpadła pod nogi Czubaka, ten uderzył, ale niecelnie
31'
Żółtą kartką został ukarany Pirulo (ŁKS Łódź).
32'
pół godziny gry za nami. Arka przeważa, ŁKS próbuje tylko wyprowadzać kontry, ale nieskutecznie. Posiadanie piłki 57-43 proc. na korzyść gospodarzy
33'
rzut wolny dla Arki. Dobra pozycja do strzału
34'
Gojny (ARKA Gdynia) uderzył nad bramką
35'
kolejna akcja prawą stroną Arki. Skóra (ARKA Gdynia) zagrał prostopadle do Haydary'ego (ARKA Gdynia), ale uprzedził go Bobek (ŁKS Łódź)
36'
długie podanie do Śliwy, ale piłka opuściła boisko
37'
Arce dziś mocno naciska z pressingiem i to zdaje egzamin, bo goście mają problemy z konstrukcją akcji
38'
rzut rożny dla ŁKS
38'
arkowcy oddalają zagrożenie od własnego pola karnego
40'
kolejna bardzo obiecująca i składna akcja Arki. Będzie korner
40'
Stolc (ARKA Gdynia) oddał strzał nożycami, ale nad bramką
41'
rzut wolny dla ŁKS
42'
od bramki zacznie Kajzer (ARKA Gdynia)
42'
na trybunach głośny doping i dobra zabawa
44'
Kajzer (ARKA Gdynia) bronił strzał Śliwy. Wcześniej próbował Pirulo (ŁKS Łódź), ale został zablokowany
45'
Śliwa na pozycji spalonej
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45'+1
Milewski (ARKA Gdynia) ładnie minął rywala, ale został powstrzymany po wejściu w pole karne
45'+2
zacznie od bramki Kajzer (ARKA Gdynia)
45'+3
Haydary (ARKA Gdynia) uderza zza pola karnego. Strzał odbity
45'+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - ŁKS ŁÓDŹ 1:0.
Bardzo dobra gra Arki w pierwszej połowie. Co prawda, żółto-niebiescy prowadzą 1:0, ale tak na prawdę tych bramek mogło być więcej. Na pewno można żałować nieudanego rzutu karnego Adamczyka (ARKA Gdynia), który chwilę potem opuścił boisko z kontuzją. Gospodarze szybko przechodzą na połowę rywala, stosują skuteczny pressing, ale do pełni szczęścia brakuje większej liczby bramek.
Tak, jak zapowiadaliśmy, w przerwie meczu tysiące pluszaków poleciało z trybun na murawę. Przypomnijmy, że następnie przekazane zostaną potrzebującym dzieciom i czworonogom
46'
ŁKS zaczyna od środka
46'
Arka szybko przeszła do ataku. Milewski (ARKA Gdynia) powstrzymany w ostatniej chwili przed strzałem
47'
ŁKS na połowie Arki. Po dośrodkowaniu jednak nie ma zagroiżenia
48'
Janczukowicz (ŁKS Łódź) w walce o piłkę z Azackim (ARKA Gdynia). Obaj ucierpieli, ale będą kontynuowali grę
50'
Kowalczyk (ŁKS Łódź) faulowany przez Stolca (ARKA Gdynia) na połowie Arki
53'
Gojny (ARKA Gdynia) faulowany pod polem karnym rywali
54'
Skóra (ARKA Gdynia) miękko dośrodkował, ale nikt nie strącił piłki
55'
znamy oficjalną frekwencję. Na dzisiejszym meczu jest 7555 kibiców.
56'
najpierw Azacki (ARKA Gdynia) skutecznie powstrzymał Śliwę. W kontrze Stępień (ARKA Gdynia) nie poradził sobie z rywalem
57'
Pirulo (ŁKS Łódź) zatrzymany przez Azackiego (ARKA Gdynia)
58'
długie podanie do Dankowskiego (ŁKS Łódź), ale od bramki zacznie Kajzer (ARKA Gdynia)
60'
Czubak walczył pod polem karnym rywala i został nagrodzony brawami. Przy piłce wciąż Arka
60'
Haydary (ARKA Gdynia) z niecelnym strzałem
61'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Śliwa, w jego miejsce wchodzi Szeliga.
62'
serpentyny znów na boisko. Sędzia przerywa mecz
64'
sędzia wznawia grę
65'
Haydary (ARKA Gdynia) zablokowany przy strzale
66'
Gojny (ARKA Gdynia) ucierpiał przy walce o piłce. Długo nie podnosił się z murawy, ale będzie grał
68'
ŁKS przed szansą. Szeliga (ŁKS Łódź) dośrodkował, ale żaden z piłkarzy nie doskoczył do piłki
69'
Arka oddala zagrożenie po kolejnym dośrodkowaniu
70'
Kajzer (ARKA Gdynia) chwyta piłkę po kolejnej wrzutce
71'
Arka przeniosła grę na połowę ŁKS. Będzie wrzut z autu
73'
nieudane dośrodkowanie gości. Od bramki zacznie Kajzer (ARKA Gdynia)
74'
od kilku minut to ŁKS przeważa. Jednak na dobrą sprawę nic z tego nie wynika
76'
Milewski (ARKA Gdynia) po przechwycie uderzył z dystansu, ale wprost w bramkarza
77'
akcja szybko przeniosła się pod bramkę Arki, ale wznowi Kajzer (ARKA Gdynia)
79'
Stolc (ARKA Gdynia) faulowany we własnym polu karnym
79'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janczukowicz, w jego miejsce wchodzi Jurić.
79'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tutyskinas, w jego miejsce wchodzi Ibe-Torti.
80'
szykuje się do wejścia też Żebrowski (ARKA Gdynia)
81'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
82'
Haydary (ARKA Gdynia) ucierpiał w starciu z rywalem, ale gwizdek milczy. Bardzo nie spodobało się to miejscowym kibicom
83'
Czubak faulowany na połowie boiska
84'
teraz Haydary (ARKA Gdynia) dopuścił się przewinienia pod polem karnym ŁKS
84'
Milewski (ARKA Gdynia) próbował zaskoczyć Bobka z bardzo dalekiego dystansu, ale uderzenie totalnie nie udane
84'
[1:1] ŁKS Łódź STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kowalczyk.
84'
jeśli taki wynik się utrzyma, to ŁKS będzie dziś świętował awans do ekstraklasy. Remis nie przekreśla też szans Arki na baraże
85'
Gojny (ARKA Gdynia) faulowany na połowie rywala
85'
"Areczko, gramy do końca"
86'
kibice gości odpalili race
87'
rzut rożny dla Arki
87'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pirulo, w jego miejsce wchodzi Okronczuk.
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Zieliński.
89'
rzut wolny dla Arki na połowie rywala. Niemal wszyscy w polu karnym ŁKS
90'
strzał Czubaka zablokowany
90'
sędzia dolicza 4 minuty do drugiej połowy
90'+2
dośrodkowanie po stronie Arki, ale zagrożenie oddalone. Przy piłce wciąż gospodarze
90'+3
Czubak fauluje rywala pod polem karnym rywala
90'+4
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - ŁKS ŁÓDŹ 1:1.
Arka Gdynia nie dowiozła zwycięstwa do końca. W drugiej połowie spotkanie było już bardziej wyrównane niż w pierwszej. ŁKS coraz bardziej naciskał i w efekcie zdobył bramkę wyrównującą w 84. minucie. Gol (ARKA Gdynia) Kowalczyka (ŁKS Łódź) okazał się na wagę awansu do ekstraklasy, gdyż goście potrzebowali remisu, aby znaleźć się w elicie. To i tak cenny punkt żółto-niebieskich, bo nawet w przypadku zwycięstwa Stali Rzeszów, kwestia tego, kto wejdzie do strefy barażowej rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Tyle, że arkowy będą musieli wówczas liczyć na potknięcie rzeszowian i sami osiągnąć lepszy rezulat.

18 Sandecja Nowy Sącz 33 5 11 17 27:53 26
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-05-29