Arka Gdynia - Motor Lublin 2:0. Trzecie zwycięstwo z rzędu u siebie

Jacek Główczyński
29 września 2023, godz. 22:20
Opinie (135)

Arka Gdynia - Motor Lublin. Zobacz, w jakim stopniu wypełniły się trybuny

Arka Gdynia pokonała Motor Lublin 2:0 (1:0) w 10. kolejce Fortuna 1. Ligi. Dla żółto-niebieskich to trzecie zwycięstwo z rzędu u siebie, a przypomnijmy, że w całym poprzednim sezonie przy ul. Olimpijskiej wygrała także... trzykrotnie. Gole strzelili Karol Czubak oraz po interwencji VAR, z rzutu karnego Michał Marcjanik. Goście najbliżej kontaktowej bramki byli w doliczonym czasie gry, gdy Kacper Śpiewak strzelił w słupek.

Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 13 Azacki, 19 Szymański, 20 Borecki, 28 Zieliński, 36 Bednarski, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski, 99 Wilczyński

Wełniak

Rezerwowi: 31 Rosa, 7 Rybicki, 8 Romanowski, 11 Kamiński, 13 Kosior, 15 Staszak, 37 Scalet, 47 Palacz, 73 Lis, 99 Śpiewak
  • 72' 21 Skóra Zmiany 39 Lipkowski
  • 72' 17 Capanni Zmiany 20 Borecki
  • 90' 11 Adamczyk Zmiany 36 Bednarski
  • 90' 7 Kobacki Zmiany 38 Predenkiewicz
  • 90+3 10 Czubak Zmiany 99 Wilczyński
  • 57' 55 Gąsior Zmiany 37 Scalet
  • 63' 26 M.Król Zmiany 11 Kamiński
  • 63' 77 Ceglarz Zmiany 13 Kosior
  • 76' 17 Wójcik Zmiany 15 Staszak
  • 76' 19 Wełniak Zmiany 99 Śpiewak
  • 45+1 Czubak
  • 71' Marcjanik karny
  • 27' Gol
  • 28' Bednarczyk kierownik drużyny
  • 51' Wójcik
  • 70' Szarek

Karol Czubak otworzył wynik meczu Arka Gdynia - Motor Lubin, a sam strzelił już 6. gola w tym sezonie, co daje mu wspólnie z dwoma innymi zawodnikami 2. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych Fortuna 1. Lidze. Karol Czubak otworzył wynik meczu Arka Gdynia - Motor Lubin, a sam strzelił już 6. gola w tym sezonie, co daje mu wspólnie z dwoma innymi zawodnikami 2. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych Fortuna 1. Lidze.

Arka wyprawę na Dolny Śląsk zakończyła w dobrych nastrojach, gdyż wygrała z Miedzią w Legnicy

Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:2. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

dodatkowo los do żółto-niebieskich uśmiechnął się w przydzielaniu par 1/16 finału. Kibice mieć będą mecz przyjaźni, a piłkarze duże szanse na awans, gdyż zagrają z II-ligową Polonią w Bytomiu

Przeczytaj o losowaniu 1/16 finału Pucharu Polski i dużych szansach Arki Gdynia na kolejny awans

te dobre wiadomości zostały przedzielone złą dla sztabu trenerskiego i piłkarski. Klub zdecydował bowiem o redukcji ostatniej wypłaty o 50 procent

Arka Gdynia obniżyła pensje piłkarzy i sztabu szkoleniowego. Co na to trener, były kapitan drużyny i rzecznik klubu?

trener Łobodziński podczas wyjazdowego dwumeczu "mieszał" składami

Sprawdź, czy Arka Gdynia ma argumenty na ławce rezerwowych?

dzisiejszy skład jest zbliżony do tego nie z wygranego, ale z przegranego ostatnio meczu, choć i tu są zmiany, głównie w obronie i na środku drugiej linii

Porównaj "11" na Motor z tą, która zaczęła mecz w Głogowie

Motor, mimo ze jest beniaminkiem I ligi, bardzo dobrze wystartował, ale teraz jakby doznał zadyszki, gdyż przegrał dwa ostatnie mecze ligowe oraz został wyeliminowany z Pucharu Polski
na razie bardzo mało osób pod stadionem, natomiast dobre zabezpieczenie policji
w pierwszym meczu 10. kolejki Polonia pokonała Podbeskidzie 2:0 (0:0)
dziś w Gdyni ciepło, a nawet bardzo ciepło jak tę porę roku i dnia, w tej chwili 20 stopni Celsjusza. Jednak nie ma idealnych warunków do gry, gdyż przy ul. Olimpijskiej pada deszcz
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Motor niebieskie koszulki, białe spodenki
dziś kapitanem Arki jest Gojny (ARKA Gdynia)
nieliczni kibice wyłącznie na trybunie Olimpijska
1'
od środka mecz rozpoczął Motor
1'
ataki Motoru od początku gry, przynoszą gościom rzut rożny
2'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Sędzikowskiego (Motor Lublin)
4'
Budziłek (Motor Lublin) złapał piłkę po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
5'
bramkarze będą mieli trudne zadanie, bo mecz coraz większy
5'
zablokowany strzał Skóry (ARKA Gdynia) przed polem karnym
6'
nieudane dośrodkowanie Ceglarza (Motor Lublin)
6'
Stolc (ARKA Gdynia) wybija piłkę poza własną bramkę, drugi korner dla Lechii
7'
po dośrodkowaniu Ceglarza (Motor Lublin) piłka poszybowała wzdłuż pola karnego. Wybił ją dopiero Capanni (ARKA Gdynia)
8'
Budziłek (Motor Lublin) nie ryzykował łapania piłki, niczym siatkarz tzw. dolnym sposobem odbił ją do boku po strzale Kobackiego (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
9'
Czubak przed polem karnym zabrał piłkę Najemskiemu (Motor Lublin), ale po chwili na rzecz tego rywala ją stracił
10'
kapitalnie Lenarcik (ARKA Gdynia). Odbił piłkę po strzale M.Króla (Motor Lublin), który chwilę wcześniej zwodem minął Gojnego
11'
Wójcik (Motor Lublin) zdobył rzut rożny
12'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Sędzikowskiego (Motor Lublin)
13'
kolejny rzut rożny, ale znów Ceglarz (Motor Lublin) nie zaskoczył defensywy Arki
14'
nieźle wyglądający atak Arki, ale w polu karnym Skóra (ARKA Gdynia) podał do wracającego... R.Króla (Motor Lublin)
16'
Budziłek (Motor Lublin) wybił piłkę w aut, gdyż nie mógł łapać piłki po podaniu Najemskiego (Motor Lublin)
18'
na razie wyrównany mecz, obie drużyny starają się szybko rozgrywać piłkę, ale na śliskim z powodu deszczu boisku skutkuje to dużą liczbą niecelnych zagrań
18'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) niecelnie główkował Capanni (ARKA Gdynia). Piłkarz Arki sygnalizował, że piłkę dotknął jeszcze jeden z rywali i powinien być korner, ale sędzia był innego zdania. Od bramki zacznie Budziłek (Motor Lublin), choć chyba to był błąd arbitra
20'
Najemski (Motor Lublin) zablokował Skórę (ARKA Gdynia) w polu karnym Motoru
20'
po zagraniu Stolca (ARKA Gdynia) z prawego skrzydła Skóra (ARKA Gdynia) zbiegł w okolice 10. metra na wprost bramki, uderzył z pierwszej piłki, ale nieznacznie się pomylił
21'
mocno niecelny strzał Capanniego (ARKA Gdynia) z około 25 metrów
23'
zbyt mocne podanie Gąsiora (Motor Lublin). Od bramki zacznie Lenarcik (ARKA Gdynia)
24'
odważna interwencja Lenarcika (ARKA Gdynia). Rzucił się pod nogi Wełniaka i przejął piłkę, którą zagrywał M.Król (Motor Lublin)
25'
była okazja do strzału, ale trzech piłkarzy Arki wycofywało piłkę coraz dalej piłkę od bramki aż Capanni (ARKA Gdynia) podał do... Ceglarza (Motor Lublin)
27'
Żółtą kartką został ukarany Gol (ARKA Gdynia). Wydawało się, że piłkarz Arki trafił w piłkę, ale sędzia dopatrzył się jego faulu na Sędzikowskim
28'
Żółtą kartką został ukarany Bednarczyk kierownik drużyny (ARKA Gdynia). To dla niego 4. tego typu napomnienia, a zatem będzie pauzował w następnej kolejce
30'
rzut rożny dla Arki
30'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Arkę. Zamieszanie w "16". Budziłek (Motor Lublin) dwukrotnie piąstkował
31'
centymetrów zabrakło Dobrotce, aby głową sięgnąć piłki dobrze dośrodkowanej przez Stolca (ARKA Gdynia)
32'
Budziłek (Motor Lublin) na raty, ale złapał piłkę po strzale Skóry (ARKA Gdynia) z 15. metra
33'
posiadanie piłki już 60:40 na korzyść Arki
33'
w strzałach 6:1, w celnych 2:1 na korzyść Arki
34'
piłkarze Arki sygnalizują zagranie ręką Gąsiora przy tym, gdy był blokowany strzał Skóry (ARKA Gdynia), którego dobrym podaniem obsłużył Adamczyk (ARKA Gdynia). Sędzia wskazuje na rzut... rożny
35'
Gojny (ARKA Gdynia) opóźnia wybicie z narożnika boiska, ale sędzia pokazuje, że sprawdzania VAR nie będzie
36'
Budziłek (Motor Lublin) złapał piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gojnego (ARKA Gdynia)
38'
Kobacki (ARKA Gdynia) zabrał piłkę rywalowi na środku boiska, a Czubak biegł z nią sam na sam do bramkarza. Jednak już na polu karnym dogonił go i wślizgiem wygarnął piłkę Najemski (Motor Lublin). Kończy się tylko rzutem rożnym
39'
kolejny kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Arkę, ale Motor nie dał się zaskoczyć
39'
kontra Motoru zakończona zbyt mocnym dośrodkowaniem Ceglarza (Motor Lublin)
41'
Wełniak zagrywał piętą w polu karnym Arki, ale do podania nie doszedł Ceglarz (Motor Lublin)
42'
Skóra (ARKA Gdynia) głową zgrał piłkę do Czubaka, ale Karol nie zdołał jej opanować
42'
Gol (ARKA Gdynia) próbował przerzucić piłkę nad obrońcami, gdyż wbiegał tam Capanni (ARKA Gdynia), ale zorientował się Wójcik (Motor Lublin) w tych zamiarach i głową zagrał do Budziłka
43'
zablokowany strzał Sędziowskiego. Będzie korner dla Motoru
44'
Lenarcik (ARKA Gdynia) jedną ręką wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Sędzikowskiego (Motor Lublin) z narożnika boiska
45'
dobry pomysł Adamczyka (ARKA Gdynia), która wrzucił piłkę w pole bramkowego, ale Capanni (ARKA Gdynia) nie zdołał trącić piłki, aby wpadła ona do bramki.
45'
co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
Skóra (ARKA Gdynia) wywalczył kolejny rzut rożny
45+1
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Z narożnika boiska dośrodkował Kobacki. Goście wybili piłkę przed polem karnym. Tutaj Adamczyk przełożył sobie piłkę z prawej na lewą nogą, a jednocześnie "przepuścił" atakującego go wślizgiem rywala. Hubert precyzyjnie dośrodkował, a Czubak z 4. metra głową wepchnął piłkę do siatki
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - MOTOR LUBLIN 1:0
Arka strzeliła gola do szatni i z przebiegu gry jest to zasłużony wynik. Po wyrównanym początku to gdynianie z minuty na minutę coraz bardziej przeważali. Oddali 8 strzałów, w tym 5 celnych. Natomiast Lenarcik (ARKA Gdynia) tylko raz musiał się wykazać, gdy obronił strzał M.Króla (Motor Lublin).
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny bez zmian w przerwie
46'
Dobrotka (ARKA Gdynia) podał głową do Lenarcika (ARKA Gdynia)
46'
pressing Motoru na połowie Arki
49'
kłopoty Arki z wyprowadzeniem piłki. Podanie Lenarcika (ARKA Gdynia) w aut
50'
Ceglarz (Motor Lublin) zdobył rzut rożny
50'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Sędzikowskiego (Motor Lublin) z narożnika boiska
51'
Czubak na spalonym
51'
Żółtą kartką został ukarany Wójcik (Motor Lublin), który faulował Kobackiego
52'
Adamczyk (ARKA Gdynia) mógł strzelać sprzed pola karnego, ale próbował podawać do Capanniego (ARKA Gdynia) i zrobił to niedokładnie
54'
Ceglarz (Motor Lublin) strzelał, a R.Król (Motor Lublin) piętą zmienił kierunek lotu piłki. Skierował ją poza bramkę
55'
Czubak pada w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej
55'
sędzia nasłuchuje jeszcze podpowiedzi VAR, ale po kontrze Motoru na razie przyznaje rzut rożny dla gości
56'
nie będzie karnego, Motor może wykonać rzut rożny
57'
Lenarcik (ARKA Gdynia) faulował przy wyjściu do dośrodkowania
57'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gąsior, w jego miejsce wchodzi Scalet.
58'
rzut rożny dla Arki po tym, gdy Skóra próbował strzelać z przewrotki
59'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
61'
zbyt mocne zagranie w pole karne Arki zagranie Lubereckiego (Motor Lublin)
62'
Motor przygotowuje podwójną zmianę
62'
nieznacznie pomylił się przy strzale sprzed pola karnego Sędzikowski (Motor Lublin). Sędzia wskazuje jeszcze na korner
63'
po dośrodkowaniu Sędziowskiego z narożnika boiska piłka opuściła boisko
63'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Król, w jego miejsce wchodzi Kamiński.
63'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ceglarz, w jego miejsce wchodzi Kosior.
65'
Predenkiewicz (ARKA Gdynia) przywoływany z rozgrzewki
66'
kontra Arki i przed polem karnym zablokowany Kobacki (ARKA Gdynia)
66'
Sędzikowski (Motor Lublin) pada w polu karnym, ale o faulu nie ma mowy. Bliżej do kartki za symulowanie
67'
Czubak sygnalizuje zagranie ręką Motoru we własnym polu karnym
68'
powstrzymany w polu karnym Kobacki (ARKA Gdynia)
68'
dopiero teraz piłka wyszła poza boisko i sędzia moze odwołać się do VAR przy tej sytuacji, którą sygnalizował Czubak
69'
arbiter Stefański pobiegł do monitora, aby obejrzeć sytuację i zdecydować, czy Arce należy się karny
70'
sędzia wraca na boisko i dyktuje rzut karny
70'
Żółtą kartką został ukarany Szarek (Motor Lublin), gdyż to on zagrał ręką
71'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcjanik z rzutu karnego. Pewny strzał Michała do siatki. Wyczekał aż bramkarz rzuci się w prawy róg i pewnie strzelił niemal w środek bramki
71'
podwójna zmiana w Arce się szykuje
72'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
72'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Capanni, w jego miejsce wchodzi Borecki.
75'
Oficjalna frekwencja uprawnionych - 1003
75'
podwójna zmiana w Motorze się szykuje
76'
i rzut rożny dla gości
76'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wójcik, w jego miejsce wchodzi Staszak.
76'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wełniak, w jego miejsce wchodzi Śpiewak.
77'
i jeszcze jeden korner dla Motoru, ale oba bez zagrożenia dla Arki
77'
trener Motoru wykorzystał wszystkie zmiany, trener Łobodziński może wymienić jeszcze trzech piłkarzy
79'
bardzo dobry strzał Kobackiego (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego, ale i dobra interwencja Budziłka, który łapał piłkę na raty, ale nie dał się pokonać
80'
Adamczyk (ARKA Gdynia) w kierunku Czubaka, ale Najemski (Motor Lublin) nie dał się wyprzedzić napastnikowi Arki
81'
dobry powrót Boreckiego (ARKA Gdynia) w pole karne Arki, przejął piłkę po podaniu Staszaka (Motor Lublin)
82'
82'
szykuje się kolejna podwójna zmiana w Arce. Czekają Predenkiewicz (ARKA Gdynia) i Bednarski (ARKA Gdynia)
84'
parada Budziłka, odbił piłkę po strzale Gola sprzed pola karnego, któremu piłkę wyłożył Kobacki (ARKA Gdynia)
85'
Kobacki (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
86'
R.Król (Motor Lublin) wybił piłkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
87'
Arka szanuje piłkę, zwalnia grę, a rezerwowi czekają już dobre 5 minut przy linii bocznej
88'
Sędzikowski (Motor Lublin) dośrodkował z rzutu wolnego z około 40 metrów. Scalet (Motor Lublin) znalazł się z piłka kilka metrów od bramki Arki. Strzelił niezbyt czysto i Lenarcik (ARKA Gdynia) zdążył złapać piłkę
90'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
90'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Predenkiewicz.
90'
R.Król (Motor Lublin) pada w polu karnym, ale sędzia pokazuje, że nic nie było
90'
co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
Śpiewak (Motor Lublin) strzelił w słupek
90+3
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Wilczyński.
90+3
brawa z trybun dla schodzącego Karola, który ma 6. goli i jest współwiceliderem tabeli najskuteczniejszych w Fortuna 1. Lidze. Prowadzi Sekulski, który dla Wisły Płock strzelił 7 bramek
90+6
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - MOTOR LUBLIN 2:0
Arka dawno nie miała takiej serii. U siebie wygrała po raz trzeci z rzędu. Po przerwie mieliśmy kilka dobrych strzałów, parady bramkarzy, ale najważniejsza decyzja zapadła przy VAR. Sędzia Stefański dopiero po wizycie przy monitorze przyznał rację Czubakowi, który od razu sygnalizował zagranie ręką Szarka. Pewnym egzekutorem "11" był Marcjanik (ARKA Gdynia).
Motor najbliżej honorowego gola był w doliczonym czasie gry, gdy Śpiewak (Motor Lublin) posłał piłkę w słupek.
Wygrana Arki jest oczywiście zasłużona, co potwierdzają także statystyki. Gospodarze oddali 14 strzałów, w tym połowę celnych. Motor odpowiedział 6 uderzeniami, z którym 2 były w światło bramki. Posiadanie piłki 58:42 na korzyść żółto-niebieskich. Goście byli lepsi jedyni w liczbie rzutów rożnych (10:6).