Arka Gdynia - Stal Rzeszów 5:1. Efektowne zwycięstwo, choć zaczęli od 0:1

Jacek Główczyński
25 lutego 2024, godz. 14:35
Opinie (138)

Kolejki na stadion przed meczem Arka Gdynia - Stal Rzeszów

Arka Gdynia wygrała ze Stalą Rzeszów 5:1 (2:1) i po 21. kolejce też będzie liderem Fortuna 1. Ligi. To nagroda dla żółto-niebieskich za konsekwentną i ofensywną grę, mimo że jako pierwsi w tym spotkaniu stracili... gola. Bramkę gości odczarował wreszcie obrońca Martin Dobrotka, a potem dwa gole dołożył Karol Czubak. Gra gości na dobre rozsypała się od 65. minuty, kiedy czerwoną kartkę otrzymał Milan Simcak. Zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego mogło być jeszcze bardziej okazałe. Przypieczętowali je piłkarze, którzy przy ul. Olimpijskiej wystąpili po raz pierwszy: Alassane Sidibe i Hubert Turski. Aż trzy asysty zaliczył Dawid Gojny, po którego faulu był też rzut karny dla rywali.

Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 8 Sidibe, 9 Gaprindaszwili, 13 Azacki, 17 Turski, 19 Szymański, 20 Borecki, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski

Salamon

Rezerwowi: 44 Wrąbel, 7 Danielewicz, 9 Kłos, 10 Adler, 18 Wachowiak, 30 Diaz, 42 Kądziołka, 48 Synoś, 91 Oleksy
  • 63' 21 Skóra Zmiany 39 Lipkowski
  • 63' 11 Adamczyk Zmiany 9 Gaprindaszwili
  • 75' 55 Gol Zmiany 20 Borecki
  • 75' 7 Kobacki Zmiany 8 Sidibe
  • 81' 10 Czubak Zmiany 17 Turski
  • 46' 46 Łyczko Zmiany 18 Wachowiak
  • 46' 47 Salamon Zmiany 10 Adler
  • 71' 33 Bukowski Zmiany 30 Diaz
  • 82' 41 Łysiak Zmiany 42 Kądziołka
  • 36' Dobrotka
  • 45+2 Czubak
  • 64' Czubak
  • 78' Sidibe
  • 88' Turski
  • 18' Thill karny
  • 30' Kobacki
  • 25' Łysiak
  • 45+3 Łyczko
  • 66' Simcak

Martin Dobrotka wyrównał na 1:1, a Dawid Gojny (z prawej), sprokurował rzut karny, a potem miał udział aż przy czterech z pięciu goli dla Arki Gdynia. Martin Dobrotka wyrównał na 1:1, a Dawid Gojny (z prawej), sprokurował rzut karny, a potem miał udział aż przy czterech z pięciu goli dla Arki Gdynia.

Zobacz, jak cieszyli się piłkarze i kibice Arki Gdynia

Arka doskonale otworzyła rok. Wygrała nad Polonią oznaczała jednocześnie z zakończeniem serii czterech meczów bez wygranej. Czas wrócić do zwycięstw także u siebie, gdyż ostatnie miało miejsce 24 listopada w derbach Trójmiasta

Polonia Warszawa - Arka Gdynia 0:3. Doskonałe wejście w ligowy rok 2024

pierwszą połowę w Warszawie trener Łobodziński ocenił jako prawie idealną w wykonaniu Arki, a Kobacki, mimo że stał się najskuteczniejszym snajperem zespołu, odczuwał jednak niedosyt

Arka Gdynia prawie idealna. Olaf Kobacki z lekkim niedosytem

trwa jeszcze zmiana warty w zespole, na testach przebywa Kostewycz, a do II-ligowej Raduni udał się Zieliński

Arka Gdynia testuje nowego piłkarza. To lewy obrońca

trener Łobodziński dokładnie wyjaśnił, jakich zawodników potrzebuje

Arka Gdynia potrzebuje obrońcy. Kogo Wojciech Łobodziński "trzyma przy życiu"?

na razie szkoleniowiec stawia na piłkarzy, którzy najwięcej grali również jesienią, w meczowej "20" i w "11" nie ma żadnych zmian w porównaniu z meczem z Polonią

Arka Gdynia i jej żelazne wybory. Tak będzie wyglądać wiosna

nie ma czasu na chwilę odprężenia, a tym bardziej na eksperymenty

Arka Gdynia - Stal Rzeszów. Wojciech Łobodziński nie robi szczytu, bo liga okrutna

poprawia się także sytuacja organizacyjno-finansowa w klubie, jest nowy dyrektor operacyjnym

Arka Gdynia zmienia w klubie. Marcin Gruchała do zarzadu, dyrektor za menedżer

sponsorom przykład dał Marcin Gruchała. Po tym gdy dwie firmy, z którymi jest związany przyszły większościowy akcjonariusz Arki wsparły klub, rozpoczął się powrót innych firm, które w ostatnim roku odeszły od sponsorowania klubu

Arka Gdynia zyskuje nowych sponsorów i wracają poprzedni. Są firmy Marcina Gruchały

Stal w ostatniej kolejce przegrała z Wisłą 1:2, w końcówce tracąc oraz marnując rzut karny. W porównaniu z tamtym meczem trener Zub dokonał jednej zmiany. Na skrydle Łyczko (Stal Rzeszów) zastąpił Kłosa (Stal Rzeszów)
wśród rezerwowych Stali były obrońca m.in. Arki - Oleksy (Stal Rzeszów)
na niespełna kwadrans przed rozpoczęciem meczu długie kolejki do wejść na stadion
na trybunach m.in. prezydent Gdyni - Wojciech Szczurek. Przypomnijmy, że logo miasta wróciło na koszulki piłkarzy

Arka Gdynia wypłaciła zaległe pieniądze piłkarzom oraz podpisała umowę z Gdynią

piłkarze na prezentacji przy dźwiękach "Roty Arki"
Arka żółte koszulki z niebieskim pasem i niebieskie spodenki, Stal niebieskie koszulki, białe spodenki
w wyniku losowania kapitanów: Gojnego (ARKA Gdynia) i Prokicia (Stal Rzeszów) drużyny zamieniają się stronami boiska. Arka atakować będzie w stronę sektora, na którym siedzą goście
sektor gości niemal w całości wypełniony, dlatego m.in. pod stadionem spore siły policyjne
1'
od środka mecz rozpoczęła Stal
1'
"Arka gol" - głośne skandowanie
1'
"Tylko zwycięstwo" - starają się ze swoimi okrzykami przebić goście
Transparent na sektorze "Górka" zaczynający się: "Starą Gwardię szanujemy"
2'
Skóra (ARKA Gdynia) chyba zbyt nonszalancko podszedł do łatwej z pozoru piłki do umieszczenia w siatce. Uderzył z pierwszej piłki, ale nie trafił z kilku metrów po tym, gdy otrzymał podanie po nogach obrońców od Gojnego (ARKA Gdynia)
3'
spiker wita prezydenta Szczurka
3'
o frekwencji poinformujemy, gdy otryzmamy oficjalne dane, na tym stadionie najczęściej ma to miejsce w drugiej połowie
4'
trwa szturm Arki, kolejna akcja lewym skrzydłem, tym razem Kobacki (ARKA Gdynia) był aktywny, a po strzale Milewskiego (ARKA Gdynia) dobrze interweniował bramkarz Stali
5'
pierwsza wyprawa gości pod bramkę Arki, ale dośrodkowanie z rzutu wolnego Thilla (Stal Rzeszów) zbyt mocne i od bramki zacznie Lenarcik (ARKA Gdynia)
6'
zablokowany strzał Skóry (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
7'
Kobacki (ARKA Gdynia) z 18. metra próbował wkręcić piłkę w tzw. długi róg bramki Stali, ale pomylił się o metr, w takiej odległości piłka minęła słupek
9'
Arka zaczęła w stylu z Warszawy, mocno gra pressingiem na połowie rywali i szybko odzyskuje piłkę i ponawia ataki
9'
zablokowany strzał Czubaka. Będzie rzut rożny
10'
krótko rozegrany korner przez Kobackiego (ARKA Gdynia) i Gojnego (ARKA Gdynia), ale też i szybka strata piłki przez tego drugiego
11'
wulgarnie z miejscowych sektorów i to nie pod adresem gości, a lokalnego rywala
11'
na boisku kolejny korner dla Arki
12'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska goście próbowali... wyprowadzić kontrę. Zrobili to jednak zbyt nerwowo i wyszło im... podanie do Lenarcika (ARKA Gdynia)
13'
mamy pierwsze sprawdzenie VAr w tym meczu, piłka przy Stali, czyżby ukarana Arka?
14'
Prokić (Stal Rzeszów) jeszcze w rozmowie z arbitrem, najwyraźniej goście liczą na rzut karny
15'
wulgarnie z sektora Stali pod adresem Arki
15'
sędzia pobiegł do monitora obejrzeć sporną sytuację
16'
Dobrotka (ARKA Gdynia) wykorzystał przerwę i przybiegł po instrukcje do trenera Krupskiego
17'
a teraz Dobrotka (ARKA Gdynia) już przy bramkarzu Lenarciku (ARKA Gdynia), najwyraźniej instrukcje na wypadek rzutu karnego
17'
rzut karny dla Stali, sędzia podjął taką decyzję po analizie VAR
17'
Gojny (ARKA Gdynia) protestuje, gdyż to on był winny tej sytuacji. Sędzia, analizując powtórki, najwyraźniej uznał, że kapitan Arki postawił tzw. stempel na nodze Warczaka
18'
[0:1] Stal Rzeszów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Thill z rzutu karnego. Lenarcik wyczuł intencję strzelca, rzucił się w lewy róg, ale nie sięgnął piłki
19'
szybka odpowiedź Arki przynosi rzut rożny
20'
trochę zamieszania w "16" Stli po dośrodkowaniu z narożnika boiska Adamczyka, walczył o piłkę w "16" Dobrotka (ARKA Gdynia), ale ostatecznie opuściła ona boisko
21'
szybko wznowiła grę Stal, ale Salamon za szybko wybiegł przed obrońców Arki, spalony
22'
posiadanie piłki 66:34 na korzyść Arki, ale wynik niekorzystny
22'
kolejny rzut rożny
23'
bez zagrożenia dla gości po kornerze, który wykonał Adamczyk (ARKA Gdynia), na razie Stal radzi sobie z dośrodkowaniami w swoją "16"
25'
Żółtą kartką został ukarany Łysiak (Stal Rzeszów).
27'
ostre starcie Gojnego (ARKA Gdynia) i Warczaka (Stal Rzeszów) w polu karnym Stali. Piłka wyszła za poza boisko, a sędzia przyznał ją gościom
29'
Kościelny (Stal Rzeszów) wybił piłkę, do której zmierzał Kobacki (ARKA Gdynia). Rzut rożny, w tym elemencie 5:0 dla Arki
30'
ale na razie kornery Arki nie robią większej krzywdy Stali
30'
Żółtą kartką został ukarany Kobacki (ARKA Gdynia).
31'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie pierwszej bramy" - z miejscowych sektorów
31'
natomiast goście skandują o tym, kto rządzi w Rzeszowie
32'
zbyt mocne podanie do Czubaka. Piłkę przejął Bieszczad (Stal Rzeszów)
33'
nieporozumienie w defensywie Arki o mało nie skończyło się kolejnym golem. Prokić (Stal Rzeszów) posłał jednak piłkę obok słupka
34'
Czubak wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale atakował z ostrego kąta. Kopnął piłkę ile miał sił i trafił w bramkarza
34'
Bieszczad (Stal Rzeszów) potrzebuje pomocy medycznej, ale Arka ma tylko rzut rożny
35'
Bieszczad (Stal Rzeszów) będzie kontynuował grę, od początku meczu bramkarz gra w kasku chroniącym głowę
36'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Dobrotka. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gojnego piłkę do siatki głową posłał środkowy obrońca Arki, który uciekł defensorom rywali około 6 metrów od bramki i właściwie już bez żadnej opieki złożył się dobrze do strzału
36'
6. rzut rożny zaowocował zatem golem, goście nie mieli jeszcze żadnego kornera
39'
Stolc (ARKA Gdynia) sygnalizuje, że był popychany we własnym polem karnym, gdy główkował po dośrodkowaniu Warczaka (Stal Rzeszów), ale sędzia nie reaguje
41'
Kobacki (ARKA Gdynia) zagrał prostopadłą piłkę do Czubaka, ale Karol z bliska nie pokonał bramkarza
43'
bardzo dobra interwencja Lenarcika (ARKA Gdynia) po strzale Bukowskiego (Stal Rzeszów).
43'
dopiero, gdy bramkarz Arki odbił piłkę, sędzia odgwizdał spalonego
44'
doskonały strzał Skóry (ARKA Gdynia), ale jeszcze lepsza parada Bieszczada (Stal Rzeszów). Bramkarz wybił piłkę, która zmierzała w okienko jego bramki
45'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia), Adamczyk (ARKA Gdynia) zbyt lekko zagrał w kierunku bramki. Piłkę przejął Bieszczad (Stal Rzeszów)
45'
co najmniej 6 minut doliczoncyh do pierwszej połowy
45+1
Skóra (ARKA Gdynia) przegrał drybling przed polem karnym, a próbujący strzelać Marcjanik (ARKA Gdynia) skiksował, gdyż murawa nie jest w najlepszym stanie
45+2
[2:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Druga asysta Gojnego, tym razem z gry. Dawid dośrodkował z lewego skrzydła, a Karol posłał piłkę do siatki głową, wchodzą odważnie między dwóch obrońców 5-6 metrów od bramki
45+3
Żółtą kartką został ukarany Łyczko (Stal Rzeszów).
45+4
i jeszcze jeden rzut rożny dla Arki
45+4
tym razem Czubak niecelnie główkował po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z kornera
45+6
I jeszcze była szansa na 3. gola. Ostatecznie Stal ratuje słupek po strzale Mileskiego i rykoszecie. To on kończył akcje, po której spore zamieszanie było w "16", bo próbowali też strzelać: Kobacki, Czubak i Adamczyk
45+6
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - STAL RZESZÓW 2:1
spiker podał oficjalną frekwencję - 5987 kibiców
Bardzo dużo działo się w pierwszych 45 minutach. Arka od początku do końca atakowała, przez 61 procent czasu gry miała piłkę, oddała 12 strzałów, w tym 7 celnych, ale mecz rozpoczęła od 0:1. Sędzia po kilkuminutowej analizie VAR przyznał rzut karny Stali, który na gola zmienił Thill (Stal Rzeszów).
Gdynianie seryjnie zdobywali rzutu rożne, ale dopiero ten szósty przyniósł wyrównanie. Rywali zaskoczył obrońca - Dobrotka (ARKA Gdynia).
Gojny (ARKA Gdynia), który sprowokował rzut karny, odkupił zupełnie winy w doliczonym czasie gry. Zaliczył drugą asystę. Natomiast z ulgą odetchnął też Czubak. Karol zdobył bramkę na prowadzenie, mimo że wcześniej dwukrotnie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Lepiej niż nogą wyszło mu uderzenie głową.
Przypomnijmy, że przy tym wyniku Arka wraca na 1. miejsce w tabeli.
w przerwie Stal przygotowuje dwie zmiany
46'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łyczko, w jego miejsce wchodzi Wachowiak.
46'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Salamon, w jego miejsce wchodzi Adler.
46'
"Na tę chwilę jesteśmy liderem. Piłkarze wygrywają mecz za meczem, dlatego i my musimy zapier...." - tak głośno prowadzący doping zachęca kibiców do wsparcia drużyny w drugiej połowie
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Arka, gdynianie bez zmian w składzie
48'
rzut wolny dla gości tuż przed polem karnym Arki po faulu Gola
49'
Lenarcik (ARKA Gdynia) odbił do boku piłkę po strzale Thilli'ego (Stal Rzeszów) z rzutu wolnego
51'
po 4 piłkarzy obu drużyn na rozgrzewce
52'
Kobacki (ARKA Gdynia) doszedł do długiej piłki i mimo że walczył o nią z dwoma obrońcami zdołał oddać strzał. Bieszczad (Stal Rzeszów) obronił
54'
Bieszczad (Stal Rzeszów) krótko piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia). Strzał Adamczyka (ARKA Gdynia) po nogach obrońcy przynosi rzut rożny
55'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska niecelnie główkował Czubak, a próbującemu zmienić lot piłki Stolcowi (ARKA Gdynia), uciekła futbolówką pod nogą
56'
Lenarcik (ARKA Gdynia) obronił strzał Wachowiaka (Stal Rzeszów) sprzed pola karnego
57'
niecelnie główkował Adler (Stal Rzeszów) po dośrodkowaniu Warczaka (Stal Rzeszów)
58'
odważniejsza gra Stali po przerwie, a może to też Arka postanowiła spróbować kontry, a nie tylko ataku pozycyjnego
60'
zmiana w rozgrzewającym się kwartecie Arki, zostają w nim Sidibe (ARKA Gdynia) i Borecki (ARKA Gdynia), a dołączają Predenkiewicz (ARKA Gdynia) i Turski (ARKA Gdynia)
62'
Stolc (ARKA Gdynia) po przechwycie sam kończył akcję. Jego strzał z 18. metra jednak nad bramką
61'
natomiast Lipkowski (ARKA Gdynia) i Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) już przygotowują się do wejścia na boisko
63'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
63'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Gaprindaszwili.
64'
[3:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Karol po raz drugi w tym meczu strzela gola głową, znów wygrywając walkę powietrzną z rywalami przed polem bramkowym. Tym razem dośrodkowanie Gaprindaszwiliego sprzed narożnika pola karnego lewą nogą z prawego skrzydła, dla którego był to jeden z pierwszych kontaktów z piłką po wejściu na boisko
64'
"Czubi gol" - śpiewają kibice
65'
a po chwili "jeszcze jeden"
czerwona kartka
66'
Simcak (Stal Rzeszów) otrzymał czerwoną kartkę po brutalnym faulu na Gaprindaszwilim. Wślizgiem "wjechał" w prawą nogę Gruzina
66'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) wymaga pomocy medycznej. Od razu też reaguje "ławka" Arki, gdyż zdarzenie miało miejsce tuż przed nią
67'
gra wznowiona, Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) na razie poza boiskiem, będzie miał szczęście jak nic mu się nie stało, bo faul rywala w jego nogę był z wielkim impetem
68'
Bieszczad (Stal Rzeszów) nie dał się pokonać tym razem Czubakowi
68'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) wraca na boisko
69'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) wysoko unosi rękę, pokazując kolegom, że czeka na piłkę
69'
i piłka zagra w kierunku Gruzina, ale jej nie opanował
70'
Bieszczad (Stal Rzeszów) szybszy przy piłce od Czubaka, a napastnik Arki jeszcze na spalonym
70'
po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) Bieszczad (Stal Rzeszów) zbyt krótko wypiąstkował piłkę, Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) strzelił jednak niecelnie i nie skorzystał z tego prezentu bramkarza
71'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bukowski, w jego miejsce wchodzi Diaz.
72'
Bieszczad (Stal Rzeszów) interweniuje poza własną "16", gdyż do piłki biegł Milewski (ARKA Gdynia)
72'
znów podwójna zmiana przygotowywana w Arce, tym razem Borecki (ARKA Gdynia) i Sidibe (ARKA Gdynia) gotowi do wejścia
74'
Kobacki (ARKA Gdynia) przejął piłkę zbyt krótko wybitą przez bramkarza, ale nie zdołał dograć w pole bramkowe do Czubaka
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gol, w jego miejsce wchodzi Borecki.
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Sidibe.
76'
Lipkowski (ARKA Gdynia), który przesunięty teraz na lewe skrzydło, gdzie grał Kobacki (ARKA Gdynia), wywalczył rzut rożny
77'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) i Gojny (ARKA Gdynia) krótko rozegrali korner, ale nie zaskoczyli tym rywali
78'
[4:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sidibe. Kolejne zbyt krótkie piąstkowanie Bieszczada, tym razem po dośrodkowaniu Gojnego z lewego skrzydła. Do bezpańskiej piłki dopadł piłkarz grający pierwszy raz w Gdyni i pomiędzy bramkarzem, który wracał dopiero do bramki i obrońcą, posłał ją do siatki z około 14-15 metrów
78'
"1, 2, 3, 4... mało" - odliczanie na trybunach
79'
"Jeszcze jedna bramka musi być" - śpiewają kibice
79'
zanosi się na debiut Turskiego (ARKA Gdynia)
80'
Prokić (Stal Rzeszów) wybijając piłkę w trybuny trafił nią w jednego z kibiców
81'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Turski.
82'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łysiak, w jego miejsce wchodzi Kądziołka.
83'
nieznacznie nad poprzeczką uderzył Sidibe (ARKA Gdynia), interweniował jeszcze Bieszczad (Stal Rzeszów), ale gra wznowiona będzie przez bramkarza, gdyż sędzia odgwizdał spalonego
84'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski wróci do nas też..." - śpiewają kibice
84'
Bieszczad (Stal Rzeszów) uratował Stal od straty 5. gola. Odbił piłkę po dobrym strzale głową Turskiego (ARKA Gdynia), do którego dośrodkował Gojny (ARKA Gdynia)
85'
i jeszcze raz Turski (ARKA Gdynia), mógł podawać do Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia), ale zdecydował się sam strzelać, uderzył zbyt lekko i jeszcze piłka uderzyła w nogi Góry (Stal Rzeszów). Bieszczad (Stal Rzeszów) pewnie ją złapał
86'
Bieszczad (Stal Rzeszów) odbił piłkę po strzale Lipkowskiego (ARKA Gdynia). Sędzia odgwizdał spalonego
87'
kolejny korner dla Arki, która grając 11 na 10 osiągnęła wielką przewagę
88'
dośrodkowanie Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia) z rzutu rożnego nie zaskoczyło Stali
88'
[5:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Turski. Debiutant Arki wyszedł sam na sam z Bieszczadem i pewnie go pokonał. Natomiast kolejną asystę zaliczył Gojny.
89'
sędzia jeszcze czeka na konsultację z VAR
89'
gol uznany
90'
"Lidera mamy..." - skandują kibice
warto podkreślić zachowanie kibiców Stali, mimo wysokiej porażki też dziękują swoim piłkarzom
Arka rozgromiła Stal. Spokój zupełny w jej grze wprowadził gol Czubaka na 3:1, gdyż na początku drugiej połowy goście próbowali walczyć o doprowadzenie do remisu. Natomiast zupełnie pogubili się po czerwonej kartce za bezmyślny faul Simcaka (Stal Rzeszów).
Skończyło się 5:1, a mogło znacznie wyżej. Dość powiedzieć, że najlepszym piłkarzem Stali był... bramkarz Bieszczad. W Arce zaś wykazali się m.in. rezerwowi, którzy zagrali pierwszy mecz na stadionie w Gdyni: Sidibe (ARKA Gdynia) i Turski (ARKA Gdynia). To oni ustalili końcowy rezultat.
Warto też podkreślić wyczyn Gojnego. To po jego faulu był rzut karny dla Stali, a później kapitan Arki zapisał hat-trick w liczbie asyst, a i czwarty gol zrodził się po jego dośrodkowaniu i błędzie bramkarza przy wybijaniu piłki.
od godziny 14:45 zapraszamy na bezpośrednią relację z meczu Fortuna 1. Ligi drugiego trójmiejskiego klubu. Lechia rywalizować będzie w Pruszkowie

Live: Znicz Pruszków - Lechia Gdańsk