Arka Gdynia - Znicz Pruszków 2:0. Czwarta wygrana z rzędu bez straty gola

Jacek Główczyński
23 października 2023, godz. 19:55
Opinie (136)

Arka Gdynia pewnie pokonała Znicz Pruszków 2:0 (1:0) w meczu kończącym 12. kolejkę Fortuna 1. Ligi. Jak widać dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach nie wybiła z rytmu żółto-niebieskich. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego wygrali czwarte spotkanie z rzędu i to znów bez straconej bramki. Utrzymanie miejsca w strefie barażowej w poniedziałkowy wieczór zawdzięczają trafieniom: Janusza Gola i Przemysława Stolca.

Czubak

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 13 Azacki, 17 Capanni, 19 Szymański, 20 Borecki, 28 Zieliński, 36 Bednarski, 39 Lipkowski, 99 Wilczyński

Nagamatsu

Rezerwowi: 12 Misztal, 4 Brejnak, 7 Wójcicki, 19 Czarnowski, 22 Tabara, 27 Flisiuk, 45 Cegiełka, 79 Bućko, 99 Brysiak
  • 73' 21 Skóra Zmiany 39 Lipkowski
  • 78' 7 Kobacki Zmiany 17 Capanni
  • 78' 55 Gol Zmiany 20 Borecki
  • 87' 11 Adamczyk Zmiany 19 Szymański
  • 87' 10 Czubak Zmiany 99 Wilczyński
  • 61' 30 Nowak Zmiany 99 Brysiak
  • 61' 11 Moskwik Zmiany 7 Wójcicki
  • 61' 8 Proczek Zmiany 19 Czarnowski
  • 73' 91 Krajewski Zmiany 22 Tabara
  • 88' 46 Wawszczyk Zmiany 27 Flisiuk
  • 41' Gol
  • 70' Stolc
  • 20' Kobacki
  • 34' Gol
  • 54' Adamczyk
  • 67' Bednarczyk kierownik drużyny
  • 33' Pomorski
  • 84' Tkaczuk

Arka Gdynia wygrała trzy ostatnie mecze przed ligową przerwą, a zatem trener Łobodziński stawia na tych samych piłkarzy, którzy 7 października rozpoczynali w Płocku wygrany mecz 3:0

Sprawdź, jak Arka pokonała Wisłę w Płocku oraz jakie wystawiliście oceny piłkarzom i trenerowi

Arka nie tylko wygrywała, ale w trzech ostatnich meczach nie straciła też gola. Do "11" nie wraca zatem jedyny gdyński kadrowicz - Lipkowski

Przeczytaj jak grał Kasjan Lipkowski w młodzieżowej reprezentacji Polski

obecnie w Arce z młodzieżowców najmocniejszą pozycję ma Skóra

Przeczytaj wywiad z Kacprem Skórą

dzięki tym piłkarzom oraz Predenkiewiczowi Arka jest obecnie zdecydowanym liderem klasyfikacji Pro Junior System

Sprawdź, klasyfikację Pro Junior System i jak wielką przewagę ma Arka Gdynia

duże nadzieje w Arce związane są z porozumieniem akcjonariuszy

Poznaj szczegóły porozumienia na linii Michał Kołakowski - Marcin Gruchała

jednak na razie sytuacja klubu się nie zmieniła, piłkarze ponownie otrzymali tylko połowę wynagrodzenia

Przeczytaj o największych problemach Arki Gdynia

trener Arki stara się koncentrować wyłącznie na sprawach sportowych

Przeczytaj, co Wojciech Łobodziński mówił przed meczem

piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki z niebieskim pasem i niebieskie spodenki, Znicz czarne stroje
"Rak nie gra fair - my tak!" - taki transparent, który jest mottem tej kolejki rozwinęli piłkarze
na trybunach tradycyjnie w tym sezonie niezbyt wielu kibiców, udostępniona tylko trybuna Olimpijska
1'
od środka mecz rozpoczął Znicz
1'
z sektora młodych kibiców pojedyncze okrzyki: "Kto wygra mecz?" i od[powiedź "Arka"
3'
pierwszy strzał. Główkował Czubak, piłkę złapał Mleczko (Znicz Pruszków)
4'
to mógł być gol. Czubak zagrał przed bramkę, gdzie Kobacki (ARKA Gdynia) próbował wepchnąć piłkę do siatki z 2-3 metrów, ale w ostatniej chwili wybił ją poza bramkę jeden z obrońców
5'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gojnego (ARKA Gdynia) niecelnie główkował Dobrotka (ARKA Gdynia)
7'
Znicz zwalnia grę, aby osłabić ten początkowy napór Arki
8'
prostopadłe podanie Proczka w pole karne Arki, ale zbyt mocne. Piłkę przejął Lenarcik (ARKA Gdynia)
9'
Stolc (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę
10'
na trybunach trzyosobowa delegacja Lechii, m.in. Blackwell i Grabowski
14'
na boisku od kilku minut gra głównie w środku boiska
15'
uderzenie Czubaka sprzed pola karnego. Kolejny celny strzał trafia do statystyk, choć na gola nie było szans, bo zbyt lekko uderzona piłka i Mleczko (Znicz Pruszków) ją złapał
20'
Żółtą kartką został ukarany Kobacki (ARKA Gdynia) za faul pod polem karnym rywali
25'
w ostatniej chwili zorientował się Pomorski (Znicz Pruszków), że źle została ustawiona pułapka ofsajdowa i wybił piłkę, do której biegł już Kobacki (ARKA Gdynia). Gdyby Olaf przejął futbolówkę byłbym sam na sam z bramkarzem
27'
mecz cały czas z dużą przewagą Arki. Posiadanie piłki 66:34 na jej korzyść
28'
goście jeszcze bez strzału w kierunku bramki Arki
29'
Stolc (ARKA Gdynia) faulował w polu karnym Znicza
30'
popis technicznych umiejętności Adamczyka (ARKA Gdynia) w "16" rywali, ale po dobrym zwodzie i dośrodkowaniu piłka nie doszła do Czubaka w polu bramkowym
30'
rzut wolny dla gospodarzy niemal na środku boiska. Sędzia pokazuje, że będzie na VAR sprawdzana jedna z poprzednich sytuacji
31'
gra wznowiona, nie ma żadnej kary
33'
Żółtą kartką został ukarany Pomorski (Znicz Pruszków), który faulował Dobrotkę
34'
"Arka gol" - z sektora młodych kibiców
34'
Żółtą kartką został ukarany Gol (ARKA Gdynia).
35'
Gol (ARKA Gdynia) będzie pauzować w następnej kolejce
36'
rykoszet po strzale z rzutu wolnego Kendzi (Znicz Pruszków). Lenarcik (ARKA Gdynia) nie dał się zaskoczyć
37'
Nowak (Znicz Pruszków) pada w polu karnym Arki, sędzia: grać dalej
37'
szybka odpowiedź Arki. Kolejny celny strzał Czubak, ale w środek bramki. Piłkę złapał Mleczko (Znicz Pruszków)
38'
Lenarcik (ARKA Gdynia) obronił strzał Tkaczuka (Znicz Pruszków), po którym też musiał wykazać się czujnością, gdyż był znów rykoszet
39'
doskonałe rozpoczęcie akcji przez Lenarcika (ARKA Gdynia). Kobacki (ARKA Gdynia) po podaniu od bramkarza wyłożył piłkę na strzał Milewskiemu (ARKA Gdynia). Mleczko (Znicz Pruszków) sparował piłkę na rzut rożny
40'
zamieszanie w "16" Znicza po kornerze Arki. Ostatecznie strzał Gojnego (ARKA Gdynia) zablokowany, ale będzie jeszcze jeden rzut rożny
40'
bez zagrożenia dla Znicza po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
41'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gol. Kobacki, który gra na lewym skrzydle, tym razem nie zdążył wrócić po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska. Gdy otrzymał piłkę zaatakował tę stroną boiska. Dobiegł z piłką niemal do linii końcowej i wycofał ją przed bramkę. Czubak "zabrał" ze sobą obrońcą i nadbiegający Gol miał czas i miejsce, aby precyzyjnie uderzyć przy słupku bramki Znicza
43'
celnym strzał Wawszczyka (Znicz Pruszków). To były piłkarz m.in. Arki. Pewna interwencja Lenarcika
45'
Milewski (ARKA Gdynia) odebrał piłkę Kendzi (Znicz Pruszków) i przekazał ją do Czubak. Jednak napastnik był na spalonym
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
jeszcze rzut rożny dla Arki
45+2
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska faulował Stolc (ARKA Gdynia)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - ZNICZ PRUSZKÓW 1:0
Zasłużone prowadzenie Arki do przerwy, a nawet zbyt niskie w stosunku do tego jak wygląda ten mecz, a także jakości sytuacji podbramkowych stworzonych przez gospodarzy. Goście mogą się cieszyć, że skończyło się tylko na bramce Gola. Aktywny jest na przykład Czubak, ale nie mógł się wstrzelić się w bramkę dobrze ustawiającego się Mleczki (Znicz Pruszków). Po przerwie gospodarzy stać z pewnością na podwyższenie rezultatu, aby uniknąć nerwów i nie narazić się na przypadkową stratę, która mogłaby zabrać punkty w tym prowadzonym na razie pod kontrolą meczu
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
od razu atak Arki. Piłkę przejął Mleczko (Znicz Pruszków)
50'
Lenarcik (ARKA Gdynia) zawahał się z wyjście z bramki i Moskwik (Znicz Pruszków) sięgnął piłki, ale miał za mało miejsca, aby ją precyzyjnie uderzyć
52'
Milewski (ARKA Gdynia) próbując dojść do górnej piłki faulował bramkarza Znicza
53'
Gol (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę Czubakowi, ale Karol, mając przed sobą bramkarza, nie wykorzystał okazji. Dobra interwencja Mleczki (Znicz Pruszków)
54'
Żółtą kartką został ukarany Adamczyk (ARKA Gdynia).
55'
Kobacki (ARKA Gdynia) w indywidualnej akcji wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale strzelał z bardzo ostrego kąta i posłał piłkę w Mleczkę (Znicz Pruszków)
56'
bez zagrożenia dla Znicza po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kobackiego (ARKA Gdynia)
57'
kolejny korner dla Arki
57'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gojnego (ARKA Gdynia) zablokowany strzał Gola
58'
Znicz przygotowuje potrójną zmianę
60'
posiadanie piłki 67:33 na korzyść Arki
61'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Brysiak.
61'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Moskwik, w jego miejsce wchodzi Wójcicki.
61'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Proczek, w jego miejsce wchodzi Czarnowski.
62'
nieznacznie niecelny strzał z dystansu Pomorskiego (Znicz Pruszków)
63'
w odpowiedzi mocniej przy uderzeniu z dystansu pomylił się Adamczyk (ARKA Gdynia)
63'
po akcji Kobackiego (ARKA Gdynia) rzut rożny
64'
"Arka gol" - śpiewają młodzi kibice
64'
po kornerze Kobackiego (ARKA Gdynia) Arka zamyka Znicz w hokejowym zamku
65'
długa akcja kończy się po faulu Czubaka w polu karnym
67'
Żółtą kartką został ukarany Bednarczyk, kierownik drużyny (ARKA Gdynia).
67'
Czarnowski (Znicz Pruszków) wymaga pomocy medycznej
68'
Znicz na razie w "10"
68'
Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Pomorskiego (Znicz Pruszków)
69'
rykoszet po strzale Gojnego (ARKA Gdynia). Będzie rzut rożny
70'
Czarnowski (Znicz Pruszków) wraca do gry z opatrunkiem na głowie
70'
w Arce rozgrzewkę kończy Lipkowski (ARKA Gdynia)
70'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stolc. Bramka po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Gojny piłkę głową w kierunku bramki skierował Dobrotka, a zamykający akcję z prawej strony Stolc z bliska skierował futbolówkę do siatki
72'
Skóra (ARKA Gdynia) uratował Arkę przed stratą gola. To on na 5. metrze od własnej bramki zablokował strzał Wójcickiego (Znicz Pruszków)
73'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krajewski, w jego miejsce wchodzi Tabara.
73'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
74'
Tkaczuk (Znicz Pruszków) bezpośrednio uderzył na bramkę z rzutu rożnego. Lenarcik (ARKA Gdynia) przerzucił piłkę nad bramką
74'
kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego Tkaczuka (Znicz Pruszków) już nie zagroziła Arce
75'
w strzałach celnych 12:4 na korzyść Arki
76'
Lenarcik (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Tabary (Znicz Pruszków)
77'
w polu karnym zablokowany Kobacki (ARKA Gdynia)
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Capanni.
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gol, w jego miejsce wchodzi Borecki.
80'
kolejny rzut rożny dla Arki
81'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska niecelnie uderzył Czubak
84'
Żółtą kartką został ukarany Tkaczuk (Znicz Pruszków).
85'
Lenarcik (ARKA Gdynia) ryzykownie zagrał nogą po podaniu Lipkowskiego (ARKA Gdynia). Piłka zmierzała do jego bramki, ale bramkarz z dużym spokojem opanował ją przed linią bramkową
86'
szykuje się kolejna podwójna zmiana w Arce
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Szymański.
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Wilczyński.
87'
oficjalna frekwencja 1187 uprawnionych kibiców
88'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wawszczyk, w jego miejsce wchodzi Flisiuk.
89'
niecelny strzał z rzutu wolnego z około 30 metrów Tkaczuka (Znicz Pruszków)
90'
co najmniej o 5 minut trwać będzie mecz dłużej
90+2
Mleczko (Znicz Pruszków) złapał piłkę po strzale Lipkowskiego (ARKA Gdynia)
90+5
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - ZNICZ PRUSZKÓW 2:0
Arka pewnie wygrała, mając cały czas grę pod kontrolą. Oddała ponad 10 celnych strzałów, z których dwa zamieniła na gole. Gości w najlepszej okazji na honorowe trafienie powstrzymał Skóra, która wyręczył obrońców i doskonale zablokował strzał Wójcickiego.
To już czwarte zwycięstwo Arki z rzędu i co warte podkreślenia - zostało po raz czwarty odniesione bez straty gola. Łączny bilans tych gier to 9:0. Również przed własną publicznością żółto-niebiescy poprawili serię wygranych do czterech triumfów. W tabeli Fortuna 1. Ligi podopieczni trener Łobodzińskiego są na 6. miejscu, a zatem utrzymują się w strefie barażowej.
oficjalne dane o frekwencji, na stadionie obecnych było 539 osób, czyli ponad połowa uprawnionych (1179) nie skorzystała z możliwości przyjścia na stadion