Arka wślizgnęła się do finału PP

Po meczu: radość w sektorze Wigier Suwałki, mocne słowa kibiców Arki Gdynia do własnych piłkarzy

Piłkarze Arki Gdynia po 38 latach zagrają w finale Pucharu Polski. 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzą się z lepszym w dwumeczu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin. Czasu, który pozostał do tego meczu, żółto-niebiescy nie mogą zmarnować. Ich gra wygląda bowiem ze spotkania na spotkanie gorzej. We wtorek podopieczni Grzegorza Nicińskiego przegrali po raz czwarty z rzędu w oficjalnym pojedynku, a stracili w nich aż 15 goli! Jednak porażka z I-ligowymi Wigrami Suwałki 2:4 (0:2) nie była dla nich eliminująca z dalszych rozgrywek, gdyż ostatniego dnia lutego na boisku rywala wygrali 3:0.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone

ARKA

1 Steinbors - 33 Zbozień, 32 Stolc, 29 Marcjanik, 23 Warcholak - 8 Marcus, 21 Sambea, 20 Hofbauer, 77 Formella - 10 Szwoch - 11 Siemaszko

WIGRY

30 Zoch – 16 Bogusz, 19 Wichtowski, 3 Remisz, 9 Kozak - 8 Augustyniak - 11 Kądzior, 10 Radecki, 14 Santana, 24 Zapolnik - 28 Adamek
    • 41' 8 Marcus [ICO] 45 Zarandia
    • 46' 21 Sambea [ICO] 14 Nalepa
    • 79' 11 Siemaszko [ICO] 90 Barisić
[ICO] Zmiany
  • 77' 16 Bogusz [ICO] 25 Gąska
  • 81' 14 Santana [ICO] 20 Ryczkowski
  • 50' Szwoch karny
  • 64' Hofbauer
[ICO] Bramki
  • 21' Kądzior
  • 45' Zapolnik karny
  • 52' Santana
  • 79' Kądzior
  • 9' Stolc
  • 84' Barisić
  • 90+3 Steinbors
[ICO]Kartki:
  • 48' Zapolnik
  • 73' Santana

Być zagubionym jak dzieci we mgle. To powiedzenie pasowało we wtorek do Arki Gdynia

Arka po raz piąty przystępuje do półfinału Pucharu Polski. Przypominamy poprzednie wyniki w tej fazie:
1979: Szombierki Bytom (u siebie) 3:0
1982: Lech Poznań (wyjazd) 0:2
2012: Legia Warszawa dwie przegrane po 1:2
2014: Zagłębie Lubin 0:3 (wyjazd) i 0:0 (u siebie)
Do finału awansuje drużyna, która osiągnie lepszy bilans dwumeczu. W Suwałkach Arka wygrała ostatniego dnia lutego 3:0 po golach Szwocha (z karnego), Siemaszki i Formelli

TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO ARKI W SUWAŁKACH
Marcus zapewnia, że wygrana z Wigrami jest potrzebna, by odbudować morale drużyny

PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD Z MARCUSEM
po przegranej z Górnikiem (2:4) najmocniej dostało się Jałosze. On dziś, podobnie jak w poprzednich meczach Pucharu Polski, ustępuje miejsca między słupkami Steinborsowi

BRAMKARZ ARKI POD OSTRZAŁEM KIBICÓW. BRONI GO TRENER. PRZECZYTAJ O POLOWANIU NA CZAROWNICE W GDYNI
"11" na Wigry w porównaniu z sobotnim meczem z Górnikiem różni się aż na 7 pozycjach! Miejsce w składzie zachowali tylko: Sambea (ARKA),Marcus (ARKA), Szwoch (ARKA) i Hofbauer
(ARKA)

ARKA - GÓRNIK 2:4: RELACJA, VIDEO, FOTO. WYSTAW OCENY PIŁKARZOM
ławka rezerwowych Arki: 1 Jałocha, 3 Sobieraj, 7 Błąd, 14 Nalepa, 17 Marciniak, 45 Zarandia, 90 Barisić
Wigry w porównaniu z pierwszym meczem przegranym z Arką 0:3 w składzie zostawili tylko 4 piłkarzy: Wichtowskiego (WIGRY), Kądziora (WIGRY), Radeckiego (WIGRY) i Zapolnika (WIGRY).
Mniejsze zmiany w porównaniu z ostatnią I-ligową kolejką, w której Wigry u siebie pokonały GKS Tychy 1:0 po golu Kądziora (WIGRY). Łącznie 4 roszady
w bramce Wigier były gracz m.in. Arki - Zoch (WIGRY). Wiosna 2011 roku w gdyńskich barwach zaliczył on nawet 1 mecz w ekstraklasie
rezerwowi Wigier: 1 Podleśny, 4 Karankiewicz, 6 Dadok, 15 Adu, 18 Bucholc, 20 Ryczkowski, 25 Gąska
[ICO]
na razie niewielu kibiców, o frekwencji tradycyjnie poinformujemy w drugiej połowie, gdyż wówczas w Gdyni otrzymujemy oficjalne dane w tym względzie
piłkarze na prezentacji. Kapitanem miejscowych dziś Marcus. Arka żółte koszulki i getry oraz niebieskie spodenki, Wigry niebieskie koszulki oraz białe spodenki i getry
1'
od środka rozpoczęły Wigry
[ICO]
1'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
[ICO]
1'
"Walczyć Arka, walczyć"
[ICO]
1'
spiker wita obecnego na trybunach prezydenta Gdyni
[ICO]
2'
grę utrudnia mgła
2'
Sambea (ARKA) faulował Kądziora (WIGRY) około 25 metrów od własnej bramki
3'
nieznacznie niecelny strzał z wolnego Kądziora (WIGRY)
5'
na razie Arka czeka na własnej połowie co zrobią Wigry
[ICO]
7'
"Arka gol" - z trybun
8'
dośrodkowanie Warcholaka (ARKA), Siemaszka (ARKA) walczył o piłkę w "16", ale przejął ją Zoch (WIGRY)
[ICO]
8'
Stojący na linii bramkowej Marcjanik (ARKA) zagrodził drogę do siatki piłce uderzonej przez Santanę (WIGRY)
[ICO]
9'
Żółtą kartką został ukarany Stolc (ARKA), który faulował Santanę
10'
na razie mecz z przewagą gości, którzy mieli już okazje, by objąć prowadzenie
11'
niecelny strzał sprzed pola karnego Sambei (ARKA)
12'
w polu karnym Sambea (ARKA) zdjął piłki z nogi składającego się do strzału Kądziora (WIGRY)
14'
kontra Formelli (ARKA) i Szwocha (ARKA) przerwana niecelnym podaniem tego pierwszego
15'
"Chcemy zwycięstwa" - przypominają kibice
16'
Zapolnik (WIGRY) wywalczył róg
17'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Kądziora (WIGRY)
18'
szybcy i dobrze zorganizowani piłkarze z Suwałk nadal sprawiają sporo kłopotów Arce
19'
gdynianie nawet jak przechwycą piłkę w środkowym sektorze boiska to po wymienieniu 2-3 podań zagrywają niecelnie
20'
sporo pracy ma zwłaszcza Zbozień (ARKA), gdyż jego stroną atakują głównie goście
[ICO]
21'
[0:1] WIGRY STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Kądzior. Obrona Arki zaspała przy rozegraniu przez rywali autu. Wrzucał piłkę Bogusz, Zapolnik przed polem karny, przedłużył podanie głową, a niepilnowany w polu karnym Kądzior technicznym strzałem przerzucił piłkę nad Steinborsem
[ICO]
22'
"Zapier..." - skandowanie z trybun pod adresem miejscowych piłkarzy
24'
Jest powiedzenie jak "dzieci we mgle". Tak na razie gra Arka, choć ta prawdziwa mgła zaczęła się podnosić, coraz lepsza widoczność
27'
efektowny wślizg w obronie Warcholaka (ARKA) i od razu uruchomienie przez niego kontry. Formella (ARKA) jednak przegrał drybling przed polem karnym rywali
28'
zderzenie Warcholaka (ARKA) i Bogusza (WIGRY) przy linii bocznej. Wolny dla Wigier
29'
"Areczko, my chcemy gola" - z trybun
[ICO]
29'
dopiero teraz na sektor gości wchodzą kibice Wigier
29'
Efektowny wyskok Zocha (WIGRY), po którym przejął piłkę po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA)
[ICO]
30'
ten interwencją Zoch (WIGRY) okupił drobną kontuzją, ale pomógł mu kolega z drużyn, "rozciągając" bramkarza na własnych plecach, masażyści nie musieli interweniować
33'
zablokowany strzał Szwocha (ARKA), po chwili wybita piłka po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA)
34'
róg dla Arki. Bogusz (WIGRY) nie utrzymał piłki w boisku
35'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Hofbauera (ARKA)
[ICO]
35'
"Wigry Suwałki" - pierwsze takie skandowanie z sektora gości
36'
Siemaszko (ARKA) zagrał piętą do Szwocha (ARKA), ale Mateusz zbyt głęboko dośrodkował. Piłka w rękach Zocha (WIGRY)
38'
zablokowane strzały przed polem karnym Szwocha (ARKA) i Marcusa (ARKA)
38'
trzeba odnotować, że od kilku minut Arka przejęła inicjatywę, gra głównie na połowie gości
[ICO]
38'
pomocy masażystów potrzebuje Marcus (ARKA)
[ICO]
38'
masażyści sygnalizują trenerowi, że potrzebna będzie zmiana
38'
szybko rozgrzewkę rozpoczął Zarandia. Dla Gruzina byłby to debiut w Arce
[ICO]
38'
Marcus (ARKA) utykając na lewą nogę opuścił boisko. Zabrał ze sobą opaskę, a zatem Arka na razie bez kapitana
39'
teraz opaska podana Szwochowi (ARKA). On przejął rolę kapitana
[ICO]
41'
ARKA przeprowadza zmianę. Za Marcusa wchodzi Zarandia.
41'
róg dla Arki
42'
Zoch (WIGRY) przejął piłkę po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
43'
pressing Arki już na połowie rywali
[ICO]
44'
karny dla Wigier! Spóźniony Sambea sfaulował Radeckiego 15 metrów od własnej bramki
[ICO]
44'
"Arka grać kur... mać" - z trybun
[ICO]
45'
[0:2] WIGRY STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Zapolnik z karnego. Steinbors rzucił się w ten róg, w który została uderzona piłka, ale strzał był mocny i bramkarz nie sięgnął futbolówki
45'
2 minuty doliczone
[ICO]
45+1
"Areczko, chcemy finału" - skandują kibice
45+2
zamieszanie i przepychanki przy linii bocznej. Asystenci uspokajają m.in. trenera gości
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:2
[ICO]
gwizdy oraz skandowanie "Arka grać, kur... mać" - żegnają schodzących do szatni piłkarzy
[ICO]
Arka zaczęła mecz bardzo pasywnie, oddając inicjatywę Wigrom. Goście tym samym uwierzyli, że w Gdyni mogą poprowadzić grę. A gdy uwierzyli to objęli prowadzenie. Gdynianie dopiero po około pół godzinie od rozpoczęcia gry zaczęli przejmować inicjatywę, ale wówczas dostali drugiego gola z karnego.
Tym samym to co 45 minut temu wydawało się mało realne, czyli odrobienie strat przez Wigry, w drugiej połowie może stać się rzeczywistością.
Przypomnijmy, że gdyby Wigry wygrały 3:0 to sędzia zarządzi dogrywkę. Przegrana dwiema bramkami i niżej, a także oczywiście remis i zwycięstwo, premiują do finału Arkę. Natomiast 3-bramkowe zwycięstwo gości, poczynając od 4:1 lub wyższe, to ekipie z Suwałk dadzą przepustkę na Stadion Narodowy w Warszawie 2 maja.
w przerwie na murawie został Zarandia (ARKA) i nadrabia rozgrzewkę, której zabrakło mu, gdy musiał zastąpić kontuzjowanego Marcusa (ARKA)
[ICO]
46'
ARKA przeprowadza zmianę w przerwie na środku drugiej linii. Boisko opuszcza Sambea, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Arka. Wigry w tym samym zestawieniu co przed przerwą
[ICO]
46'
na trybunę główną wszedł dyrektor sportowy Arki - Klejndinst w towarzystwie selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Polski - Dorny
[ICO]
47'
mocny doping dla Arki
47'
na rozgrzewce w Arce Marciniak i Błąd, pierwszy zapewne opcją na obronę wyniki, drugi na jego gonienie
[ICO]
48'
"trzeba im pomóc, nie można tylko ich cisnąć" - słychać nawoływanie prowadzącego doping dla Arki
[ICO]
48'
Żółtą kartką został ukarany Zapolnik (WIGRY) po faulu na Zarandii
[ICO]
49'
karny dla Arki. Sędzia po kilkunastu sekundach zawahania odgwizdał zagranie ręką Zapolnika, gdy próbował opanować piłkę po wrzutce z wolnego Hofbauera
[ICO]
50'
[1:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szwoch z karnego. Mateusz uderzył jak to robi Lewandowski, zwolnił bieg, a następnie posłał ją w prawy róg bramki. Zoch tam się rzucił, ale nie sięgnął piłki
[ICO]
50'
już wiemy, że w Gdyni nie będzie dogrywki
[ICO]
50'
Arkę z finału może wyrzucić tylko porażka 3 bramkami i wyższa. Każdy inny wynik oznaczać, będzie że gdynianie 2 maja zagrają na Stadionie Narodowym w Warszawie
[ICO]
52'
[1:3] WIGRY STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Santana. Znów stanęła defensywa Arki. Hiszpan podbiegł pod pole karne i mocno podkręcił piłkę, czym zaskoczył Steinborsa
54'
Arka zepchnięta do obrony
55'
Steinbors obronił strzał Kądziora (WIGRY)
57'
Arka znów jak na początku meczu czeka na to co zrobią rywale, a im brakuje jednego gola do awansu
58'
obaj trenerzy od początku meczu cały czas na stojąco oglądają mecz, gestykulują, nerwowo spacerują wzdłuż linii bocznej
[ICO]
59'
Oficjalna frekwencja 4476 kibiców
60'
znów mgła ogranicza widoczność
[ICO]
61'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
[ICO]
61'
Siemaszko (ARKA) zablokował wybicie obrońcy, wszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił, ale kapitalną poradą popisał się Zoch (WIGRY)
63'
wolny dla Arki. Na wprost bramki około 25 metrów od niej
64'
targi o to, gdzie na stanąć mur
[ICO]
64'
[2:3] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hofbauer. Potężne uderzenie Austriaka z wolnego, piłka wylądował w "okienku" bramki Zocha
[ICO]
65'
ten wynik oczywiście premiuje Arkę finałem, w dodatku ma teraz gola w zapasie, bo w dwumeczu jest 5:3. Przypomnijmy, że gdyby był remis w dwumeczu to lepsza jest ta drużyna, która zdobywa ich więcej na wyjeździe
[ICO]
66'
"Gdyńska Arka" - skandowanie z trybun
[ICO]
67'
znów mgła narasta
68'
róg dla Wigrier
69'
niecelnie główkował Adamek (WIGRY) po dośrodkowaniu z rogu Kądziora (WIGRY)
71'
kontra Arki. Hofbauer (ARKA) upadł w polu karnym, ale faulu nie było
71'
"Puchar Polski powróci do nas też..." - śpiewają kibice Arki
72'
róg dla Wigier
72'
[ICO]
73'
Żółtą kartką został ukarany Santana (WIGRY).
74'
Zarandia (ARKA) piętą podał do Zbozienia (ARKA), ale obrońcy nie wyszło dośrodkowanie
[ICO]
74'
"Jeszcze raz jedziemy, przygotować gardła" - zachęca kibiców prowadzący doping dla Arki
76'
Zbozień (ARKA) dośrodkował prosto w ręce Zocha (WIGRY)
[ICO]
77'
WIGRY przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Bogusz, w jego miejsce wchodzi Gąska.
[ICO]
78'
pomocy medycznej wymaga Siemaszko (ARKA)
[ICO]
78'
masażyści sygnalizują, że będzie potrzebna zmiana
78'
szybko musi przygotować się do wejścia Barisić, a na razie Arka w "10"
78'
Steinbors (ARKA) złapał piłkę po szybkim ataku gości
[ICO]
79'
[2:4] WIGRY STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Kądzior. Gol kuriozum. Steinbors wyrzucił przed siebie piłkę, a zza jego pleców wyskoczył Kądzior przejął futblówkę i posłał ją do siatki
[ICO]
79'
ARKA przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Barisić.
80'
Zapolnik (WIGRY) strzelał z pola karnego. Rykoszet, piłka wyszła na róg
[ICO]
81'
WIGRY przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Santana, w jego miejsce wchodzi Ryczkowski.
81'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Kądziora (WIGRY)
82'
Wigry znów jeden gol od finału Pucharu Polski. Arka musi co najmniej obronić ten wynik, by 2 maja pojechać do Warszawy
[ICO]
83'
wliczając jednak ekstraklasę zanosi się na 4 porażkę z rzędu Arki, w dodatku w tych meczach gdynianie stracili aż 15 goli!
[ICO]
84'
Żółtą kartką został ukarany 90 Barisić (ARKA).
86'
chaos z obu stron na boisku
[ICO]
88'
"Arka gol" - śpiewają miejscowi kibice
[ICO]
89'
gol dla Wigier. Sędzia się zastanawiał, ale ostatecznie odgwizdał spalonego!
90'
Wigry atakują
90'
4 minuty doliczone
90+1
kontra Arki. Zoch (WIGRY) z najwyższym trudem wybija piłkę na róg, ale i tutaj był spalony. Uderzał Formella
90+2
strzał w boczną siatkę Radeckiego (WIGRY)
[ICO]
90+3
Żółtą kartką został ukarany Steinbors (ARKA) za opóźnianie gry
90+4
Steinbors (ARKA) złapał piłkę po dośrodkowaniu
90+4
kontra Arki. Niecelna główka Barisicia (ARKA)
90+5
Zoch (WIGRY) rzucił się pod nogi Hofabauera i zabrał mu piłkę
90+5
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA 2:4, ALE DZIĘKI WYGRANEJ W SUWAŁKACH 3:0, AWANSOWAŁA DO FINAŁU PUCHARU POLSKI
[ICO]
diametralne różne obrazki pod sektorami kibiców
[ICO]
"Dzięki za walkę" i "Dziękujemy" skandowanie z sektora gości, a piłkarze Wigier i ich trener z podniesionymi rękami w geście zwycięstwa biegają po murawie. Są też oklaski dla nich od części gdyńskich kibiców
[ICO]
natomiast piłkarze Arki najpierw usłyszeli mocne słowa na temat kolejnej przegranej, dopiero po nich było skandowanie "Arka Gdynia"
[ICO]
Arka bardzo szczęśliwie znalazła się w finale Pucharu Polski. W drugiej połowie obie drużyny poszły na żywioł. Liczyła się ambicja, wola walki, chęć zdobywania bramek, a czasami spryt. Mniejsze znaczenie miały umiejętności i taktyka. Gdy piłka po raz piąty wpadła do gdyńskie siatki, wielu już zwątpiło, że finał zostanie zdobyty. Sędzia odgwizdał karnego. Jednak po tej porażce w gdyńskiej drużynie trzeba wyciągnąć kategoryczne wnioski. Nawet w meczu z I-ligowcem drużyna nie potrafiła kontrolować gry, a bramki strzelała tylko ze stałych fragmentów gry.