AZS UG Gdańsk - CCC Polkowice 57:88. Mistrzynie Polski bezlitosne dla koszykarek

mip.
4 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Tierra Ruffin-Pratt była najskuteczniejszą koszykarką w przegranym przez akademiczki meczu z CCC Polkowice. Amerykanka w debiucie zdobyła 17 punktów. Tierra Ruffin-Pratt była najskuteczniejszą koszykarką w przegranym przez akademiczki meczu z CCC Polkowice. Amerykanka w debiucie zdobyła 17 punktów.

AZS Uniwersytet Gdański przegrał z CCC Polkowice 57:88 (6:29, 10:21, 23:19, 18:19) w 13. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. W drużynie beniaminka zadebiutowały Amerykanka Tierra Ruffin-Pratt oraz Rosjanka Anna Pachurina. Choć były czołowymi postaciami akademiczek, nie uchroniły zespołu od wysokiej porażki z mistrzyniami Polski.

DGT Politechnika Gdańska - Artego Bydgoszcz 45:76. Relacja, oceny, zdjęcia

AZS UG: Ruffin-Pratt 17, P. Kuras 10, Pachurina 9 (1x3, 12 zb.), Samburska 7, A. Kuras 0 oraz Ortiz 11 (3x3), Kosalewicz 3, Stępień 0, Szczęśniak 0 (6 zb.)

CCC Polkowice: Stallworth 29, Spanou 20 (1x3, 9 zb.), Conde 10 (1x3, 8 zb.), Bojović 5 (1x3, 8 as.), Gajda 5 (1x3) oraz Filip 19 (13 zb.), Tyszkiewicz 0, Naczk 0, Tomaszewicz 0

Akademiczki do meczu z mistrzyniami Polski przystąpiły wzmocnione dwoma nowymi koszykarkami. Szansę debiutu otrzymały: rzucająca, Amerykanka Tierra Ruffin-Pratt oraz środkowa, Rosjanka Anna Pachurina.

Tierra grała w zespole Los Angeles Sparks. Amerykanka z pewnością będzie wzmocnieniem naszego składu, można ją zaliczyć do zawodniczek dużego formatu - mówił przed meczem trener Włodzimierz Augustynowicz.
Podopieczne trenera Augustynowicza weszły jednak w mecz beznadziejnie, a na pierwsze punkty musiały czekać aż do 5 minuty, a przyjezdne w tym czasie zdążyły zanotować serię 16:0. Przed przerwą 4 "oczka" dorzuciła jeszcze Ruffin-Pratt, ale to mistrzynie Polski systematycznie powiększały przewagę. Gospodynie popełniały zbyt wiele błędów, bowiem do przerwy miały już na koncie 6 strat i rzucały z zaledwie 17-procentową skutecznością. Wynik 6:29 nie mógł, więc nikogo dziwić.

PolskaStrefaInwestycji Gorzów Wlkp. - AZS UG Gdańsk 87:59. Relacja, oceny

Gdańszczanki te same błędy powielały także w drugiej kwarcie i już po niespełna 14 minutach polkowiczanki prowadziły różnicą 30 punktów. Indolencje rzutową przerwała Jastina Kosalewicz, która wykorzystała rzut osobisty. Akademiczki w tej partii stać było na zdobycie 10 punktów i do przerwy przegrywały 16:50.

W trzeciej kwarcie gra się wyrównała, gdyż trener przyjezdnych Maros Kovacik dał odpocząć swoim podstawowym koszykarkom, a na parkiet wprowadzić rezerwowe. Akademiczki zdołały wygrać tę kwartę 23:19, głównie za sprawą debiutantki Pachuriny, która zdobyła 7 punktów, w tym raz celnie rzuciła zza łuku.

Akademiczki w ostatniej partii grały ambitnie, a bój był zacięty. Jej przebieg nie miał już jednak większego znaczenia, bo mistrzynie Polski wypracowanej przewagi nie roztrwoniły i gdańszczanki przegrały po raz 13.

Wyniki 13 kolejki

• AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - CCC Polkowice 57:88 (6:29, 10:21, 23:19, 18:19)
  • DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - Artego Bydgoszcz 45:76 (8:20, 17:19, 12:16, 8:21)
  • ARKA GDYNIA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. (przełożony na 13.02.2020)
  • Ślęza Wrocław - CosinusMED Widzew Łódź 67:70 (17:17, 14:13, 15:21, 21:19)
  • Wisła Kraków - Enea AZS Poznań (przełożony na 08.01.2020)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Energa Toruń (przełożony na 19.02.2020)
mip.

Opinie (12)

• Eh

Szkoda kasy na te wzmocnienia bo szans na obronę przed spadkiem nie ma...

W tej typowo katarskiej lidze wygrywa ten, kto ściągnie lepszą legię cudzoziemską i rzadziej gra naszymi beznadziejnymi w większości Polkami. A potem się dziwić garstce widzów na meczach.

• 7 6

• Kibic azs-u

Może zmiana trenera, coś by pomogła.
    Jak człowiek, z doświadczeniem z szkolnego wf-u, ma być nagle, taktykiem na poziomie ekstraklasy?
    Gołym okiem widać, że coś tu nie gra.
    Klub też kontaktuje zagraniczne zawodniczki na 1-2mecze...

• 8 4

• Prezes dotrzymuje słowa (2)

Przed sezonem obiecał zawodniczkom, które wywalczyły awans, że zakosztują ekstraklasy. I to się spełniło. Teraz dołączył do innych zespołów i ma już cztery zawodniczki zagraniczne. I to one będą grały głównie i szykowały się do meczu o wszystko czyli rewanżu z Widzewem. Wygrana odpowiednio wysoka zapewni utrzymanie. I będzie historyczny sukces. Tak jak kiedyś Start Gdańsk cały sezon przegrywał szykując się na zwycięskie spotkania z Stalą Brzeg.

• 7 0

• I uważasz, że to ma sens

I przyciągnie więcej kibiców? Ciekawe...

• (1)

Rozumiem, że nie można porównać się do CCC. Inna skala. Jednakże.
    Warto mimo wszystko coś budować. Patrzę na osobę trenera. Gość za bardzo pomysłu na mecz nie ma. System obrony, ataku. Zagrywki. Współpracę zawodniczek. Wydaje mi się, że są to jakieś podstawy. Nie wiem co jest robione na treningach. Rzuty tylko i jakieś dwie zagrywki... to jest koszykowka archaizm. W 13 sekundzie już miał Pan Trener wykład od przeciwniczek, które zostosowaly wysokie podwojenie..
    Chemia w zespole. Jeżeli przez 3 miesiące regularnie dostajesz w lidze oklep. Rozumiem cięzko tworzyć pozytywną atmosferę. Większość zawodniczek wygląda jakby mecz na najwyższym szczeblu rozrywkowym w Polsce był dla nich karą. Zawodniczka pada zakrwawiona a żadna koleżanka nawet jej z parkietu nie podniosla. Nie pobiegła, nie pomogła. To dużo mówi o sytuacji w zespole.

• 12 1

• W I lidze dziewczyny grały ze sobą wiele lat i znają się jak łyse konie, więc jeśli mówimy o braku chemii, to chyba co najwyżej pomiędzy nimi a zaciągiem zagranicznym.

• 3 0

• (1)

Widzew gra też u siebie z Toruniem i raczej ten mecz wygra. Zresztą wygrają pewnie i z AZS UG, także ratunku przed spadkiem nie widać - chyba że liga zostałaby powiększona, w co za bardzo nie wierzę...

• 6 1

• Widzew wygrał dziś we Wrocławiu. Spadek AZS UG do I ligi wydaje się coraz bardziej realnym scenariuszem...

• 3 0

• (1)

Politechnika też w pierwszym sezonie wszystko wysoko przegrywała a teraz to solidny ligowiec.
    Trzeba próbować się utrzymać za wszelką cenę bo spadek to amatorskie granie w 1 lidze przez kolejne 50 lat.