Absolwenci 2002

21 października 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Piłkarze ręczni SMS Gdańsk nie sprawili większych kłopotów liderowi I ligi. Podopieczni Jana Prześlakiewicza przegrali na wyjeździe z AZS AWF Biała Podlaska 20:28 (9:11).

SMS: Romantowski, Wróbel - Nyćkowiak 6, Miać 6, Zółtak 2, Kuta 2, Kowalski 2, Jachlewski 1, Szulc 1, Stankiewicz, Mielczewski, Kuczyński, Rozporski.

Gdańszczanie zdobyli pierwszą bramkę meczu, ale po ośmiu minutach przegrywali już 1:5. Nie potrafili znaleźć recepty na Sebastiana Różańskiego (trzy bramki) i Grzegorza Mazura (dwie). Jednak po pierwszej połowie naszych licealistów można było pochwalić, gdyż starali się dotrzymać kroku faworytowi.

Różnica w umiejętnościach uwidoczniła się w pełni dopiero po przerwie. Wystarczył kwadrans, by akademicy odskoczyli na 20:10. Później prowadzili nawet 25:12. Co ciekawe, do wyróżniających się zawodników gospodarzy należeli: Łukasz Kandora i Marek Kubiszewski, tegoroczni absolwenci gdańskiej SMS.

Pozostałe wyniki 6. kolejki:
Miedź Legnica - Grunwald Poznań 18:25, Kasztelan Sierpc - Viret Huta Zawiercie 22:21, MKS Końskie - Eltast Radom 37:32, Wolsztyniak - MTS Chrzanów 23:27, Politechnika Radom - Jurand Traveland Olsztyn 25:19, Gwardia Opole - Wisła II Płock 35:26.

1. AZS AWF 11:1 141-107
2. Gwardia 10:2 166-139
3. Grunwald 10:2 152-131
4. Chrzanów 9:3 149-139
5. Traveland 6:6 135-127
6. Eltast 6:6 155-149
7. Końskie 6:6 180-180
8. Politechnika 5:7 157-156