Akademicki szczyt I ligi dla gdańszczan

mat.
5 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Dominik Depta (nr 7) zdobył w meczu z AZS UŚ trzy bramki i walnie przyczynił się do zwycięstwa gdańskich futsalowców Dominik Depta (nr 7) zdobył w meczu z AZS UŚ trzy bramki i walnie przyczynił się do zwycięstwa gdańskich futsalowców

W meczu na szczycie 1.Ligi futsalu AZS Uniwersytet Gdański pokonał AZS Uniwersytet Śląski Katowice 6:4 (2:2). Gospodarze, mimo nie najlepszego początku spotkania, potrafili odwrócić losy rywalizacji, a hat-trickiem popisał się Dominik Depta. Ten wynik oznacza, że podopieczni Mariusz Kindy praktycznie zapewnili sobie awans do ekstraklasy.

0:1 Kuś (9), 0:2 A.Grędysa (11), 1:2 Depta (15), 2:2 Depta (20), 3:2 Knioch (24), 3:3 Jarzmik (31), 4:3 Pawicki (32), 5:3 Musik (32), 5:4 Wolański (37), 6:4 Depta (39)

AZS UG: Wolski, Ciesielski - Poźniak, Szymański, Friszkemut, Ł.Olszewski - M.Olszewski, Pawicki, Knioch, Depta - Grabowski, Musik.

Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem popisów bramkarzy akademickich ekip. Dla Gdańszczan gole strzelić mogli m.in. Łukasz Olszewski, Dominik Depta, który później stał się najskuteczniejszym graczem spotkania, czy też lider strzelców 1.Ligi futsalu Tomasz Poźniak. Bardzo dobrą partię rozgrywał także golkiper AZS UG Marcin Wolski.

Tymczasem prowadzenie objęli rywale. Rafał Jarzmik świetnym podaniem uruchomił Łukasza Kusia, ten obrócił się z piłką i uderzył nie do obrony. Niespełna dwie minuty później bardzo mocnym uderzeniem z około 10 metrów popisał się Adam Grędysa i gdańszczanie przegrywali 0:2. Gospodarze w tym momencie rzucili się do odrabiania strat i w efekcie rozgrywany w niezłym tempie mecz nabrał jeszcze bardziej rumieńców.

W 15 minucie wreszcie akcję w swoim stylu wykonała dwójka Wojciech Pawicki-Dominik Depta i ten drugi wpakował piłkę płaskim strzałem w długi róg bramki. W końcowych fragmentach pierwszej odsłony obydwa zespoły mogły zdobyć przynajmniej po jednej bramce. Najpierw minimalnie niecelnie strzelał Łukasz Olszewski, a potem aktywny w
tym meczu Wolański.

Na 30 sekund przed końcem pierwszej części meczu Michał Olszewski świetnie "znalazł" Deptę i gdańszczanin po raz drugi umieścił piłkę w siatce ustalając wynik pierwszej polowy na 2:2

Pierwsze akcje drugiej odsłony należały do gości ze Śląska, gdańszczanie jednak umiejętnie przetrzymali napór gości i w 24 minucie Łukasz Knioch, strzałem przy słupku dał pierwsze prowadzenie w tym meczu gdańskim Akademikom. Goście raz jeszcze przycisnęli gdańszczan i w 31 minucie doprowadzili do remisu 3:3 .

Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa i silna. Po niespełna minucie AZS UG prowadził już 5:3. Najpierw Musik wykorzystał niezdecydowanie obrońcy i bramkarza gości, a po niespełna 30 sekundach Pawicki atomowym strzałem z woleja nie dał szans Rajkiewiczowi. Na siedem minut przed końcem rywale wycofali bramkarza, początkowo na niewiele się to zdało, jednak na trzy minuty przed końcem zdobyli kontaktową bramkę.

W hali MOSiR-u przy ul. Kołobrzeskiej emocje znów sięgnęły zenitu, ale gospodarze szybciej opanowali nerwy. Na niespełna dwie minuty przed końcem meczu dobrym wyrzutem popisał się Wolski, faulowany Knioch zdołał jeszcze zmienić tor lotu piłki, to wykorzystał Depta zdobywając swoją trzecią i ostatnią bramkę w meczu.

Pozostałe wyniki 19 kolejki 1.Ligi futsalu: KS Gniezno - AZS UW Warszawa 2:2, Kadet Poznań - Berland OSiR Komprachcice 2:6, AZS UMCS Lublin - Remedium Pyskowice 5:7, Orlik Brzeg - Marex Chorzów 7:3, Mazovia Empik School UW Warszawa - MKF 99 Grajów 3:4.

Tabela 1.Ligi Futsalu:
(kolejno, mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

• Brawo! (3)

Ten zespół i takie mecze aż chce się się oglądać!

• 4 0

• (2)

gdzie i kiedy można ich oglądać?

• 0 0

• (1)

O ile dobrze pamiętam, 18.03, chyba o godz. 15.00 w hali na Kołobrzeskiej, ale ja tak z pamięci, niech ktoś zorientowany potwierdzi. Pzdr

• 0 0

• Termin kolejnego meczu

Kolejny mecz u siebie. Hala MOSiR Gdańsk, ul. Kołobrzeska 61 , Gdańsk Przymorze
          18.03.2012 godz. 15.00 AZS UG - Mazovia Empik School UW Warszawa

• 0 0

• Bravo Fajfer!!!

Bez takiego Prezesa ten wynik byłby niemożliwy... Fajf wkońcu musimy na jakieś piwko wyskoczyć.