Akademicy pokonali Siedlce

Tomasz Napiórkowski
5 kwietnia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
W niedziele o godz. 14:00 na boisku przy ul. Wiejskiej odbył się mecz pierwszej kolejki rundy wiosennej pomiędzy drużynami AZS AWFiS Gdańsk oraz Pogoni Siedlce . Drużyny te walczą w grupie broniącej się przed spadkiem do drugiej ligi.
Dziś lepszą drużyną okazał się AZS AWFiS Gdańsk pokonując gości z Siedlec 32:12 (15:7).

Początek meczu należał zdecydowanie do gości, byli stroną dominującą na boisku i nie pozwalali rywalom wyjść z piłką z własnej połowy. W 10 min po wygranym własnym wrzucie z autu, zawodnicy młyna związali maula, wjechali na pole punktowe Gdańszczan, a punkty przyłożył Kamil Bobryk . Podwyższył Adrian Miałkowski . 17 min później punkty dla akademików przyłożył Krzysztof Tymoszuk , a podwyższenia nie wykorzystał Jurij Buhalo . W 37 min pierwsze prowadzenie objęli gospodarze za sprawą Jurija Buhalo, który celnie egzekwował rzut karny między słupy. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę punkty dla akademików położył Paweł Daszkiewicz , a podwyższył Buhalo. Na przerwę gospodarze schodzili z ośmiopunktową przewagą 15:7.

Druga połowa to lepsza gra Gdańszczan, którzy w 49 min za sprawą Buhalo (który zamienił rzut karny na 3 pkt) powiększyli przewagę nad rywalami. W 55 min punkty dla gospodarzy kładzie Jakub Seklecki , a podwyższa Buhalo. Siedem minut później punkty dla Pogoni zdobył Marek Mirosz , a podwyższenia tym razem nie wykorzystał Adrian Miałkowski. 10 minut przed zakończeniem meczu punkty dla Gdańszczan zdobyli Rafał Matusiak z przyłożenia, podwyższał Buhalo.Końcowy wynik meczu 32:12.

Trener Jerzy Jumas: Walczymy w grupie spadkowej, jest to trochę niższy poziom gry. Przede wszystkim pokazaliśmy dziś dobrą grą w aucie, oraz w drugiej połowie bardzo dobrą grą nogą .

Trener Adrian Miałkowski: W zespole zabrakło dwóch łączników. Drużyna grała dobrze przez pierwsze 20 minut później szło trochę gorzej. W dzisiejszym meczu dobrze funkcjonował młyn, nieco gorzej spisywała się formacja ataku .

Składy:

AZS AWFiS Gdańsk : Adam Ciesiołkiewicz, Radzisław Miszczuk, Robert Jumas, Krzysztof Tymoszuk, Paweł Daszkiewicz, Jakub Seklecki, Marcin Gołąbek, Max Kravchenko, Jurij Buhalo, Daniel Kowalski, Rafał Matusiak, Rafał Kwiatkowski, Bogdan Bistram, Piotr Wójcik.
Rezerwowi: Paweł Klimek, Andrzej Zawadzki, Marcin Jażdżewski, Damian Sewer, Mariusz Bielawski.

Pogoń Siedlce : Darek Głogowski, Mariusz Myrcha, Leszek Węgrzynowicz, Tomasz Antoszczuk, Bogusław Markowski, Marek Fedorowicz, Kamil Bobryk, Marek Mirosz, Jakub Czaplicki, Adrian Miałkowski, Marcin Domański, Wojciech Romanowski, Maciej Dzierżanowski, Paweł Żelazowski, Robert Kuźmiński.
Rezerwowi: Paweł Biaduń, Norbert Szwed, Piotr Wedziuk, Mariusz Siwiec, Tomasz Kozłowski, Arkadiusz Mączka, Gerard Miałkowski.

Opinie (20)

• BRAWO!!!!!!

Gratulacje dla zawodników AZS AWFiS Gdańsk to był całkiem niezły mecz. Byłem bardzo ciekawy jaką forme zaprezentuje po przerwie zimowej Jurij Buhalo - "noge" nadal ma niesamowitą Wielkie brawa należą się temu zawodnikowi. Chciałbym żeby kiedyś w reprezentacji Polski grała taka dyszka jak Jurij. Temu człowiekowi nawet wiatr nie przeszkadzał w kopaniu dalekich kopów.
    Chciałbym się doczekać takich czasów gdy wszystkie drużyny z Trójmiasta zagrają w grupie walczącej o medale, byłoby fajnie

• 0 0

• no widze ze pierwszy transferowiec z Arki gra i tak trzymać :-))

• 0 0

• Żadnego wyzywania, żadnego narzekania na sędziów, żadnej bijatyki, jakaś cienaka ta runda

• 0 0

• hmm pod innymi artykułami lekko arka narzekała na sędziów!! ale to mało istotne pewnie kościlniak się nie spisywał :D

• 0 0

Jeśli chcesz reklamować własną stronę napisz do nas!

• 0 0

• mecze

może ktoś podać gogziny o jakich rozpoczynać się bendom mecze w tom sobote?lechia o12,azs o14!a arka i ogniwo?