Akademicy poza pucharem

17 grudnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Piłkarze reczni AZS AWFiS Gdańsk pożegnali się z rozgrywkami o Puchar Polski. W ćwierćfinale akademicy przegrali na wyjeździe z Vive Kielce 28:42 (17:20). W sobotę na tym samym parkiecie te drużyny zagrają jeszcze raz, ale już o punkty w ekstraklasie.

AZS AWFiS: Sokołowski, Głębocki - Krygowski, Ćwikliński 1, Żółtak 3, Woynowski 7, Balmas 1, Sulej 1, Pilch 3, Masiak 4, Jachlewski 5, Waszkiewicz 3, Stromski, Wysokiński.

W piątek podopieczni Wojciecha Nowińskiego ćwierćfinalistom Pucharu EHF kroku dotrzymali tylko do przerwy. W pierwszej odsłonie obie drużyny nie przywiązywały większej wagi do obrony, a sytuacja na tablicy wyników zmieniała się jak w kalejdoskopie. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 5:1, ale przy wyniku 8:7 przewaga była po gdańskiej stronie. Jeszcze w 27. minucie był remis (17:17).

Po zmianie boisk miejscowi od razu zdobyli cztery bramki, a potem systematycznie powiększali przewagę. Kielczanie nie mogli pójść po najniższej linii oporu, gdyż ten mecz miał być podziękowaniem dla widowni za jej wcześniejszy doping. Dlatego kibice wchodzili do hali za darmo.

Wyrozumiałości dla były kolegów nie miał Patryk Kuchczyński. Były skrzydłowy gdańskiego Wybrzeża zdobył osiem bramek. Jednak najskuteczniejszym szczypiornistą spotkania został inny kielczanin. Paweł Podsiadło zaliczył dziewięć trafień.

W półfinale Pucharu Polski rywalem Vive będzie MMTS Kwidzyn. W tej fazie rywalizacji będzie grany dwumecz. W tym sezonie ZPRP zrezygnował z finalizowania rozgrywek turniejem finałowym z udziałem czterech zespołów.

Opinie (5)

• przyzwoity wynik

zwłaszcza po stronie zdobytych bramek. Gdyby tak rzucali z cieniasami z Puław czy Piotrkowa, to play off byłby pewny, a tak d... zimna gramy o utrzymanie

• 0 0

• ferdek racja!!! pozdro:]

• 0 0

• 14 - oma do tylu, nie mysle ze mozna to zaliczyc do przyzwoitych wynikow, bardzo wysoka porazka !!