Wygrana futsalistów AZS UG, porażka PG

12 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Jeszcze jedno zwycięstwo i AZS UG będzie świętowało awans do ekstraligi bez względu na wyniki rywali. Jeszcze jedno zwycięstwo i AZS UG będzie świętowało awans do ekstraligi bez względu na wyniki rywali.

Futsaliści AZS UG wygrali we własnej hali z Constractem Lubawa 5:2 (3:1). Tym zwycięstwem mogli sobie zapewnić awans do ekstraklasy na cztery kolejki przed końcem rozgrywek I ligi. Do tego potrzebny był jednak przynajmniej remis Politechniki Gdańskiej z wiceliderem Słonecznym Stokiem Białystok. Niestety, gdańszczanie przegrali to spotkanie 3:6 (1:3). Jeśli jednak AZS UG wygra w następnej kolejce, awans stanie się faktem bez względu na wyniki rywali.

AZS Uniwersytet Gdańsk - Constract Lubawa 5:2 (3:1)
Bramki: Depta 9, M.Urtnowski 10, Poźniak 13,38, Osłowski 33 - Sadowski 12, Jarzembowski 38 karny

AZS UG: Burglin, Pytka - Depta, Osłowski, Pawicki, Cyman, Friszkemut, Horbacz, Kreft, Madani, Osiński, Poźniak, Urtnowski, Wesserling

Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że gracze AZS Uniwersytetu Gdańskiego przyszły sezon spędzą w ekstraklasie. Aby przypieczętować awans już w sobotę, wystarczyło im, że choćby minimalnie powiększa przewagę nad Słonecznym Stokiem. To co zależało od nich samych, podopieczni Wojciecha Pawickiego wykonali w stu procentach.

Od pierwszych minut gospodarze naciskali na gości, a tych ratowały tylko znakomite interwencje bramkarza. Ten był jednak bez najmniejszych szans przy uderzeniu Dominika Depty, który z dystansu władował piłkę z ogromną siłą wprost pod poprzeczkę. Chwilę później jeszcze potężniejszym strzałem popisał się Maciej Urtnowski i było 2:0.

Constract wziął czas i po stałym fragmencie gry zdobył gola kontaktowego. Odpowiedział na nie jednak Tomasz Poźniak i w 13 minucie gry było już 3:1. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć szczególnie gdańszczanie mieli na ku temu sposobność. Zaraz po zmianie stron sytuacji sam na sam po kapitalnym dograniu Pawickiego nie wykorzystał Mateusz Cyman. Później sam grający trener trafił piłką w słupek.

Przed skutkami nieskuteczności AZS UG wybronił dwukrotnie Jacek Burglin, a celownik gdańszczan wreszcie nastawił Maciej Osłowski. Goście przed końcem meczu odpowiedzieli trafieniem z rzutu karnego, ale ostatnie słowo i tak należało do miejscowych. Wynik meczu ustalił Poźniak popisując się efektownym strzałem.

Politechnika Gdańska - Słoneczny Stok Białystok 3:6 (1:3)
Bramki: Grodzicki 6, 36 Domżalski 26 - Żebrowski 5, Kożuszkiewicz 15,18,25,40, Hryckiewicz 35

POLITECHNIKA: Chodorowski - Iwosa, Martynowski, Grodzicki, Orzoł, Nowicki, T.Kopecki, Szmydki, Mikucziński, Bławat, Domżalski, Kolus, Pazdrąg, W.Kopecki, Sz.Urtnowski

Do pełni szczęścia AZS UG zabrakło wygranej Politechniki. Podopieczni trenera Michała Janiaka nie sprostali jednak wiceliderowi rozgrywek Słonecznemu Stokowi Białystok. Tym samym AZS UG ze świętowaniem awansu będzie musiało poczekać przynajmniej do następnej kolejki.

Białostoczanie w Gdańsku prowadzenie objęli na początku meczu, ale odpowiedź Politechniki była natychmiastowa. Gospodarze częściej byli przy piłce, ale do przerwy nie wykorzystali swoich sytuacji. Za to goście byli skuteczni w kontrach i przed zmianą stron prowadzili już dwiema bramkami.

Po przerwie hat-tricka dla przyjezdnych skompletował Krzysztof Kożuszkiewicz. Uderzeniem z niemal zerowego kąta chwilę później odpowiedział Jakub Domżalski, ale miejscowym nie udało się pójść za ciosem.

Na 5 minut przed końcem gry było już 5:2 dla Słonecznego Stoku. Nadzieję gdańszczan podtrzymał Mateusz Grodzicki, a trener Janiak zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem. To nie przyniosło jednak skutku, a na 3 sekundy przed końcem gry Politechniką dopił Kożuszkiewicz zdobywając czwartego gola.

• UG konsekwentnie do celu

Dzisiaj nie był łatwy mecz, ale UG stanęło na wysokości zadania. Brawo chłopaki!