Arka Gdynia - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 30:11. Bonus wyszarpany w ostatniej akcji

mip.
30 września 2023, godz. 17:40
Opinie (4)

Arka Rugby

Anton Szaszero po indywidualnej akcji w ostatniej minucie zapewnił punkt bonusowy dla Arki Gdynia w meczu z mistrzem Polski. Anton Szaszero po indywidualnej akcji w ostatniej minucie zapewnił punkt bonusowy dla Arki Gdynia w meczu z mistrzem Polski.

Arka Gdynia pokonała Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 30:11 (15:3) w meczu 7. kolejki ekstraligi rugby. "Buldogi" kontrolowały spotkanie, a ofensywny punkt bonusowy wyszarpały w ostatniej akcji, gdy to indywidualny rajd przeprowadził Anton Szaszero, zdobywając przyłożenie. Dla podopiecznych Łukasza Szostka była to druga wygrana z rzędu.

Punkty dla Arki: Anton Szaszero 10, Dawid Banaszek 10, Radosław Rakowski 5, Kevin Bracik 5
Punkty dla Budo: Kamil Brzozowski 6, Robert Kacprowicz 5

ARKA: Bojke (80 Bartkowiak), Mohyła (74 Podolski), Rizhamadze (46 Kasperek) - Papunashvili (49 Litwińczuk), Zypper - Bracik (60 Kuzimski), Chirume, Krużycki - Szyc - Szaszero - Rakowski (76 Turzyński), Karasewicz, Botha, Sirocki - Banaszek (84 Steindl)

Przeczytaj relację z meczów pozostałych trójmiejskich drużyn oraz wystaw oceny rugbistom i trenerom
Mecz na szczycie ekstraligi rugby dla Mecz na szczycie ekstraligi rugby dla "Smoków". Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot 39:0
Lechia Gdańsk - Orkan Sochaczew 20:24. Nieudana pogoń za pretendentem Lechia Gdańsk - Orkan Sochaczew 20:24. Nieudana pogoń za pretendentem

Rugbiści Arki Gdynia po rekordowej wygranej z Budowlanymi Łódź, z bojowymi nastrojami podchodzili do starcia z mistrzem Polski, czyli Budo 2011 Aleksandrów Łódzki. Choć przyjezdni w tym sezonie nie zdobyli jeszcze punktów, to nie można było ich lekceważyć.

Od początku to właśnie goście mieli inicjatywę i zepchnęli Arkę do głębokiej defensywy. "Buldogom" udało się jednak przetrzymać te ataki bez starty punktów. Później to żółto-niebiescy częściej atakowali i przede wszystkim wykorzystywali fakt przewagi w młynie dyktowanym.

Sprawdź, jakie były nastroje w trójmiejskich ekipach przed startem 7. kolejki Sprawdź, jakie były nastroje w trójmiejskich ekipach przed startem 7. kolejki

To właśnie po tym elemencie w 32. minucie piłka zagrana została na skrzydło do Radosława Rakowskiego, a ten zanotował pierwsze przyłożenie. Wprawdzie podwyższenia nie wykorzystał Dawid Banaszek, ale kopacz Arki zrehabilitował się kilka chwil później, gdy kopem niemal z połowy boiska wykorzystał rzut karny.

Jeszcze przed przerwą drugie przyłożenie dla Arki zdobył Kevin Bracik, a podwyższenie dla Banaszka było formalnością i na tablicy wyników było 15:0. Gospodarzom nie udało się jednak nie stracić punktów i tym samym zamknąć trzecią połowę bez straty żadnych "oczek", bo rzut karny wykorzystał Kamil Brzozowski.

Po przerwie przewagę miejscowych znów nieco zmniejszył Brzozowski, wykorzystując rzut karny. "Buldogi" nie pozwoliły jednak Budo pójść za ciosem. W 60. minucie trzecie przyłożenie dla Arki zanotował Anton Szaszero, co dawało żółto-niebieskim bezpieczniejszą przewagę.

Budowlani Łódź - Arka Gdynia 0:102. Rekordowe zwycięstwo ekstraligi rugby 2023/24 Budowlani Łódź - Arka Gdynia 0:102. Rekordowe zwycięstwo ekstraligi rugby 2023/24

W końcówce przyjezdni znaleźli jednak drogę do pola punktowego żółto-niebieskich. "Jajo" przyłożył Robert Kacprowicz, co zabrało punkt bonusowy Arce. Miejscowi mieli jednak chrapkę na jego odzyskanie, gdyż żółtą kartkę obejrzał jeden z zawodników gości. Zapewnił je po indywidualnej akcji Szaszero, a wcześniej jeszcze rzut karny wykorzystał Banaszek i gospodarze wygrali 30:11.

9 Budowlani Commercecon Łódź 7 0 0 7 55:517 0
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio. Najsłabsza drużyna ma zagrać baraż z mistrzem I ligi o prawo gry w ekstralidze 2024/25.
Tabela wprowadzona: 2023-10-02

Wyniki 7 kolejki

• Juvenia Kraków - OGNIWO SOPOT 39:0 (8:0)
  • ARKA GDYNIA - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 30:11 (15:3)
  • LECHIA GDAŃSK - Orkan Sochaczew 20:24 (3:17)

• Brawo ARKA

Widać że trener ma dobry wpływ na zawodników , bardzo podoba mi się gra Kevina Bracika oraz gra ataku ARKI. Jest progres oby tak dalej