Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 31:21. Emocje w derbach, ale tylko do przerwy

dak.
19 sierpnia 2023, godz. 17:50
Opinie (22)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
Arka Gdynia wygrała z Lechią Gdańsk w derbach Trójmiasta rugbistów. Arka Gdynia wygrała z Lechią Gdańsk w derbach Trójmiasta rugbistów.

Arka Gdynia wygrała u siebie z Lechią Gdańsk 31:21 (14:21) w 2. kolejce ekstraligi rugby. Derby Trójmiasta od samego początku toczyły się w szybkim tempie, ale tylko do przerwy. Po niej punktowali już tylko żółto-niebiescy. Nie tylko odzyskali prowadzenie, ale utrzymali je do końca. Punktu bonusowego jednak nie zdobyli, podobnie zresztą jak biało-zieloni.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk. Zobacz transmisję z meczu

Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 11, Patryk Steindl 5, Szymon Sirocki 5, Kacper Krużycki 5

Punkty dla Lechii: Denzo Bruwer 11, Robert Wójtowicz 5, Anton Szaszero 7 karne przyłożenie

ARKA: Bojke, Mohyła, Rijmadze - Krużycki, Zypper - Bracik, Chirume, Litwińczuk - Szyc - Szaszero - Steindl, Karasewicz, Botha, Sirocki - Banaszek oraz Derwis, Podolski, Papunashvili, Gajowniczek, Kuzimski, Stosik, Turzyński, Kuleta

LECHIA: Olszewski, Beśka, Huhane - Dabkiewicz, Smoliński - Płonka, Kossakowski, Klaasen - Boczulak - Bruwer - Siale, Selupe, Wójtowicz, Czerniak - Kolas oraz Szymanowski, Buczek, Rachubka, Wasilewski, Niespodziany, Górniewicz, Kruszczyński, Romanowicz

Arka Rugby

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Derby Trójmiasta w sezonie 2023/24 przyszły dość szybko, bo już w 2. kolejce. W spotkaniu na Narodowym Stadionie Rugby emocji nie brakowało, ale w starciu z Lechią Gdańsk górą była Arka Gdynia.

Pojedynek derbowy był okazją do debiutu dla Denzo Bruwera w biało-zielonych barwach. Zawodnik z Zambii bardzo szybko przedstawił się publiczności, bo już w 3. minucie podszedł do rzutu karnego, którego chwilę później zamienił na 3 punkty.

2. kolejka ekstraligi rugby. Przeczytaj zapowiedź 2. kolejka ekstraligi rugby. Przeczytaj zapowiedź

Na odpowiedź arkowców nie trzeba było czekać długo, bo zaledwie 6 minut później, po udanej akcji Dawida Banaszka, przyłożenie zdobył Patryk Steindl, a po chwili jeszcze Szymon Sirocki. Ponadto po skutecznych kopach Banaszka z podwyższenia było już 14:3. Jednak po dobrych początku "Buldogi" dopuściły się błędu i po złym zagraniu Antona Szaszero sędzia przyznał karne przyłożenie dla gości.

Mieliśmy kwadrans gry, a na tablicy wyników był już wynik 14:10. Rugbiści jednak nie zamierzali zatrzymywać tempa, bo po rzucie karnym Bruwera było tylko 14:13. Natomiast w 25. minucie gdańszczanie ponownie objęli prowadzenie. Solowym rajdem przez niemal całe boisko popisał się Robert Wójtowicz. Jeszcze przed przerwą kolejny rzut karny na swoim koncie zapisał Brewer, dzięki czemu Lechia wygrywała 21:14 po 40 minutach gry.

Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 14:28. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 14:28. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Rozmowa w szatni widocznie lepiej podziałała na gospodarzy, bo po zmianie stron już tylko oni punktowali. Zaczęło się od rzutu karnego Banaszka. Następnie przyłożenie zdobył Kacper Krużycki. 3-punktowe prowadzenie utrzymywało się przez blisko 20 minut, ale wtedy miejscowi podwyższyli jeszcze na 31:21.

Wynik nie uległ już zmianie, co oznaczało, że żadna z drużyn nie otrzyma punktu bonusowego. Natomiast pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Arka. Z kolei Lechia musi na nie poczekać przynajmniej do 3. kolejki.

Edach Budowlani Lublin - Arka Gdynia 28:21. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Edach Budowlani Lublin - Arka Gdynia 28:21. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu