• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk w 40. derbach Trójmiasta. Gospodarze bombowi, goście na wojnie

Jacek Główczyński, Rafał Sumowski
13 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 
Czym zaskoczą nas 40. derby Arka Gdynia - Lechia Gdańsk? Na zdjęciu z listopada ubiegłego roku w głównej roli Marcus i Błażej Augustyn. Czym zaskoczą nas 40. derby Arka Gdynia - Lechia Gdańsk? Na zdjęciu z listopada ubiegłego roku w głównej roli Marcus i Błażej Augustyn.

- Chciałbym widzieć Arkę Gdynia bombową. Wszystko zrobimy, aby była radość na naszym stadionie - deklaruje trener gospodarzy, Leszek Ojrzyński. - Czujemy się mocniejsi niż przed poprzednimi derbami. Tu nie ma kolegów, przyjaciół i przeprosin. Ta rywalizacja to wojna - zapowiada Piotr Stokowiec, szkoleniowiec Lechii Gdańsk, ale w domu zostawia Sławomira Peszkę, by nie prowokować. 40. derby Trójmiasta między tymi klubami rozpoczną się w piątek o godzinie 18 przy ul. Olimpijskiej. Od 12 pracować będą stadionowe kasy, do których skierowanych zostanie około tysiąca biletów. Mogą je nabyć ci, którzy co najmniej raz byli na meczu żółto-niebieskich w obecnym i poprzednim sezonie. Obowiązuje zakaz wejścia na obiekt dla zorganizowanej grupy kibiców gości.PRZECZYTAJ, JAK MOŻNA BYŁO KUPIĆ BILET NA DERBY W GDYNI

Relacja LIVE


Typowanie wyników

Gdynia, Olimpijska 5/9
HIT
5 pkt.
ARKA Gdynia
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

37% 255 typowań ARKA Gdynia
16% 114 typowań REMIS
47% 327 typowań LECHIA Gdańsk

Twoje daneRAFAŁ SIEMASZKO KRYTYKUJE PIŁKARZY, A CHWALI KIBICÓW LECHII GDAŃSK. PRZECZYTAJ WYWIAD Z NAPASTNIKIEM ARKI GDYNIA

Trenerzy krzyżują szpady i idą na wojnęLeszek Ojrzyński: Po poprzednim meczu rozmawiałem z Piotrem Stokowcem, potem jeszcze raz się zdzwoniliśmy i to tyle. Teraz nie ma co rozmawiać, tylko trzeba krzyżować szpady. Obie drużyny potrzebują punktów. Lechia na pewno będzie chciała się postawić i być górą, ale my musimy odwrócić sytuację. Nie tylko tanio skóry nie sprzedamy, a będziemy chcieli ten mecz zagrać na swoich warunkach.

JAKUB WAWRZYNIAK: DERBY TO EWIDENTNIE MECZ, KTÓRY GRA SIĘ DLA KIBICÓW. SPRAWDŹ, CO JESZCZE MÓWI OBROŃCA LECHII GDAŃSK

Piotr Stokowiec: Z trenerem Ojrzyńskim szanujemy się, ale tu nie ma kolegów, przyjaciół i przeprosin. Ta rywalizacja to wojna. Jest za to szacunek dla rywala. Trójmiasto wiele lat czekało na derby, które są smaczkiem. W Łodzi od lat nie było takich meczów, więc my tutaj cieszmy się nimi i nie przekraczajmy granic. Kilka tych świąt w Trójmieście było przez te derby i oby kolejne też były ciekawym widowiskiem.

Liga Mistrzów nadzieją dla Arki, przestrogą dla LechiiOjrzyński: Ostatnie derby to już historia. W ćwierćfinałach Ligi Mistrzów widzieliśmy, że tydzień temu ktoś był górą, a po tygodniu sytuacja się odwraca. To jest piękne w piłce. Nikomu szans nie można zabierać. Faworyt jest przed meczem, ale potem boisko pokazuje co innego. My w Gdańsku przede wszystkim nie byliśmy Arką. Teraz czas to poprawić i przypomnieć, jakie piękne mecze potrafiliśmy grać i wygrywać nawet z najlepszymi drużynami ligowymi w kraju i nie tylko. Fundamentem będzie zaangażowanie i determinacja. Pod tym względem ostatnio ulegliśmy Lechii. Ponadto rywale wykorzystali w pierwszej połowie perfekcyjnie nasze błędy i dlatego byliśmy trochę upokorzeni, a potem to zdecydowało o wyniku. Po prostu nie sprostaliśmy wtedy zadaniu i czas w piątek zmienić.

KONFLIKT NA WALNYM ZGROMADZENIU LECHII. SPRAWDŹ, O CO POSZŁO I KTO WYSZEDŁ Z OBRAD?

Stokowiec: Ostatnie mecze w Lidze Mistrzów pokazują, że to co wydarzyło się tydzień wcześniej, zaraz może być nieaktualne i trzeba mieć się na baczności. Omówienie rywala robimy na bieżąco, a to wszystko jest świeże po ostatnim meczu i nie musimy poświęcać na to wiele czasu. Dbamy o przygotowanie motoryczne, szykujemy się na trudniejsze spotkanie niż poprzednie i mamy plan. Czujemy się coraz mocniejsi, coraz bardziej zgrani. Jedziemy do Gdyni z szacunkiem dla rywala, ale bez bojaźni. Czujemy się mocniejsi niż przed poprzednimi derbami. Wygrana podniosła morale, ale nie popadamy w euforię. Mamy świadomość, że potrzebowaliśmy czasu i dalej go potrzebujemy.

Arka nie kalkuluje: derby czy Puchar Polski?Ojrzyński: Chwytasz najbliższą szansę, która jest i potem patrzysz, co życie przyniesie. Dlatego najważniejsze są derby, a dopiero po nich będziemy myśleć o wtorkowym spotkaniu o finał Pucharu Polski. Nie można kalkulować, bo zawsze można się przeliczyć. Na przykład, będzie się chciało oszczędzić trzech zawodników w pierwszym spotkaniu, a przecież nie ma gwarancji, że zagrają w drugim, bo zawsze mogą być choroby, czy inne zdarzenia losowe. Dlatego na Lechię wybierzemy taki skład, by zagrał na tyle dobrze, aby wygrać. Wiemy, jak ważny jest ten mecz. Ponadto teraz sytuacja jest inna niż przed tygodniem. Poprzednio przed derbami graliśmy w Kielcach, a zatem była podróż, co wpływało i na zmęczenie. Teraz gramy oba mecze u siebie i trzeba się maksymalnie sprężyć na oba. Jest więcej czasu na odnowę, pewne rzeczy można lepiej zaplanować. Piłkarze to co prawda nie roboty, ale nie po to solidnie trenują, by nie dać sobie rady z grą i w piątek, i we wtorek. Między tymi spotkaniami będzie czas, aby zregenerować siły.

SPRAWDŹ NASZĄ SYMULACJĘ WYNIKÓW GRUPY SPADKOWEJ EKSTRAKLASY. CZY ARKA LUB LECHIA MAJĄ SIĘ CZEGO OBAWIAĆ?

KOMISJA LIGI UKARAŁA PIŁKARZY LECHII FINANSOWO
Komunikat z 12.04.2018 roku
"W związku z zachowaniem po meczu Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Arka Gdynia Komisja Ligi postanowiła wymierzyć Sławomirowi Peszce karę finansową w wysokości tysiąca złotych, a Simeonowi Sławczewowi karę dwóch tysiąca złotych"


PRZECZYTAJ, JAK TRENER OJRZYŃSKI TŁUMACZYŁ OSTATNIĄ PRZEGRANĄ W DERBACH TRÓJMIASTA

Lechia zamyka Sławomira Peszko w klubie, by nie szukał przygódStokowiec: Sławka Peszkę musimy zamknąć w klubie, żeby nie szukał przygód. Tam gdzie jest, dużo się dzieje - zarówno dobrego jak i złego. Cały czas jest w centrum zainteresowania. Peszko to firma i gdyby te różne sytuacja przydarzyły się innemu zawodnikowi, pewnie ludzie przeszliby obok nich obojętni, a w jego przypadku cokolwiek się nie stanie, od razu jest gruba afera. To, że wypadł za kartki to część gry. Przekonamy się kto go zastąpi w meczu. Widać, że Sławek odżywa i gra coraz lepiej. Będzie jeszcze z niego pociecha. Chciał bardzo jechać na mecz do Gdyni, ale ja nie chcę prowokacji.

PIOTR STOKOWIEC: W TYM SEZONIE NIE BĘDZIE TO LECHIA MOICH MARZEŃ. PRZECZYTAJ, KIEDY TO SIĘ MOŻE ZMIENIĆ.

Ten incydent po ostatnim meczu można rozpatrywać zero-jedynkowo. Materiał w sieci został troszkę spreparowany. Nie chcę być adwokatem diabła. Nie chcę rozstrzygać, na ile było w tym premedytacji, ile bezmyślności, a ile zbiegu okoliczności. Sławek sam przyznał, że nie wiedział dokładnie, co tam jest. To trochę burza w szklance wody i podgrzewanie atmosfery. Sytuacja jest mocno przejaskrawiona, Stoimy na stanowisku, że w Gdańsku na derbach było sportowe widowisko, bez złośliwości i brzydkich fauli. Na boisku było fair-play, pełen szacunek i brak chamstwa.

WAŻNE FAKTY Z 54-LETNIEJ HISTORII DERBÓW

WYNIKI DERBÓW ARKA GDYNIA - LECHIA GDAŃSK
wynik podawany z perspektywy Arki, kolejno sezon, rozgrywki, wynik w Gdyni, wynik w Gdańsku
• zwycięstwa Arki
• zwycięstwa Lechii
• remisy

1964/65 II liga 1:0 1:2
1965/66 II liga 1:0 2:1
1966/67 II liga 0:0 0:0
1968/69 III liga 0:0 0:0
1972/73 II liga 1:0 1:1
1973/74 II liga 0:0 1:0
1975/76 II liga 1:0 1:1
1983/84 II liga 1:4 0:3
1992/93 II liga 0:0 0:3
1993/94 II liga 0:0 2:3
Puchar Polski 1:0
1994/95 II liga 1:0 0:0
1997/98 III liga 0:3* 0:0
*walkower (mecz przerwany w 87. minucie, na boisku było 1:2)
2007/08 II liga 1:0 0:0
2008/09 Ekstraklasa 0:1 1:2
Puchar Ekstraklasy 2:0 1:0
2009/10 Ekstraklasa 1:2 1:2
2010/11 Ekstraklasa 2:2 0:1
2016/17 Ekstraklasa 1:1 1:2
2017/18 Ekstraklasa 0:1 2:4

BILANS: 39 meczów - 14 zwycięstw Lechii, 14 remisów, 11 zwycięstw Arki, bilans bramek 39:28 dla Lechii (z uwzględnionym walkowerem z 1998 r.)

* UWAGA: w naszej statystyce nie uwzględniamy meczów z sezonu 1995/96 w III lidze, gdyż wówczas z Arką I grały rezerwy Lechii/Olimpii, a oba mecze wygrane przez gospodarzy 4:0 i 3:0 odbyły się w Gdyni. Jeden z nich organizowano nawet w tajemnicy przed kibicami i obejrzało go zaledwie 400 osób!


WYSTAW OCENY PIŁKARZOM ARKI I LECHII ZA OSTATNIE DERBY W GDAŃSKU. ZOBACZ FOTO, VIDEO ORAZ PRZECZYTAJ RELACJĘ

Arka ma być bombowa. Liczy na kibicówOjrzyński: Chciałbym widzieć Arkę bombową, która gra o pełną pulę, wszystko robi, aby to osiągnąć i to wykonuje. Bo chcieć to czasami za mało. Trzeba bardzo chcieć i dążyć do tego, pokazać determinację i energię. Poprzednio to Lechia miała za sobą publiczność, która jej pomagała. Teraz widownia będzie niosła Arkę. Liczę, że dzięki temu w końcu zrobimy to, co powinniśmy zrobić wcześniej. Oczywiście wynik jest najważniejszy, ale celem będzie też zrobienie widowiska dla kibiców, aby byli zadowoleni. Prawdopodobnie będzie komplet naszych kibiców, tym bardziej trzeba pokazać klasę i robić wszystko, aby to zwycięstwo w końcu przyszło. Wszystko zrobimy, aby była radość na naszym stadionie.

Lechia blisko optymalnego składu


Linia obrony lubi stabilizację, jesteśmy blisko optymalnego składu. Jednak tracone bramki bolą. Byłem zły na to, co się wydarzyło w drugiej połowie derbów w Gdańsku. To jest to, z czym mamy problem. Podobnie jak cały zespół, także obrona wciąż się zgrywa. Nie zwykłem publicznie oceniać zawodników indywidualnie. Są rzeczy, o których się nie mówi.

ZMIANA HIERARCHII W OBRONIE LECHII. PRZECZYTAJ WYWIAD ZE STEVENEM VITORIĄ

Mam własną koncepcję i Gersona w niej nie ma. Postawiłem sprawę po męsku i przekazałem mu sam, dlaczego nie widzę go w mojej koncepcji. Poznał wszystkie za i przeciw. Piłkarze powinni szanować takie podejście trenera. Ode mnie oczekuje się konkretów, szkoda czasu na niedopowiedzenia. Gerson potrafi grać, gdzie indziej może będzie lepiej funkcjonował.

Trener Arki na ostatniej prostejTo jest już ostatnia prosta. Mamy marzenie, aby ponownie zagrać w finale Pucharu Polski i cel podstawowy, czyli utrzymanie. Dlatego każde punkty są bardzo ważne. Ja mam kontrakt z Arką do 30 czerwca i żadnych rozmów w tej kwestii nie było. Nie zawsze jest komfort ciągłości pracy. To ryzyko wliczone w ten zawód. W podobnej sytuacji są piłkarze. Z niektórymi są rozmowy, z innymi nie. Zresztą to akurat nie należy do mnie. Nawet nie jest powiadamiany o każdej takiej rozmowie. Do tych spraw trzeba podchodzić zresztą indywidualnie. Komuś ta niepewność co do przyszłości może przeszkadzać, a innych napędzać.

PODSUMOWALIŚMY ROK LESZKA OJRZYŃSKIEGO W ARCE GDYNIA. SPRAWDŹ, JAKĄ OCENĘ WYSTAWIA TRENEROWI PREZES I CO MÓWI O NOWYM KONTRAKCIE?Tabela po 30 kolejkach

Piłka nożna - PKO BP Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech Poznań 30 15 10 5 49:23 55
2 Jagiellonia Białystok 30 16 6 8 45:36 54
3 Legia Warszawa 30 17 3 10 43:31 54
4 Wisła Płock 30 15 4 11 42:35 49
5 Górnik Zabrze 30 12 11 7 56:46 47
6 Korona Kielce 30 11 12 7 44:37 45
7 Wisła Kraków 30 12 8 10 41:36 44
8 Zagłębie Lubin 30 10 13 7 39:33 43
9 Arka Gdynia 30 10 10 10 38:32 40
10 Cracovia 30 10 9 11 40:40 39
11 Śląsk Wrocław 30 7 10 13 35:48 31
12 Pogoń Szczecin 30 8 7 15 34:48 31
13 Piast Gliwice 30 6 12 12 28:38 30
14 Lechia Gdańsk 30 7 10 13 39:51 30
15 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 30 7 8 15 32:52 29
16 Sandecja Nowy Sącz 30 4 13 13 27:46 25
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych) z zaliczeniem wszystkich, dotychczasowych punktów. Drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2018-04-08

Wyniki 30 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 4:2 (4:0)
 • Cracovia - Zagłębie Lubin 2:2 (0:0)
 • Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:3 (0:2)
 • Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:1 (1:0)
 • Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)
 • Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)
 • Sandecja Nowy Sącz - Wisła Kraków 0:0
 • Śląsk Wrocław - Korona Kielce 1:1 (1:0)

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (220) ponad 10 zablokowanych

 • Tylko wygrana nad utrzymankami urzedu miasta którzy uciekli ze swojego stadionu!!! (3)

  • 73 52

  • masz rację Arka dzis wygra (2)

   • 25 36

   • a fryzjer opłacony ? (1)

    podobno do 13..00 ma być kasiorka przekazana

    • 18 12

    • no wiadomo, że lechia ciuła na sędziego i fryzjera - wczoraj w Gdańsku był przecież napad na listonoszkę, dziś też w razie czego jeszcze coś wyżebrzą...

     • 16 16

 • kazda passa sie kończy! Arka dziś wygra i bedzie na lata rzadziła w Trójmieście bo Lechia spadnie (7)

  • 71 130

  • LECHIA juz wygrala panowanie na lata!siedem zwyciestw !!! (3)

   • 28 13

   • jak mówisz, że siedem, to siedem... Arka wygrała 11 razy (nie licząc 2 razy na Lechii-Olimpii Poznań, bo to dziwne "derby") (2)

    • 8 13

    • w ekstraklasie ani razu nie wygrała!!! czytaj ze zrozumieniem. (1)

     a bilans ogólny to 14:11 na korzyść Lechii i nie było Arki w 1 lidze, jak grała Lechia-Olimpia.

     • 13 2

     • derby to derby... takie same emocje, czy ekstraklasa, czy III liga albo nawet w A-klasie

      • 12 0

  • Tiaaaa

   I wtedy się obudziłeś...na górce

   • 9 9

  • Powiadasz?

   Zapytaj się kogokolwiek gdziekolwiek kim są Władcy Północy. aRKA? Nie! Lechia!

   • 0 0

  • śledzie

   o czym marzysz śmierdzilu beczkowy

   • 0 0

 • Czy nasza legenda zagra? jest gotowy? (2)

  • 46 27

  • Kochany Prezesie.

   Nie zwalaj winy na zawodnika, który nie grał w tym sezonie.

   To nie przez niego jesteśmy na 14 miejscu w tabeli. Tylko przez Twoje kierownikowanie.

   I podpisuj się następnym razem.

   • 9 4

  • debilo kretyn ja zwykle na przepustce.

   • 2 1

 • Na stadionie będzie dużo kibiców Lechii, zdziwicie się ilu nas jest:)!!! (13)

  • 89 43

  • i dostaniecie łomot (5)

   wtedy zdziwicie się

   • 30 25

   • zobaczymy:)) (2)

    mam szaliczek arki przygotowany do spalenia na słuparenie:)))

    • 23 23

    • przyjdziesz z dziewczyną, betonku? gumową?

     • 23 12

    • Nie fisiuj

     • 5 0

   • Będziecie spadać za tory (1)

    jak przed laty za górkę

    • 11 14

    • To czekam z niecierpliwością tylko butów żebyś nie zgubił betonowych

     • 22 13

  • w Gdyni do frekwencji gumowych kibiców się nie wlicza, więc się nie napinaj betonie bo ci powietrze zejdzie... buhahhaa :)

   • 21 8

  • (2)

   Czekam na was mój sektor A2 rząd 12 - Tylko Arka Gdynia

   • 10 8

   • W korupcji ucieczce ze swojego stadionu,bicie dzieci TYLKO !!!!!.

    • 1 7

   • twoj sektor ? twoj sektor to moze byc na kortach to stadon baltyku debi.lu

    • 1 3

  • (1)

   Ale że jak... żeby bilet kupuć trzeba było być na meczach w obecnym i zeszłym sezonie... to wy do nas chodzicie prawdziwą piłkę oglądać?? W sumie po drużynie na spadkowym nie ma się co dziwić xD

   • 16 4

   • zaorałeś betona :)
    pewnie FC Arki z Gdańska na Finale na Narodowym był wśród nas, a może nawet na meczu pucharowym w Danii?

    • 7 2

  • To wy macie kibiców?

   myślałam,że samych bandziorów

   • 1 1

 • (13)

  Proponuję, żeby piłkarze Arki się nie napinali w wywiadach i nie komentowali zachowania piłkarzy Lechii ( patrz wczoraj Siemaszko) tylko po prostu spięli poślady i wygrali ten mecz bo bilans derbowy z Lechią mamy tragiczny ( najgorszy od lat). Czas odwrócić tą złą passę. Ciekawe, co powie Rafał i jak ustosunkuje się do wczorajszej wypowiedzi, jeżeli Arka ten mecz przegra? Także nie mówcie nic tylko po prostu wygrajcie.

  • 55 16

  • Czekam na książkę Rafała "Ręki" Siemiaszko. (5)

   Powinien wydać poradnik - "Zasady gry w piłkę....nożną. Jak oszukać sędziego i kibiców."

   Pokazał by w niej sens sportu.

   • 23 9

   • szkoda, że Nikoś ci nie napisał jak walczyć o puchary - od jego czasów bieda.. a sala pucharowa pusta jak głowa Peszkina (4)

    • 13 9

    • Nikoś nie pouczał innych. Nikoś wymuszał. (3)

     A tu jakiś patafian gra ręką, a teraz poucza innych jak maja się zachowywać.

     Wpisuje się w mentalność klubu Arka ?
     Na miejscu prezesa Arki dałbym mu bana na wywiady.
     Bo wychodzi z niego wyrachowany oszust.

     Sens sportu to oszukiwanie ?

     • 6 3

     • Lechia dziady i zegnamy.

      Kazdy beton musi znac swoje miejsce. Sensem sportu w LG to kopanie...

      • 5 7

     • betonie, najpierw naucz kultury swojego prezesa Mandziarę - to dopiero kawał prostaka (1)

      na waszym miejscu spaliłbym się ze wstydu za takiego szefa klubu - i jeszcze pójdzie przed kamery i bełkocze coś bez ładu i składu, np. że Nowaka odda tylko do reprezentacji... no i co? Nowak odszedł na miejsce Nawałki???

      • 5 2

      • Ale ja z chęcią Ci oddam Mandziare. Nawet dopłacę ;)

       Poza tym sekretnie kochacie go - za osiągnięcia Lechii.
       Także się zdecyduj, czy Ci przeszkadza czy nie ;)

       • 0 0

  • I to jest dobry wpis kibica Arki oddający realia meczu... (6)

   A nie jazgot Siemaszki o jakimś fair play w stosunku do gumowych lal

   • 16 3

   • (5)

    jazgot?... Siemaszko spokojnie odpowiadał na pytania dziennikarzy, a że Peszko i Sławczew to idioci, to już wie cała Polska po wczorajszej Komisji Ligi... swoją drogą rzadko się zdarza, żeby piłkarz znieważał barwy klubowe rywala, a w Lechii to buracka tradycja: najpierw idiota Kafarski, teraz ci dwaj... dla mnie to jest OK, że Siemaszko jest związany z barwami a nie tak jak w lechii - przywiązanie do klubu polega jedynie na przelewach bankowych

    • 13 4

    • dla ciebie byloby nawet ok jakby ten wasz pajac zlapal pilke w polowie boiska i przebiegl z nia trzymajac do bramki

     ale czego tu sie spodziewac po wlascicielu kutra

     • 5 5

    • Z kopaczami lalek nawet komisja dala syganał - że to buractwo. (3)

     Ale bronienie oszusta Siemiaszki - to pokazuje,że jaka jest Twoja mentalność.

     Oszukać - żeby wygrać.

     Nie dogadamy się. Nie ten poziom.

     Miłego dnia.

     • 3 6

     • O czym bredzisz? Ten klubik LG nie powinien istniec lub powinien grac jako Olimpia

      To dopiero przekret i poziom sportowy.

      • 5 5

     • ''Sport bez oszustów'' - powiadasz (1)

      to w takim razie ''uczciwy'' anonimowy kibicu proponuje Ci napisać do Maradony i powiedzieć Mu to publicznie: ''Sport bez oszustów''
      Czy wiesz (wyobrażasz sobie) co by Cie za to spotkało ze strony argeńtyńskich kibiców??? Kazali by Ci chyba wprost zeżreć transparent z napisem ''Sport bez oszustów'' a gdybyś tego nie chciał zrobić, to najzwyczajniej w świecie by Cie ''uczciwoto'' zlinczowali.
      Teraz wiesz, domyślasz się na jakim świecie żyjesz? Czy nadal masz z tym problem?

      • 4 0

      • Jak przekonań oszusta - że robi źle ?

       Anglicy jakoś Maradony nie kochają.

       Oszuści lubią swoich oszustów.

       Usprawiedliwianie Siemaszki Maradoną....... Jak ktoś ma mentalność oszusta - to taki zostanie. Nie przekonam go.
       Jeśli jesteś kibicem Arki i popierasz oszustwa ?.....tu niema pola do dyskusji :) Dla mnie.

       • 0 0

 • Tylko Arka w Gdańsku (1)

  Całe nasze miasto kibicuje najbardziej utytułowanemu klubowi Pomorza!

  • 45 81

  • Ze srebrzyska nadajesz? Przywiezli cie z gdyni?

   • 7 3

 • W Trójmieście tylko Lechia i Bałtyk. (11)

  Te drużyny są znane i szanowane.

  • 76 45

  • znane z 5 ligi i dołow tabeli ekstraklasy? (5)

   najbardziej utytułowana i najlepsza na Pomorzu jest Arka

   • 14 24

   • drukArka raczej..

    • 16 13

   • ile zarzutów korupcyjnych. jeszcze niedawno trenerem był Grzegorz N a po boisku biegał Krzysztof S. (1)

    • 13 10

    • Lubimy plotkować co... to wypada z cherezją na pudelka

     • 1 1

   • heh (1)

    chlopie podniecasz sie pierwszy raz od 10 lat arka jest wyżej w tabeli niż Lechia, przez 10 lat to Lechia byla zawsze wyżej, często w pierwszej 5 a wy graliscie ogony, nie wspomne juz o regularnych łomotach w derbach, więc zamilcz i przyjmij z godnościa kolejną porażkę!

    • 11 8

    • co było to było... dziś jest mecz i okaże się kto naprawdę rządzi w Trójmieście: Śledzie czy gumowe lale z gdańska

     • 4 2

  • hahahahah (2)

   szczegolnie jak betony kupowaly z 3 ligi mecze gdy donek dowiedzial sie o euro i budownie bursztynka wtedy to bylo ciekawie wystarczy sprawdzic bramki w dolicznonych minutach ile takich meczow przesadzilo o punktach i nagle lechijka z 3 ligi pyk i ekstraklasa taka to lechijka ciekawa a tak od wszystkich baty zbierali wasz jeden gimbas na youstube nawet wymienial najlepsze ekipy Arke Gdynia z zielona szmata na lbie

   • 6 4

   • Jeśli masz na to dowody do idź do prokuratury ja nie to milcz rybi łbie nie wszyscy są tacy jak wy !!!!

    • 3 5

   • Jeśli masz na to dowody do idź do prokuratury ja nie to milcz rybi łbie nie wszyscy są tacy jak wy !!!!

    • 3 4

  • precz z komuną, ZOMO-lechią, stanem wojennym i pucharem Nikosia... (1)

   • 5 3

   • ty bezdomny calkiem ci od***lo ?

    • 0 1

 • Mandziary trzeba się definitywnie pozbyć (11)

  A od Mili ręce precz - strzelił gola niemcowi.

  • 19 26

  • a Wawrzyniak 2011 pamiętamy (1)

   • 5 5

   • fakt to pechowy grajek

    a konsorcjum pozbywa się najlepszych którzy strzelają gole w innych klubach

    • 2 5

  • I złamał poprzeczkę Związkowi Radzieckiemu....a sorki, to nie z tego filmu ;)

   • 8 0

  • tak czy siak konsurcjum na miarę amber gold śmierdzi

   co na to PZPN i Min. Sportu ?

   • 4 1

  • mila niech kończy kontrakt i niech wyp....la z klubu!!! (1)

   • 5 5

   • kończy 30.06 natomiast stary Wawrzyniak szuka pracy do emerytury

    Polska Niemcy 2:2 pamiętamy

    • 3 4

  • 100-kowiec rzekł:

   "Peszko to firma"....chyba "sklep"

   • 7 5

  • krótka pamięć

   Mandy zamknął wam buzie jednym meczem a tu 14 miejsce (na koniec sezonu max. 9-te). A to klęska dla nas.

   • 3 0

  • Mandziukić juz jest spoko ? ok ok

   • 2 0

  • dlaczego w UPC nie ma Eurosport 2 ?

   • 1 1

  • stokowiec czyści skład , Mandziara zarząd, niedługo zostanie tylko Peszko i Mila

   • 1 0

 • Mecz mało ważny (3)

  Takie mecze z drużynami z dołu tabeli są teraz nieistotne ważny jest Puchar Polski a niech lechijka się cieszy z wygranych derbów bo to jedyny ich sukces

  • 38 41

  • Jak prezes i właściciel traktuje trenera i piłkarzy?? tylko część kibiców arki miała honor i napisała otwarty list.

   gdzie reszta????

   • 7 3

  • ciąg dalszy konfliktu w Arce Gdynia między kibicami a prezesem Wojciechem Pertkiewiczem i właścicielem Dominikiem Midakiem. Ten drugi oraz doradzający klubowi Piotr Włodarczyk zajmują ważne stanowiska w firmie, która jako podstawowy profil działalności ma kategorię oznaczającą też zakłady bukmacherskie. Wywołało to w ostatnim czasie spore poruszenie w internecie. – To ogólna kategoria PKD, w której mieszczą się też zakłady wyścigów konnych. Ktoś zobaczył w KRS „zakłady bukmacherskie” i robi się wielką aferę. Ta spółka nie ma i nie będzie miała nic wspólnego z zakładami bukmacherskimi – ucina spekulacje Midak.

   • 2 0

  • o pietruszkę

   oba zespoły już dawno pod kreską

   • 0 0

 • Kto wygra mecz? Lechia..to już nudne i oczywiste.. (2)

  Pomimo napinek w necie, śledzie nigdy derbów nie wygraj
  psPozdrowienia od Peszki dla fairpley łapki-Siemaszki.To dopiero było żałosne w wykonaniu śledzia...

  • 50 36

  • idź w tango z gumową lalą, betonie... nawet Krycha Pawłowicz i Anka Grodzka cię olewa, heheheh :)

   • 2 4

  • A wiesz kto miał passę 13 meczów bez zwycięstwa w derbach?

   Tak wy cegły

   • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

ŁKS Łódź
63% Arka Gdynia
23% REMIS
14% ŁKS Łódź

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Frąckowiak 1 4 100%
2 Krzysztof Kmieć 1 4 100%
3 Andrzej Maciejewski 1 4 100%
4 Jakub Kiliński 1 4 100%
5 Mirosław Najdekier 1 4 100%

Ostatnie wyniki Arki

22 lipca 2024, godz. 19:00
16% Stal Rzeszów
24% REMIS
60% Arka Gdynia
76% ARKA Gdynia
8% REMIS
16% Motor Lublin

Najbliższy mecz Lechii

91% LECHIA Gdańsk
6% REMIS
3% Motor Lublin

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Karol Zubel 1 4 100%
2 Jacek Łysakowski 1 4 100%
3 Jerzy Piaścik 1 4 100%
4 Tomasz Bobkowski 1 4 100%
5 Andrzej Maciejewski 1 4 100%

Ostatnie wyniki Lechii

Śląsk Wrocław
19 lipca 2024, godz. 20:30
HIT
41% Śląsk Wrocław
26% REMIS
33% Lechia Gdańsk
26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
17% REMIS
74% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane