Wiadomości

Arka Gdynia - Miedź Legnica. Jacek Zieliński: Los mamy we własnych rękach

Arka Gdynia

Jacek Zieliński wierzy, że od czwartkowego meczu z Miedzią Legnica zaczną się dla Arki Gdynia lepsze czasy.
Jacek Zieliński wierzy, że od czwartkowego meczu z Miedzią Legnica zaczną się dla Arki Gdynia lepsze czasy. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Kurczą się szeregi Arki Gdynia. Rafał Siemaszko już zakończył sezon, a szansę na grę w czwartek Michała Janoty oceniane są 50 do 50. Na pewno zabraknie Nabila Aankoura, który pauzuje po czwartej żółtej kartce. Mimo to Jacek Zieliński tych piłkarzy, którzy pozostali mu do dyspozycji, stara się zarazić optymizmem. - Wierzę głęboko, że się przełamią, bo potrafią grać w piłkę. Nadal mamy swój los we własnych rękach - podkreśla trener żółto-niebieskich. W 32. kolejce przy ul. Olimpijskiej mecz z Miedzią Legnica. Początek gry o godzinie 18.Relacja LIVE
2:0
ARKA
Gdynia
Miedź
Legnica

25 kwietnia 2019, godz. 18:00  zobacz relację LIVE!


Typowanie wyników

mecz ligowy
25.04.2019 godz.18:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

68%

239 typowań

x

18%

64 typowania

2

14%

50 typowańArka musi pomóc sobie sama- Opinie, które "spuszczają Arkę z ligi" do nas docierają, ale wielkiego wrażenia nie robią. Nadal mamy swój los we własnych rękach. Nie można dopuścić, abyśmy stali się uzależnieni od wyników innych. Gdy będziemy wygrywać, na nikogo nie trzeba się będzie oglądać. W tej chwili nawet nie ma sensu bawić się w przypuszczenia, ile punktów jest potrzebnych do utrzymania, bo to z roku na rok się zmienia. Naszym celem jest, aby punktować we wszystkich meczach, które pozostały nam do końca sezonu - deklaruje Jacek Zieliński.

Adam Marciniak nazywa rzeczy po imieniu. Przeczytaj, co jego zdaniem jest zmorą ArkiSzkoleniowiec poprowadzi w ekstraklasie Arkę dopiero po raz trzeci, ale już po raz drugi przyjdzie mu się zmierzyć z Miedzią Legnica. Niespełna dwa tygodnie temu skończyło się remisem 1:1.

- Wtedy mieliśmy mecz pod kontrolą i trzeba było tylko "dobić" Miedź. Nie zrobiliśmy tego. Teraz jesteśmy bogatsi o tamto doświadczenie. Liczy się to, co w głowach i sercach - dodaje szkoleniowiec.

Arka ma coraz mniej "wojska"Informowaliśmy wcześniej, że z powodu kontuzji sezon zakończyli: Aleksandyr KolewJan Łoś. Obecnie do tego grona, również z powodów zdrowotnych dołączył Rafał Siemaszko.

W czwartek zabraknie także Nabila Aankoura, który pauzuje po czwartej żółtej kartce. Natomiast szansę na grę w Michała Janoty oceniane są 50 do 50. Pomocnik w Zabrzu nie dokończył meczu z powodu urazu stawu skokowego.

- Mamy problemy, jeśli chodzi o ofensywne formacje. Musimy zagrać inaczej, może w innym ustawieniu. W ostatnim meczu pojawiały się kłopoty, gdy byliśmy około 30 metrów od bramki przeciwnika. Nad tym pracowaliśmy. W tych sektorach boiska potrzeba więcej chłodnej głowy, a czasami i improwizacji - przyznaje trener Zieliński.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 1:0. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowiTen ostatni atrybut w poczynania żółto-niebieskich może wnieść Marcus, którego szkoleniowiec przymierza do każdej z ofensywnych pozycji, czyli nr 7, 9, 10 i 11.

- Mogę zagrać nawet na bramce, jeśli będzie taka potrzeba. Już na pierwszej rozmowie z trenerem Zielińskim powiedziałem, że chce pomóc drużynie i to niezależnie od tego, czy zacznę od początku, czy dostanę 5 czy 15 minut w meczu. Tym bardziej, że do tej pory nie wiem, dlaczego Zbigniew Smółka ze mnie nie korzystał. Przed wylotem do Turcji mówił mi, że jestem siódmym skrzydłowym, a potem nie pozwolił mi nawet trenować z pierwszym zespołem, mimo że wstawiła się za mną Rada Drużyny - przypomina 35-latek, który dla Arki w różnych rozgrywkach strzelił ponad 50 goli.

Mecz, Miedź, kluczArka nie wygrała od 15 ligowych kolejek. Od końca sezonu zasadniczego znajduje się w strefie spadkowej. Do bezpiecznej pozycji traci 2 punkty.

- Przed nami mecz klucz. Margines błędu się wyczerpał. Musimy zagrać odważnie i po 3 punkty, Wygrywamy, doskakujemy i jesteśmy w grze. Broni nie składamy. W  dalszym ciągu walczymy. Wierzymy, że od Miedzi ruszymy i odbijemy się, iż to będzie spotkanie przełomowe. Wierzę głęboko, że piłkarze się przełamią, bo potrafią grać w piłkę - deklaruje trener Zieliński.

Aleksandyr Kolew kontuzjowany. Sprawdź, kto poza bułgarskim napastnikiem skończył już sezon w Arce GdyniaMarcus widzi różnice w atmosferze w porównaniu z drużyną, którą opuszczał w styczniu, gdyż wówczas szykowała się do ataku na pierwszą "8", a tą która obecnie gra o utrzymanie.

- Wiadomo jaka jest sytuacja, a zatem nikt nie chodzi z uśmiechem na twarzy. Ale i teraz musimy mieć głowy do góry. Wierzymy, że ta seria się skończy, a jak wygramy to wróci wiara i lepsza gra. Trzeba dać z wątroby i serducha oraz pokonać Miedź i to obojętnie w jakim stylu - podkreśla Marcus.

Błędy oddać trampkarzomW obecnej sytuacji w Arce równie ważne jak sam trening są rozmowy i odpowiednie nastawienie do gry.

- Pod względem przygotowania fizycznego już wiele nie poprawimy. Przy tak napiętym kalendarzu piłkarze muszą mieć świadomość, że najlepszą regeneracją jest dla nich wypoczynek, który organizują sobie w czasie wolnym. Dużo pracujemy "nad głowami", rozmawiamy, bo ta seria nie może trwać w nieskończoność. Jest też delikatny szlif taktyki. Zwłaszcza praca nad stałymi fragmentami gry. W Zabrzu przy rzucie rożnym zachowaliśmy się jak trampkarze. Taki błąd nie ma prawa się powtórzyć. Tym bardziej, że Górnik nie stwarzał wielu okazji. Defensywa w miarę dobrze funkcjonowała. Jednak tylko obroną ligi nie obronimy. Potrzebne są atuty z przodu - ocenia Jacek Zieliński.

Promocja dla kibicówArka wprowadziła promocję na domowe mecze w drugiej fazie rozgrywek. Osoby, które zakupią bilety na spotkania z Miedzią i Zagłębiem Sosnowiec, będą mogły nabyć wejściówkę na pojedynek z Wisłą Kraków w cenie 5 zł.

Oferta dotyczy wszystkich trybun z wyjątkiem sektorów B3/B4 oraz VIP. Usługa jest aktywna tylko do 25 kwietnia do godziny 20. Na dwa pierwsze mecze obowiązuje ceny z pierwszej kategorii.

Marcus i Arka muszą sobie pomóc. Przeczytaj wywiad z piłkarzem przywróconym do pierwszej drużyny z rezerwCeny biletów na mecze Arki w sezonie 2020/21

bilet Arka Gdynia

Opinie (137) ponad 10 zablokowanych

 • Okręt tonie. Zaczyna się ucieczka. (2)

  Ale wiadomo że zawsze to lepiej nie występować w przegranych meczach i jest więcej czasu na poszukanie sobie czegoś na przyszły sezon.

  • 60 12

  • dobra rada dla Arczan (1)

   Bezpłatny spacer po klifie w czasie meczu odstresuje wasze sfrustrowane zszarpane nerwy.

   • 2 0

   • nie chce byc złym prorokiem

    ale jak przegracie z Miedzianką a Ślask wygra z Zabrzem... Płock raczej wygra bo Korona nie ma już o co grać i robi się słabiutko bo wtedy dla Ślaska wystarcza remis w bezposrednim meczu z Arką

    • 2 0

 • Przestańcie powielać te głupoty wypowiadane przez tą Drużyne (1)

  tylko GRA i zwycięstwa czego oni jeszcze nie rozumieją ??

  • 43 2

  • "tę" a nie "tą" mistrzu ortografii i nie drużyne a drużynę.

   Gdynia to stan umysłu.

   • 1 0

 • Danziger (4)

  Spadek pewny i zasłużony. Ta ekipka jest pół amatorska a dla takich nie ma miejsca w Ekstraklasie. Serio

  • 53 26

  • Amatorska

   Oprócz Lecha , Legii i Jagi całą reszta to półamatorka

   • 7 13

  • (2)

   ta "pół amatorska " drużyna zdobyła w ostatnim czasie PP i dwa SP. Znam kilka drużyn z dużo większym budżetem, którym ta sztuka się nie udała ... i wcale nie trzeba daleko szukać , można dojechać skm-ką :)

   • 6 7

   • Gryf? (1)

    • 3 1

    • narta w majtach?

     • 0 0

 • Szansa jeszcze jest (3)

  Ta liga jest tak slaba, że nawet ll ArkA przy dobrym dniu,ma szanse wygrać np z Jaga. Zakładając, że,finaly odbywają się bez ustawek i bookmacherow,to jeszcze odwrotu nie odtrabiono! Przy dobrym ustawieniu,ze środkowym i skrzydłami,przy odsunięciu V kolumny i zaangażowaniu pozostalych,mozna pokusić się o wygrana
  Nie tylko z Miedzią. Miedź to akurat trening przed np. Śląskiem. Jest też jedno "ALE" czego oczekuje Prezes i ska? I tu akurat nie widzę niczego pozytywnego. Oni już dawno (przed Nowym Rokiem) nas sprzedali. Nie wierzę w ich dobre intencje a co najgorsze, mają "swoich" w drużynie. Ale "Dopóki piłka w grze..."

  • 26 13

  • Kręgosłup V kolumny

   Przetracony: 1 out za kartki, drugi ma duże szanse żeby nie zagrać i tym samym wzmocnić Arke. Niestety dalekowzrocznosc Spolki Likwidacyjnej zaowocowała brakiem zmiennikow.

   • 17 1

  • mirek obudź się bo się zes*ałeś (1)

   • 5 2

   • ok!

    Ale na jawie może być gorzej!Pozdro

    • 1 0

 • Potrzeba sztormu , który to wymiecie (4)

  Piłkarze muszą w swoich głowach zaorać pamięć o Smółce. To nie boisko i przeciwnicy, ale tamten trener wpędził ich w kompleksy. On już nigdy nie powinien trenować żadnych piłkarzy, nawet tych spod bloku.

  • 38 7

  • Wygląda to na szerszy problem (2)

   Wygląda na to, że od kiedy pojawił się Midak ze swoją ekipą, to zaczęło coś w Arce śmierdzieć. Może z czasem ktoś to wyjaśni.

   • 29 1

   • Pieniadze nie smierdza, jak mawiali Rzymianie (1)

    • 0 1

    • A to nie byli przypadkiem starożytni Rosjanie?

     • 1 0

  • A może to piłkarzyki wpędzili się sami w kompleksy "grając" przeciwko trenerowi???

   Ciekawe co powie taki Nalepa, jak przez to że grali na zwolnienie trenera (do czego się pośrednio przyznał w wywiadzie) ,Arka spadnie???
   Mecz ze Śląskiem został przez nich oddany, przez co bezczelnie oszukali kibiców...
   Wszystko zaczęło się od odstawienia Marcusa, który rzekomo był w super formie- szkoda że ostatnio piłkarze Górnika Zabrze tego nie wiedzieli, bo jakoś nie dali mu się pokazać...
   Sytuacja jest groteskowa- trener jako że odpowiada za wynik jest szefem w całej tej układance i to on decyduje kto gra, a kto jest w II drużynie. Tak jest w Rakowie, tak jest w Lechii...i są wyniki. Tylko w Arce ogon macha psem i piłkarzom pomyliły się role...Piłkarze są od grania, koniec i kropka. A tu rada drużyny chce żeby trener tłumaczył się przed nimi ze swoich decyzji, a potem buntuje cały zespół...Szkoda tylko że Michał w derbach nigdy nie jest taki kozak jak w wywiadach, bo wtedy niestety zawsze wychodzi jego słaba psychika i kiepska gra..

   • 5 1

 • Dobry tytuł (3)

  Wszystko we własnych rękach

  • 50 9

  • (2)

   Tylko ten VAR teraz :(
   Jak grać ?

   • 4 0

   • Jak widać (1)

    Po meczu pogoni z lechia i np. 4 bramka nawet var tu nie pomorze bo liga jest ustawiona.

    • 1 12

    • pomorze? xD

     arczanie bez matury powinni miec zakaz pisania komentarzy.

     • 14 0

 • I co dalej?

  Pomyśleć, że jeszcze niedawno Arka grała "na tak" i chociaż efekty nie zawsze były pozytywne, to dało się to oglądać a i sukcesy jakieś w końcu były. Komu to przeszkadzało?

  • 31 1

 • Bagno (1)

  Wszystko zaczęło się od zablokowania przez Zarząd transferów.Tych pięciu magików,którzy mieli odejść, postanowiło nie grać,lub symulować grę.Możliwe że w kontraktach mają zapisane,że w razie spadku mają wolną rękę na odejście.Zostanie tylko Markus,Siemaszko i Marciniak.Reszta ucieknie.
  A pseudo właściciel z bandą rządzących czekają tylko na zakończenie rundy,wyprowadzenie ile się da kasy i znikną z pola widzenia.Tylko czekam kiedy ogłoszą,że klub przestaje funkcjonować i zaczniemy od IV ligi.Jeszcze tylko Pan Szczurek wstrzyma dotacje i żegnaj Genia świat się zmienia.

  • 50 5

  • W obecnej sytuacji słabej formy i kontuzji poszczególnych piłkarzy.

   Sulewski,Danielak i Hołtyń powinni trenować z pierwszą drużyną.Brak konkurencji nigdy na dobre nie wyszło.

   • 1 0

 • Dramat

  Niech zaczną trenować zawodnicy drugiej drużyny z ekstraklasą.Nie mówię żeby grali ale o trenowaniù trzeba wprowadzać mlodych.Mają kontrakty

  • 33 2

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Miś Brązuś 41 77 63.4%
2. Edward Skarżyński 39 71 59%
3. Marek Węgrzynowski 41 69 56.1%
4. Witold Stasiewski 41 66 56.1%
5. Hubert Kowalik 41 66 56.1%

Tabela końcowa

Piłka nożna - I liga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Radomiak Radom
2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
3 Górnik Łęczna
4 ŁKS Łódź
5 GKS Tychy
6 ARKA GDYNIA
7 Miedź Legnica
8 Odra Opole
9 Widzew Łódź
10 Sandecja Nowy Sącz
11 Chrobry Głogów
12 Korona Kielce
13 Puszcza Niepołomice
14 GKS 1962 Jastrzębie
15 Stomil Olsztyn
16 Resovia
17 Zagłębie Sosnowiec
18 GKS Bełchatów

Tabela z uwzględnieniem wyników baraży o awans do PKO BP Ekstraklasa

 • Bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasa
 • Radomiak Radom, Bruk-Bet Termalica Nieciecza
 • Awans do PKO BP Ekstraklasa po barażach dla zespołów z miejsc 3-6 Fortuna I liga
 • Górnik Łęczna
 • Degradacja z PKO BP Ekstraklasa
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała
 • Degradacja z Fortuna I liga
 • GKS Bełchatów
 • Bezpośredni awans do Fortuna I liga
 • Górnik Polkowice, GKS Katowice
 • Awans do Fortuna I liga po barażach dla zespołów z miejsc 3-6 III ligi
 • Skra Częstochowa

Playoff

Półfinały
GKS Tychy (k. 2)
1 miejsce po rundzie zasadniczej
1
ARKA GDYNIA
2 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Górnik Łęczna (k. 4)
4 miejsce po rundzie zasadniczej
1
ŁKS Łódź
3 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Finał
ŁKS Łódź
zwycięzca półfinału 1
0
Górnik Łęczna
zwycięzca półfinału 2
1

Terminarz

16.06 (śr) godz.20:30 ARKA Gdynia 0:1 ŁKS Łódź LIVE!
13.06 (nd) godz.12:40 Chrobry Głogów 0:3 ARKA Gdynia LIVE!
05.06 (sob) godz.12:40 ARKA Gdynia 0:2 Radomiak LIVE!
29.05 (sob) godz.17:00 Korona Kielce 3:3 ARKA Gdynia LIVE!
23.05 (nd) godz.12:40 ARKA Gdynia 0:0 Widzew Łódź LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane