Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 1:3 w sparingu. Mateusz Żebrowski z golem i kontuzją

25 czerwca 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Po takich kontrach Arka Gdynia traciła gole w meczu z Olimpią Elbląg

Arka Gdynia przegrała z II-ligową Olimpią Elbląg 1:3 (0:0) w drugim sparingu w trakcie przygotowań do sezonu 2022/23, który był rozgrywany na bocznym boisku GCS przy ul. Olimpijskiej. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Mateusz Żebrowski, który grę musiał opuścić przedwcześnie z powodu kontuzji. Teraz przed żółto-niebiescy tylko trudniejsi rywale. Kolejny sprawdzian 28 czerwca na otwarcie zgrupowania w Gniewinie z występującą w ekstraklasie - Wisłą Płock.

Bramki
Żebrowski 70 - Rajch 48, napastnik testowany 77, 85

ARKA (I połowa): Molenda - Tomal, Marcjanik, Dobrotka, Ziemann - Purzycki, Milewski - Stępień, Adamczyk, Kobacki - Czubak

ARKA (II połowa): Gołoś - Przyborowski, Lipkowski, Stolc, Mikulski - Bednarski - Skóra, Soboczyński (67 Zieliński), Żebrowski (82 Soboczyński) - Aleman, Kuzimski

Janusz Gol w Arce Gdynia. Poznaj piłkarskie cv 36-letniego pomocnika

Olimpia Elbląg w ubiegłym sezonie zajęła 9. miejsce w rozgrywkach eWinner II liga. Do Raduni Stężyca, która gościła na bocznym boisku Gdyńskiego Centrum Sportu przed tygodniem, straciła 7 punktów. Jednak ul. Olimpijską opuszczała z lepszym wynikiem niż poprzednicy.

Arka Gdynia wystąpiła w drugim sparingu jeszcze bez rutynowanych piłkarzy, pozyskanych w ostatnich dniach z Górnika Łęczna: Janusza GolaBartosza Rymaniaka. Trener Ryszard Tarasiewicz zgrywał obronę z tych zawodników, których ma obecnie do dyspozycji. W bloku defensywnym w porównaniu sprzed tygodniem i meczem z Radunią (0:0) nie zaszły żadne zmiany.

Arka Gdynia rozpoczęła sprzedaż karnetów. Kto zapłaci mniej, a kto więcej?

Arka Gdynia - ruchy transferowe przed sezonem 2022/23

Przyszli
Janusz Gol (pozycja: pomocnik, poprzedni klub: Górnik Łęczna, wolny transfer, kontrakt w Arce Gdynia do 30.06.2024)
Bartosz Rymaniak (obrońca, Górnik Łęczna, wolny transfer, 30.06.2024)
Przemysław Stolc (obrońca, KKS 1925 Kalisz, wolny transfer, 30.06.2024 z opcją przedłużenia o kolejny rok)
Adrian Purzycki (paszport: Polska/Anglia, pomocnik, Górnik Polkowice, wolny transfer, 30.06.2024 z opcją przedłużenia o kolejny sezon)
Marcel Ziemann (obrońca, Chrobry Głogów, wolny transfer, 30.06.2025)

Przedłużyli kontrakty
Hubert Adamczyk (pomocnik, do 30.06.2025)
Martin Dorotka (Słowacja, obrońca, 30.06.2024)
Ryszard Tarasiewicz (I trener, 30.06.2023)
Tomasz Wolak (asystent I trener, 30.06.2023)
Fabian Hiszpański (pomocnik/obrońca, 30.06.2023)

Odeszli
Djibril Diaw (paszport, Senegal, obrońca, Stade Lavallois, po zakończenia wypożyczenia w Arce, wypożyczenie z Ruchu Lwów),
Mikołaj Łabojko (pomocnik, nowy klub: Odra Opole po powrocie z wypożyczenia z Wigier Suwałki, wypożyczenie do 30.06.2023)
Adam Deja (pomocnik, Korona Kielce, wolny transfer)
Gordan Bunoza, Paweł Sasin (obaj obrońcy), Leonid Otczenaszenko, Dariusz Szczerbal (obaj bramkarze) - niepotwierdzeni oficjalnie przez klub, koniec kontraktów 30.06.2022

Mogą odejść
Marcus (pomocnik) - koniec kontraktu 30.06.2022
Olaf Kobacki (skrzydłowy/wahadłowy) - zainteresowanie klubów ekstraklasy
Hubert Adamczyk (pomocnik) - zainteresowanie klubów ekstraklasy i zagranicznych

Aktualna kadra Arki Gdynia

4 piłkarzy z ważnymi kontraktami nie zagrało w sparingu Arki Gdynia. Jaka czeka ich przyszłość?

Marcel Ziemann ponownie zatem zagrał na lewej stronie obrony. Jednak to, że ten piłkarz lepiej operuje prawą nogą doskonale wiedzieli rywale. Gdy tylko włączał się do akcji ofensywnych, bramkarz Olimpii Elbląg - Andrzej Witan głośno instruował kolegów: "prawa noga". Ziemannowi udało się zatem tylko raz dojść do uderzenia. Uczynił to niemal równo z ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy, ale Witan nie miał kłopotów ze złapaniem piłki.

O wiele więcej wysiłku musiał włożyć w obronę strzału Huberta Adamczyka w 9. minucie. Natomiast w 36. minucie wydawało się, że nikt nie naprawi jego błędu. Po zbyt krótkim wybiciu bramkarza Karol Czubak wyłożył piłkę na 15. metr do Mateusza Stępienia, ale ten nie trafił, choć miał przed sobą praktycznie już pustą bramkę.

Poznaj młodą siłę Arki Gdynia. Który z tych piłkarzy ma największy potencjał?

Mateusz Żebrowski strzelił honorowego gola dla Arki Gdynia w sparingu z Olimpią Elbląg, ale występ okupił też kontuzją. Mateusz Żebrowski strzelił honorowego gola dla Arki Gdynia w sparingu z Olimpią Elbląg, ale występ okupił też kontuzją.
Stępień obok Olafa Kubackiego na skrzydłach, Sebastiana Milewskiego na środku drugiej linii oraz Michał Molenda w bramce to były jedyne zmiany w stosunku do "11" wyjściowej na sparing z Radunią. Gdyński szkoleniowiec ponownie zdecydował się na wariant 1-4-2-3-1 do przerwy.

Po zmianie stron trener Tarasiewicz odmłodził skład. Poza dwoma juniorami: Kasjan LipkowskiKacper Skóra, którzy są już członkami pierwszej drużyny, do gry weszło czterech piłkarzy z zespołu juniorów i rezerw, którzy zostali dołączeni do seniorów dopiero od początku tego okresu przygotowawczego, a w trakcie połowy pojawił się i piąty. Najlepsze wrażenie wśród nich, ale w akcjach do przodu, sprawiał Kornel Przyborowski. 19-latek jest nominalnym skrzydłowym, gdy w sparingu musiał mierzyć się z rolą prawego obrońcy.

Arka Gdynia pozyskała rutyniarza.. Przeczytaj o transferze Bartosza Rymaniaka

Widać było, że ci zawodnicy grają w tym zestawieniu po raz pierwszy. Pozostawiali dużo miejsca zwłaszcza w środku pola i goście mogli bez problemu wyprowadzać kontrataki. Już w 48. minucie prowadzenie dla elblążan zdobył Marcin Rajch.

Potem goście mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje na poprawienie wyniku, ale pudłowali w dobrych sytuacjach. Arka wyrównała po indywidualnej akcji Mateusza Żebrowskiego.

Arka Gdynia straciła środkowego obrońcę. Sprawdź, kto zagra we Francji

Remisem gospodarze cieszyli się tylko 7 minut i to wliczając przerwę na uzupełnienie napojów, którą sędzia zarządzał w każdej połowie z uwagi na panujący upał. Pecha miał także Żebrowski, który nie dotrwał na boisku do końca sparingu. Wspierając kolegów w obronie doznał urazu stawu skokowego w prawej nodze.

Końcowy wynik ustalił napastnik, który przebywa na testach. Jego autorstwa były dwa gole. Na razie pozostaje... anonimowy.

- Jeszcze pracujemy. Za wcześnie na nazwisko - stwierdził Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg.

Sprawdź, ile Arka Gdynia zapłaciła pośrednikom?