Prezentacja
Paweł Abbott (były zawodnik)
Dane:- ur:
- 1982
Ur. 5 maja 1982 roku w angielskim York.
Pozycja: napastnik
Kariera piłkarska:
1999–2000 ŁKS Łódź, 2001–2003 Preston North End, 2002-2003 Bury (wyp.), 2004 Huddersfield Town (wyp.), 2004–2007 Huddersfield Town, 2007 Swansea City, 2007–2009 Darlington F.C., 2009–2010 Oldham Athletic, 2010–2011 Charlton Athletic, 2011–2012 Ruch Chorzów, 2012–2014 Zawisza Bydgoszcz, 2014–2017 ARKA GDYNIA, 2017-2018 Stomil Olsztyn
Największe sukcesy: Puchar Polski 2014, 2017
W Arce: od lipca 2014 do 30 czerwca 2017 roku. Najskuteczniejszy piłkarz zespołu w sezonie, w którym zdobyła awans do ekstraklasy (2015/16 - 12 goli). W 2017 roku zdobył z żółto-niebieskimi Puchar Polski. Po wygaśnięciu kontraktu jako wolny piłkarz przeszedł do Stomilu Olsztyn.
fot. arka.gdynia.pl
Wykres ocen w kolejnych meczach
Oceny w kolejnych meczach
Aktualna kadra Arki
- Wojciech Łobodziński
- ur.
- 1982
Hubert Adamczyk- ur.
- 1998
- wzrost
- 180
- Ołeksandr Azacki
- ur.
- 1994
- wzrost
- 192
Michał Borecki- ur.
- 1997
- wzrost
- 181
- Martin Chudy
- ur.
- 1989
- wzrost
- 187
Karol Czubak- ur.
- 2000
- wzrost
- 193
- Paweł Depka
- ur.
- 2005
- wzrost
- 196
Mateusz Derc- ur.
- 2007
- Martin Dobrotka
- ur.
- 1985
- wzrost
- 183
- Dawid Gojny
- ur.
- 1994
- wzrost
- 179
Janusz Gol- ur.
- 1985
- wzrost
- 182
- Abdallah Hafez
- ur.
- 1998
- wzrost
- 179
Adrian Jurkiewicz- ur.
- 2005
- Olaf Kobacki
- ur.
- 2001
- wzrost
- 178
Paweł Lenarcik- ur.
- 1995
- wzrost
- 189
- Kasjan Lipkowski
- ur.
- 2003
- wzrost
- 188
Michał Marcjanik- ur.
- 1994
- wzrost
- 186
- Sebastian Milewski
- ur.
- 1998
- wzrost
- 175
Marcel Predenkiewicz- ur.
- 2004
- wzrost
- 187
- Wiktor Sawicki
- ur.
- 2006
- wzrost
- 186
Alassane Sidibe- ur.
- 2002
- wzrost
- 180
- Kacper Skóra
- ur.
- 2003
- wzrost
- 177
Jakub Staniszewski- ur.
- 2005
- wzrost
- 178
- Przemysław Stolc
- ur.
- 1994
- wzrost
- 186
Marcel Szymański- ur.
- 2005
- wzrost
- 184
- Hubert Turski
- ur.
- 2003
- wzrost
- 192
Wołodymyr Wereszczak- ur.
- 2006
Najlepiej typujący wyniki Arki
imię i nazwisko | typowań | pkt. | skuteczność |
---|---|---|---|
1. Mirosław Radka | 26 | 48 | 61.5% |
2. Artur Wielkopolski | 25 | 44 | 60% |
3. Sławek Surkont | 27 | 44 | 55.6% |
4. HENRYK GAJEWSKI | 27 | 43 | 51.9% |
5. Mariusz Kamiński | 27 | 43 | 51.9% |