• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka Gdynia. Piotr Rzepka ocenia transfery: Nie było drzemki

Piotr Rzepka
3 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Arka Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Arka Gdynia Arka Gdynia testuje nowego piłkarza. To lewy obrońca
Arka Gdynia w minionym oknie transferowym zakontraktowała w sumie 13 piłkarzy. Na tę liczbę składają się gracze pierwszego zespołu, juniorzy, a także ci, którzy od razu byli wypożyczani do innych zespołów. Na zdjęciu od lewej: Olaf Kobacki i Karol Czubak. Arka Gdynia w minionym oknie transferowym zakontraktowała w sumie 13 piłkarzy. Na tę liczbę składają się gracze pierwszego zespołu, juniorzy, a także ci, którzy od razu byli wypożyczani do innych zespołów. Na zdjęciu od lewej: Olaf Kobacki i Karol Czubak.

"Arka Gdynia miewała słabsze okna transferowe. Po tym widzę sporo pozytywów. W klubie nie było drzemki, a szukanie i dobieranie właściwych ogniw. Teraz drużyna musi objąć właściwy tor. Drużyna, która gra o awans, potrzebuje seryjnych zwycięstw" - ocenia Piotr Rzepka, który do tej pory jest rekordzistą pod względem liczby strzelonych goli ligowych w jednym sezonie w historii żółto-niebieskich, zdobywając 27 bramek. Ponadto Arka zakontraktowała jeszcze 18-letniego Jerzego Tomala. Umowa na dwa lata, z opcją przedłużenia o kolejny rok.Maciej Rosołek wrócił do Arki Gdynia. Zobacz inne transfery z ostatniego dniaDużo ruchów transferowych na newralgicznych pozycjach niesie za sobą ryzyko, nawet jeśli są to bardzo dobrzy piłkarze. Takie rozwiązania wymagają zgrania i świadczą o nie do końca właściwej organizacji klubu. Trzeba mieć rozeznanie, które pozycje wymagają wzmocnienia, a następnie podejmować odpowiednie kroki. Zespół, który chce się rozwijać, musi mieć zachowany kręgosłup. Dzięki temu nie zejdzie poniżej pewnego poziomu.

Dlatego powrót Macieja Rosołka to bardzo dobra wiadomość. Już w poprzednim sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony. Zna specyfikę klubu, więc do drużyny powinien wejść z marszu. Pozostaje tylko kwestia tego, czy "rzucanie" piłkarza z jednego klubu do drugiego nie wpłynie negatywnie na psychikę zawodnika. Jest bardzo utalentowany, ale też musi się rozwijać, aby zaistnieć w piłce na wysokim poziomie.

Piłkarze Lechii i Arki w reprezentacjach narodowych. Gdzie i kiedy zagra Olaf Kobacki?Bardzo dobre wejście do zespołu zaliczył Hubert Adamczyk. Teraz najważniejsze, aby jak najdłużej zachował formę. Niektórzy potrzebują czasu, aby się zaaklimatyzować, ale są też tacy, którzy później mają problemy z potwierdzeniem formy na wyższym poziomie. Dziś widzimy, że to zawodnik, który nie boi się brać odpowiedzialności, jest odważny. To ważna cecha w przypadku ofensywnych zawodników. Takie ryzyko trzeba brać pod uwagę, nawet kosztem strat czy nieudanych akcji. Tylko w taki sposób piłkarz może się przełamać i łapać pewność siebie. Podobna sprawa dotyczy Olafa Kobackiego czy Karola Czubaka.

Hubert Adamczyk ma wymarzony początek sezonu. Będzie najlepszy rok w karierze?Bardzo ciekawym ruchem okazało się sprowadzenie Sebastiana Milewskiego. Uważam, że Arka będzie miała z niego sporo pożytku, gdy wróci on do zdrowia. W Piaście wyglądał na zawodnika dojrzałego jak na swój wiek. Przez kilka sezonów nie schodził poniżej pewnego poziomu, więc potwierdzenie go w Arce jest bardzo prawdopodobne. Prezentuje pragmatyczny sposób grania. Podejmuje wiele przemyślanych decyzji, dlatego po wejściu do składu będzie wartością dodaną w układance trenera Dariusza Marca.

Kiedy do gry będzie gotowy Sebastian Milewski?Arka Gdynia na rynku transferowym - lato 2021


Przyszli:
Jerzy Tomal (pozycja: prawy obrońca, poprzedni klub: Lech Poznań CLJ, kontrakt do 30.06.2023 r. z opcją przedłużenia o kolejny rok)
Maciej Rosołek (napastnik, Legia Warszawa, wypożyczenie do 30.06.2022 r.)
Marcel Predenkiewicz (pomocnik, Arka Gdynia CLJ, kontrakt do 30.06.2024 r. z opcją przedłużenia)
Olaf Kobacki (napastnik, Atalanta Bergamo, wypożyczenie do 30.06.2022 r. z opcją pierwokupu)
Marcel Szymański (napastnik, Radomiak, transfer definitywny, kontrakt do 30.06.2024 r.)
Karol Czubak (napastnik, Widzew Łódź, wolny transfer, 30.06.2024 z opcją przedłużenia)
Daniel Kamiński (pomocnik, KKS 1925 Kalisz, wypożyczenie do 30.06.2022)
Antonio Segura Gonzalez (paszport: Hiszpania, pomocnik, UD Tamaraceite/Hiszpania, wolny transfer, 30.06.2023)
Nestor Gordillo (Hiszpania, pomocnik, KKS 1925 Kalisz, wolny transfer, 30.06.2023)
Michał Molenda (bramkarz, KKS 1925 Kalisz, powrót z wypożyczenia, 30.06.2023)
Martin Dobrotka (Słowacja, obrońca, Wigry Suwałki, wolny transfer, 30.06.2022)
Hermes (asystent pierwszego trenera, Jagiellonia Białystok, 30.06.2023)
Sebastian Milewski (pomocnik, Piast Gliwice, wolny transfer, 30.06.2024)
Hubert Adamczyk (pomocnik, Wisła Płock, wolny transfer, 30.06.2024)

Przedłużyli kontrakty:
Christian Aleman (Ekwador, pomocnik, nowy kontrakt do 30.06.2024)
Michał Bednarski (pomocnik, 30.06.2024)
Marcus (pomocnik, 30.06.2022)
Dariusz Marzec (I trener, 30.06.2022 z opcją przedłużenia o rok)
Janusz Świerad (asystent trenera, 30.06.2022 z opcją przedłużenia o rok)

Odeszli
Jakub Wilczyński (napastnik, Hutnik Kraków, wypożyczenie do 30.06.2022 z opcją ewentualnego skrócenia w przerwie zimowej)
Daniel Kamiński (pomocnik, koniec wypożyczenia, KKS 1925 Kalisz)
Daniel Chmielnicki (obrońca, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)
Łukasz Soszyński (pomocnik, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)
Rafał Wolsztyński (napastnik, nowy klub: SJK Seinajoki, Finlandia)
Antonio Segura Gonzales (pomocnik, KKS 1925 Kalisz, wypożyczenie do 30.06.2022)
Jan Hosek (Czechy, obrońca, 1.FC Bad Koetzting/Niemcy, wolny transfer)
Łukasz Wolsztyński (napastnik, koniec kontraktu)
Bartosz Przybysz (bramkarz, koniec wypożyczenia z Olimpii Elbląg, nie skorzystano z prawa pierwokupu)
Dawid Musiał (trener przygotowania motorycznego i diagnostyki)
Kamil Mazek (skrzydłowy, rozwiązanie kontraktu za porozumienie stron, Chojniczanka)
Juliusz Letniowski (pomocnik, powrót do Lecha Poznań po wypożyczenia)
Maciej Rosołek (napastnik, powrót do Legii Warszawa po wypożyczeniu)
Maciej Kędziorek (II trener, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, Lech Poznań)
Jakub Wawszczyk (obrońca, wolny transfer, Sandecja Nowy Sącz)
Mateusz Młyński (skrzydłowy, po wygaśnięciu kontraktu w Arce 30.06.2021 należny ekwiwalent za wyszkolenie, Wisła Kraków)

Arka Gdynia - aktualna kadra pierwszej drużynyJednak trzeba pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. Możemy chwalić młodych chłopaków, ale w ich przypadku musimy brać pod uwagę sinusoidę formy. Dlatego musi rozkładać się tak, aby kolega nadrabiał, gdy drugi ma słabszy dzień. Tego nie można powiedzieć z kolei o bardziej doświadczonych piłkarzach, a do takich należy zaliczyć Martina Dobrotkę. Dobrze prowadzący się zawodnik nie tylko jest wzorem dla młodszych, ale w jego przypadku można być spokojnym co do ewentualnych błędów. Młody może bazować na szybkości i przy złym ustawieniu nadrobi np. 10 kroków. Natomiast gracz z "trójką" z przodu będzie już tam czekał. A jeśli do tego dołożymy bramki po stałych fragmentach gry, to mamy jasny sygnał dla rywali, że niczego nie mogą być pewni.

Martin Dobrotka wolał Fortuna I Ligę od słowackiej ekstraklasy. Przeczytaj wywiadWidać, że w Arce nie boją się takich ruchów, bo przecież już pół roku wcześniej do klubu trafił 37-letni Paweł Sasin. To są niezbędni piłkarze w szatni, jeśli zespół chce awansować. Podobnych przykładów jest znacznie więcej i to w topowych europejskich drużynach.

Zakontraktowanie nowych piłkarzy wiązało się z pożegnaniem innych. Bracia Wolsztyńscy czy Kamil Mazek musieli znaleźć nowe zespoły, bo nie grali w takim wymiarze, jakiego by sobie życzyli. Wiadomo, że piłkarz niezadowolony obniża swój poziom. Z niewolnika nigdy nie będzie pracownika. W klubie odpowiednio to przeanalizowali i doszli do wniosku, że jeśli seryjnie chcą wygrywać mecze i awansować, to takie ruchy są niezbędne. W zespole zawsze będzie ktoś niezadowolony. Najważniejsze, żeby liczba takich piłkarzy była jak najmniejsza, dlatego trzeba było "dopompować" świeżej krwi.

Arka Gdynia trafiła z młodzieżowcem. Olaf Kobacki z Lazio Rzym do PolskiArka Gdynia miewała słabsze okna transferowe. Po tym widzę sporo pozytywów. W klubie nie było drzemki, a szukanie i dobieranie właściwych ogniw. W Polsce nie można za dużo zdradzać, z kim się rozmawia, kogo by się chciało, bo na tym tracą obie strony. Nie wiemy wszystkiego od kuchni. Jednak należy przyznać, że w Gdyni bywały gorsze okresy transferowe.

Teraz drużyna musi objąć właściwy rok. Drużyna, która gra o awans, potrzebuje seryjnych zwycięstw. Zaliczyła falstart, zwłaszcza jeśli spojrzymy na mecz w Polkowicach. Nie ma i nie będzie drużyny, która przez cały czas będzie na fali wznoszącej. Dołki należy brać pod uwagę. Jednak trzeba mieć taki zespół, który i w takich meczach będzie sobie radził.

Arka Gdynia naprawiła mankamentyTypowanie wyników

ARKA Gdynia
GKS Tychy

Jak typowano

81% 232 typowania ARKA Gdynia
12% 35 typowań REMIS
7% 21 typowań GKS Tychy

Twoje dane

Piotr Rzepka

Osoba

Piotr Rzepka

Piotr Rzepka

Urodzony 13 września 1961 roku w Koszalinie. Trener piłki nożnej. Były piłkarz.
Kariera piłkarska (1975-2004):
Kluby: Gwardia Koszalin, Bałtyk Gdynia, Górnik Zabrze, SC Bastia, En Avant Guingamp, FC Annonay, AC Ajaccio (Francja), Arka Gdynia, Pogoń Lębork, Orlęta Reda, Wisła Tczew, Unia Tczew
Reprezentacja Polski seniorów: 7 meczów/1 gol
Reprezentacja Polski do lat 18: wicemistrz Europy (1980)
Reprezentacja Polski do lat 20: uczestnik finałów mistrzostw świata (1981)
Był środkowym pomocnikiem. Rekordzista pod względem liczby meczów i strzelonych goli w historii występów Bałtyku Gdynia w ekstraklasie (188/22). Rekordzista pod względem liczby strzelonych goli ligowych w jednym sezonie w historii Arki Gdynia (27 - III liga, sezon 1997/98)
Kariera trenerska (od 2004):
Kluby: Kaszuby Połchowo, Unia Tczew, TKP Toruń, GKS Jastrzębie, Odra Opole, Bałtyk Gdynia, Bogdanka Łęczna, Arka Gdynia, Kotwica Kołobrzeg, Gryf Wejherowo, Olimpia Zambrów, Concordia Elbląg, Gryf Wejherowo, Bałtyk Gdynia, Cartusia Kartuzy, Mławianka Mława. Ponadto Dyrektor sportowy Akademii Piłkarskiej Bałtyku Gdynia oraz dyrektor sportowy Elany Toruń. fot. AP Bałtyk Gdynia

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Stal Rzeszów
88% ARKA Gdynia
7% REMIS
5% Stal Rzeszów

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 22 42 63.6%
2 Sławek Surkont 23 41 60.9%
3 HENRYK GAJEWSKI 23 39 56.5%
4 STEFAN SANDACH 23 39 56.5%
5 Artur Wielkopolski 21 38 61.9%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 20 11 4 5 31:20 37
2 GKS Tychy 20 12 1 7 27:22 37
3 Lechia Gdańsk 20 10 5 5 29:18 35
4 Wisła Kraków 20 9 7 4 40:23 34
5 Motor Lublin 19 10 2 7 26:24 32
6 Odra Opole 20 9 4 7 22:19 31
7 Górnik Łęczna 20 7 10 3 20:18 31
8 Wisła Płock 20 8 6 6 28:27 30
9 Miedź Legnica 19 7 8 4 28:19 29
10 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 20 7 7 6 34:27 28
11 GKS Katowice 19 7 6 6 28:22 27
12 Znicz Pruszków 20 8 2 10 16:22 26
13 Stal Rzeszów 20 6 5 9 27:31 23
14 Chrobry Głogów 20 6 4 10 20:33 22
15 Polonia Warszawa 20 5 4 11 24:31 19
16 Resovia 20 5 4 11 21:36 19
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 19 3 8 8 15:27 17
18 Zagłębie Sosnowiec 20 2 5 13 14:31 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 20 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Wisła Płock 3:1 (2:0)
 • Polonia Warszawa - ARKA GDYNIA 0:3 (0:3)
 • GKS Tychy - Odra Opole 2:0 (2:0)
 • Górnik Łęczna - Miedź Legnica 0:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Resovia 2:2 (1:0)
 • Stal Rzeszów - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków 0:1 (0:1)
 • GKS Katowice - Motor Lublin 2:0 (1:0)
 • Mecz zaległy z 17. kolejki
 • Górnik - Tychy 2:0 (1:0)

Ostatnie wyniki Arki

Polonia Warszawa
17 lutego 2024, godz. 17:30
13% Polonia Warszawa
21% REMIS
66% ARKA Gdynia
Górnik Łęczna
77% ARKA Gdynia
14% REMIS
9% Górnik Łęczna

Relacje LIVE

Najczęściej czytane