Arka Gdynia - Posnania 94:7 Nokaut rugbistów. Pierwsze zwycięstwo trenera

dak.
8 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (10)

Arka Rugby

Rugbiści Arki Gdynia wygrali po raz pierwszy od października ubiegłego roku. Rugbiści Arki Gdynia wygrali po raz pierwszy od października ubiegłego roku.

Arka Gdynia rozbiła u siebie Posnanię 94:7 (54:0) w 13. kolejce ekstraligi rugby i zdobyła ofensywny punkt bonusowy. To nie tylko pierwsze zwycięstwo "Buldogów" od października, ale również premierowe dla Łukasza Szostka w roli szkoleniowca, dzięki któremu jego zespół awansował na 7. miejsce.

Lechia Gdańsk - Orkan Sochaczew 0:49. Przeczytaj relację z drugiego sobotniego meczu. Wystaw oceny rugbistom i trenerowi

Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 29, Eujaan Botha 15, Adam Litwińczuk 15, Szymon Sirocki 10, Mateusz Szyc 10, Oskar Zypper 5, Radosław Rakowski 5, Mateusz Kuleta 5

Punkty dla Posnani: Michał Wrona 7

ARKA: Williams (50 Bartkowiak) Mohyła (60 Kuleta), Kasperek (41 Bojke) - Krużycki, Zypper - Kuzimski (61 Kruk-Miler), Chirume (50 Zdunek), Litwińczuk (50 Zdunek) - Szyc - Banaszek - Rakowski, Karasewicz (61 Turzyński), Botha, Sirocki - Mzamo (50 Steindl)

Posnania w obecnym sezonie jest drużyną, przeciwko której drużyny ekstraligi rugby zdobywają najwięcej punktów. Nie inaczej było w przypadku Arki Gdynia.

Arka Gdynia - Posnania. Zobacz transmisję z meczu

"Buldogi" zaczęły bardzo szybko, bo po niespełna 10 minut prowadziły już 14:0. Zaraz potem kolejne przyłożenia zdobyli Eujaan Botha Botha oraz Dawid Banaszek.

Miejscowi mieli już zapewniony ofensywny punkt bonusowy, ale goście również dali o sobie przypomnieć. Byli bliscy odpowiedzi, ale nie wykorzystali swojej okazji, gdy byli pod polem punktowym. To szybko się zemściło, bo po drugiej stronie udało się to zrobić Adamowi Litwińczukowi. Podobnie zresztą uczynił Szymon Sirocki, który w odstępnie 3 minut zaliczył 2 przyłożenia.

Co ciekawe, granica 50 punktów została przekroczona jeszcze przed przerwą, bo kolejne przyłożenie dorzucił Litwińczuk. Dzięki temu gospodarze prowadzili 54:0 po 40 minutach gry.

Wielka Sobota z jajem. Przeczytaj zapowiedź wielkanocnej kolejki ekstraligi rugby

W drugiej połowie arkowcom wystarczyło zaledwie 56 sekund, by podwyższyć wynik. Jednak i goście przyspieszyli i po krótkiej chwili również przyłożyli. Poznaniacy przeprowadzili akcję na dużym fragmencie boiska, by ostatecznie Michał Wrona położył piłkę w wyznaczonym miejscu. To jednak było wszystko, na co było stać przyjezdnych.

Do końca meczu punktowali już tylko rugbiści Arki. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 94:7.

10 Up Fitness Skra Warszawa 13 6 0 7 367:234 -22
* W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż.
* Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
* Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
* Up Fitness Skra Warszawa w 10. kolejce otrzymała trzeciego walkowera. W związku z tym drużyna otrzymała karę -10 punktów, została wykluczona z dalszych rozgrywek, jej kolejne mecze weryfikowane będą jako walkowery 25:0 na korzyść rywali, a jednocześnie klub został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli bez prawa gry w meczu barażowym o utrzymanie.
* Grająca w rundzie jesiennej drużyna Master Pharm Łódź w rundzie wiosennej zmieniła nazwę na Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
Tabela wprowadzona: 2023-04-09

Wyniki 13 kolejki

• ARKA GDYNIA - Posnania 94:7 (54:0)
  • LECHIA GDAŃSK - Orkan Sochaczew 0:49 (0:21)
  • Up Fitness Skra Warszaw - OGNIWO SOPOT 0:25 (walkower)
  • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - Juvenia Kraków 41:20 (24:6)
  • Edach Budowlani Lublin - Awenta Pogoń Siedlce 78:17 (28:10)

• 12 6

• Czarni Gdynia ta wygrana to obowiązek. Zobaczymy mecze z pierwsza czwórka z tabeli. Posnania również przegrałaby wszystkie mecze w 2 lidze.

• 2 1

• (1)

Posnania to jest totalna padaka. Te drużyny z pierwszej 4 jeszcze coś grają, ale reszta to leży i kwiczy.

• 13 3

• fakt, przepaść między górą a dołem tabeli jest gigantyczna

• 5 1

• Areczko (3)

Gdzie Ziętkowski, Szopa i reszta wychowanków?

• 6 4

• Wychowankowie (2)

W Arce od zawsze wychowankowie nie mieli lekko. Klub wolał sprowadzać zawodników zagranicznych którzy niekoniecznie wnosili więcej jakości. Sukcesywnie z nich rezygnowano. Przykłady? np. z rocznika 1998/1999 ostał się tylko Kuzimski. Reszta albo woli grać w Rumii gdzie pozwalają im grać albo pokończyli kariery bo mieli dość traktowania jak statyśći co by ilość w protokole się zgadzała.