• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka Gdynia. Rafał Wolsztyński: Nie spoczniemy na laurach, jesteśmy głodni sukcesu

Rafał Sumowski
27 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 

Arka Gdynia

Rafał Wolsztyński (z piłką) uważa, że zespół Arki został dobrze dopasowany charakterologicznie. Zdaniem napastnika to m.in. dlatego kompletnie przebudowana drużyna szybko zaczęła odnosić zwycięstwa. Rafał Wolsztyński (z piłką) uważa, że zespół Arki został dobrze dopasowany charakterologicznie. Zdaniem napastnika to m.in. dlatego kompletnie przebudowana drużyna szybko zaczęła odnosić zwycięstwa.

- Każdy z tych chłopaków jest głodny sukcesu i chce tu coś osiągnąć. Chłoniemy wiedzę od trenera i sztabu szkoleniowego. Nikt nie spocznie na laurach. Trzeba chcieć więcej - mówi Rafał Wolsztyński, zdobywca zwycięskiej bramki dla Arki Gdynia podczas ostatniego meczu w Niecieczy. Napastnik opowiedział nam m.in. dlaczego ceni sobie współpracę z trenerem Ireneuszem Mamrotem, dlaczego Arce służy polska "szatnia" oraz jaki wpływ na jego karierę miała decyzja o piłkarskiej rozłące z bratem bliźniakiem.Rafał Sumowski: W Niecieczy wszedł pan z ławki i golem zdobytym w 89. minucie meczu uratował pan Arce zwycięstwo. To chyba jeden z takich meczów, które pamięta się do końca życia?

Rafał Wolsztyński: To było wspaniałe uczucie. To moja pierwsza bramka dla Arki i od razu na wagę wygranej, w dodatku na ciężkim terenie. Termalica to jedna z drużyn, które będą aspirowały do walki o ekstraklasę. Dobrze prezentowali się na boisku, mieli pomysł na grę i stwarzali sytuacje. Na szczęście to my strzeliliśmy gola a do tego zagraliśmy kolejny mecz na zero z tyłu. Bardzo się cieszę nie tylko z gola, ale przede wszystkim z wyniku drużyny. Powrót do domu był bardzo przyjemny.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia 0:1. Relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowiPamięta pan podobne trafienia w swojej karierze?

W poprzednim sezonie zdobyłem bramkę na 1:0 dla Widzewa Łódź w Stalowej Woli. Ten gol zapewnił nam zwycięstwo w prestiżowym meczu ze Stalą. Udało się dobić z prawej nogi, gdy Daniel Tanżyna skakał do główki. Piłka gdzieś się odbiła a ja znalazłem się w odpowiednim miejscu i czasie. Gol był inny niż ten w Niecieczy, ale magia podobna.

Sezon rozpoczął pan jako zawodnik Widzewa i dla łodzian zagrał pan nawet w Pucharze Polski. Dopiero później trafił pan do Arki. Dlaczego nie wcześniej?

Miałem kilka propozycji z wyższych lig niż druga. Moja gra w Widzewie został zauważona, a Arka była jednym z klubów, które były mną zainteresowane. Ważna była także opinia pana Kołakowskiego (menedżera zawodnika - dop. red.), który przedstawił mi jak sytuacja w Arce będzie wyglądała. Wiedziałem, że trafiam do klubu, w którym będę dobrze się czuł, miał możliwość regularnej gry i zdrowej rywalizacji. Duże znaczenia miała też osoba trenera. Ireneusz Mamrot zadzwonił do mnie, rozmawialiśmy kilka razy. Widać było po ludziach, których Arka sprowadza, że to wszystko będzie miało przysłowiowe ręce i nogi.


Arka Gdynia piłkarskie szczęście poparła determinacją. Trener dziękuje piłkarzomPo spadku z ekstraklasy Arka przeszła kadrową rewolucję. Zazwyczaj trenerzy proszą o czas dla drużyny, powtarzają że zespół musi się zgrać. W Gdyni zaskoczyliście od razu i macie na koncie komplet zwycięstw. Gdzie tkwi sekret?

Klub pozyskał piłkarzy głodnych sukcesu, którzy są na dorobku. Ta szatnia po prostu pasuje do siebie charakterologicznie. Każdy z tych chłopaków jest głodny sukcesu i chce tu coś osiągnąć. Chłoniemy wiedzę od trenera i sztabu szkoleniowego. Bierzemy ich uwagi do serca i wdrażamy w życie. Wszyscy chcemy iść w jednym kierunku. Udało się szybko stworzyć odpowiedni klimat i wyniki układają się po naszej myśli. Oczywiście ciągle mamy wiele do poprawy i nad tym pracujemy z tygodnia na tydzień. Nikt nie spocznie na laurach. Trzeba chcieć więcej.

W Arce nie ma obcokrajowców, bo przecież Marcus ma nasze obywatelstwo i świetnie mówi po polski. To też ma znaczenie?

Na pewno. Znamy się z krajowych boisk, każdy mówi w tym samym języku i z każdym można porozmawiać, pożartować. Człowiek czuje się inaczej w szatni, gdzie zawsze wie o czym jest mowa. To wszystko sprawia, że aklimatyzacja w takim zespole przebiega po prostu szybciej. Do tego dochodzi zdrowa rywalizacja, ciężka praca, dobre chęci i... jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy.

Zawodnik

Rafał Wolsztyński

Rafał Wolsztyński

ur.
1994
wzrost
180 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Gol w Niecieczy przybliża pana do wyjściowej jedenastki?

Napastników rozlicza się z goli, ale są też inne aspekty ważne pod kątem przydatności piłkarza. Trener rozmawia z każdym z nas. Wiemy co i jak, pracujemy w normalnych warunkach. Nie ma miejsca na obrażanie się. Cieszę się, że pomogłem drużynie, następnym razem może zrobić to ktoś inny. Oczywiście chcę grać jak najwięcej, ale zdaję się na decyzje trenera. Rozpatrujemy różne ustawienia, musimy być elastyczni. Trener Mamrot pytał mnie czy w razie czego mogę zagrać nie tylko na "dziewiątce", ale i cofnięty na pozycji numer dziesięć. Wie, że dostosuję się do taktyki. Zdecydowanie jest chemia między szkoleniowcem a zespołem, a to bardzo ważne.

Razem z bratem bliźniakiem Łukaszem występował pan w Górniku Zabrze oraz na wypożyczeniach w Legionovii i Limanovii. Wreszcie wasze drogi się rozeszły - brat został w Zabrzu a pan poszedł do Widzewa. Ile to zmieniło dla pana? Udaje wam się utrzymać regularny kontakt z bratem?

Super jest mieć brata w zespole. Zawsze śmialiśmy się, że jesteśmy jak jeden umysł w dwóch ciałach. W pewnym momencie zrozumieliśmy, że nie będziemy jednak wiecznie grać w jednej drużynie. Gramy na podobnych pozycjach i wspólna gra często się wykluczała. Zawsze chcieliśmy grać razem, ale jesteśmy dojrzali i zrozumieliśmy, że to czasem szkodzi. Podjąłem decyzję, że odejdę, bo nie łapałem tylu minut, ile chciałem. Łukasz w Górniku grał od deski do deski i stał się znaczącą postacią. Później złapał kontuzję, ale już jest zdrowy i ogrywa się w drugim zespole Górnika, wraca na dobre tory. Nasze drogi się rozeszły a ja bardzo dobrze wspominam 2 lata spędzone w Łodzi, gdzie zrobiłem fajne liczby i zdołaliśmy wywalczyć awans do I ligi. Z Łukaszem staramy się nadrobić czas, gdy tylko mamy okazje. Mamy już swoje rodziny, którymi musimy się zajmować, ale nasze żony się lubią a dzieci są w podobnym wieku i chętnie bawią się razem. Lubimy swoje towarzystwo i pielęgnujemy ten kontakt.

Wojciech Pertkiewicz wrócił do władz Arki Gdynia. Czym zajmie się były prezes?Z jakimi celami przeniósł się pan z Łodzi do Gdyni?

Powoli wspinam się na docelowy szczebel jakim jest ekstraklasa. Mam cichą nadzieję, że moje małe cele się spełnią, ale najważniejsze jest, aby wszystko zagrało drużynowo. Chcę żebyśmy dobrze prezentowali się na boisku i dawali radość gdyńskim kibicom. Przeżyjmy fajnie ten sezon, zobaczymy co przyniesie czas. Boisko nas zweryfikuje a ja skupiam się na każdym kolejnym meczu. Nauczyłem się, że nie ma co za daleko wybiegać w przyszłość, trzeba myśleć o danej chwili. Nie ma co gdybać, a sumiennie robić swoje z tygodnia na tydzień i słuchać ludzi, którzy chcą dla nas dobrze. Wierzę, że takie postępowanie przybliży mnie tam, gdzie chcę się znaleźć.

We wtorek zagracie z GKS Tychy. Po raz ostatni grał pan przeciwko temu rywalowi w 2016 roku jako zawodnik Legionovii...

Wygraliśmy z nimi 2:0 w sezonie, w którym później awansowali do 1 ligi. Mieliśmy fajny czas za kadencji trenera Ryszarda Wieczorka. Miło wspominam tamte chwile, do dziś mamy kontakt z częścią zawodników. Wspomniany mecz graliśmy w Tychach, ale mam nadzieję, że ten rywal okaże się dla mnie szczęśliwy również w Gdyni. Chcielibyśmy przedłużyć zwycięską passę Arki i z takim zamiarem wyjdziemy oczywiście na boisko.

Typowanie wyników

ARKA Gdynia
GKS Tychy

Jak typowano

92% 275 typowań ARKA Gdynia
5% 14 typowań REMIS
3% 10 typowań GKS Tychy

Twoje dane

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (78) ponad 10 zablokowanych

 • dobry chłopak (9)

  do boju Areczko!

  • 41 13

  • Jeszcze wspomnisz moje słowa...

   to piłkarzy toksyczny....Skłóci wam piłkarzy...po rundzie jesiennej, gdy będzie mieć mało minut na boisku

   • 4 2

  • Podobno za każdy necz naszej Arki na stadionie Bałtyku, płacimy jako klub wysokie koszty. (7)

   Kiedy nasza Arka wybuduje stadion? Miejmy nadzieję, że przejdziemy od planow do czynów i projekt będzie zrealizowany. Wstyd ciągle grać gościnnie na stadionie Bałtyku przy Olimpijskiej.

   • 5 16

   • To nie wstyd, a zaszczyt grać na stadionie miejskim wybudowanym w miejscu kurnika, na który grał Bałtyk

    • 11 6

   • (3)

    Ten stadion jest tylko dzięki kibicom Arki

    • 6 4

    • Za każdy mecz na stadionie przy Olimpijskiej nasza Arka płaci 50 tysięcy Bałtykowi. (2)

     Po co takie koszty? Fakt, że stadion przy Ejsmonda nie pasował do realiów XXI wieku i został sprzedany, bo to rzeczywiście był kurnik. Ale miał być wybudowany nowy. Tylko kiedy? Ile będziemy czekać?

     • 3 7

     • jakiemu Bałtykowi ?!! To stadion miejski. Wszystkie opłaty trafiają do kasy miasta. (1)

      • 7 3

      • Sopot na zawsze z Bałtykiem i Lechią.

       • 3 7

   • Już są plany żeby zabrać stadion Gryfowi i ten pordzewiały napis z nad bramy Bałtyku, zawiesić tam (1)

    Chłopaki z Wejerowa sie zgodzo.

    • 1 4

    • Co się dzieje?

     Arka II na 20 miejscu z 3 punktami w czwartej lidze. Niech się biorą do roboty. Wstyd.

     • 1 1

 • (2)

  Cel na dzisiaj
  Wygrac 10 pierwszych spotkan
  Panie Mamrot moze zaczac myslec o systemie
  3 5 2.??????

  • 14 17

  • Niech będzie jakikolwiek system. Na razie gramy na chybił trafił. Przypadkowy gol Wolsztyńskiego, niewiele daje nadziei na przyszłość.

   • 4 12

  • Cel na dzisiaj.

   1. Wygrać najbliższy mecz.
   Przed następnym meczem, patrz pkt 1.
   Jeżeli drużyna wychodzi na mecz w danym systemie gry, nie oznacza, że będzie grać w tym systemie cały mecz.
   Dobrze pzygotowana drużyna, w trakcie meczu, może przechodzić elastycznie z jednego systemu w inny. Tylko na to potrzeba wiele godzin treningów...

   • 1 2

 • Żółto - niebieski S. (11)

  barwy klubu
  barwy miasta

  • 40 20

  • Brodwino biało-zielone (10)

   Lechia Gdańsk w Sopocie na zawsze

   • 12 22

   • Sopot to Lechia, Lechia to Trójmiasto. (9)

    • 5 14

    • Lechia to Szadółki. Zawsze mi to przypomina , gdy jadę obwodnicą w tamtych okolicach. Trudno nie poczuć (2)

     • 9 6

     • Tak, tam czuć, bo zalatuje z ejsmonda jakimś dziwnym swądem. (1)

      • 5 8

      • Czyli jednak Arka obejmuje całe Trojmiasto

       A ty ciągle się upierasz że jest inaczej

       • 0 0

    • Jasne (5)

     Wszystko chcielibyście zagarnąć i najlepiej wchłonąć nasz Sopot.
     Niedoczekanie.
     Nie chcemy traktowania jako dzielnicę Gdańska.
     Sopot był, jest i będzie ze swoim charakterem.
     Nasz herb też do czegoś zobowiązuje.

     • 5 5

     • Sopot zawsze z Lechią. (4)

      Z Gdyni też bardzo dużo kibiców, w Gdyni jest kanal internetowy Lechii. Jestem z Sopotu i od nas bardzo dużo ludzi jeździ na Lechię. Nie widziałem nigdy ciebie w żółto - niebieskim szaliku, zresztą bardzo rzadko kogokolwiek. Sopot byl, jest i będzie biało - zielony, a na pewno Sopot nie będzie dzielnicą arki, tak jak byś chciał. Sopot to Sopot i tyle. Wiele miejscowości ma FC Lechii
      Choć pewnie mieszkasz pod Wejherowem, bo jakbyś był z Sopotu, to byś tak nie napisał.

      • 5 3

      • Ja jestem z Sopotu (3)

       Jeżdżę na mecze z szalikiem

       • 0 0

       • eMPe (2)

        Byłem kiedyś świadkiem. Jak kibic arki wsiadł do skm-ki w Redłowie i od razu schował szalik

        • 1 0

       • a potem....

        się obudziłeś

        • 1 0

       • Jednorożca też widziałeś?

        • 0 0

 • Oj ile razy już to słyszałem..... a później było jak zwykle! (4)

  Mam nadzieje że nowa ekipa ma bardziej poukładane w głowie niż stare wygi które udało się pogonić po wielkich bojach.
  Wiem jedno...chłopaki nie mają nic do stracenia a do wygrania wszystko.
  Awans równa się większe zarobki rozwój możliwość kariery na wyższym poziomie .
  Tylko chłodna głowa i traktować każdy mecz jak mecz o awans lub spadek. Grajmy zawsze na 100 minut i będzie dobrze. Powodzenia !

  • 35 7

  • Dlaczego nasz napis "Arka Gdynia" jest białego koloru, na zielonym tle. (3)

   Nie możemy dodać żółtego, niebieskiego, może kolorów tęczy. Wszystko musimy zgapiać od naszych bardziej utytułowanych Sąsiadów.

   • 4 9

   • (2)

    patrząc na kolory nowych strojów twojego klubu mogę cię tylko wyśmiać - jesteś niedoinformowany - już nie jesteście białozieloni

    • 3 3

    • (1)

     Barwy mojego klubu są żółto - niebieskie, a napis jest biały na zielonym tle. Wszystko musi być zawsze inaczej.

     • 2 1

     • Nie martw się.

      Przyjedziemy w ramach sąsiedzkiej pomocy i dokończymy wam napis. Gracie na naszym stadionie, więc napis dokończymy. Z prawej strony zostało wolne miejsce, a w projekcie jeszcze były dwa słowa.

      • 2 3

 • (9)

  zaczyna mnie się to wszystko podobać ,Wielka Arka się buduje od podstaw !,,Brawo walczaki tak trzymać .Gdynia to Arka Arka To Gdynia

  • 45 12

  • Cała Gdynia kibicuje Lechii i Bałtykowi. (8)

   Tyle w temacie Gdynia.

   • 6 14

   • W Gdyni Bałtyk to morze. (6)

    • 3 4

    • W Gdyni jest zatoka gdańska, Gdańsk stolicą naszego województwa. (5)

     Bałtyk Gdynia to prawdziwy klub gdynian. Bałtyk i Lechia zgoda na zawsze. A arka to sprint i korupcja.

     • 3 4

     • a lechia to nie korupcja i sprint (patrz Zabianka)? (4)

      • 1 4

      • 148 zarzutów prokuratorskich - udowodnionych, to rekord w Polsce. (3)

       Ucieczki arczan z Żabianki, pobicia dzieci w Redzie, stracone oprawy, rzecz znana ogólnie wszystkim.

       • 2 0

       • Jak było na Żabiance wiedzą ci co byli (2)

        Nie zapomnij wyjąć palca z tyłka infantylny megalomanie

        • 2 2

       • Tak, ja byłem. (1)

        Dobiegliśmy aż do kutrów u nas na Orłowie. Zgubiłem mój żółto - niebieski szalik podczas ucieczki, ale za arkę serce iddam.

        • 0 0

       • Iddasz iddasz

        Cokolwiek to znaczy

        • 0 0

   • Nie zapomnij wyjąć palca z tyłka infantylny megalomanie

    • 1 0

 • Do meczu z ŁKSem jeszcze dwie kolejki (1)

  Tychy i Odra.O.ŁKS ma łatwiejszych rywali,Resovia i Bełchatów.Grać,trenować.Arka musi panować.Pełna mobilizacja panowie w tych i pozostałych meczach.Mecz z ŁKSem da odpowiedź.Czy oni są tacy silni(4:1 z Podbeskidziem),czy przeciwnicy byli słabi.

  • 24 10

  • Z Sandecja nowy Sącz grali.

   • 10 3

 • Za Jankowskiego od pierwszej minuty niech gra. (5)

  • 8 15

  • Byłem ostatnio na robotach na kamczatce jako rybak. (4)

   Wróciłem w zeszłym tygodniu, oglądam ekstraklasa+, a naszej arki nie widzialem. Nasza arka spadła do innej ligi czy już rozwiązali klubik? Ktoś wie?

   • 4 5

   • Są w trakcie przenoszenia tego klubiku do Wejerowa. (3)

    Tam jeszcze została resztka kibiców arki.

    • 4 3

    • Ta "resztka" (2)

     Rządzi Żabianką. Gdyby wpadli w ten wasz śmieszny młyn na 150 osób to byście znowu buty gubili. W tym akurat macie wprawę.

     • 2 4

     • Tak jest. (1)

      Uciekaliśmy z wiele miejsc przed Lechią, gubiliśmy buty, a co gorsza oprawę naszą, którą straciliśmy prawie rok temu. Wstyd dla naszej Arki.

      • 3 2

      • Masz chłopie jednak problem z tożsamością

       ale na forum jej nie znajdziesz.

       • 0 0

 • Arka żeby wrócić do ekstraklasy ewidentnie potrzebuje większej kasy z urzędu miasta! (15)

  • 8 29

  • Bałtykowi pieniądze całego świata nie pomogą (14)

   Ciągle 3 liga

   • 13 9

   • Jak się rozliczycie za grę na naszym stadionie, to będziemy mieli więcej kasy. (9)

    Zresztą wasz arczany klubik spadnie do drugiej ligi a my awansujemy i pokażemy wam kto jest najlepszy w Gdyni. Hej Bałtyk gol

    • 5 7

    • (2)

     Śnij dalej kajaku

     • 4 4

     • Wszyscy pamiętamy, jak garstka waszych kiboli pisała i krzyczała: "wygramy derby, utrzymamy ekstraklasę". (1)

      Nic się nie spełniło, nastąpił upadek arki, a nasz Bałtyk ostatnio wygrał w cuglach i niebawem się spotkamy u nas przy Olimpijskiej, ale już w 2 lidze.

      • 4 3

      • Jeżeli piłkarze Bałtyku grają w ciałach to trzeba by się było zastanowić czy grają w piłkę czy w polo

       • 0 0

    • (5)

     Zapamiętaj sobie ,Arka to Gdynia a Gdynia to Arka .W Gdyni będziemy grać w każdym miejscu gdzie chcemy

     • 3 5

     • Byli władcy narodów silni i robili często co chcieli. (1)

      Ale potem nastąpił upadek. Tak będzie z wami. Kradzione nie tuczy. Bałtyk to Gdynia, Gdynia to Bałtyk. Tyle w temacie.

      • 4 5

      • póki co Bałtyk to kompletny upadek, nawet te historie ze sponsorem mitomanem i naiwny zarząd, który w to uwierzył, tego dowodzą

       • 2 3

     • (2)

      arka to korty, korty to arka

      • 4 1

      • (1)

       bałtyk to sobie morze... buhahahahah :)

       • 0 5

       • Bałtyk to Gdynia, Gdynia to Bałtyk.

        Tyle w temacie.

        • 3 2

   • (3)

    4 kolego 4 liga a arka jest w 2 lidze Legia w 1 lidze

    • 1 1

    • W 2 lidze arka będzie w następnym sezonie (2)

     Cieszcie się pierwszą ligą, gdzie nie macie z kim przegrać derbów. Za rok spotkamy się na derbach w 2 lidze, na naszym stadionie przy Olimpijskiej i zobaczycie co to jest Bałtyk. Przegracie z nami, jak niedawno z Lechią.

     • 4 3

     • (1)

      Stadion przy Olimpijskiej należy do klubu o barwach żółto-niebieskich, kto na stadionie był ten wie... ale co taki kibic Bałtyku może o tym wiedzieć, skoro nigdy na tem stadionie nie był, bo co miałby tam robić jego niszowy klubik...

      • 2 5

      • Ostatni mecz to gral tam właśnie nasz Bałtyk.

       Gdynia to Bałtyk. Swoją korupcją, arka przyniosla wstyd naszemu miastu. Bałtyk to uczciwy klub, prawdziwych gdynian. A arka to klubik, który ma kibiców pod Wejherowem, co najwyżej i 148 zarzutów prokuratorskich. Udowodnionych!!!

       • 5 3

 • Po meczu z Arka juz Lks nie bedzie liderem tylko Arka wroci na 1 miejsce w tabeli bo w Gdyni przegraja. Jak Arkowcy walcza o awans to musza wygrywac mecze a przede wszystkim u siebie.

  • 15 8

 • Na razie jest dobrze, ale...

  Przypominam, że do bezpośredniego awansu w poprzednim sezonie trzeba było mieć 2 punkty w każdym meczu !!!

  • 13 3

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Stal Rzeszów
22 lipca 2024, godz. 19:00
16% Stal Rzeszów
27% REMIS
57% Arka Gdynia

Tabela

Piłka nożna - Betclic I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Warta Poznań 0 0 0 0 0:0 0
1 Ruch Chorzów 0 0 0 0 0:0 0
1 ŁKS Łódź 0 0 0 0 0:0 0
1 Arka Gdynia 0 0 0 0 0:0 0
1 Górnik Łęczna 0 0 0 0 0:0 0
1 Odra Opole 0 0 0 0 0:0 0
1 Wisła Płock 0 0 0 0 0:0 0
1 Miedź Legnica 0 0 0 0 0:0 0
1 GKS Tychy 0 0 0 0 0:0 0
1 Wisła Kraków 0 0 0 0 0:0 0
1 Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
1 Chrobry Głogów 0 0 0 0 0:0 0
1 Znicz Pruszków 0 0 0 0 0:0 0
1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0 0 0 0 0:0 0
1 Polonia Warszawa 0 0 0 0 0:0 0
1 Pogoń Siedlce 0 0 0 0 0:0 0
1 Kotwica Kołobrzeg 0 0 0 0 0:0 0
1 Stal Stalowa Wola 0 0 0 0 0:0 0
Każdy zagra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zdobędą awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o trzecie miejsce premiowane awansem zagrają w dwustopniowych barażach. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Ostatnie wyniki Arki

76% ARKA Gdynia
8% REMIS
16% Motor Lublin
69% ARKA Gdynia
9% REMIS
22% Odra Opole

Relacje LIVE

Najczęściej czytane