• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka Gdynia komentuje: Uderzenie w wizerunek klubu, sytuacja nie do przyjęcia

Jacek Główczyński
25 maja 2024, godz. 09:30 
Opinie (399)

Arka Gdynia

- Takie sytuacje uderzają w wizerunek klubu. Zamknęliśmy temat. Teraz liczy się tylko mecz z GKS Katowice - mówi nam Marcin Gruchała odnośnie "motywacji", którą przeprowadzili kibice na treningi piłkarzy Arki Gdynia. - Wypowiedzi, które zostały zaprezentowane w filmie, są dla mnie nie do przyjęcia w żadnej sytuacji, a już szczególnie wobec sztabu i drużyny walczącej o awans do ekstraklasy, która jest o krok od zrealizowania tego celu - dodaje prezes i większościowy akcjonariusz piłkarskiej spółki z ul. Olimpijskiej.Zobacz i posłuchaj jak wyglądała "motywacja" na treningu Arki Gdynia. Uwaga - także treści niecenzuralne


Co sądzisz o "motywacji" kibiców wobec piłkarzy Arki Gdynia?

Arka Gdynia powiększyła grono akcjonariuszy o cztery nowe podmioty, dzięki czemu do klubowej kasy wpłynie blisko 6,5 miliona złotych. Jednak to wydarzenie, które pomoże klubowi spłacić wcześniej zaciągnięte pożyczki, a także część pozyskanych pieniędzy ma być przeznaczonych na infrastrukturę, zostało "przykryte".

Tym samym zamiast dyskusji o nowych akcjonariuszach i planach rozwoju klubu, dominuje przekaz związany z filmem opublikowany w social mediach, na którym zaprezentowano "motywację", którą przeprowadzili kibice wobec piłkarzy przed meczem z GKS Katowice.

Arka Gdynia ma czterech nowych akcjonariuszy. Kibice Arka Gdynia ma czterech nowych akcjonariuszy. Kibice "motywowali" piłkarzy

- Wypowiedzi, które zostały zaprezentowane w filmie dostępnym w internecie, są dla mnie jako dla właściciela i prezesa nie do przyjęcia w żadnej sytuacji, a już szczególnie wobec sztabu i drużyny walczącej o awans do ekstraklasy, która jest o krok od zrealizowania tego celu. Zrobię wszystko, aby takie sytuacje uderzające w wizerunek klubu nigdy już nie miały miejsca - mówi nam Marcin Gruchała, prezes oraz blisko 76-procentowy akcjonariusz Arka Gdynia SA.


Wiele osób niezorientowanych w realiach piłki nożnej, organizacji klubów i treningów, dziwi się jak w ogóle do takiej sytuacji mogło dojść.

Marcin Gruchała przyznaje, że takie sytuacje nie mogą mieć miejsca, bo uderzają w wizerunek klubu, ale obecnie pełna koncentracja jest już na meczu z GKS Katowice, który ma przypieczętować awans do ekstraklasy. Marcin Gruchała przyznaje, że takie sytuacje nie mogą mieć miejsca, bo uderzają w wizerunek klubu, ale obecnie pełna koncentracja jest już na meczu z GKS Katowice, który ma przypieczętować awans do ekstraklasy.
- Po meczu derbowym była złość, ale przede wszystkim docierały do nas głosy, że kibice są bezwarunkowo z drużyną i będą ją wspierać w meczu z GKS Katowice. Zgłoszono też zapytanie o możliwość spotkania z zespołem. Wspólnie uzgodniliśmy termin, gdyż miał to być pozytywny przekaz. Jednak okazało się, że na spotkanie przyszli nie ci kibice, z którymi się umawialiśmy. Zresztą treningi nie są ochraniane. Samo wsparcie kibiców na takich zajęciach nie jest niczym złym. Natomiast tego typu zachowanie było bezsprzecznie złe - dodaje prezes gdyńskiego klubu.
Arka Gdynia nie kombinuje, ale jest gotowa zmodyfikować grę. Jakie będą absencje? Arka Gdynia nie kombinuje, ale jest gotowa zmodyfikować grę. Jakie będą absencje?

Jednocześnie cała sprawa została przez klub wyjaśniona już w piątek, 24 maja. Od soboty znów liczy się wyłącznie niedziela, 26 maja godzina 15. Na stadionie ma być komplet około 12-13 tysięcy kibiców, a Arka zamierza przypieczętować awans do ekstraklasy.

Od godziny 13 rozpoczną się animacje dla najmłodszych kibiców. Przygotowano dla nich "dmuchańce", malowanie twarzy czy popcorn i watę cukrową. Ponadto od 13 do 16:30 na sektorze rodzinnym funkcjonować będzie namiot, w którym będzie można nauczyć się pierwszej pomocy.Przypomnijmy, by żółto-niebiescy pozostali na 2. miejscy, nie mogą przegrać z GKS Katowice. Natomiast wygrana gości to im da bezpośredni awans do ekstraklasy, a gdynianie z 3. miejsca będą musieli przystąpić do baraży, w których na pewno pierwszy mecz z 6. zespołem tabeli rozegraliby też u siebie.

- Zamknęliśmy temat. Teraz liczy się tylko mecz z GKS Katowice. Jestem spokojny o jakość piłkarską, a także właściwą motywację piłkarzy na ten dzień - kończy Marcin Gruchała.
Arka Gdynia zapełni stadion na najważniejszy mecz. Marc Navarro na dłużej Arka Gdynia zapełni stadion na najważniejszy mecz. Marc Navarro na dłużej

Typowanie wyników

Gdynia, Olimpijska 5/9
HIT
3 pkt.
ARKA Gdynia
GKS Katowice

Jak typowano

44% 241 typowań ARKA Gdynia
17% 90 typowań REMIS
39% 216 typowań GKS Katowice

Twoje dane

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (399)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najbliższy mecz Arki

Stal Rzeszów
20 lipca 2024
26% Stal Rzeszów
19% REMIS
55% Arka Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 38 67 60.5%
2 Sławek Surkont 39 65 56.4%
3 Radosław Dymkowski 39 62 56.4%
4 Michał G. 39 62 53.8%
5 Tadeusz Grota 36 61 58.3%

Tabela końcowa

Piłka nożna - I liga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk
2 GKS Katowice
3 Arka Gdynia
4 Motor Lublin
5 Górnik Łęczna
6 Odra Opole
7 Wisła Płock
8 Miedź Legnica
9 GKS Tychy
10 Wisła Kraków
11 Stal Rzeszów
12 Chrobry Głogów
13 Znicz Pruszków
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
15 Polonia Warszawa
16 Resovia
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała
18 Zagłębie Sosnowiec
 • Bezpośredni awans do ekstraklasy
 • LECHIA GDAŃSK, GKS Katowice (dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego), Motor Lublin (po barażach)
 • Baraże
 • Finał
 • ARKA GDYNIA - Motor Lublin 1:2 (1:0)
 • Półfinały
 • ARKA GDYNIA - Odra Opole 4:2 (2:1)
 • Motor Lublin - Górnik Łęczna 0:0 karne 4:2
 • Degradacja do II ligi
 • Resovia, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec (trzy najsłabsze drużyny sezonu zasadniczego)
 • Awans z II ligi
 • Pogoń Siedlce, Kotwica Kołobrzeg (bezpośrednio), Stal Stalowa Wola (po barażach)

Ostatnie wyniki Arki

76% ARKA Gdynia
8% REMIS
16% Motor Lublin
69% ARKA Gdynia
9% REMIS
22% Odra Opole

Relacje LIVE

Najczęściej czytane