• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka Gdynia na czerwono za radość. Wojciech Łobodziński: Absurdalna kartka

Jacek Główczyński
14 sierpnia 2023, godz. 15:00 
Opinie (124)

Arka Gdynia

Trener Wojciech Łobodziński (z prawej) i Paweł Bednarczyk, kierownik drużyny Arki Gdynia w Rzeszowie zostali przez sędziego Tomasz Wajdę wyrzuceni z czerwonymi kartkami na trybuny. Trener Wojciech Łobodziński (z prawej) i Paweł Bednarczyk, kierownik drużyny Arki Gdynia w Rzeszowie zostali przez sędziego Tomasz Wajdę wyrzuceni z czerwonymi kartkami na trybuny.

- Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, aby dostać kartkę, czerwoną z radości. Nie uważam, że ona jest niesłuszna - jest absurdalna. Nikogo nie obraziłem, rzuciłem butelką z radości, że strzeliłem bramkę. Sędzia stwierdził, że to w ich stronę - ocenił Wojciech Łobodziński, który w wygranym meczu przez Arkę Gdynia ze Stalą w Rzeszowie 3:2 został wyrzucony przez arbitra na trybuny. Teraz może zostać zdyskwalifikowany na co najmniej dwa mecze. Podobny los spotkał kierownika drużyny - Pawła Bednarczyka, ale on może pracować dalej normalnie, gdyż do rejestru kar trafiły dwie żółte kartki.Była 38. minuta meczu 4. kolejki Fortuna 1. Ligi w Rzeszowie. Karol Czubak strzelił gola na 2:1 dla Arki Gdynia. Po chwili arbiter Tomasz Wajda podbiegł do linii bocznej i pokazał czerwoną kartkę Wojciechowi Łobodzińskiemu. Chyba nikt ze zgromadzonych na stadionie w Rzeszowie nie widział wcześniej takiej sytuacji.

- Ja też nie, i nie rozumiem jej szczerze mówiąc - przyznał szkoleniowiec żółto-niebieskich.
Stal Rzeszów - Arka Gdynia 2:3. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi Stal Rzeszów - Arka Gdynia 2:3. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Na pomeczowej konferencji prasowej Łobodziński nie gryzł się w język, a z uśmiechem na ustach opowiadał o okolicznościach, w których został wyrzucony z boiska.

- Rzuciłem butelką z radości. Po prostu cieszyłem się. Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, aby dostać kartkę, czerwoną z radości. Teraz ja będę ponosił konsekwencję tego, za to się że cieszyłem. OK, może zbyt emocjonalnie, wybiegłem ze strefy... Ja ponoszę konsekwencję z absurdalnej czerwonej kartki, bo ja nie uważam, że ona jest niesłuszna - jest absurdalna. Nikogo nie obraziłem, rzuciłem butelką z radości, że strzeliłem bramkę. Sędzia stwierdził, że to w ich stronę - relacjonował trener Arki.


Jak się okazało nie była to pierwsza scysja na linii Łobodziński - Wajda.

- Nie miałem nic absolutnie do pracy sędziów w tej danej sytuacji, bo uważam że pan Wajda totalnie, kolejny raz nie panował nad tym co się dzieje na boisku. Nawet przypomnę taką sytuację jak prowadziłem Miedź w ekstraklasie na Jagiellonii i pan sędzia pokazał mi żółtą kartkę za to, że pokazałem na zegarek. To jest kolejna taka sytuacja niezrozumiała - ocenił szkoleniowiec żółto-niebieskich.
Przemysław Stolc: To co się dzieje, jest poza nami. Przeczytaj wywiad z obrońcą Arki Gdynia Przemysław Stolc: To co się dzieje, jest poza nami. Przeczytaj wywiad z obrońcą Arki Gdynia

Przeciwko Arce podyktowane zostały dwa rzuty karne, a jeszcze w dwóch innych sytuacjach pachniało jedenastkami. Za protesty przy pierwszym z rzutów karnych z ławki rezerwowych arbiter usunął Pawła Bednarczyka z tzw. gradacji kartek. Kierownik drużyny najpierw został ukarany za przekroczenie strefy za linią boczną, która jest wytyczona dla członków sztabu trenerskiego. Następnie zaś za sugerowanie, że zawodnik Stali symulował faul, a tym samym wymusił jedenastkę.

Wydarzeniami w Rzeszowie zajmie się Komisja Dyscyplinarna PZPN. Zwykle obraduje ona w czwartki. Łobodzińskiemu, jako że otrzymał bezpośrednią, czerwoną kartkę, grozi dyskwalifikacja na co najmniej dwa mecze. Przed wydaniem werdyktu komisja powinna poprosić trenera o wyjaśnienia.

Natomiast Bednarczyk powinien uniknąć kary. Na jego kontro trafiły bowiem dwie żółte kartki. W tym przypadku, podobnie jak i u piłkarzy, przymusowa pauza i to na jedno spotkanie, następuje po czterech tego typu upomnieniach dla członka sztabu trenerskiego.Regulamin Dyscyplinarny PZPN tak opisuje, z jakimi ograniczeniami wiąże się sankcja:

"Kara dyskwalifikacji wymierzona innemu obwinionemu niż zawodnikowi polega na zakazie reprezentowania drużyny i klubu wobec innych osób, przebywania w strefie technicznej, najbliższym otoczeniu pola gry i w szatni oraz zakazie pełnienia jakiejkolwiek funkcji, związanej z działalnością w piłce nożnej."
W trakcie meczu ze Stalą obowiązki trenera przejął Tomasz Grzegorczyk, asystent trenera Łobodzińskiego. On także prowadziłby Arkę w kolejnych spotkaniach, jeśli pierwszy szkoleniowiec rzeczywiście zostanie "zawieszony".

Arka Gdynia wylosowała w Pucharze Polski trudnego rywala, ale zarazem bardzo dobrze znaną drużynę Wojciechowi Łobodzińskiemu. Co na to trener? Arka Gdynia wylosowała w Pucharze Polski trudnego rywala, ale zarazem bardzo dobrze znaną drużynę Wojciechowi Łobodzińskiemu. Co na to trener?

Pozaboiskowe wydarzenia z Rzeszowa nie odebrał jednak Arce radości z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa. Nie przyszło ono łatwo, choć pierwsze pół godziny gry nie wskazywało, że będą problemy. Goście mieli bez liku okazji na zamknięcie meczu, wysokim prowadzeniem już przed przerwą.

- Pierwsza połowa taktycznie w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Te nieszczęsne dwa karne to jest jedyne co było złego w pierwszej połowie, bo tych sytuacji mieliśmy bardzo dużo. Przy 1:0 mieliśmy 2-3 kolejne. Goniliśmy, chcieliśmy strzelać bramki i wyszliśmy na prowadzenie przed przerwą - podkreślił Łobodziński.


Po zmianie stron Arka głównie ograniczała się do obrony korzystnego wyniku, gdyż dały się jej we znaki: pogoda i krótka ławka rezerwowych na odpowiednim poziomie.

- W drugiej połowie było cierpienie. Stal bardzo mocno próbowała odpowiadać i na pewno ambicji nie można im odebrać, ale to my wywozimy trzy punkty. Był to bardzo trudny mecz dla nas pod względem fizycznym, bo trochę zderzyliśmy się z pogodą. Z Gdyni wyjeżdżaliśmy, gdy było 17 stopni i jak wyszliśmy z autobusu to ten upał nas trochę uderzył. Musieliśmy się szybko nastawić i przestawić na tę pogodę. Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu. Nie chcę w tym szukać wytłumaczenia, bo do tej pory wyglądaliśmy fizycznie bardzo dobrze, ale być może coś w tym jest - zastanawiał się szkoleniowiec.
Czy Arka Gdynia będzie miała kłopot z licencją? Kogo brakuje w klubie? Czy Arka Gdynia będzie miała kłopot z licencją? Kogo brakuje w klubie?

Z pięciu zmian, których dokonała Arka, aż trzy okazały się wymuszone. Rezerwowi nie potrafili utrzymać poziomu gry podstawowej "11", w której po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się Hubert Adamczyk i miał udział we wszystkich strzelonych golach.

- Jakość nam spadła ze względu na zmiany, które przeprowadziliśmy. Olaf Kobacki, Hubert Adamczyk i Michał Bednarski poprosili o zmiany. Te zmiany nam trochę przeszkodziły - przyznał Wojciech Łobodziński.

Typowanie wyników

ARKA Gdynia
GKS Tychy

Jak typowano

55% 158 typowań ARKA Gdynia
18% 52 typowania REMIS
27% 79 typowań GKS Tychy

Twoje daneTabela po 4 kolejkach

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 GKS Tychy 4 4 0 0 8:3 12
2 Miedź Legnica 4 3 1 0 9:4 10
3 Motor Lublin 4 3 1 0 7:3 10
4 Odra Opole 4 3 0 1 9:4 9
5 GKS Katowice 4 2 1 1 8:4 7
6 Lechia Gdańsk 4 2 1 1 6:4 7
7 Znicz Pruszków 4 2 1 1 4:2 7
8 Górnik Łęczna 4 1 3 0 5:3 6
9 Arka Gdynia 4 1 2 1 7:7 5
10 Wisła Kraków 4 1 2 1 5:5 5
11 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4 1 1 2 8:8 4
12 Resovia 4 1 1 2 2:6 4
13 Podbeskidzie Bielsko-Biała 4 0 3 1 3:4 3
14 Polonia Warszawa 4 1 0 3 10:12 3
15 Wisła Płock 4 0 3 1 4:7 3
16 Zagłębie Sosnowiec 4 0 1 3 3:6 1
17 Stal Rzeszów 4 0 1 3 5:10 1
18 Chrobry Głogów 4 0 0 4 4:15 0
Tabela wprowadzona: 2023-08-14

Wyniki 4 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Znicz Pruszków 1:0 (1:0)
 • Stal Rzeszów - ARKA GDYNIA 2:3 (2:3)
 • GKS Katowice - Wisła Płock 4:1 (2:0)
 • Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 3:1 (1:0)
 • Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
 • GKS Tychy - Wisła Kraków 1:0 (1:0)
 • Zagłębie Sosnowiec - Resovia 0:1 (0:0)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Motor Lublin 0:2 (0:0)
 • Polonia Warszawa - Miedź Legnica 3:4 (1:1)

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (124)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

1 marca 2024, godz. 20:30
HIT
22% GKS Tychy
35% REMIS
43% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 23 45 65.2%
2 Sławek Surkont 24 44 62.5%
3 HENRYK GAJEWSKI 24 43 58.3%
4 STEFAN SANDACH 24 42 58.3%
5 Artur Wielkopolski 22 41 63.6%

Ostatnie wyniki Arki

91% ARKA Gdynia
5% REMIS
4% Stal Rzeszów
Polonia Warszawa
17 lutego 2024, godz. 17:30
13% Polonia Warszawa
21% REMIS
66% ARKA Gdynia

Relacje LIVE

Najczęściej czytane