Arka Gdynia otrzymała premię za odwagę. Hubert Adamczyk: Nikt się nie obraża

Jacek Główczyński
15 kwietnia 2024, godz. 06:00
Opinie (51)

Hubert Adamczyk strzelił 25. gola w 87. oficjalnym meczu w barwach Arki Gdynia. Hubert Adamczyk strzelił 25. gola w 87. oficjalnym meczu w barwach Arki Gdynia.

Arka Gdynia w Lublinie otrzymała premię za odwagę Wojciecha Łobodzińskiego. W 22. minucie po kontuzji Sebastiana Milewskiego trener żółto-niebieskich zamiast defensywnego pomocnika posłał na boisko Huberta Adamczyka. I to właśnie ten piłkarz strzałem do miana gola 27. kolejki, a kto wie czy i całego sezonu 2023/24 doprowadził do remisu 2:2. - Jesteśmy dorośli. Nikt się nie obraża. Mamy wspólny cel. Wierzę, że nam się w końcu uda go zrealizować. Dążymy do tego - zapewnił popularny "Adams", który w żółto-niebieskich barwach zdobył 25. bramkę.

Wojciech Łobodziński o ekstraklasie dla Arki Gdynia: Jeżeli będziemy tak punktować - awansujemy. Przeczytaj, co jeszcze mówił trener po remisie z Motorem Lublin Wojciech Łobodziński o ekstraklasie dla Arki Gdynia: Jeżeli będziemy tak punktować - awansujemy. Przeczytaj, co jeszcze mówił trener po remisie z Motorem Lublin

22. minuta meczu Motor Lublin - Arka Gdynia. Jest remis 1:1, ale przeważają gospodarze. Kontuzji ulega Sebastian Milewski, który wraz z Januszem Golem na środku drugiej linii odpowiada w pierwszej kolejności za odbieranie piłki rywalom. Wojciech Łobodziński na ławce miał dwóch innych pomocników o podobnej charakterystyce: Michała BoreckiegoKasjana Lipkowskiego.

Jednak zdecydowała się na inną koncepcję. Na boisko wprowadził ofensywnego pomocnika. Odwaga się opłaciła, a po przerwie z tego tytułu była premia. Hubert Adamczyk ustalił wynik na 2:2 po strzale, który śmiało może pretendować nie tylko do miana gola 27. kolejki, ale i całego sezonu 2023/24 w Fortuna 1. Lidze.

- Nie myślałem o tym, czy to jeden z najładniejszych goli w mojej karierze. Nie ma to większego znaczenia, ale daje dużo. Ładne bramki cieszą i nasze oko, i kibiców - skromnie ocenił Adamczyk po meczu przed kamerami Polsat Sport Extra.
Po przerwie Arka na dobre przejęła inicjatywę i to ona była stroną atakującą. Duża w tym zasługa właśnie popularnego "Adamsa", który w barwach Arki ma na koncie już 25 goli.

Motor Lublin - Arka Gdynia 2:2. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi Motor Lublin - Arka Gdynia 2:2. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

- Był to ciężki, fajny, piłkarski mecz. Wiemy, że zarówno my jak i Motor dysponujemy dużymi umiejętnościami, potrafimy w tę piłkę grać. Fajnie, że ten remis osiągnęliśmy, chociaż myślę, że mogliśmy się pokusić naprawdę o trzy punkty. Tych sytuacji mieliśmy trochę, szkoda że jeszcze coś nie wpadło - dodał 26-letni pomocnik żółto-niebieskich.

• żółte kartki 2 1

Trener Łobodziński zaprezentował nowy wariant ustawienia. Między 22. a 68. minutą na środku drugiej linii umieścił dwóch ofensywnych pomocników: Adamczyka i Alassane Sidibe, których zabezpieczał w destrukcji Gol.

Zapewne mało kto zwrócił uwagę, że ten schemat został już zasygnalizowany w poprzednim meczu z Chrobrym Głogów (2:1). Wówczas też Adamczyk wszedł za Milewskiego, ale w 78. minucie, a Sidibe opuścił boiska w 84. minucie. Tamte 6 minut w Lublinie rozrosło się już do 46.

Wcześniej ci piłkarze rozmijali się na boisku. Co więcej nawet nie zmieniali się między sobą na boisku. Tylko raz widzieliśmy bowiem roszadę Sidibe za Adamczyka. Miało to miejsce w 65. minucie meczu z Odrą Opole.

16.04, godz. 19:29 debata kandydatów na prezydenta Gdyni. Temat: Arka i sport. Zagłosuj, czy to będzie miały wpływ na głosowanie w drugiej turze 16.04, godz. 19:29 debata kandydatów na prezydenta Gdyni. Temat: Arka i sport. Zagłosuj, czy to będzie miały wpływ na głosowanie w drugiej turze

Czy teraz czas na to, aby po raz pierwszy tej wiosny, ci piłkarze razem znaleźli się w wyjściowej "11", czy też wrócimy do sytuacji, że rywalizują ze sobą o miejsce w składzie?

- Fajnie, że w poprzednim meczu "Sidi" wszedł, strzelił bramkę, wygraliśmy. Wiadomo, że jest rywalizacji. Jesteśmy dorośli. Nikt się nie obraża. Mamy wspólny cel. Wierzę, że nam się w końcu uda go zrealizować. Dążymy do tego. A kto będzie grał, to nie ma znaczenia. Byle by dawał zespołowi to, co potrzebuje on w danym momencie - tak zakończył występ przed telewizyjnymi kamerami Hubert Adamczyk.

Przypomnijmy, że w pierwszych pięć meczach wiosny to on zagrał w "11", a w trzech ostatnich wchodził z ławki, bo podstawowym, ofensywnym pomocnikiem był Sidibe, który wcześniej trzykrotnie wystąpił w roli rezerwowego, a dwa mecze w całości obejrzał z ławki.