Arka Gdynia pokonała Czerno More Warna. Rafał Siemaszko strzelił jedynego gola

24 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Rafał Siemaszko strzelił jedynego gola w sparingu z Czerno More Warna. Rafał Siemaszko strzelił jedynego gola w sparingu z Czerno More Warna.

Piłkarze Arki Gdynia wygrali z Czerno More Warna 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) w drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji. Zwycięskiego gola strzelił Rafał Siemaszko. Spotkanie z szóstą drużyną bułgarskiej elity po rundzie jesiennej rozgrywane było w nietypowym wymiarze czasu. Odbyły się cztery kwarty po pół godziny każda. Do kraju wraca kontuzjowany Mateusz Młyński. Natomiast Mateusz Stępień otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-17.

Bramka:
Siemaszko 94

ARKA (pierwsza i druga kwarta): Staniszewski (30 Krzepisz) - Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak - Deja, Nalepa - Zarandia, Janota, Banaszewski - Jankowski

ARKA (trzecia i czwarta kwarta): Krzepisz (75 Molenda) - Socha (98 Blok), Maghoma, Sołdecki, Olczyk - Danch, Chavez (98 Wilczyński) - Łoś, Cvijanovic (98 Stępień), Aankour - Siemaszko

Bramkarz Arki Gdynia broni tytułu Najlepszego Ligowca Roku w Trójmieście. Sprawdź, klasyfikację po dwóch tygodniach plebiscytu i głosuj

Arce Gdynia na razie nie udało się zakontraktować nowego snajpera, więc przypomniała sobie
o starych atutach. Zwycięskiego gola strzelił Rafał Siemaszko, najlepszy napastnik żółto-niebieskich w dwóch poprzednich sezonach (łącznie w oficjalnych grach 22 gole).

32-latek wszedł na boisko w drugiej "11". Zagrał od 61. minuty. Gole strzelił na początku czwartej kwarty, gdy przejął piłkę zagrywaną przez Michaela Olczyka i umieścił ją w bułgarskiej bramce.

W pierwszej odsłonie gry bliscy otworzenia wyniku byli Damian ZbozieńLuka Zarandia, ale golkiper rywali dobrze bronił. Natomiast w trzeciej części gry aktywny pod bramką Czerno More był Jan Łoś, ale nie wykorzystał żadnej z dwóch dogodnych okazji.

Kto powinien grać w ataku Arki Gdynia. Zagłosuj

Bułgarzy najlepszą szansę na gola mieli w 53. minucie. Kacper Krzepisz wygrał pojedynek sam na sam z Aristote N'Dongalą, napastnikiem z Demokratycznego Kongo, mającego także francuski paszport.

Natomiast drugi młody gdyński bramkarz - Michał Molenda dobrze spisał się w ostatniej kwarcie, broniąc "główkę" Radoslava Vasileva. Natomiast w 117 minucie golkiperowi dopisało szczęście, gdyż Brazylijczyk Rodrigo Henrique spudłował z 7. metra.

Łącznie między słupkami gdyńskiej bramki zaprezentowało się trzech golkiperów. W pierwszej kwarcie bronił Marcin Staniszewski.

Przeczytaj relację z pierwszego sparingu Arki Gdynia w Turcji

Wynik sparingu nie zmienił się, mimo że w 110. minucie Nabil Aankour otrzymał po faulu czerwoną kartkę. Rywal Arki to 10. drużyna bułgarskiej elity po rundzie jesiennej. Dla tego klubu na razie najlepszy był 2015 roku, kiedy zdobył puchar i superpuchar kraju.

Grano 4x30 minut. Zbigniew Smółka jest konsekwentny, jeśli chodzi o personalia. Przez godzinę gry w polu występowali piłkarze, którzy otwierali dwa dni temu sparing ze Slawią Sofia. To obecnie podstawowy skład Arki. Wolne otrzymał jedynie bramkarz Pavels Steinbors.

Od 61. minuty zaprezentowało się kolejnych 13 piłkarzy z pola, w tym czterech juniorów. Zagrał m.in. Mateusz Stępień. Skrzydłowy został właśnie powołany do reprezentacji Polski do lat 17 na turniej w Hiszpanii. Biało-czerwoni zagrają kolejno z: Irlandią (13 lutego) i Słowacją (16 lutego).

Wcześniej powołanie do kadry do lat 18 dotarło do Mateusza Młyńskiego. Jednak on pobytu w Turcji nie uznany za udany. Z kontuzją został odesłany do Gdyni, gdzie ma przechodzić dalszą rehabilitację.

Kolejny sparing piłkarze Arki Gdynia rozegrają w poniedziałek. Ich rywalem będzie trzecia drużyna ligi ukraińskiej - FK Oleksandrija.

28.01 FK Oleksandrija (Ukraina)
31.01 FK Makedonija Gjorcze Petrow Skopje (Macedonia) oraz Szachtior Karaganda (Kazachstan)

Opinie (59) 4 zablokowane

• Maghoma (2)

Szkoda,ze Smolka nie widzi w pierwszym składzie Maghomy...zamiast Maricia.

• 44 6

• (1)

Bo on się zachowuje w polu karnym jak dziecko we mgle jest nie obliczalny .

• 4 6

• No niestety masz rację. Marić pomimo doświadczenia zachowuje się jak dziecko we mgle.

A Maghomy szkoda bo ma doskonały przegląd pola. Obserwuje i widzi co się dzieje na boisku i przede wszystkim zachowuje spokój.

• 4 0

• No i fajnie.

• 26 8

• dramat.. drugi mecz i tylko jeden wymęczony gol...

i komentarz Stanowskiego ;)
      "Chodzą słuchy, że ze względu na ściągnięcie Sławomira Peszki licencja dla Wisły może być zawieszona do czasu aż sztab szkoleniowy krakowskiego klubu udowodni komisji, że nie postradał zmysłów. Niezależnej ekspertyzy mają dokonać lekarze z Kobierzyna."

• 13 2

• Dobre

Ale niech chłop gra w tej Wiśle bo dobry kopacz (z słabą psychiką) i szkoda by się marnował w betonowie .
        Co jak co na boisku zostawiał serce ale i czasami rozum w szatni .

• 3 1

• Czemu grają na takich boiskach? (1)

Czyżby smolka czuł swoim nochem że spadek będzie???

• 8 33

• A co? Mają grać w kałuży jak ostatnio Lechia na Titanicu :)

• Grano 4× 30 minut.

Cztery tercje, jak w hokeja. Siemaszko strzelił po prostu z nadgarstka, he he he...

• 3 3

• tą co Jojko sobie bramkę wpakował

• 2 0

• tragedia. (4)

Kiedy transfery? Dlaczego midak nie daje kasy na klub?

• 19 9

• jakie transfery? (1)

Ile tego chcesz? Przyszli dwaj obiecujący Polacy . Olczyk i Banaszewski.
      Brakuje napastnika i tyle. Ile bys chciał transferów w każdym okienku?

• 13 5

• Liczył że Piątek przyjdzie do Arki i będzie grał za czapkę gruszek
        Tylko kasę dawać kto te komentarze pisze ?
        Kasa na drzewach rośnie czy to jagody albo gra komputerowa ?
        Klub to taka sama firma jak inny zakład pracy wszystko musi się bilansować .
        Gdynia nie może liczyć na państwowe pieniądze np. z zakładu energetycznego
        Budżet musi być na plus

• 4 3

• szczurek płaci więc Midak siedzi i zarabia:) (1)

• 2 4

• obecnie wkład miasta w klub nie jest aż tak duży jak wielu osobom się wydaje

fakt że na pewno bez wkładu miasta Arka nie funkcjonowała by na takim poziomie finansowym jak obecnie, ale na pewno nie można wytykać że klub żeruje na mieście.

• 2 0

• mmmMzks Mzks Arka Gdynia Mzks !!!

• 19 10

• Nie wiedziałem że zmieniamy dyscyplinę i będziemy grać w hokeja:) (8)

Może tam nie czeka nas walka o utrzymanie mimo buńczucznych wypowiedzi Rumburaka zarządu i włąsciciela…"wzmacniamy sie" " zatrudnimy dobrego zawodnika albo żadnego" "walczymy o 1 szą 8mkę" "teraz to zaczniemy sie piąć w tabeli" ...Ile to jeszcze kłamstw alb półprawd usłyszymy??? Czy tradycyjnie 8 kolejek przed końcem zaczniemy liczyć na przyjaciół??? W naszym przypadku mądry polak po szkodzie nie ma zastosowania...bo który to sezon w LIDZE ze i przed szkodą i po szkodzie Polak jest głupi.... ( przysłowie) - proszę bez inwektyw...martwię się o NASZ klub i o moją Arke!

• 16 19

• hokeja? (6)

W hokeju są tercje . Dla ułatwienia podam, że są3.
      W koszykówce są kwarty. Dla ułatwienia podam, że są 4.

I na tym można skończyc komentarz

• 10 4

• Cytuje z art: (4)

Piłkarze Arki Gdynia wygrali z Czerno More Warna 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Ile mamy tercji :) Ja widze 4....a mecz trwa 2 połowy:) Arka rozegrała 4 ...a 4 to już nie połowy:) bo połowa to 1/2:)

Ale jak nie rozumiesz mojej wypowiedzi ze początek jest z przymrózeniem oka....to współczuje:)

I na tym można skończyć komentarz

• 5 7

• (2)

Tercja to trzecia część czegoś. W ułamkach to 1/3. Od słowa tercio czyli trzy. Arka zagrała cztery kwarty. Kwarta czegoś to 1/4. Od słowa quatro czyli cztery. Ponieważ mecz miał cztery części to innymi słowy miał cztery kwarty a nie tercje.

• 5 0

• Czy każdy Polak musi być pieniaczem??? (1)

Ktoś piszę z przymrużeniem oka a wy wszystko na poważnie "bij zabij"
            A najgorsze jest to że jak ktoś ma inną opinie to wiadro pomyj:) Ludzie leczcie się....bo nie umiejętność przyjmowania opinii innej osoby to zaburzenie
            Już nie mówie o braku humory...bo to chyba gorsze:)

• 3 2

• nie odwracaj kota ogonem

gdybyś zrozumiał swój błąd nie musiał byś teraz ratować sytuacji zdawaniem pytania o pieniactwo. Pieniactwo nie ma nic do rzeczy. Pierwotnie to ty próbowałeś udowodnić, że koło jest kwadratowe, więc powinieneś się liczyć z tym, że ktoś może ci wytknąć błąd. Jeżeli wykażesz trochę życiowej pokory to zobaczysz, że w poście kolegi nie ma pieniactwa tylko konkretna argumentacja, żebyś nie musiał błądzić w szukaniu riposty.