Arka Gdynia przegrała z Zagłębiem Lubin. Superliga wciąż niepewna

Arka Gdynia - ręczna m.

Po trzech wygranych na początek rundy play-out w grze Arki Gdynia coś się zacięło. Porażka z Zagłębiem była ich trzecią kolejną. Na zdjęciu Rafał Rychlewski. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Piłkarze Arki Gdynia przegrali u siebie z Zagłębiem Lubin 26:30 (16:13). Gospodarze kompletnie zepsuli drugą połowę mecz. To dla nich trzecia z rzędu porażka w grupie play-out Superligi. Gdyby wygrali, praktycznie zapewniliby sobie byt w elicie na kolejny sezon.

ARKA: Pieńczewski, Ram - Ćwikliński, Całujek, Przysiek 5, Kamyszek 1, Czaja, Jamioł 3, Brukwicki 2, Rychlewski 7, Skwierawski 4, Wolski 2, Dworaczek 1, Wołowiec 1

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 3, Bondzior, Kużdeba 1, Mrozowicz, Pawlaczyk, S.Gębala 3, Sroczyk 8, Pietruszko 1, Marciniak 5, Moryń 3, Jaszka 1, Dudkowski 4, Dawydzik 1

Gdynianie rozpoczęli mecz mając kontrolę nad jego przebiegiem, bo po bramce Dawida Przysiekaw 4. minucie prowadzili już 4:1. Marcel SroczykJakub Moryń pilnowali jednak swoimi trafieniami, aby Arka nie odskoczyła Zagłębiu mocniej.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Energa MKS Kalisz 27:30. Przeczytaj relację i wystaw oceny zawodnikom

Po wymianie ciosów w końcu gospodarze "uciekli na 14:10 po bramce Rafała Jamioła. Do przerwy gdynianie obronili jednak zaliczkę trzech trafień, która błyskawicznie skurczyła się po zmianie stron.

Przyjezdni zdobyli 4 bramki z rzędu i zbliżyli się na punkt, a po rzucie karnym Sroczyka doprowadzili do remisu 18:18. Odrobienie strat dodało Zagłębiu skrzydeł i chwilę później postraszyli serią 5:0.

Po tym ciosie Arka już się nie podniosła. Bramki Jakuba WolskiegoRafała Rychlewskiego na 23:25 10 minut przed końcem meczu wlały nadzieje w serca gdynian, ale tylko na chwilę.

Lubinianie odpowiedzieli kolejną serią, tym razem 4:0 i po rzucie karnym Stanisława Gębali prowadzili już 29:23. Gdynianie w ostatnie 4 minuty zdołali odrobić dwa trafienia, ale nie uciekli przed trzecią porażką z rzędu, która sprawia, że nadal nie mogą być pewni utrzymania w Superlidze. Na domiar złego spotkanie z Zagłębiem z urazem nosa zakończył Borys Brukwicki.

14 Stal Mielec 6 0 2 0 4 152:168 4

Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.

Tabela wprowadzona: 2019-05-05