Superliga. Energa Wybrzeże Gdańsk - Energa MKS Kalisz 27:30

Torus Wybrzeże Gdańsk

Sześć bramek Krzysztofa Komarzewskiego nie pomogło Wybrzeżu wygrać z zespołem z Kalisza. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk przegrali u siebie z Energą MKS Kalisz 27:30 (12:15). Czwarta przegrana w szóstym meczu play-out oznacza, że podopieczni Thomasa Orneborga wciąż są daleko od utrzymanie w Superlidze. W lepszej styuacji jest Arka Gdynia, która w niedzielę o godz. 16 zagra u siebie z Zagłębiem Lubin.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Komarzewski 6, Janikowski 5, Papaj 5, Wróbel 4, Adamczyk 3, Gajek 2, Bednarek 1, Kondratiuk 1 oraz Ciołak, Frańczak, Gądek, Prymlewicz, Salacz, Sulej

Energa MKS: Zakreta - Szpera 7, Kniaziew 6, Pilitowski 5, Krycki 4, Bożek 3, Bałwas 2, Misiejuk 2, Drej 1 oraz Adamczak, Czerwiński, Grozdek, Kwiatkowski, Wojdak

Mecz od prowadzenia 3:0 rozpoczęli goście, a pierwszą bramkę dla gdańszczan zdobył Kelian Janikowski dopiero w 4. minucie. Na parkiecie wrzało już od początku spotkania. W 10 minut sędzia pokazał sześć żółtych kartek i podyktował trzy rzuty karne, z czego w dwóch przypadkach skutecznie bronili bramkarze.

Później rzut z 7 metrów zepsuł Krzysztof Komarzewski, a po serii trzech kolejnych trafień zespół z Kalisza odskoczył na 10:6. Stratę zmniejszyli Ksawery GajekPiotr Papaj. Gdańszczanom średnio szło jednak wykorzystywanie osłabień rywali i długo nie mogli zbliżyć się bardziej niż na stratę 2 bramek.

Przeczytaj jak zapowiadaliśmy pierwsze mecze rundy rewanżowej play-out w Superlidze

Zaraz po przerwie po dwie bramki zdobyli Piotr PapajKrzysztof Komarzewski, ale nawet pomimo dwóch niewykorzystanych karnych gości, Wybrzeże nie było w stanie odbić prowadzenia. Miejscowi seryjnie marnowali dobre sytuacja w ataku.

Przewaga gości oscylowała już w granicy czterech Pomiędzy 45. a 49. minutą trener gdańszczan Thomas Orneborg dwukrotnie prosił o czas. Kaliszanom zacięły się celowniki i po serii 4:1 podgonili na 26:28.

Ostatnie słowo należało jednak do kaliszan. Rzut karny wykorzystał Kirył Kniazow a na minutę przed końcem na 30:26 trafił Marek Szpera. Ostatnia bramka Papaja zmniejszyła jedynie rozmiary porażki. Dla gdańszczan to już czwarta przegrana w szóstym meczu rundy play-out. To oznacza, że wciąż są daleko od utrzymania w krajowej elicie.

14 Stal Mielec 6 0 2 0 4 152:168 4

Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.

Tabela wprowadzona: 2019-05-05