Arka zremisowała w Łodzi z Widzewem.

3 maja 2005 (artykuł sprzed 19 lat)

Najnowszy artykuł o klubie Arka Gdynia Arka Gdynia. Kasjan Lipkowski: Autostrada do awansu? Poczekajmy
Piłkarzom Arki Gdynia nie udało się w dwumeczu II ligi w Łodzi strzelić gola. Po sobotniej przegranej z ŁKS 0:1, dzisiaj podopieczni Mirosława Dragana zainkasowali jeden punkt. Żółto-niebiescy zremisowali bezbramkowo z Widzewem, co jest o tyle istotne, że nad rywalem, który także marzy o ekstraklasie zachowali siedem punktów przewagi. We wtorek i środę rozgrywane jest zaległa, osiemnasta kolejka.

ARKA: Chamera - Kowalski, Wojnecki, Sobieraj, Majda - Pudysiak, Bartoszewicz (74 Ulanowski), Piskuła, Gorząd (90 Jelonkowski) - Ława (88 Pilch), Griszczenko.

W pierwszej połowie gospodarze najgroźniejszą akcję przeprowadzili w 23 minucie. Gdynianom uciekł lewą stroną Jarosław Lato. Jego dośrodkowanie trafiło na głowę Tomasza Michalskiego, ale ten na nasze szczęście strzelił w poprzeczkę. Wcześniej precyzji zabrakło Rafałowi Pawlakowi, który mimo tego, że Michał Chamera położył się już na murawie, posłał piłkę obok bramki.

Gdyńscy kibice zostali wpuszczeni na stadion około 20 minuty. Mecz przez większą część czasu toczył się w strugach deszczu.

Po przerwie przewaga łodzian jeszcze bardziej wzrosła. Groźnie, ale minimalnie niecelnie strzelali Rafał Szwed oraz głową Jakub Wawrzyniak. Na pochwałę zasłużył Krzysztof Sobieraj, który w polu karnym zdążył zablokować strzał Pawlaka. Ostatnią akcję rywali faulem przerwał Krzysztof Piskuła. Szwed z wolnego około 30 metrów od gdyńskiej bramki kopnął wybitnie nieclenie.

Najładniejsza akcja gdynian miała miejsce trzy minuty przed końcem meczu. Bartosz Ława świetnie wypuścił piłkę do Andrieja Griszczenki, ale ten został bez pardonu sfaulowany kilka metrów od linii pola karnego Widzewa. Szkoda, że w tej dobrej sytuacji Ława z wolnego trafił w mur.

Mirosław Dragan - Myślę, że dzisiejszy mecz nie był wielkim widowiskiem. Nasza gra do przerwy była słaba. Widzew miał wyraźną przewagę. Co prawda nie udokumentował tego bramkami, ale trochę sytuacji stworzyli. Nam sprzyjało szczęście. Po przerwie mecz się wyrównał, zagraliśmy odważniej, popełnialiśmy mniej błędów w obronie. Przyjechaliśmy do Łodzi, żeby nie przegrać. Może widowisko nie było porywające. Nastawiliśmy się na grę defensywną z jednym napastnikiem, dlatego nie stwarzaliśmy sytuacji. Za grę zespołu przepraszam, ale z punktu jesteśmy bardzo zadowoleni.

Autor: man

Pozostałe wyniki: MKS Mława - KSZO Ostrowiec Św. 0:2 (0:1). W 13. minucie rzutu karnego dla Mławy nie wykorzystał Krzysztof Butryn, jego strzał obronił Artur Sarnat; Jagiellonia Białystok - Kolporter Korona Kielce 1:1 (1:0), Radomiak - Szczakowianka Jaworzno 3:1 (0:0), mecze w środę: RKS Radomsko - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1), Podbeskidzie Bielsko-Biała - ŁKS Łódź 3:0 (2:0), Górnik Polkowice - Piast Gliwice 0:1 (0:1), Świt Nowy Dwór Maz. - Kujawiak Włocławek 4:0 (1:0), Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 1:1 (0:0).

• 0 0

• Wydarzeniem kolejki w regionie lubuskim było derbowe spotkanie Arka Nowa Sól - Lechia Zielona Góra.

• 0 0

• Jest super

Brawo Arka brawo Lechia nasze awanse sa coraz realniejsze.

• 0 0

• Rogacze po Pol Nocy

Dwa mecze -1 pkt no nie zle barany ,to teraz was Kujawiak rozjedzie.Hey Cuyawiachek klubie kochany rozgromisz Are a my (ze smiechu) sie posikamy hehehehehe.

• LECHIA

nie ma pieniędzy- mecz z Odrą Chojna (czy jak tam sie nazywa ta wieś) musi się odbyć!

• 0 0

• nieźle zarządziłeś w długi weekend :D już jest po meczu w Chojnej :D

• 0 0

• szkoda ale i tak dobrze choć mozna bylo wygrać wczoraj, dwie kontry ładnie wyprowadzone i powinny zakończyć się bramkami choć możemy dziękować poprzeczce za 1 punkt.